ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

Merkezi atamayı ösym yapar. Kurumlardan kadro ister (kaç açık var, hangi kadro vs), onlarla ilana cıkar, herkes tercihini yapar, atanmayı bekler.

Acıktan atama ise, kurum kendi ilana cıkar, özellikleri yazar, sana uyarsa, puanın yeterse katılırsın, sınava ve mülakata girersin.

Ben acıktan atama ile geldim mesela, ankarada istanbulda acıktan atanan coktur, iyidir hostur ama torpili boldur.

Hesaplara bak yaa, 4 günün hesabını yapıyorlar Bizim de öyle, her yemeği boğazımıza durarak yiyoruz

Aaa simitcide dönerin ne işi var, yemem ben orda

canım bizde de sodexho ,multinet falan kullanılıyordu bir ara da adamlar baktılar ramazan ayında falan kar edebilme ihtimalleri var, ramazan geldi mi kaldırıyorlar ödemeyi yiyen kişi sayısına göre yemekhaneye yatırıyorlar.Tövbe yarabbim ,ramazan geçince sodexho karta dönüyolar falan gerçi şu anda yok da ,yapıldı böyle şeyler.hatta o sodexhoya da ben diyelim bu ay 2 gün hastalandım gelmedim ya gelecek ay 2 gün eksik yatırırlardı senin geçen aydan 2 gün var diyerekten,şaka gibi gerçekten ama öyle.

Son düzenleme:
canım simit en iyi Ankara satılır zaten ben Ankaralıyım

o zaman şöyle yapalım canım
sen ankarada aç işi büyütünce şube açarsın aydına
beni de başına geçerirsin ohh miss

ahh hayaller hayaller

katipliğe hazırlanan arkadaşım klavyen nasıl
bende gireceğim sanırım ama hala klavye sorunum var
hız yok

Hesaplara bak yaa, 4 günün hesabını yapıyorlar Bizim de öyle, her yemeği boğazımıza durarak yiyoruz

Evet
Ama eski patronumdan sonra bunların ki bana komik gelmiyo

Eski patron dediğim de doktordu
Damacana su aldığımız yer kampanya yapmış, 12 küçük pet şişe sulardan bedava getiriyodu.
Bizim kızlar da birer şişe masalarına koydu
Birgün bu patron sucu getirirken gördü, aaa onlar bedava mı geliyo bize dedi
Evet dedik
Bir sevindi bir sevindi, akşamında evine götürdü. Ben kızımın çantasına koyarım okulda boşa para vermez dedi..
Bu arada kızı da koleje gidiyo

Ben seni ispiyonlıcam kocişine zaten Namkörlük yapıyor şark tazminatını beğenmiyor dicem

Şaka mı bu ya, oruc tutmayanlar ne yapıyor. 3 kuruştan kar etmeye calısan insanlardan nefret ediyorum.

elmeyracım senın meslegın nedır ve hangı kurumda calısıyorsun?

sekreter kadrosuyla atandım, çsgbdeyim ama bağlı bir kurumunda, isim vermeyeyim küt diye tanınırım

ahahahahah şaka gibi, böyle böyle koleje gidiyorlar zaten

Mezun değilim hala açık lise öğrencisiyim. lise sonda okuldan atıldım.
sonra hiç uğraşmadım mezun olmaya.
Nişanlımla tanışınca çok uğraştı bitirmem için son senem şimdi bu yaz bitiyor lise.
Ama işte diplomayı alınca hayatımda hiç birşey değişmicek. önce kendimi geliştirmeyi seçtim hep.
Bu işe girerken de lise mezunu istediler yok dedim diploma.
1. ay denemeden sonra maaşım bile arttı.
Şimdi hem hafada 5 gün çalışıyorum hem iyi para kazanıyorum.
"hem okuyorum hemde 4 gün sonra evleniyorum oyh "

hayırlısı olsun. napalım araba olursa yok demem ama sürekli bana masraf çıkaracaksa o arabayı alır onun başına geçiririm. Bebeğine tez zamanda hayırlısıyla kavuşursun umarım

çıkarıyooo ona emin ol en büyük masrafı kaskosu + gaz yada benzini daha nolsun ben üstüme başıma bişi almıyorum yeri geliyo ama araba yiyoo yani.. :)) neyse bugunlerimize şükür asgari ücret alanlar ev geçindirenlerde varr..

ahahahahah şaka gibi, böyle böyle koleje gidiyorlar zaten

Ben şok oldum
Gelsinler bi yıllık sularını ben karşılayayım bari dedim

İstanbul'da anlaşmalı olmadığı hastane yok bu doktorun
Ünlü bi patoloji laboratuvarının sahibi
Ama 0,50 kuruşluk suyun beleş olduğunu duyunca gözlerindeki sevinci görseniz Afrika'dan gelmiş sanırdınız

ayy şimdi gördüm etiketi 4 gün cok azzzz

Allah mesut etsin çakicimmm

Çok çalışkan ve azimli biriyimdir..Yaptıgım işte yerınde saymaktan nefret ederım...Muhasebenın M sinden anlamayan ben evlendım 4 ay evde oturdum sonra tesadüf gecici telefonlara bakmak için iş buldum geçiciyken patronlar memnun oldu benden sekreter oldum onun ardından muhasebeciyim bunların hepsi 1 senenın içincde oldu herkes şaşkın 800 tl ile işe başladım 1 sene içinde 300 tl toplam zam aldım 1100 tl çalışıyorum çok şükür:)

sınav mart sonunda, çalışırsan yetiştirirsin bence....

q da 100-120 arası yazıyordum, imlasız... bi kere 132 gördüm ..

1 gün çalışsam 3 gün çalışmıyorum ben, içimden gelmiyor çünkü ...

çalışmadığım için de düştüm bu aralar, 90 ı anca geçebiliyorum

Şaka mı bu ya, oruc tutmayanlar ne yapıyor. 3 kuruştan kar etmeye calısan insanlardan nefret ediyorum.

oruç tutmayanlar yemekhaneden gidip yiyo onlarınkini ödüyo ,oruç tutanlara para ödememiş oluyor.Oruç tutan tutmayandan daha fazla ben de tutuyodum da sinirim bozuluyodu.Sırf şu adamlara yemek parası ödetmek için oruç tutmasam mı diye de düşünüyoduk.Hatta bazen gidip yemekhaneden tavuk falan alıyoduk biz de köpeklere veriyoduk ,nasılsa şirketin hesabına yazıyolar diye

sana en son kahkaha attıgımda basıma ne gelmişti hatırlıyor musun

bu olay şu mu yoksa;
merkezi atama çift yıllarda yapılan gk gy çözerek atama tercihleriyle yapılan,
açıktan olansa gene kpss ye girip yeterli puanı alıp kurum sınavına girmeye hak kazanıp onuda kazandıktan sonra mülakatla alan sistem.
torpil deyince anladım bunun o olduğunu
ben gazi ekonometri mezunu olacağım nasipse.
biliyorumki müfettiş ve uzmanlığa torpilsiz hayatta giremem.
bahtsız bedeviyim ya...

İyi yapmışsın canım az bile böyle düşünen insanlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…