Namaz çizelgesi :)

bende sabah imsakla kalkıp namazımı kıldım ama bütün gece nedense diken üstünde yattım şimdi kalkıcam namaz vakti geiyo ne kadar kaldı diye.aslında hiç böyle olmazdım ama ...neyse çok şükür istikrarla gidiyoruz : ))

bende sabah imsakla kalkıp namazımı kıldım ama bütün gece nedense diken üstünde yattım şimdi kalkıcam namaz vakti geiyo ne kadar kaldı diye.aslında hiç böyle olmazdım ama ...neyse çok şükür istikrarla gidiyoruz : ))
Günaydın canım, Allah kabul etsin aslında sen aklımda aklımda diye yattığın için doğru düzgün uyuyamadın sanırım, olsun en azından namazını kaçırmamışsın bak ne kadar güzel..

şeytan vesvese veriyo. her namaz kılışımızda, her iyilik yaptığımızda hem nefsimiz kücülüğü hem şeytanımız.
besmelesiz yatarsak 3 düğüm atarmış üstümüze.
şeytanın hilelerinde okumuştum küçükkken.
eğer yatmadan 3 elham
3 ihlas
3 nas
3 felak okuyup avcuna üfleyip. vucuduna sürersen ve sağ tarafına yatarsan. yatıncada bir besmele cekip 21 inna itayna okursan istediğin saatte uyanırsın

Günaydın canım, Allah kabul etsin aslında sen aklımda aklımda diye yattığın için doğru düzgün uyuyamadın sanırım, olsun en azından namazını kaçırmamışsın bak ne kadar güzel..

şeytan vesvese veriyo. her namaz kılışımızda, her iyilik yaptığımızda hem nefsimiz kücülüğü hem şeytanımız.
eğer yatmadan 3 elham
3 ihlas
3 nas
3 felak okuyup avcuna üfleyip. vucuduna sürersen ve sağ tarafına yatarsan. yatıncada bir besmele cekip 21 inna itayna okursan istediğin saatte uyanırsın

sağolun kızlar...
telefona program yüklediğimden beri hiç aksatmadım sabah namazını hep saatinde kalktım ama neyse kıldım ya çok şükür...

eğer yatmadan 3 elham
3 ihlas
3 nas

günadyın hayırlı cumalarınız olsun

allah kabul ederse bende namazlarımı aksatmamaya çalışıyorum bir öğle namazımı kılamıyorum onun da eve gidince farzı kılıyorum

bende sabah namazına kalmakta çok zorlanıyorum bunu deneyeceğim inş. artık şeytana yenik düşmek istemiyommm

Günaydın kizlar bugün basima gelen namazi kilip yattim vakit cikmadan bi daha kalktim namazi kilmadan uyuyakaldim sanmissim :KK48: kilan arkadaşların allah kabul etsin

:KK48::KK48:
Günaydın kizlar bugün basima gelen namazi kilip yattim vakit cikmadan bi daha kalktim namazi kilmadan uyuyakaldim sanmissim :KK48: kilan arkadaşların allah kabul etsin

Çifte kavrulmuş ...Bende sabah kalktığımda kılmaya alıştığımdan genelde.vaktinde kılıp yattığımda sabah kalktığımda bi eksiklik oluyor sanki kılmamışım gibi .ama vaktinde kılıp yatınca insanın içindeki huzur daha bir başkaa

kızlar ben izmitteyim mesala
imsak 05:09
güneş 06:38

eğer 4.40da kalkıp hemen 2 rekatlık teheccüd kılıp biraz dua edip imsak 05:09 saati gecince 05:15 gibide sabah namazını kılabilirsiniz. teheccüdde cok önemli..

Şu anda okuduğum kitapdaki bir pasajıda ben paylaşayım. Yüce Allah Buyuruyorki ;

"Ben kulumun zannı üzereyim.
Kulum beni andığında ben onunla birlikteyimdir.
O beni kendi başına zikrederse bende onu kendim zikrederim.
O beni bir topluluk içinde zikrederse ben onu onunkinden daha hayırlı bir topluluk içinde zikrederim.
O bana bir arşın yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım.
O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim. "

Canlarım size birşey soracağım, geçen eşimle abdest alıyorduk, başımı mesh ettim bana 3 kez yapmamı söyledi, ama ben hiç 3 kez yapmıyordum, kitaplardan okudum netten araştırdım ama sadece başın 4'te 1'i mesh edilir diyor, yani kaç kere olduğu yazılmıyor, o günden bu yana kafam karıştı bilgisi olan var mı acaba?

Canlarım size birşey soracağım, geçen eşimle abdest alıyorduk, başımı mesh ettim bana 3 kez yapmamı söyledi, ama ben hiç 3 kez yapmıyordum, kitaplardan okudum netten araştırdım ama sadece başın 4'te 1'i mesh edilir diyor, yani kaç kere olduğu yazılmıyor, o günden bu yana kafam karıştı bilgisi olan var mı acaba?

Bende 1 kez mesh ediyorum.. 3.kez olduğunu duymadım canım yinede araştıralım istersen..

gunaydin kizlar sabh namazina kalkamadim yine 10a dogru kalkinca kildim allah kabul etsin @gulucukgs bendr izmitteyim (golcukte oturuyorum) ama imsaktan kac dkk sonra okunuyir ezan kestiremiyorum
@dotemes bende ayniyum namz saati gelsin die heyecanla bekliyorum bende :) cok sukur

bende bir kez mesh ediyorum üçü hiç duymadım...

:KK48::KK48:

Çifte kavrulmuş ...Bende sabah kalktığımda kılmaya alıştığımdan genelde.vaktinde kılıp yattığımda sabah kalktığımda bi eksiklik oluyor sanki kılmamışım gibi .ama vaktinde kılıp yatınca insanın içindeki huzur daha bir başkaa
Aynen cancazim insan uyanamadi mi icinde bi dert oluyor

Bi kere mest edilir canim ben gecen sene kursa gidiyordum hic aksi bisi duymadim

X