Namaz çizelgesi :)

S.a arkadaslar cok sukur namazlarimu kildim aksama misafrm var caya bi tek yatsoyi misafirler gidince kilicam yetismez cunku esimin kuzeni burda sabhtn beri amakildim yatsiyida misafirm gidince kilarim ancak kuramda okurum birazda tesbiblerimi yapr yatarim inslh sabh namazina kalkarim bu sefer

Allah kabul etsin canim isler gucler bitmiyirki ben bile bugun zar zor girebikiorm misafrmi bekliyorum yatsiyi misacrler gidincr kilcam bende :)
Amin canım Allah razı olsun, yatsıyı geç kılmak daha iyi derler, ben eşim gelmeden her işim bitsin diye acele ettim :)
Misafirin içinde kolay gelsin.

bende yatsıyı kılmadım henüz. bugün markete çıktım ütüydü felan derken eşim geldi şimdide sofra kurucam ...kılanların namazlarını Allah kabul etsin...

Yatsıyı geç kılmak daha iyi diye duymuştum ben ama kesin bir değil tabi :)
az önce baktım bende öyle birşey varmı diye ,rivayetler var ama....

Ebû Saîd (r.a.)'den yapılan rivayette demiştir ki:

"Bir gece yatsı namazı için Resûlüllah (a.s.) Efendimizi bekledik, o kadar ki gecenin yarısı geçmiş oldu. Sonra gelip bize namaz kıldırdı ve şöyle buyurdu:

"Oturacak yerlerinizi alın, çünkü insanlar yatacak yerlerini almış buluyor ve siz (yatsı) namazını beklediğiniz sürece hep namazda oldunuz. Eğer zayıf kimsenin zayıflığından, hastanın hastalığından olmasaydı, hacet sahibinin ihtiyacından olmasaydı ben bu namazı gecenin yarısına (veya bir parçasına) geciktirirdim."[128]

ALINTIDIR....

Yatsıyı vaktinde kılıp vitr namazını geceye bırakabilirsiniz. Çünkü vitr zaten gece namazı :KK66:

S.a dostlar misafirlerim yeni gitti brnde abdestimi alip yatsiyi kildim cok sukur kuran okucaktim ama yorgun hisseytm kendimi tesbih cekerim yatarken bende
cumlemizin ibadetleri kabul olsun inslh

X