ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

merhaba kızlar,
az alıyorum ama, allah bereketini versin, 6 sendir özel şirkette çalışıyorum 3 senesi stajyer olarak ve diğer 3 seneside memur olarak aldığım maaş 1200 tl yılda iki kerede ikramiye alıyorum. mesai saatleri: 08.30-17.30 hafta sonuda yok. halimize şükür diyorum..

bu olay şu mu yoksa;
merkezi atama çift yıllarda yapılan gk gy çözerek atama tercihleriyle yapılan,
açıktan olansa gene kpss ye girip yeterli puanı alıp kurum sınavına girmeye hak kazanıp onuda kazandıktan sonra mülakatla alan sistem.
torpil deyince anladım bunun o olduğunu :KK53:
ben gazi ekonometri mezunu olacağım nasipse.
biliyorumki müfettiş ve uzmanlığa torpilsiz hayatta giremem.
bahtsız bedeviyim ya...

Aynen öyle canımıniçi. Aynen öyle.

Sen umudunu yitirme, inşallah uzman yrd ile falan baslarsın, her kurumda torpil dönmüyor ya da %50 için bile olsa denemeye değer. Benim hicbir yerde torpilim yok, hala da yok, tek kişilik kadroya atandım

sana en son kahkaha attıgımda basıma ne gelmişti hatırlıyor musun :KK70:

Hiç sorma :KK1: bende gümlemiştim
Masum bi kahkahanın ne zararı var oysa ki
Birine çemkirsek neyse..

Öhöm öhöm , neysem işte patron milleti çok cimri arkadaş
Bir keresinde de bize bayram harçlığı vermemek için
Fazladan kalan multinetleri vermişti 1 gün içinde harcayın getirin demişti :KK53: yine o eski patronum ( doktor olan hani :KK37: )

ayyy tam da benim gündem maddem ZAAAAMMMM:KK52::KK52:
senede 2 kere zam alıyoruz da tam zam dönemindeyiz..ne yazık ki çok da istediğim zammı alamadım,bakalım haziranda da vermezlerse patrona çıkıcam artık..

ben tekstil sektöründeyim.pazarlama satış yapıyorum.1.600 alıyorum..yol+ yemek var..
tek avantajım da 2-3 ayda bir yurtdışına gidiyorum,ne kadar yoğun geçerse geçsin y.dışı bana iyi geliyo...:)

hep söylerim devlet memurlarının maaşları da şartları da iyi..tabii başka bir konudaki gibi polemik olmayacaksa..bu memurların suçu değil tabiii ki,sadece sistemin suçu..
bir de lütfen "siz de çalışıp kazansaydınız " falan diye yorum yazmayın,neyse beni anlamak isteyen anlamıştır zaten:)

ben 9/3 memurum maaşım da 1822
ah bir memur olsam diyordum hatta imkansız olamam diyordum
kpss'de matematik hiç yapamıyorum meslek lisesi çıkışlıyım
şükür memur oldum şimdi de iyi bir kadroya atansam da maaşım arttsa diye hayal ediyorum

arkadaşlar benim maaışmda bir sıkıntı mı var acaba ben de 3 yıllık 8/1 devlet memuruyum fakat maaşım 1735 eş yardımı ve çocuk yardımımı alıyosunuz ben eş ve çocuk yardımı almıyorum

merhaba kızlar,
az alıyorum ama, allah bereketini versin, 6 sendir özel şirkette çalışıyorum 3 senesi stajyer olarak ve diğer 3 seneside memur olarak aldığım maaş 1200 tl yılda iki kerede ikramiye alıyorum. mesai saatleri: 08.30-17.30 hafta sonuda yok. halimize şükür diyorum..

haftasonu normalde bizde de yok ancak sistemde problem olursa ne haftasonum olur ne gecem ne gündüzüm ne de yıllık iznim.:KK50:

sınav mart sonunda, çalışırsan yetiştirirsin bence....

q da 100-120 arası yazıyordum, imlasız... bi kere 132 gördüm ..

1 gün çalışsam 3 gün çalışmıyorum ben, içimden gelmiyor çünkü ...

çalışmadığım için de düştüm bu aralar, 90 ı anca geçebiliyorum

bende q dan yazıyordum sonra birden gaza geldim f ye geçtim
resmen dünyam karardı:KK9:
şimdi yeni yeni hızlanıyorum yani
bende pek istemiyorm aslında ama
böyle 3 kuruşla da hiç olmuyor:KK50:

Özel bir şirkete hemen hemen tl parasi olarak 2800 alırken, şuan bir süreliğine çalıştığım yerde 1 gün daha fasla çalısmama rahmen 1600 alıyorum. Ama cok kolay ve nerdeyse hiç bir şey yapmıyorum :KK53:

arkadaşlar benim maaışmda bir sıkıntı mı var acaba ben de 3 yıllık 8/1 devlet memuruyum fakat maaşım 1735 eş yardımı ve çocuk yardımımı alıyosunuz ben eş ve çocuk yardımı almıyorum

duru sizde sosyal denge tazminati ticket, multinet falan yokmu onu içine koyuyorum ben öylece 2400 oluyor

bende az önce öğrendim maaş zammı mı 75 tl allahım ne kadar komik yaa 6 yıldır bu işyerinde çalışıyorum ve gerçekten çok çalışıyorum ne ikramiyem ne yemeğim var sadece yol paramı veriyorlar maaşım 1325 tl oldu çok soğudum bu işyerinden allah bizlere memur olmayı nasip etsin inşallah

Mezun değilim hala açık lise öğrencisiyim. lise sonda okuldan atıldım.
sonra hiç uğraşmadım mezun olmaya.
Nişanlımla tanışınca çok uğraştı bitirmem için son senem şimdi bu yaz bitiyor lise.
Ama işte diplomayı alınca hayatımda hiç birşey değişmicek. önce kendimi geliştirmeyi seçtim hep.
Bu işe girerken de lise mezunu istediler yok dedim diploma.
1. ay denemeden sonra maaşım bile arttı.
Şimdi hem hafada 5 gün çalışıyorum hem iyi para kazanıyorum.
"hem okuyorum hemde 4 gün sonra evleniyorum oyh :KK52:"

bende yenı gırdım işe 1250 alıorm lise mezunuyum cumartesi pazar tatil aksamda 6 da cıkıorum 5 dk yuruyerek evdeyımsabahda 9 cok rahatım ama maaşımı az buluorum.ingilizce ogrnıp yukselmenın pesındeyım

Bu arada kızlar
Zabit katipliği lafı çok geçti

Uzaktan hoş duruyor ne de olsa şehir dışına da gitmiyorsun diye
Bende bu yüzden düşündüm bi ara ama denemedim klavyem hızlı olmasına rağmen

Tanıdığım 2 zabıt katibi var
Birini görmedim duydum yani kendileri söylüyor torpille olduğunu
Diğerini ise kendim aşama aşama gördüm eski işyerinden arkadaşımdı, daha mülakat olmadan yukarılardan telefon geldi 'snein iş tamam ' diye :KK19:

bende q dan yazıyordum sonra birden gaza geldim f ye geçtim
resmen dünyam karardı:KK9:
şimdi yeni yeni hızlanıyorum yani
bende pek istemiyorm aslında ama
böyle 3 kuruşla da hiç olmuyor:KK50:

bende f çalışmaya başlamıştım ama yetiştiremezsin dediler. belki dinlemeyip f den yazsaydım daha çok yazardım şimdi.

metinleri çıktı al yazmaya başla, yetişir...

maşallah epey olmuş ama işte o çıkartılma korkusu yada memnun olacağımız başka bir iş bulamama korkusu özelde çalışan herkes de var.
Bende 27 oldum memur olsammı diye düşünmüyor değilim, uzun zamandır özeldeyim.

Evet, bizim kurum yönetimle idare ediliyor, her iki senede bir yönetimde değişiklikler oluyor, gelen seni çıkartıyor kendi adamını alıyor, 12 yıldır da nasıl kaldık şans işte.

Bu arada kızlar
Zabit katipliği lafı çok geçti

Uzaktan hoş duruyor ne de olsa şehir dışına da gitmiyorsun diye
Bende bu yüzden düşündüm bi ara ama denemedim klavyem hızlı olmasına rağmen

Tanıdığım 2 zabıt katibi var
Birini görmedim duydum yani kendileri söylüyor torpille olduğunu
Diğerini ise kendim aşama aşama gördüm eski işyerinden arkadaşımdı, daha mülakat olmadan yukarılardan telefon geldi 'snein iş tamam ' diye :KK19:

maalesef, torpil çok dönüyor . bizim bulunduğumuz yere 8 tane alıyorlar. denicem artık ...

X