Namaz çizelgesi :)

arkadaslar imsak vaktinin girmesiyle sabah namazinin vakti girmis olur bazen ezani imsak vaktinden 20-30dakika sonra bile okuyabiliyo imam.yani imsak vakti girmisse ezan okunmadan bile kilabilirsin.ramazanda oruc oldugu icin tam imsak vaktinde okunur ezan.

Mesajları okumaktan yorum yapamadım bir saat kadar :) kendimi konu sahibi olarak çok sorumsuz hissettim şuan :)

Arkadaşlar öncelikle sabah namazı konusuna bir değinelim. Namaza sabah namazı ile başlamaya çalışmayın, çünkü diğer vakitleri oturtmadan sabah namazını oturtmanız zor. Ilk önce diğer vakitleri oturtmanız gerek. Ve namaza başlamak için herhangi bir vakti beklemenize gerek yok. Bulunduğunuz vakti kaçırmamaya çalışın

Şunu hayal edebilirsiniz mesela. Bugün yatsı namazımı kıldım. Namaz kılmayan pek çok insanın bu vakitleri fani oluyor, fakat ben vaktimi baki yaptım :) dünyada yaşayan hiç kimse zamanı geri alma yetkisine sahip değil, benim için geçen zaman herkes için geçiyor, o halde bu geçen zamanı kazanmam gerek. . .

Ve bildiğimiz gibi namaz bir müslümanın hayatına imandan sonra yerleştirmesi gereken ilk hakikat. Çok çok ehemmiyetli. Ve yine bildiğimiz gibi namazlarımızı kıldığımız zaman diğer vakte kadar yaptığımız tüm ameller (haram olmamak şartıyla) ibadet hükmüne geçiyor. Namazlarımızı kıldıktan sonrA uyusak da okula da gitsek, işe de gitsek her amelimiz ibadet hükmüne geçiyor :)

Bu topikte namaza dair kaynaklı olmak şartıyla bildiklerimizi de paylaşabiliriz. Ayrıca topiğe son bi teklifim: isterseniz hep beraber bir hedef koyalım kendimize. Mesela 40 gün boyunca namazlarımızı hiç geçirmeyeceğiz gibi. Namazı hayatımıza yerleştirdikten sonra da kaç yıllık kaza namazlarımız olduğunu konuşup kazaları da tamamlamaya çalışırız :)
Vakit yokkkkk ömür bitiyor... Her an, şimdi de, hala ..... :)

Bu topikte namaza dair kaynaklı olmak şartıyla bildiklerimizi de paylaşabiliriz. Ayrıca topiğe son bi teklifim: isterseniz hep beraber bir hedef koyalım kendimize. Mesela 40 gün boyunca namazlarımızı hiç geçirmeyeceğiz gibi. Namazı hayatımıza yerleştirdikten sonra da kaç yıllık kaza namazlarımız olduğunu konuşup kazaları da tamamlamaya çalışırız :)
Vakit yokkkkk ömür bitiyor... Her an, şimdi de, hala ..... :)
40 değil de 60 yapalım gün sayısını :) 60 dan sonra bırakılmıyormuş.

İyi akşamlar kızlar..Son yazdığımdan sonra eve geldim..Akşamı kıldım ..Yatsıyı okunur okunmaz kıldım.aksi takdirde uyku bastırıyor kılmadan uyuyuveriyorum (şeytan işte)..Allah kabul eder inşallah..

Bizim evde köpek var ben ailemle yaşıyorum ablamın köpeği ve vermek istemiyo bende bişey diyemiyorum haliyle ben bi ara namaz kılıyordum sonra bıraktım annemde diyo ki köpek olan evde namaz kılınmaz kabul olmaz bu da benim hevesimi kırdı açıkcası ne yapmam gerek

Bizim evde köpek var ben ailemle yaşıyorum ablamın köpeği ve vermek istemiyo bende bişey diyemiyorum haliyle ben bi ara namaz kılıyordum sonra bıraktım annemde diyo ki köpek olan evde namaz kılınmaz kabul olmaz bu da benim hevesimi kırdı açıkcası ne yapmam gerek

Tatlım kendine ait bir odan yokmu ? oraya girmemesini sağlasan ve namazlarını orada kılsan olmazmı? yinede bi sorayım bende daha bilgili kişilere daha doğru bilgi edinelim

Yok ki : ) sorun ablamla aynı odayı kullanıyoruz Köpekte bi yerde durmuyo heryeri geziyor hep

Canım köpek olan evde ibadet edilir, Kabul edip etmemek Allah ın bileceği iş. Sevapta azalma olur diye açıklamalar var ama tam anlamıyla bilemeyiz. Namaz kılacağın yeri temiz tut yeter

Ne kadar erken başlarsam o kadar iyi beni teşvik ettiniz aslında sabah başlamayı düşünüyordum ama yatsıyla başlıyorum : )

ben hep şöyle düşünürüm Allahın merhameti annenin merhametinden çok daha sonsuz.öyleyse Allah senin ibadetini neden bir köpek için kabul etmesin.

X