Namaz çizelgesi :)

Allah kabul etsin.
Ben geçen sene başladığımda vakit namazını kıldıktan sonra 3 kaza kılıyordum, kılamadığım günlerin kazasını da kılmış oluyordum. 3 yıl öyle kılmam gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Vakit varsa yapabiliyorsun yoksa zorlanıyorsun biraz.
Cnm ben hesapladım 10yıl borcm var tabi başlayıp bıraktklarımı saymadım.. arada kılmaya çlşym

Amin..
Benim telefonumla uyumlu değil o programlar ama eşiminkine yükleyip faydalanabilirim. İyi fikir verdin Allah razı olsun

amin cümlemizden razı olsun.bende üniversite yıllarında kılıyodum sonra bi düzen tutturamadım . diyanetin programını indirdim Allah yapanlardan razı olsun sabah namazını bile vaktinde kılıyorum.

eşinin telefonuna el koy : ))

amin cümlemizden razı olsun.bende üniversite yıllarında kılıyodum sonra bi düzen tutturamadım . diyanetin programını indirdim Allah yapanlardan razı olsun sabah namazını bile vaktinde kılıyorum.

eşinin telefonuna el koy : ))
Olmadı öyle yaparım :) Çok sevmiyor zaten telefonunu, Bilgisayarıyla uyumlu olduğu için kullanıyor :)

Benim telefinumda kapasite az samsung galaxy ace 5830i ama deniyim kabul eder insl telefinmda muzik resmde fazla yok face mesenger whatsap var sadece ama yer yok dio :-/ guncelleme icib bile yer yok dio deniim simdi yuklemeyi

inşaallah yükleyebilirsin ...olmazsada telefonun alarmını kurarsın ...en azından haber verici olur.

Hahah ibadetin gizli olani makbul ya ondan kime yazmiyodur

tabiki ibadetin gizli olanı makbul dua , teheccüd namazı , namaz , yapılan iylik verilen sadaka gösteriş için yapılıp kimsenin gözüne sokulmamalı. ozaman bunları yapmanında bir anlamı kalmaz . sonuçta hepimiz insanız bazılarımız üşengeç burda insanlar namaz kılmak için kendilerine bi arkadaş bi teşvik arıyolarsa ne sorun olabilirki...

Eşim sabah namazı konusunda kafamı karıştırıyor benim, hanefiler sabah ezanı okunur okunmaz kılmazmış en az bi yarım saat sonra kılarmış. Ezana kalkıp yarım saat bekleyemiyorum.

buna bende çok takıldım imsak vaktinden 20 dk sonra okunuyor ezan.ama danıştığım kişiler bi süre sonra okunmasının sebebi cemaatin toplanmasını bekleme dedi.ramazanda imsak girer girmez ezan okunuyor.

İmsak vakti ile, sabah namazının vakti girdiğine göre bu vakitte sabah namazı kılınabilir. Sabah namazının vakti, güneşin doğmasına kadar devam eder. Zira Cebrail´in Hz. Peygamber (s.a.s.)’e imamlık ettiğine ilişkin hadise göre Cebrail sabah namazını birinci günde tan yerinin ağarmasıyla, ikinci günde de ortalık tamamen ağarıp güneş doğmak üzereyken kıldırmış ve “Bu iki vaktin arası, senin ve senin ümmetin için sabah namazının vaktidir.” (Nesai, Mevakit, 10, 2; Muvatta, Vükut, 3) demiştir. DİYANETTEN ALINTIDIR

Eşim sabah namazı konusunda kafamı karıştırıyor benim, hanefiler sabah ezanı okunur okunmaz kılmazmış en az bi yarım saat sonra kılarmış. Ezana kalkıp yarım saat bekleyemiyorum.
O ole degil canim 10ayet okuycak kadar vakit bekleyin dio oda 5dk sen abdest aldim giyindim diyene kadar vakit gecer birde bizim hocalar uyanik vaktin cikmasina bi saat ya da daha az kala okuyolar onun icin ezan okundugunda beklemene gerek yok

buna bende çok takıldım imsak vaktinden 20 dk sonra okunuyor ezan.ama danıştığım kişiler bi süre sonra okunmasının sebebi cemaatin toplanmasını bekleme dedi.ramazanda imsak girer girmez ezan okunuyor.

İmsak vakti ile, sabah namazının vakti girdiğine göre bu vakitte sabah namazı kılınabilir. Sabah namazının vakti, güneşin doğmasına kadar devam eder. Zira Cebrail´in Hz. Peygamber (s.a.s.)’e imamlık ettiğine ilişkin hadise göre Cebrail sabah namazını birinci günde tan yerinin ağarmasıyla, ikinci günde de ortalık tamamen ağarıp güneş doğmak üzereyken kıldırmış ve “Bu iki vaktin arası, senin ve senin ümmetin için sabah namazının vaktidir.” (Nesai, Mevakit, 10, 2; Muvatta, Vükut, 3) demiştir. DİYANETTEN ALINTIDIR
Ramazanda yarım saat bekleyip kıldım hep ama normal zamanda çelişkiye düşüyorum. Demek ki Ezandan bir süre sonra kılmak lazımmış.

O ole degil canim 10ayet okuycak kadar vakit bekleyin dio oda 5dk sen abdest aldim giyindim diyene kadar vakit gecer birde bizim hocalar uyanik vaktin cikmasina bi saat ya da daha az kala okuyolar onun icin ezan okundugunda beklemene gerek yok
Sonuçta zamanı girmiş oluyor ne zaman kılsam doğru vakit olmuş olur, Rabbim kabul etsin napalım bildiğimiz kadarını yapabiliyoruz.

Ramazanda yarım saat bekleyip kıldım hep ama normal zamanda çelişkiye düşüyorum. Demek ki Ezandan bir süre sonra kılmak lazımmış.

şuanda ezan imsaktan 20 dk gibi sonra gibi okunuyor . imsak vakti girdikten sonra güneş vakti girene kadar kılabilirsin.

farklı farklı şeyler yazılıyo ama ben diyanete göre yapıyorum ne yapalım her kafadan bir ses çıkınca...

Son düzenleme:
X