Ne günlere kaldik yarabbim...

Bu yorum ancak alkışlarım. Herkes geçmişinde özellikle de kanının deli gibi attığı gençlik yıllarında hata yapmıştır. Amaç o hatayı yargılamak değil, kişiyi hatadan en kısa sürede geri çevirmektir.
Zaten zamane gençliği oldukça rahat, şimdi bizde yargılayıp yerden yere vurursak ne olacak.
Hiç birimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz, hepimizin hataları olmuştur onun için biz hatalarımızdan nasiplenen büyükler olarak görevimiz küçükleri yanlış yoldan usulunce döndürmektir.
Unutmayınki, bizim gençlik yıllarımızda da büyüklerimiz bizim için aynen bu şekilde düşünüyorlardı. Yani her nesil kendinden sonra gelen neslin hatalarını görüyor ve yargılıyor.

kızlar okuyunca butun bu olanları yasananları bende bırseyler eklemek ıstedım.benım esım oldukca kılolu benım yanımda neredeyse babammıs gıbı gorunur fakat kılo esımı olgun ve zengın gosterıyor sanırım bazı bayanların gozunun damarına baktıgım halde benım yanımda esıme bakmaktan cekınmıyorlar .bakıslarında bır aclık var adeta gecen gun bır kadın ıkı kucuk cocuguyla yolda bızde kırmızı ısıkta beklıyoruz o kadar dıkkatlı baktıkı
esıme kım tanıdık bırıde benmı hatırlayamadım acaba dıye sordumm bazı degerlerımızı hızla kaybedıp yozlasıyoruz eskıdendı o utangac mahcup mahsun genckızlar
sımdıkıler daha rahat ve ozgur ama suc kımde onuda bılmıyorum

ne ahlak kaldi nede edeb
allah yardimcimiz olsun
türkiye vallahi almanyayi da gecdi

ben katılmıyorum arkadasım .... benim de gençlik hatalarım oldu diyemem ... ben öyle aile ile tam bütünde büyümedim annem çalısıyordu babam vefat etmisti ben 5 yasında iken biri gelipde bak sunu yapma bunu yapma demedi benden küçük kardesim vardı 22 yasımda yüzük taktım parmagıma ve allaha sükür elim yüzüm ak gelin oldum... kisinin özünde yatmalı bu bence ... mahalleden tanıdıklarımı bilirim babası abisi sıkıya alırdı kızı ve 9 kisi ile çıkardı telden bulurdu ve paralarını yerdi.. ki ankara gibi bir yerde anne çalısıp babası vefat etmis bi genç kız nasıl büyür...? dügünümde konusulanları duydugumda gurur duydum kızım dedi annem ... övünmek için yazmıyorum ... ve ben 2 yıllık evliyim yasımda öyle büyük degil 25 yasındayım..

benımkı sadece bı dusunce ama esınde kıza karsılık olarak bakmıs olabılırmı kızda bakısdan cesaret almıs olup carpmıs olabılırmı nedense hatayı hep karsıda ararız

gençleri bırakın kocaman kadınlar yapıyor aynı şeyi ..yanında bayan oldugu halde erkelere sırnaşıyorlar ben küçük biryerdede degil Antalya'da yaşıyorum gecen sene erkek arkadasımla yürürken bir bayan yanımıza yaklaştı ve sevgilime gayet sırnaşık bir şekilde ateşin varmı diye sordu elinde sigara .. bende sevgilimin cevap vermesine fırsat vermeden kadınlık içgüdüsü ile hayır ateş falan yok dedim kaydirigubbakcemile3 sonra kadın pişkin pişkin bana erkeklere kadınlardan zarar gelmez korkma dedi ve gitti ..ben saf saf arkasından bakarken ...yarım saat sonra bir bankın yanından gecerken aynı kadını başka bir erkekle sarmaş dolaş bira içerken gördük fisfisfis....neydi yani bu şimdi yuhhhh dedim sadece ,yalnız erkeklere sırnaşmayı anlıyorumda bayanla gezenlere bile aynı davranışı sergiliyorlar bu ne cesaret bu ne terbiye anlamıyorum ...anlayacagımıda sanmıyorum hiçbirzaman ... CADIARZU :çok üzgünüm:

Hayir, ben tanimadiklari yalniz erkeklerle bile sirnasmalarini anlamiyorum.. Tamam bizde hatalar yapmis olabiliriz, hala yapiyorda olabiliriz, benimde büyüklerim etek boyuma yirtik kotuma køtu bakmis søz søylemis olabilir zamaninda.. ama asla bir baska erkege sirnasmak, heleki yaninda bir bayan varsa yan gøzle bile bakmak aklimin ucundan gecmez.

Hata vardir, hata vardir, kendimi okadar dusurupte tanimadigim bisey hissetmedigim øylesine sokaktan gecen birinin icine dusmem.

Eskiden erkeklerdi kadinlarin pesinde pervane olup peslerini birakmayan yaa.. Simdiki durum hic hos degil, yakismiyor bir bayana

Ne güzel bir zamanda yasamisim ilk genc kizlik zamanlarimi Allahima cok sükür.

selenais canım yalnız erkeklere sırnaşmayı anlıyorum derken hoş bulmuyorum tabiki ama benim asıl anlatmak istedigim yanında bayan varken bunu yapacak cesareti bulmalarını anlayamadıgım ..diger bi arkadasımızın söyledigi gençlik yıllları kanı deli akmalar falan bunlarada kesinlikle katılmıyorum bizim kanımızda mutlaka deli akıyordur ama biz böyle edepsizlikler yaparak büyümedik..biz ailemizden yabancı bir erkekle konuşurken uzun süre gözgöze takılıp kalmamaya dikkat ederek konuşmayı öğrendik böyle benimsedik ..ama şimdikiler içine düşüyor insanın ..tabiki böyle olmayanları tenzih ediyorum ...ben asıl bundan sonraki senelerden korkarak bu ortamlarda nasıl çocugumuzu büyütecegimizi düşünüyorum ..Allah sonumuzu hayır etsin

sorma arkadaşım ya bende eşimle bi markete falan gittiğimde bişeyi ben sordummu yok deyip gidiyolar o sordumu depoya kadar bulup cilveli cilveli getiriyolar hemde benim yanımda ve eşim yüz vermediği halde anlamıyorum nasıl böyle davranabiliyolar

kızı suçlamaktan ziyade ... o adamın pesinden gitmesi dogrumu..? 18 yass az degil o yasdaki kız sence okadar derin düsünemezmi...?
erkekleri suclamayalım sadece bana gururla gösterdigi mejaslarda bunu yapan kız
hala evli bir erkegi nasıl bastan cıkartan mejaslar, erkegin gönderdigi mejaslar ise sen beni yanlıs anladın beni rahat bırak bir daha ararsan cok kötü olur sonucmu kız basardı böyle kızlardan esleri nasıl koruyacağız cocuklarımızı nasıl malesef istedigimi yaparım evli yada bekar farketmez diyen kızlar ve kadınlarda var . bundan on yıl öncesi benim evliligim böyle bir kız yüzünden bozuluyordu halada unutmus değilim ve bir kadın veya bir kız kendi istedikten sonra ne kadar ............................. ola bileceğinide gördüm arkadasım sana katılıyorum bizlerde yapa bilirdik hala bir cok sey yapabiliriz ama yapmıyorsak kendimize olan sayğımız ve aile terbiyesi simdi bir cok aile malesef her seye göz yumuyor sizce bir anne kızının kimlerle konustugunu arkadaslarını takip edemezmi bu konuda kocamız olsa dedektif kesiliriz kızlarımzda göz yumuyorsak bu bizler yüzünden bu yeni nesli diyecegiim biz yetistiriyoruz
tabiki flört olacak arkadaslıklar olacak ama ahlaki degerlerde iliskilerde baska evlilikler üzerine olmayacak uzun oldu CADIARZU

benımkı sadece bı dusunce ama esınde kıza karsılık olarak bakmıs olabılırmı kızda bakısdan cesaret almıs olup carpmıs olabılırmı nedense hatayı hep karsıda ararız

canım o esnada benim esim elinde su parası ayarlıyordu yani bakma imkanı sıfırın altında bi durumdaydı....

Çok güzel cevap vermişsiniz. Maalesef ergenlik çağındaki gençleri kontrol etmek artık çok zor. Çünkü bu dönemdeki çocuklar kişiliklerini tamamlamaya çalışırlar ve bunu kendilerine aldıkları modellerle yaparlar. Ama magazin programlarındaki bi onun bi bunun sevgilisiyle, eşiyle birlikte olanları gördükçe onlar da onlara benziyorlar. Ne yazık hala o programları milyonlarca genç izliyor ama hala para öncelik kazandığından izlenen kalitesiz programlar yayınlanıyor.

Cnm benim sen bu olayı urfanın hangi ilçesinde yaşadın? Bende Urfanın bir ilçesinde kız meslek lisesinde öğretmenimde eğer bahsettiğniz benm okulumun kızlarıysa söyleyin bacaklarını kırıvereyim :)

bunlar hep aılelerden kaynaklanıyor cocuklara herseyı verıyoruz onlarada yapacak bırsey kalmayınca boyle aptal saptal ıslerle ugrasıp yaptıklarınıda marıfet sayıyorlar

Ne yapmaya çalışıyor bu kızlar ? Bence böyle gençler eğitimsiz ya da kopuk ailelerin çocukları... Kendileri o yapıyla mutlu olamayacaklarını bildikleri için kıskançlıklarından başkalarının da mutluluğunu bozmaya çalışıyorlar. Aldırma canım yaaa... Ama içten içten kıskan tabi... Kıskançlık insanın doğasında var ya... Kıskanmıyorum diyen insan sevmiyordur bence :)

ah bu yeni nesil ah,gerçi bende 27 yaşındayım pekte eski sayılmam ama biz böyle değildik ya ,saygı vardı bi kere ,gün geçtikçe bozuluyo çirkinleşiyo herşey, bizimde çocuklarımız var allah hepimize iyi bir şekilde yetiştirmeyi nasip etsin ne diyim............

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…