Namaz çizelgesi :)

Bende degisik bi huy var namaza basladium zmn hep sabah namazndan baslarim kendimi daha rahat hissederim
nedn boyleyim bilmiyorum ama oyle iste
Bence sana küçük bir tavsiye, hiçbirşey ertelemeye gelmez, şuan hangi şehirdesin bilmiyorum ama bulunduğum şehirde akşam ezanı okundu, sninde bulunduğun şehirde birazdan okunur sanırım, Türkiye'nin en batısı olarak düşünüyorum, hiç vakit kaybetme

Konu sabah namazı olunca bende bu kanu ile ilgili üzülürek yaptığım bir yanlışı paylaşayım. Uzun zamandır eşimde sabah namazına kalkalım sen kalk benide kaldır diyor. Çoğu zaman ezanı duyuyorum aslında ama işte sabah işe gideceğim için şimdi kalkarsam bir daha uyuyamam diyorum . budurumda çok erken kalktığım için işte sorun yaşayacağım için biraz daha uyumayı tercih ediyorum .Sabah 6.15 gibi kalkıyorum bu saatte kılıyorum genelde ..Olurmu ki acaba ??

Bende degisik bi huy var namaza basladium zmn hep sabah namazndan baslarim kendimi daha rahat hissederim
nedn boyleyim bilmiyorum ama oyle iste
O bendede var :)
Şeytanın içimize soktuğu vesvese sanırım, namaz kıldığım zamana denk gelmezse, kandillerde namazı zar zor kalkıp kılıyorum, kılmadığım zamanda sadece kandil için kılarsam, çıkar için yapıyormuşum gibi gelir.

arkadaşlar bende mescide çıkıyorum şimdi birazdan okunacak burdada ordan servise gideceğim bana dua edin yatsıyı ve diğer vakitleride kılmak nasip olsun yarın ve diğer birkaç gün giremeyebilirim ama burası aklımda olacak dualarım sizinle

Konu sabah namazı olunca bende bu kanu ile ilgili üzülürek yaptığım bir yanlışı paylaşayım. Uzun zamandır eşimde sabah namazına kalkalım sen kalk benide kaldır diyor. Çoğu zaman ezanı duyuyorum aslında ama işte sabah işe gideceğim için şimdi kalkarsam bir daha uyuyamam diyorum . budurumda çok erken kalktığım için işte sorun yaşayacağım için biraz daha uyumayı tercih ediyorum .Sabah 6.15 gibi kalkıyorum bu saatte kılıyorum genelde ..Olurmu ki acaba ??
Rabbim kabul etsin namazlarını, benim bildiğim kadarıyla tan ağarana yani güneş doğana kadar kılınabiliyor sabah namazı, ama eşim kalkamadığı için işe gitmeden önce saat 7,30 gibi kılıyor ama niyeti farklı yapıyorsun,

Güneş doğmadan kılabiliyorsun, O saatte de doğmamış oluyor, önemli olan niyetin Allah kabul etsin.

arkadaşlar bende mescide çıkıyorum şimdi birazdan okunacak burdada ordan servise gideceğim bana dua edin yatsıyı ve diğer vakitleride kılmak nasip olsun yarın ve diğer birkaç gün giremeyebilirim ama burası aklımda olacak dualarım sizinle
Amin İnşAllah canım, Rabbim dualarını kabul etsin

Allah kabul etsin canım. Görüşürüz

Bende çıkıyorum kızlar, Rabbim namazlarınızı kabul etsin, kılanlar bizleri de unutmasın, kulun kula yaptığı dua çok daha hayırlıymış. Hayırlı akşamlar

ben telefonuma ezan vakitleri programını yükledim tavsiye ederim.telefon da ezan başlayınca insan ister istemez kalkıp namaza başlıyor....

Allah namazlarınızı daim etsin inşaallah...

ben telefonuma ezan vakitleri programını yükledim tavsiye ederim.telefon da ezan başlayınca insan ister istemez kalkıp namaza başlıyor....

Amin..
Benim telefonumla uyumlu değil o programlar ama eşiminkine yükleyip faydalanabilirim. İyi fikir verdin Allah razı olsun

Benim telefinumda kapasite az samsung galaxy ace 5830i ama deniyim kabul eder insl telefinmda muzik resmde fazla yok face mesenger whatsap var sadece ama yer yok dio :-/ guncelleme icib bile yer yok dio deniim simdi yuklemeyi

3Yıla yakındır kılıyorm çok sükür davamlı olarak ama sabah namazlarını çoğu zmn kaza ediyorm:KK43:
Kaçırdığımız bir vakite 80yıl azap kızlar ... alısınca kılamadığın öyle bi yük ki... anlatamam..

3Yıla yakındır kılıyorm çok sükür davamlı olarak ama sabah namazlarını çoğu zmn kaza ediyorm:KK43:
Kaçırdığımız bir vakite 80yıl azap kızlar ... alısınca kılamadığın öyle bi yük ki... anlatamam..
Allah kabul etsin.
Ben geçen sene başladığımda vakit namazını kıldıktan sonra 3 kaza kılıyordum, kılamadığım günlerin kazasını da kılmış oluyordum. 3 yıl öyle kılmam gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Vakit varsa yapabiliyorsun yoksa zorlanıyorsun biraz.

Çocuklarımızı bilinçli yetiştirmeliyiz arkadaşlar, benim ailemin dini yönleri kuvvetli değildir, ben farkına vardığımda biraz geç olmuştu. Kılamadığım günler üstümde kocaman bir yük. Ama biz çocuklarımızı bu konularda bilinçli yetiştirirsek onlar bizim gibi zorluklar çekmezler.

X