Mutlu Ve Umutluların Kulübü:)

kırkıncı oda
Ne kadarınız gerçek sizin,
kırk odalı şatonuzun kırkıncı odasındaki
kilitler altında sakladığınız gerçek
duygularınızla,
gerçek düşüncelerinizin ne kadarı yansıyor
hayatınıza,
söylenmeyen neler var kuytularda,
hani kendinizden bile sakladığınız,
bir sinir kriziyle ya da büyük bir acıyla
yahut da muhteşem bir sevinçle kabuğunu çatlatıp da
ortalara dökülecek neler biriktiriyorsunuz
içinizde...? ? ?
Ne kadarınız kendi sahtekarlığınızın esiri?
Sevip de söyleyemediğiniz,
özleyip de açıklayamadığınız
ya da sevmeyip de sevginizin eksikliğini içinize
gömdüğünüz oluyor mu,
korkaklıklar var mı,
kalleşlikler var mı,
yoksa diplerde saklanan cesaretiniz bir işaret mi
bekliyor...? ? ?

Göründüğünüz insan mısınız siz,
yoksa bir define arayıcısı hazineler mi bulur
içinizde
ya da yıkılmış bir kentin harabelerini mi
taşıyorsunuz?
Derununuzda neler saklıyorsunuz?
Ne kadarınız gerçek sizin?

Ülkenizle ilgili düşüncelerinizi söylüyor musunuz,
yoksa başınızı belaya sokmayacak kadar akıllı mısınız,
gerçek düşüncelerinizi başbaşa konuşmalara mı
saklıyorsunuz,
açıkça konuşanları biraz aptal buluyor musunuz?

Günahlardan yapılmış hayaller var mı içinizde,
günahtan korktuğunuzdan bunları saklayıp
Tanrı'yı mı kandırmaya uğraşıyorsunuz?
Günahları sevmiyor musunuz, seviyor musunuz
yoksa...? ? ?

Uzun bir yolculuğa çıkar gibi
duygularınızla düşüncelerinizi denklere
sarıp da içlerinizde bir yerlere mi
yerleştirdiniz,
bir gün yolculuk bitince açmayı mı düşünüyorsunuz
aslında yolculuğun hiç bitmeyeceğini ve
denklerinizi
hiç açmayacağınızı bilerek...
Bir gün çıldırsanız da
bütün duygularınızla düşüncelerinizi açıkça
söyleseniz,
neler duyacağız sizlerden,
gizli palyaçolar mı çıkacak ortaya,
yoksa korkaklığın altında,
bir istiridyenin içinde büyüyen inciler gibi
büyümüş yiğitlikler mi?

Kızgınlıklarınız yok mu sizin,
öfkeleriniz, isyanlarınız?
Aşklarınız yok mu?
Kendi sahtekarlığınıza ne kadar esirsiniz?
Esaretten kurtulsanız da gerçekler dökülse ortaya,
kendinize şaşar mısınız,
hiç düşündüğünüz oluyor mu kırkıncı odada neler
var diye, hangi unutulmaya çalışılmış sevgililer,
dile getirilmeyen özlemler,
söylenmeye söylenmeye birikmiş öfkeler,
hangi boşvermişlikler,
hangi inkar edilmiş arzular yatıyor diplerde?

Kimselerden korkmadığınız kadar korkuyor musunuz
kendinizden?
Şehrin ışıklarının bulutlara yansıdığı
turuncu pırıltılı külrengi bir gecede,
şimşeklerle boşanan yağmur başladığında
şatonuzun odalarında bir gezintiye çıkıyor musunuz,
ağır ağır yaklaşıp o kırkıncı odaya açıyor musunuz
kapıyı usulca, gördükleriniz ağlatıyor mu sizi,
bu kadar gerçeği o odada saklayıp,
hayatı yalandan yaşadığınızı farketmek nasıl bir
sarsıntı yaratıyor?
yoksa, ne gökyüzüne vuran ışıklar, ne yağmur, ne de
ıssız gece,
sizin kırkıncı odaya yaklaşmanızı sağlayamıyor mu,
korkuyor musunuz kendi gerçeklerinizden,
kırkıncı odanız size de mi kapalı,
kendi kendinize bile mahrem misiniz?

Ne kadarınız kendi sahtekarlığına esir?
Bıktığınız olmuyor mu kendi yalanlarınızdan,
hiç kendinizden sıkıldığınız olmuyor mu,
kendinizi bir yerlerde terkedip de gitmek
istemiyor musunuz,
bütün yalanlarınızdan uzak bir yere?

Şöyle rahatça bütün duygularınızı,
bütün düşüncelerinizi söyleyebileceğiniz bir diyara,
kendinizi bile yanınıza almadan.

Ah aslında ben onu seviyordum diye ağlayacağınız
kimleri saklıyorsunuz koynunuzda,
yüksek sesle eleştirip de
içinizden hak verdiğiniz hangi düşünceler var,
kendinizi akıllı bulurken aslında gizlice kendi
korkaklığınızdan utandığınızın itirafını nerelerde
gizliyorsunuz?

Ne kadarınız kendi sahtekarlığına esir?

Bunu hiç düşündüğünüz oluyor mu
yoksa bunu düşünmek bile yasak mı size?
Neler var kırkıncı odada?
Otuzdokuz odadan yapılmış hayatınızı,
kırkıncı odanın kapısını açmamak için yalandan mı
yaşıyorsunuz?
Niye yapıyorsunuz bunu?
Açsanıza kırkıncı odayı yağmurlu bir gecede
belki...
Belki de hiç açmazsınız,
kapalı bir odayla yaşarsınız bütün ömrünüzü,
kendinizden sıkılarak..

Ahmet Altan

biliyorum çok uzun,ama çok şey anlatıyor...
sevgiler...

merhaba mutluluk diyari!!!
Mutluluk hayatta ki küçük sürprizlerdir... Söyle bana eğer her şeyi bilirsen sana nasıl sürpriz yapabilirim? Arada bir kapat gözlerini, hesaplama her adımı, bilme geleceği ne olur...
sizinle mutlu olmak istiyorum.... :)))

bu siiri ikbal gürpınar seslendiriyor birde ondan dinleyin gercekten cok güzel okuyor ve beni cok düsündürüyor sagol arkadasım bizimle ve arkadaslarla paylastıgın icin

a.s. mutlu oldumuz kadar iyi oluruzama iyi olduğumuz kadarmutlu olmayız mutluluk gençlikte beklenmedik şeylerde yaşlılıktaisealışkanlıklarda aranır . mutluluğun değerinii onu yitirdikten sonra ararız .mutlu olmanın iki yolu vardır.mutlu olmanın iki yolu var ya istelerimizi azaltmak yada imkanlarımızı çoğaltmak

a.s.
slm.bu forum harika hayat ne olursa olsun yaşamaya deger.kuralları belirlenmiş ama bilinmeyen tiyatrocuyuz hepimiz birer

a.s.a.s.haklısın canım hayat her şeyiyle acısıyla tatlısıyla yaşamaya değer bu hayata birkere geldik kıymetini bilmemz gerek

bende mutlu ve umutluyum benide alırmısınız aranıza
neler yaoıyoruz burda
benide aydınlatırsanız sevinirim

a.s.a.s. canım nedemek her zaman katılabilrsin aramıza kapımız sonuna kadar açık dahada mutlu oluruz mutluluğumuza mutluk katarsın :1hug::1hug:

slm herkese bugün yine kendimi mutlu hisediyorum hava çok güzel insanın kanı kaynıyo mutluktan sevdiklerim yanımda mutluluuk yaşama sebebimiz umudumuz haytta her şey olabşlir ama mutluğumuzu umudumuzu kaybetmeye izin vermeyelim kendimiize ne olursa olsun

a.s.a.s. tüm savaşlara inat ,haksızlıklara inat , kuraklığa inat ,insanca yaşamak ve yaşatmak için geleceğe umutla bakmak, umutsuzluğa inat mutluluğa ulaşmak için mutluluğu paylaşmak gerek ,sevelim sevilelim mutlu yaşayalım kötülüğe inat !

bende çok kötü günler geçirdim öyle insanlar varki senin mutsuzluğundan mutluluk payı çıkartıyorlar kendilerine artık sadece beni seven insanlarla beraber olmaya özen gösteriyorum

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende hayatta çok zor günler geçirdim ama hayat ne olursa olsun çok güzel çevremdehep beni seven ve sevebileceğim insanlar var.hayat felsefam şu:kıçını yırtsanda aynı yan gelip yatsanda :)haha
işte kızlar hayata böle bakıyorum ve ben çok mutluyum.unutmayın karamsarlığa ve acıya vereceğiniz en güzel cevap GÜLMEKTİR:)

merhaba kızlar bende yenı katıldım aranıza.. bende gecmıste zor gunler gecırdım ,hatta benım uzuntumden zevk duyan insanlar dahi vardı neyse şimdi o kişilerle arama mesafe koydum mumkun oldugun az gorusuyorum yada hiç gorusmuyorum şimdi eskıye gore daha mutluyum hayata sarıldım diyebılırım enazından..artık yaşamaya dair umudum var.. beni üzenlerlede ahirette goruscez hakkımı helal etmedim cunku.. gülmek, tebessum etmek enazından mukemmel birsey.. sevgiler..

mutluyum cunku;benı seven bır esım var.
mutluyum;cunku ben bır anneyım ve bana ıhtıyacı olan ıkı guzel kızım var.
mutluyum;cunku;saglıgım sıhhatım yerınde.
mutluyum cunku;yasamayı sevıyorum.
mutluyum cunku;ınsanları sevıyorım.
mutluyum cunku;mutluluk benım ıcımde.
umutluyum; cunku ınsan umut ettıgı surece yasar.
umutluyum cunku;hayatta yasadıgım acılardan ders alıp tekrarlamıyorum.
umutluyum cunku;RABBIME guvenıyorum.
:)))))))))))))))))))))))))))))

mınık kuslarım ,şiirin çok güzel olmuss ellerine ,yuregine saglık.. sevgilerr

mınık kuslarım ,şiirin çok güzel olmuss ellerine ,yuregine saglık.. sevgilerr

sagol canımda sıır dusuncesıyle yazmadım.ben hayata bu sekılde bakıyorum.cok kompleks zaten hayat.basıte ındırgıyorum sevdıgım seylerı one cıkarıp sevmedıklerımı gormemeye hatta hayatımdan cıkararak sorunları cozuyorum.
hayatta benım mutlulugum onemlı herseyden once.
ben mutluysam esımı de,cocuklarımıda cevremıde ıyı guzel goruyor onlarıda mutlu edıyorum.
bu hayatta bır kere varolacagım.ve bunun ne zamana kadar devam edecegını bılmıyorum.o zaman neden muallaktakı bu omru hor kullanayım kı;
degılmı canım benım?????
sanada sevgıler canım.

kesınlıkle dogru soyluyorsun katılıyorum :) imrendim sana şimdi bak bende bi olay karssıında asırı sevınıp sonra baska bi olay karsısıında asırı birden bire uzulen biriyim aradaki dengeyi tutturamadım bi turlu:)) şuan kederliyim ben hemde çookk( sözlümün işi nedeniyle abd de kalması gerekıyor 2yıl hasreti uzun olacak elbet ama napim teselli ediorum bi şekild e kendımı kader diorum en azndan hayırlısı buymus ne diyyeyım Allah kımseyı sevdıklerınden ayrı bıraksın AMİNNN..

canım benım olumden baska her sye care var.merak etme sen.oyle zamnalar oyle acılar yasıyoruz kı hangısı unutulmuyorkı?????
bence sen sorununu bılıyorsun tepkılerın fevrı
eeeeeee ozaman cevaplarda sende gızlı.
tepkılerını kontrol etmeyı ogrenmeye calıs,onları odev olarak gor dersını gecmek zorunda oldugun.
hayatta bır ders
odevımız ıse;bunu en ıyı sekılde basarıyla mutlulukla yasamak.
kalırsak tekrarı butunlemesı olmayan bır ders.
sonunun ne zaman bıtecegını bızım bılmedıgımız bır ders
karnemız?
bu hayatı en ıyı guzel yasamak kendımıze verdıgımız taktır pekıyılı:))))))
dıplomamızda dolu dolu ıyı guzel hayırlı bır sekılde tamamlayıp mutlu olup ettıysek
dıplomamızda RABBIMIN bıze verecegı mukafak:)))))
bunları asla unutma sekerım:))))
opuyorum senı

canım yaaa yazdıkların okadar güzelkiii çok etkilendim çok saol , dediklerin dogru ;odev çok ama yapan yok tembellik benımkisi yok tabıkı biyerden başlamak gerekıyor hayatın kuralına ayak uydurmak için.yazdıklarını okurken yuzumde bir tebessum oluştu içimi ferahlattın ,eşininz ve çocuklarınız sizin gibi bir Meleğe sahip oldugu için çok sanslılar Allahta bozmasın zaten..
kocamannnnn opucuklerimm senin olsun ankaralı ablam :)

canım benım tesekkur ederım.o senın yuregının guzellıgı:))))
herkes kendınde sorumlu canım benım.kım ne yaparsa yapsın sen ızın verdıgın surece senı uzebılırler tatlım benım.
hem sunu dusun senın ıcın onemlı olmayan bırıne bırseye uzulup onun degerını neden yukselteceksınkı????
degılmı ama.
benım canımı ben ızın verırsem sıkabılırler.bekarken bende aynıydım.yok agrasıf hemen tepkı gosteren ne oldu kendıme ettım.artık sorumluluklarım var esım var ıkı tane melegım var.ben bunlarla sorumluyum.uzemez kımse benı.olmuyormu cok sorunlar cıkıyor hayatta banada esım kızlarım dısında.benı bır onlar uzmuyor.eeee gerısıde umrumda degıl.cok canımı sıkarlarsa hayatımdan cıkarıyorum sonsuza dek.
bazen dusunuyorum yaaa benı yaradana kulluk yapıyormuyum tam anlamıyla hayır.
ona kullugumu yapamıyorum dıye aglayıp uzuluyormuyum hayırrrrrrr((((
eeeeeee yarattıgı kullaramı kulluk yapıp onlara canımı sıkıyım.bunun hesabını nasıl verecegımmmmm((((((
bu acıdan dusun hayatı sekerım.daha gencsın hor kullanma bu yaslarını:))))))
emın ol hızla gecıyor.ben kıymetını bılemedım cok fazla sımdı yasıyorum.esımde sagolasun cok anlayıslıdır.ıcımde ukde kalan ne varsa ızın verır yaptırır.
ama yınede o yıllara donsem kımse ıcın gozyası dokup hayatımın hıc bır sanıyesını bosa gecırmezdım .gecen bır sanıyeyı bıle gerı getıremıyoruz canımınıcı:))))))
bende senı opuyorum canım benım.

mınık kuslarım ablacıgım :) tesekkurler önceliklee çok guzel seyler yazmıssın ben ancak fırsatım oldu yazmak için birde arkadaslıgımı kabul etıgın için tesekkr ederim zaten yazılarını okurken bi bakıom gulumsuyorum ben :)))) hak verıyorum yazdıklarındada ama insan ogluyuz işte dusunemıyoruz bazen hayatımıza farklı açılardan bakmayı beceremıyoruz,at gozulugu takmıs gezıyos işte arada böle yolumuzu aydınlatan olmalı senın gibi yani ankaralı ablacım:)) yelpazemizi genısletmek içinde bi tek bi taraftan bakıp hayatı yorumlamak olmuyor ama inatla hala o taratan bakıyoruz emımın ben gbi insan çoktur:)) ama artık orenmek gerek tek taraftan bakmakla olmuyor yaşım olmuş 23 bılmemek diil ogrenmemek ayıp demişler
uzaydolusu opucuklerle opuyorum :))) iyi aksamlarrr ablaların ablasıııDD :asigim: a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…