Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

sonundaoldu

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
14.567
27.720
Belki zaman gelir ihtiyacı olan olur diye en alt paragrafa araştırmalarım sonucunu güncelledim.

Merhaba arkadaşlar. Ben avukatsız anlaşmalı olarak boşandım. 2 çocuğuma 2500 lira nafaka aldım. Mart ayında boşandım ilk artış üfe oranında Ocak ayında olacak yazıldı karara.
Şimdi çocukların nafakası ne kadar olur? Yıllık üfe mi hesaplanır yoksa marttan itibaren 10 aylık mı olur?
Sadece bir çocuğumun kreşi 3500 lira. Geri kalan masrafları demiyorum bile. Düşünmekten başım ağrıdı bugün. Nafaka artırım falan da açmam zaten. Çünkü onunla asla muhatap olmak istemiyorum. Bu artışı bile yapmak istemez belki. En azından bedeli öğrenirsem ona göre yol izlerim

Güncelleme
3 avukat yorum yaptı. Birisi 9 aylık alırsın diğer ikisi yıllık dedi.
Sonra bir aile mahkemesi ve icra dairesi memuru yıllık ÜFE oranı olur %128 dedi. Artırmazsa icraya ver gitsin dediler. Artık ayın 15 ini bekleyeceğim. Ama ben olması gereken %128 talep edeceğim.

Son düzenleme:
Mecbur arttırma davası açacaksınız.

Bazı kadınlar çok akıllı, boşanınca cocuğu babaya veriyorlar, kendileri bekar gibi takılıyorlar. Cocuğu kendi alan kadınlar hep maddi sıkıntı görüyor, adam da bekar gibi evleniyor rahatlıktan.

Mecbur arttırma davası açacaksınız.

Bazı kadınlar çok akıllı, boşanınca cocuğu babaya veriyorlar, kendileri bekar gibi takılıyorlar. Cocuğu kendi alan kadınlar hep maddi sıkıntı görüyor, adam da bekar gibi evleniyor rahatlıktan.
Ya çekişmeye dönecek muhtemelen. Arkadaşım nafaka artırım ile çocuğuna 1100 lira alıyor. Yani boşuna yüz göz olacağım densizle. Keşke herşey kurala uygun olsaydı

Ama birde dava acilistan itibaren zam geliyor 1 yil dolmasi lazim cok teknik konu umarim yazan olur

Ama birde dava acilistan itibaren zam geliyor 1 yil dolmasi lazim cok teknik konu umarim yazan olur
Teşekkür ederim ilgin için. Bizim kararda Ocak diye belirtildi. Hatta ilk artık 2023 Ocak ayında ÜFE oranında yazıyor. Belirtilmezse normalde boşanma gerçekleştiği ay olurmuş sanırım

• Beğen
Reactions: Cac
Merhaba arkadaşlar. Ben avukatsız anlaşmalı olarak boşandım. 2 çocuğuma 2500 lira nafaka aldım. Mart ayında boşandım ilk artış üfe oranında Ocak ayında olacak yazıldı karara.
Şimdi çocukların nafakası ne kadar olur? Yıllık üfe mi hesaplanır yoksa marttan itibaren 10 aylık mı olur?
Sadece bir çocuğumun kreşi 3500 lira. Geri kalan masrafları demiyorum bile. Düşünmekten başım ağrıdı bugün. Nafaka artırım falan da açmam zaten. Çünkü onunla asla muhatap olmak istemiyorum. Bu artışı bile yapmak istemez belki. En azından bedeli öğrenirsem ona göre yol izlerim
Konuyla alakalı bilgim yok açıkçası ama eğer geliri iyi ise biraz daha fazla nafaka vermeli çocuklara diye düşünüyorum . Araya ortak birini koysanız kiramayacagi birini o konuşsa nasıl olur ? Ülkenin hali belli sonuçta ...

2 cocuk icin 2250 az degil mi? Tek cocuk icin bundan daha fazla aliyorum, ay sonunda 300tl anca artiyor, yetmiyor. Sizin %100 artis olsa bile 5500tl yapiyor. Konusarak üfeden daha fazla arttirmasini ya da diger giderlerine ortak olmasina ikna edemez misiniz?

Konuyla alakalı bilgim yok açıkçası ama eğer geliri iyi ise biraz daha fazla nafaka vermeli çocuklara diye düşünüyorum . Araya ortak birini koysanız kiramayacagi birini o konuşsa nasıl olur ? Ülkenin hali belli sonuçta ...
Maalesef. Çocuklar için bile iletişim kurmuyorum. Aramızdaki tek bağlantı 9 yaş olan çocuğum. Ona da birşey demiyorum etkilenmesin. Kendisi tam bşr pislik. Bütün birikimimizi 10 yıllık pavyonlarda yemiş. Üzeri icra dolu. Çocuklara kalmasın diye yeğenlerinin abisinin yengesinin üzerine yapıyor arabasını da. Daha tazminatı da alamadım. Bşr polis maaşı var işte.

2 cocuk icin 2250 az degil mi? Tek cocuk icin bundan daha fazla aliyorum, ay sonunda 300tl anca artiyor, yetmiyor. Sizin %100 artis olsa bile 5500tl yapiyor. Konusarak üfeden daha fazla arttirmasini ya da diger giderlerine ortak olmasina ikna edemez misiniz?
Maalesef. Çocuklar için bile iletişim kurmuyorum. Aramızdaki tek bağlantı 9 yaş olan çocuğum. Ona da birşey demiyorum etkilenmesin. Kendisi tam bşr pislik. Bütün birikimimizi 10 yıllık pavyonlarda yemiş. Üzeri icra dolu. Çocuklara kalmasın diye yeğenlerinin abisinin yengesinin üzerine yapıyor arabasını da. Daha tazminatı da alamadım. Bşr polis maaşı var işte.

Maaşına haciz koydurabilirsiniz

Allah yardimciniz olsun. Pavyon, kumar gibi bagimlilik yapiyor sanırım. Insallah yakin zamanda alacaklarinizi odemeye baslar. Tazminatinizi ne zaman odemeye baslayacakmis?

Bizim çocuğun babası keyfi ne kadar isterse o kadar gönderir sizinki iyiymiş vallahi.

Maaşına haciz koydurabilirsiniz
Nafakayı ödemezse evet haciz koydururum ama işten ceza alacağı için ödüyor. Tazminat içinde icraya versem bile sıra bana gelmeyebilir icralarından. Ya da peşin olarak alamamak çocuklarımı ve beni mağdur edecek
Allah yardimciniz olsun. Pavyon, kumar gibi bagimlilik yapiyor sanırım. Insallah yakin zamanda alacaklarinizi odemeye baslar. Tazminatinizi ne zaman odemeye baslayacakmis?
Amin teşekkür ederim. Evet sadece pavyon değil kadınlarla ilişkisi bağımlılık. Hep evli kadınlarla yasak ilişkileri varmış. Tazminatı 105 gram altın yazmıştık 1 yıl içinde ödeyecekti. 2,5 ayı kaldı zamanın dolmasına ama sesi çıkmıyor. İcraya versem eminim sıra bana gelmez icradan
Bizim çocuğun babası keyfi ne kadar isterse o kadar gönderir sizinki iyiymiş vallahi.
Mecburen ödüyor. Memur olduğu için özellikle polislerde emniyet hassas nafakada. İcraya verirsem hem işinde ceza alır hem de Söke Söke almış olurum. Yoksa ödemez zaten

Çocuğa söylenmez zaten ,anlıyorum durumunuzu üzüldüm ... Ne desem bilemiyorum en iyisi nafaka artırımı davası o zaman .

Benim anlaşmada TEFE/Tüfe ye göre yaziyor.Üfe ile aynı şey değil galiba.Avukatin sallamasi ve serefsizden bir an önce bosanmak için hiç araştırmadan yazılanı kabul ettim ben.
Hiç tarih de yok anlaşmada yazan.nafaka artırımı icin.
Boşanma da en önemli şey avukatmis gerçekten
Bi de çocuklarimizin hayatı için bu şerefsizlerin keyfini bekluycez yada mahkemelerde ugrasicaz.Adalet yok gerçekten

X