Ne günlere kaldik yarabbim...

canım o tv de anlatılanların tam tersi var burda ... biz herseyin içindeyiz... görüyor duyuyoruz... anlatabiliyormuyum... baskı namına bisey yok burda...hersey çıkar hersey para üstünde dönüyor...türkiyenin her yerinde var bu gibi olaylar lakin burası küçük bir yer oldugu için çok abes oluyor .. ben ankaralıyım ankarada da var ama orda nebileyim büyük kent her çesit insan var yani kültürler farklı her cesit insan var.. ama burası bir ilçe ilçede olması garip

ve burda töre cinayeti vs olaylar olmaz... yani gelismis bir bakıma... ben ilk geldigimde esim kapanmamı istedi burası küçük yer dedi... bende tamam dedim ... cıkıp gezince etrafın öyle küçük olması bir yana herkez benden bakımlıydı:)) yani bastırma diretme yok...

iste aile terbiyesi böylesine önemli.... valla utanıyorum artık bunlardan... bir kadının en büyük düsmanı yine kadın...

yazım yanlıs anlasıldı kızlar malesef benim anlatmak istedigim sey sadece okuyan kızlar yeni nesil degil bir cok ğenc kız benim örnek verdigim kızda malesef öyle evli görüstügü adam ve konusmalar igrenc ötesiydi ondan konuya katıldım ama acık acıkta anlatmak istemedim bir cok ğenc kızı araya katmak istemiyorum ama malesef namus kavramı cok degisti ve ben gördükce korkuyorum artık iki kızım var kücükler ama olsun yinede

Son düzenleme:
Allah geleceğimiz nesillerini iflak etsin ..Cidden bakıyorum da çevreme herşey çok değişmiş ama ben biraz yetiştirmeyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Aile terbiyesi biraz da gençliğin içinde var ..
Nerde hata yapılıyor???
Allah izin verirse bebeğimin olmasını çok istiyorum ama nasıl bir gelecek içinde yetiştireceğim zorrr..Allah tüm çocuğu olup,aile fertlerine yardımcı olsun

canım anlıyorum fakat burda bazı arkadaşlar öyle yorumal yapmışki sanki kendileri hiç genç olmamışlar daima aklı başında bireyler olarak yaşamışlar
ne aile terbiyesi ne saygı bırakmamışlar
eminim aileler çok güzel terbiye veriyorlardır ama insan o yaşlarda başında kavak yelleri esiyor yoksa hiç bir anne baba kızına gidip evli barklı zengin bir adam bul kendine demez
gençlik işte, deli çağları bu tür şeyler bende asla yapmadım (evli erkekler bakma asılma gibi) aklımın ucundan geçmezdi ama bende gençken o yaşlardayken şimdi yapmicam hata şimdi yeri geldiğinde aklıma gelince utanıcam şeyler yapdım. Bunlar normal şeyler. Çok değil bundan 7-8 sene önceydi yani. O kızlarda büyüecekeler sonradan eskiden şöyle yaptık böyle yaptık diyecekler yeri gelip gülecek yeri gelip utanacaklar. Hemen kötüye yormamak gerekir diye düşünüyorum.
Bu durumda erkekler suçsuz olmuyor benim gözümde hiç bir olgun erkek gelipte 17-18 yaşında bir kız için beni kandırdı ben ona inandım vs. demesin çok gülerim. Erkek kendine hakim olursa isterse sürüsü gelse kimse onu yolundan ayıramaz
bukadar ufak şeylere takılmayın boşunuza tatlı canınızı sıkmayın, böyle heşeyi kafamıza takarsak çok erken yaşlanırız ve ozaman tabiki bazı erkekler gider daha gençlere bakarlar!

bu kısımın konuyla ne alakası var?

canım evet her anne baba git öyle yap demez ama yadırgıyoruz yalnıs buluyorum... bizde gençtik diyoruz bizimde sımarık tavırlarımız oldu lakin yanında karısı ile gezen bir adama bunu yapan kızın geleceginden şüphe duyarım .. bizler nie evli erkeklere laf atmadık göz atmadık buda biraz kisinin içinde barındırdıgı duygularla ilgili... BEN SABİT FİKİRLİYİM ARKADASIM ÇUBUK YAŞKEN EGLİR DERİM...erkek tarafını tutmam ama yaradılıs sebebi ile erkekler çok kolay kandırılır...burdaki konularda neler okudum... 20 yasındaki kız adamı tehtid ediyor düsün... ve bizzat yasadım kız arkadasım evli bir erk le görüsüyormus bunu benden 6 ay sakladı olayı ablasından ögrendim ve arkadaslıgım bitirdim yasına gelince 18 di...janet e yazdıgım mesajda bir kadın kaç gelecekle oynuyor dedim iste o arkadasımım babası da annesini genç bir kızla aldatıyordu ve çoçukları var..yani kızın yasamında bu olaylar yer alıyor aile önemli bir rol oynuyor..

Son düzenleme:

janetcim ister kapalı ister açık ne olursa olsun fikir ve niyyet önemli... haaa evet bazı kesimlerde kapalı bayanlar namus timsali gösteriliyor yalnıs bir görüs bu kanımca.. namussuzlugun kıyafeti olmaz bence ... bir fahise bile bazı kadınlardan binkez daha namuslu...onlar isini yapıp bırakıyorlar..ama bazılarııııı yani bazı kadınlar.. yuvayı yıkıp kaç cana kıyıyorlar kaç gelecegi yok ediyorlar tahmin edilmez..

Bunda kızların kişiliğinden kaynaklanan bozukluktan söz etmek lazım.Ama bir de kızlar hep cinsellikten soğutuluyor.Evde baskı görüyorlar.Erkeklerden uzak durmaları söyleniyor.Kızların çoğu da dışarda gördüklerine saldırıyorlar.Allah affetsin.Ne kadar kötü bir hareket.

arkadaşım yapma allah aşkına
o verdiğin örnekte bile kızı suçluyorsun
evli erkeğin hiçmi suçu yok?
ailesine evine çok bağlı olsaydı gider toy bir kızla beraber olurmuydu?
kızmı kandırdı onu yani seni çok seviyorum karın seni sevmiyormudur dedi?
asıl olay şöyle gelişmiştir: karımı hiç sevmiyorum zaten hiç anlaşamiyoruz, çocuklar olmasa bi dk durmam boşanırım, senin yanında çok mutluyum senin yanında yaşadığımı hissediyorum vs. vs. klasik erkek lafları işte
tabiki kızında hataları var evli adamlan ne işi var ama erkeğinde aynı şekilde hatası var be güzelim hiç bişey tek taraflı değildir, erkekler kolay kandırılır gibi şeyler bana saçma geliyor. Akılı insani kimse kandıramaz bu erkekte olsa böyle kadında olsa böyle. Adamın niyeti bozukmuş kanmaya müsaitmiş, asıl allah öyle koca vermesin kimseye. Ondan sonrada bahane çok komik 18 yaşındaki kız beni kandırdı, aklımı çeldi yuvamı yıktım. Böyle şeyler inanki çok komik geliyor. Aldatma olaylarında sadece kadın suçlu değildir erkeklerde asla masum değildir zaten

kızı suçlamaktan ziyade ... o adamın pesinden gitmesi dogrumu..? 18 yass az degil o yasdaki kız sence okadar derin düsünemezmi...?

kızı suçlamaktan ziyade ... o adamın pesinden gitmesi dogrumu..? 18 yass az degil o yasdaki kız sence okadar derin düsünemezmi...?

canım ben o kızı asla savunmuyorumki
yaptığının doğru olduğunu söylemiyorum öyle bişey mümkünmü?
allah korusun çok kötü bir durum allah hiç bir kadına öyle bişey yaşatmasın bende evliyim benim eşim böyle şeyler yapsa yıkılırım
benim demek istediğim sadece asla suç tek taraflı değildir kızda nekadar suç var ise erkekdede okadar suç vardır
erkekler nasılsa saf, kolay kandırılıyor diye bişey düşünmüyorum

canım bende direk erkekler e elma sekeri ver kandır demiyorum:))) herseyin suçlusuda kadın demiyorum aslında nice genç kız var erk tarafından kandırılan ... ama bile bile yapanıda yani... kısa lafın özeti ALLAH YUVAMIZI KORUSUN COLUGUMUZA ÇOCUGUMUZA İYİ AHLAK İYİ EDEP VERSİN...BÖYLE SEYLER YAPAN KADINLARIDA ALLAH ISLAH ETSİN

ben yeni nesilden çok korkuyorum zaten o kadar terbiyesizce davranışlara şahit oldumki...hele liseliler..anlayamıyorum onları...sürekli anaları babalrına karşı mı geliyor acaba bunlar...nedir bu ahlaksızlık...
rabbim nasip ederse kızım olacak ve her gün her gün kaç defa dua ediyorum..ahlaklı,terbiyeli olsun...örnek bir birey olarak yetiştirmem için...inanın ödüm kopuyor bu kızlar gibi olacak diye

Sen urfadasın birde istanbulu düşün. Okullar özellikle kız meslek liseleri, okul değil mankenlik ajansı sanki. Öyle bir zamanda mezun olmuşum ki(2005 yılı) o zamandan sonra okullar bir tuhaflaşamaya başladı.

Kızlar mini etekli, saçlar boyalı, makyaj bülent ersoy vâri, davranışlar bir ögrenciye, hatta bir bayana asla yakışmayacak şekilde.

Bir arkadasımın kız kardesi kızm meslek lisesine gidiyor ve geçenlerde okulunda lezbiyen ilişkiler oldugunu bile söylemişti.(Allah'ım nolur yalan söylemiş olsun)

LEZBİYENLİKMİ..?:1shok::1shok: DAHA NELER DUYACAGIZ YARABBİM

alacaksın elıne kırılmaz bı sopa bunları alacaksın ayagının altına ne cesaret ya yanında esı var adamın yok anam bu devırde adamlar namuslu ıyıce azmıs bunlar ya adamları yoldan cıkarmaya calısıyorlar ALLAH eslerımızı boyle ınsanlardan korusun walla eslerımız ALLAH a emanet

hiç şaşırmadım benneyaptımki
ne güzel ailelerden şaşırmış çocuklar var
bu çocuklar aile terbiyesi görmediğinden değil ortamdan manyaklaşmışlar

ah ah hangi devirdeyiz artk bu kizlar yeterki koca bulayim diye evli erkekleri ayartiyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…