ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

hostesim :) ..tim daha doğrusu şimdi 5.5 aylık bir bebeğim var.
maaşım yurt dışı uçuşlarına göre ufak değişimler gösteriyordu , minimum 3.900 maximum 6000 alıyordum.

özel sektörde ,bir gıda firmasında satınalma uzmanıyım ,
14 yıldır sektördeyim bu şirkette 4 yıldır çalışıyorum ,
maaşım 2850 tl fakat benim mesleğime göre az sayılacak bir rakam ,
benim müdürüm 4750 tl maaş alıyor ,
aynı işi yaptığımız fakat farklı firmalarda çalıştığımız arkadaşlarım var sektörden ,maaşımı onlara söyleyemiyorum ,
çünkü 4.000 den aşağı alan yok ,
birkere soran kibirli bir arkadaşa ezik duruma düşmemek için 3200 demiştim, e azmış demişti demek doğrusunu söylesem kızım sen niye çalışıyosun diyecek :))
ben 3 yıl ara verdim evlilikti ,doğumdu ,çocuğum biraz büyüsün dü derken sektör hızlanmış ben geri kalmışım ,
ama yakın zamanda açığı kapattım ve eski formuma döndüm ,
bu sektörde çok para dönüyor ama referans ve cv çok önemli ,cv sağlam olacakki iyi paralar alabilesin ..

Merhaba bende is ariyorum satin alma dusunuyorum hangi sirkette calistigini bana ozel mesaj olarak atabilirsen cok sevinirim oraya da basvurmak isterim:)

ALLAH(c.c) kadına ev geçim sorumluluğu yüklememiş. Dışarıda başkalarına hizmet edeceğinize evde prensesler gibi oturun. Dinimiz kadını saklayıp koruyup kollarken şu olanlara bak. Hem kendinize hemde dininize zarar vermeyin...:KK19:

Dinimiz kadını karuyup kollarken internet gibi şeytan işinde senin ne işin var allah aşkına. Sen git evinin prensesi ol...

Ortam gerilmek üzere hemen bir şey sorayım o zaman karışmadan
Öncelikle öğrenciyim.
"Kimyager" olan (Ya da yüksek kimyager) ablalarımız var mı varsa ne kadar alınıyor ? İstanbul'da mesela.
Veya sanayisi gelişmiş bir bölgede.
Bir de ücret kaşılığı staj yapanlar ne kadar veriyor firmalar deneyime göre mi staj ücretleri performansa göre mi ? Çoğu yerin staj ücreti vermedigini biliyorum ama iyi maaş alanlar da vardır elbet.

Bir de Allah gani gani versin hepinize :nazar:

Son düzenleme:
ben sizin gibi düşünmüyorum.bende 26 yasımdayım.uni biteli 3 yıl oldu.ama şahsen evlendiğimde çalışmayı düşünmüyorum.şöyle çalışırım devlet işine girersem yada evlendiğim insanın maddi durumu iyi olmazsa çalısırım aksi halde evlendiğim kişi bana bakabilcek durumdaysa çalışmıcam.sabah kalk 7 de 8 de iş bası yap akşam en erken 6 da eve gel özel sektörde bu sabah 8 aksam 8 gibide olabiliyor.o saatten sonra yemek yap temizlik yap kocanla ilgilen filan hadi bide cocuk oldumu cocukla ugras zor iş :)maddi durum iyi değilse mecbursun calısıp katkıda bulunmaya ama normalde asla istemiyorum devlet işi olmadıktan sonra ögretmenlik işi olmadıktan sonrada düşünmüyorum.kalkcam sabah 10 gibi sonra bi saat sporumu yapıcam.sonra kahvaltı sabah kahvesi derken saat olcak 12 o saatten sonra temizlik yemek yap tatlı yap derken saat olucak 4 filan oh otur tv izle nete gir arkadaslarla 2-3 saatliğine gezmeye git sana gelsinler sen git ev için alışverişe cık .akşam kocan gelmeden evde ol benim istediğim hayat bu.işte calıs stres ol eve gel stres ol allah korusun bide kocanla tartıstıgını düşün oda ayrı stres cocuk olsa onunda sorumlulugu var çalışan bir bayanın işi gerçekten çok zor. stresli calıs calıs depresyon sahibi olurum ben böyle heran emekli hayatı gibi.cocuk olursa cocukla bütün gününü geçir evimin kadını cocuklarımın anası olcam modundayım :) iş hayatı bana göre değil.4 yıl bitirdim boşunamı okudum hayır soranlara üniversite mezunuyum diye rahatca söyleyebilecek bir gururum var.bu bana yeter :)

şaka mı bu yazı:KK37::KK37:

Ortam gerilmek üzere hemen bir şey sorayım o zaman karışmadan
Öncelikle öğrenciyim.
"Kimyager" olan (Ya da yüksek kimyager) ablalarımız var mı varsa ne kadar alınıyor ? İstanbul'da mesela.
Veya sanayisi gelişmiş bir bölgede.
Bir de ücret kaşılığı staj yapanlar ne kadar veriyor firmalar deneyime göre mi staj ücretleri performansa göre mi ? Çoğu yerin staj ücreti vermedigini biliyorum ama iyi maaş alanlar da vardır elbet.

Bir de Allah gani gani versin hepinize :nazar:

Staj muhabbettini bilmiyorum ama kimyager bir arkadaşım MKE'de 2500 den fazla alıyor.

4 yıllık üni mezunuyum 2 yıllık çalışma hayatım oldu halkla ilişkiler yapıyordum 2 sene önce istifa ettim istifa ettiğimde 1300 tl alıyordum. sonra hastalandım 2 yıldır evdeyim ne çalışıp para kazanabiliyorum nede evde bişi yapabiliyorum. bildiğin bunalıma girdim bunlar okurken işinizin kıymetini bilin kızlar paraası az bile olsa mutlaka çalışın. ben içeri ağlamaya gidiyorum :KK14:

kimyagerler için sağlık bakanlığı da iyi bir kurum.
ortalama 2700-2800 civarı alıyorlar diye biliyorum.

Kayınpederimin asistanlığını yapıyorum ve muhasebesini tutuyorum.
Babamın çizimlerine yardım ediyorum..
3000i buluyor..

malesef calismiyorum evlenerek almanyaya geldim simdi 2tane cocugumvar onlara bakiyorum ikisi icin devlet cocuk parasi ve elterrngeld olarak para veriyo cocuk parasi olarak tl bazinda 940lira civari ama ben gormuyorum esim aliyo yatirim yapicakmis ilersi icin ama biseyde yapamiyo habire borclara verip duruyo ama tabiki calismak isterim ilerde cunku bikisin eline bakmak es bile olsa bana gore degil insanin kendi parasi olunca istedigi gibi harcayabiliyo ama esinden alinca parayi cok zor oluyo ne yaptin nezaman bitti paran falanda filan

:)
Yoo hayır, ben arsayı bekarken almıştım. Ailemin yanına tayinim çıktıktan sonra masrafım da olmayınca para biriktirmeye imkanım olmuştu. Kelepir bulunca da kaçırmamıştım, çevredeki arsalar daha pahalıydı. Babam da içine küçük bir bağ evi yaptı,şimdi de konumundan dolayı da 3-4 kat değerlendi arsa. Arabayı da eşim bekarken almış. Evi evliliğimizin 5. ayında banka kredisiyle aldık. 6 sene borç ödeyeceğiz ama. Nereden baksanız 180 bine yakın borç var yani :KK43:

Yani benim her halükarda çalışmam lazım. Allah sağlığımıza zeval vermesin..

ne kadar da yanlış düşünceleriniz var.Herşey para değildir.Bu dünyayı sadece maddiyata bağlamak ne kadar yanlış not: bu yorumum bütün mesajlarınızı okudukta sonra oluştu

Son düzenleme:
ne kadar da yanlış düşünceleriniz var.Herşey para değildir.Bu dünyayı sadece maddiyata bağlamak ne kadar yanlış not: bu yorumum bütün mesajlarınızı okudukta sonra oluştu

walla dönüp dönüp okudum arkadaşın yazdıklarını hiç de sizin söyeldiklerinizi göremedim.konu kaç para maaş alıyoruz olunca,maddiyatı yazmak değil mi zaten amaç:KK1::KK1::KK1:
para herşey değildir ama çok şeydir...
bir de dinimizde kadınları kollamak vardır,şu hale bakın falan demişler,çalışan kadın korunmasız mı,nedir ki??ben çalışan bir kadın olarak,çok şükür kendimi hertür beladan koruyabiliyorum,bir erkeğe ihtiyacım olamadan yaşayabiliyorum,evliyim ihtiyacım olduğu için,beni korusun diye değil,sevdiğim için evliyim eşimle...

ben sizin gibi düşünmüyorum.bende 26 yasımdayım.uni biteli 3 yıl oldu.ama şahsen evlendiğimde çalışmayı düşünmüyorum.şöyle çalışırım devlet işine girersem yada evlendiğim insanın maddi durumu iyi olmazsa çalısırım aksi halde evlendiğim kişi bana bakabilcek durumdaysa çalışmıcam.sabah kalk 7 de 8 de iş bası yap akşam en erken 6 da eve gel özel sektörde bu sabah 8 aksam 8 gibide olabiliyor.o saatten sonra yemek yap temizlik yap kocanla ilgilen filan hadi bide cocuk oldumu cocukla ugras zor iş :)maddi durum iyi değilse mecbursun calısıp katkıda bulunmaya ama normalde asla istemiyorum devlet işi olmadıktan sonra ögretmenlik işi olmadıktan sonrada düşünmüyorum.kalkcam sabah 10 gibi sonra bi saat sporumu yapıcam.sonra kahvaltı sabah kahvesi derken saat olcak 12 o saatten sonra temizlik yemek yap tatlı yap derken saat olucak 4 filan oh otur tv izle nete gir arkadaslarla 2-3 saatliğine gezmeye git sana gelsinler sen git ev için alışverişe cık .akşam kocan gelmeden evde ol benim istediğim hayat bu.işte calıs stres ol eve gel stres ol allah korusun bide kocanla tartıstıgını düşün oda ayrı stres cocuk olsa onunda sorumlulugu var çalışan bir bayanın işi gerçekten çok zor. stresli calıs calıs depresyon sahibi olurum ben böyle heran emekli hayatı gibi.cocuk olursa cocukla bütün gününü geçir evimin kadını cocuklarımın anası olcam modundayım :) iş hayatı bana göre değil.4 yıl bitirdim boşunamı okudum hayır soranlara üniversite mezunuyum diye rahatca söyleyebilecek bir gururum var.bu bana yeter :)

eşim eşek gibi çalışsın ben yan gelip yatıyım diyosun kısaca.bence öncelikle senin kendine saygın yok.hayatı malesef fazla toz pembe sanıyosun.eşinin eşek gibi çalışıp sana bakmasının sebebi ne peki? tek sebep erkek oluşu mu, bu yüzden mi bu misyonu yükledin?hayat böyle geçse keşke.soranlara ünv mezunuyum demek için okuyacaktın madem o sıraları meşgul edip çalışıp vatana millete ailesine anasına babasına bi hayrı dokunsun isteyen insanların hakkını yemeseydin keşke o sıralarda..bak kaç milyon insan ünvye girip, bitirip iş sahibi olmak için yırtınıyor bu ülkede..zira nası olsa hayat boyu ev hanımı olacağın için kimse ünv mezunu olmanı önemsemeyecek bi süreden sonra.

Son düzenleme:
eşim eşek gibi çalışsın ben yan gelip yatıyım diyosun kısaca.bence öncelikle senin kendine saygın yok.hayatı malesef fazla toz pembe sanıyosun.eşinin eşek gibi çalışıp sana bakmasının sebebi ne peki? tek sebep erkek oluşu mu, bu yüzden mi bu misyonu yükledin?hayat böyle geçse keşke.soranlara ünv mezunuyum demek için okuyacaktın madem o sıraları meşgul edip çalışıp vatana millete ailesine anasına babasına bi hayrı dokunsun isteyen insanların hakkını yemeseydin keşke o sıralarda..bak kaç milyon insan ünvye girip, bitirip iş sahibi olmak için yırtınıyor bu ülkede..zira nası olsa hayat boyu ev hanımı olacağın için kimse ünv mezunu olmanı önemsemeyecek bi süreden sonra.

Valla arkadaşim ağzına sağlık. .Ben ev hanımı olma modundayim kısmına takılmadim şöyle ki katilmadim.Eger öyle bir sansim varsa ev hanimi olmak bana gore diyor.Cok tasvip ettigimi soyleyemesemdsemds

Valla arkadaşim ağzına sağlık. .Ben ev hanımı olma modundayim kısmına takılmadim şöyle ki katilmadim.Eger öyle bir sansim varsa ev hanimi olmak bana gore diyor.Cok tasvip ettigimi soyleyemesemde bir düşüncedir.ama bosuna okumadim univ.mezunuyum derim kısmı ilginc bir bakış açısı. .Ben simdi özellikle yeni genclikte, tv programlarinda 18-20 yasindaki kizlarin be n calisamam kocam bana baksin mantalitesine inanamiyorum.16 senedir is yasamindayim.insanin kendi parasini kazanması müthiş bir özgürlük

tam bişeyler yazacaktım ki siz çok güzel izah etmişsiniz ayrıca ben üniyi bitirip kocam bana baksın diyenlere daha beter acıyorum onun üniversite okuması bana saygınlık yaratmıyor.

ohh ohh ohh.. bu konuyla beraber aramızda ne kadar eğitimli bayanlar olduğu ortaya çıkıyor..:)

Konuya gelirsek... Mimarım ben..:KK66:
Özel sektörde maalesef 2 senelik tecrübeme ragmen az alıyorum... Maaşım 1.800 lira.. bazen dışarıya 3 boyutlu çalışmalar yapıyorum şantiye şefliği alıyorum falan... maaşım 2.500-3.000 lirayı buluyor arada...

X