- 30 Aralık 2009
- 23.203
- 91.312
- 1.123
- Konu Sahibi Amazing family
-
- #61
Valla kabak yiyecegime et balık yerimSen minimum harcamaları yazmışsın bacım, bizde haftanın 7 günü kahvaltı yapılıyor, peyniri, zeytini vs vs ki sosis, salam gibi şeyleri kimyasal içerdiği için almayız, bizim sadece haftalık kahvaltılık buranın fiyatlarına göre söylüyorum 50 lira, aman bu sabah poğaça yiyelim, hadi çörek alalım gibi ekstraları saymıyorum.
Annem geçen gün sizin o taraflardaydı, yerel ve uygun fiyatlı bir markete girmiş, pirzola fiyatına bakayım demiş, kadın akşam telefonda gözleri fırlamış bir halde çocuğuuuuum pirzola 93 lira olmuş dedi
Bir de kabağın fiyatından dert yandı ama bence çoğu su olan bir sebze için pahalıydı, 2 liraymış kilosu.
Kaldı ki sizler daha aylık bulaşık ve çamaşır deterjanı, diğer temizlik ürünleri, tuvalet kağıdı gibi şeyleri hesaba katmıyorsunuz, WC'ye gidince eskiler gibi bez asalım kenara
Bebekli bir ailenin masrafını düşünemiyorum dahi, her ay o çocuğun ek gıdalarının, yemesi gereken meyvelerin, hazır mamasının, bezinin masrafını düşününce
93 liramiiiSen minimum harcamaları yazmışsın bacım, bizde haftanın 7 günü kahvaltı yapılıyor, peyniri, zeytini vs vs ki sosis, salam gibi şeyleri kimyasal içerdiği için almayız, bizim sadece haftalık kahvaltılık buranın fiyatlarına göre söylüyorum 50 lira, aman bu sabah poğaça yiyelim, hadi çörek alalım gibi ekstraları saymıyorum.
Annem geçen gün sizin o taraflardaydı, yerel ve uygun fiyatlı bir markete girmiş, pirzola fiyatına bakayım demiş, kadın akşam telefonda gözleri fırlamış bir halde çocuğuuuuum pirzola 93 lira olmuş dedi
Bir de kabağın fiyatından dert yandı ama bence çoğu su olan bir sebze için pahalıydı, 2 liraymış kilosu.
Kaldı ki sizler daha aylık bulaşık ve çamaşır deterjanı, diğer temizlik ürünleri, tuvalet kağıdı gibi şeyleri hesaba katmıyorsunuz, WC'ye gidince eskiler gibi bez asalım kenara
Bebekli bir ailenin masrafını düşünemiyorum dahi, her ay o çocuğun ek gıdalarının, yemesi gereken meyvelerin, hazır mamasının, bezinin masrafını düşününce
Ümraniye93 liramiii60 liraya aldım kilosunu neresiymis o abla
Sormayın valla aynı bahsettiğiniz gibi bir de bana diyor mutfak masrafı çok fazla diyeValla eşiniz sofrada 3 çeşit olsun, ana yemek etli olsun, yemek sonrası tatlı, meyve, çerez olsun derse kesenin ağzını açacak, etin kilosu 45-50 lira ki kuşbaşı et oluyor kendileri, biftek, pirzola derse 80-90 diye göbek attırır insana
Eh malum çerezler zaten altının gramıyla yarışır durumda
Deniz çuprası 70 tl kilosu.
Çiftlik balıgı ise 35 tl.
Hamsi 15 tl idi.
Levrekte aynısı idi.
Kuzu büyüklügünde cupraya 150 tl dedi adam
Sarıkanat, çinekop 60-70 tl idi vallahi.
Yuh dedim.
Kalkan 80 tl.
Zargana 35 tl.
Yuh mfkjdkjfkjdfd
Aynen valla yetmiyor.biz de çinekop diye durduk balıkçının önünde, ben hepsine hızlıca bakıp en son barbundaki 120 tl etiketini görünce, çiftlik levreği alalım ya, levrek taze duruyor diye kendimi yan tezgaha attım
balık da yeniyor arkadaş, yarısı derisi kılçığı, otu çöpü zaten, öyle yarım kilo alayım yeter de diyemiyorsun
Gidebildiğim zaman gidiyorum Gimsaya ama evime en yakın Yunus var o da baya pahalı :/Ankaranin neresinde oturuyosun bilmiyorum ama Gimsa marketler zinciri acayipp ucuzzz. Dolabim tika basa dolar detarjanim etim eksik olmaz 15 gunde bir 300 tllik alisveris yapiyoruz. Oranin fiyatlari normal markete gore yuxde 30 indirimli
Aynen valla yetmiyor.
3 kişilik aileyiz 1 kilo hamsiyi gümlettik valla.
Yetmedi ama
İlahi güldürdün vallaValla kabak yiyecegime et balık yerim
Dedimya azami masraflar bunlar hatta yazarken çogunu da eledim, bacım abartmışsın dememeleri için.
Biz popomuzu daga taşa siliyoruz dermişim anfahdjhf
O zaman bence siz özellikle eşinizin sofrada görmek istediği, olmazsa olmaz dediği ve yemek sonrası yediklerinin fiyatlarını çıkartın, aylık ortalama ne kadar tükettiğini ve bunun mutfak masrafına getirdiği ekstra yükü not alın, daha sonra bir mutfakta olması gereken zaruri ihtiyaçların listesini yazıp aylık tüketimle beraber fiyatlarını yazın ve eşinize gösterin, hesaplamasını isteyin, mutfak için belirlenen paranın bu listeye göre olması gerektiğini söyleyin.Sormayın valla aynı bahsettiğiniz gibi bir de bana diyor mutfak masrafı çok fazla diyeevde en az yiyen ben
Bizede yakin yunus hemen karsimda hatta gimsaya biraz yurumem gerekiyor. Ama genede gidiyorum normal fiyatini bilirken neden kazik yiyeyim yunustan cok pahaliiiiGidebildiğim zaman gidiyorum Gimsaya ama evime en yakın Yunus var o da baya pahalı :/
Anadolu yakası iyice pahalandı, sanırsın ParisÜmraniye
Barbun 120 lira mıbiz de çinekop diye durduk balıkçının önünde, ben hepsine hızlıca bakıp en son barbundaki 120 tl etiketini görünce, çiftlik levreği alalım ya, levrek taze duruyor diye kendimi yan tezgaha attım
balık da yeniyor arkadaş, yarısı derisi kılçığı, otu çöpü zaten, öyle yarım kilo alayım yeter de diyemiyorsun
Şile dehşet uçtu abla ya.Anadolu yakası iyice pahalandı, sanırsın Paris
Kiralarınız bile uçmuş
Bir ara Şile tarafından ev alalım diyordum vazgeçtik, hem soğuk, hem pahalı, hem iyiymiş alınır dediğimiz evler bile yarı beline kadar rutubetli, yaşlı kemiklerimizi rutubetten romatizma yapmamak için vazgeçtik, büyük konuşmayayım ama dönmem daha İstanbul'a, yamyam gibi insanı pahalılıkla yiyip bitiriyor
Ben Şile'yi çok seviyorum yalan yok, ciddi ciddi ev baktık oralarda, alırız otururuz dedik ama birçok açıdan düşününce vazgeçtik, öyle ev kiralarından haberim var, aşırı uçtu kiralar, aylık faturalar ve site içi bir evde oturulursa aidatı da düşünülünce tek maaşla yaşanacak gibi değil İstanbul'da.Şile dehşet uçtu abla ya.
Kiralar bile ateş pahası.
Suan ev kiram tanıdık diye 1250 tl alt katım 1600 tl kiraya verildi.
Barbun 120 lira mıhey kurban olduğum denizden babam çıksa yeriz diyorduk, bu fiyatlarla onu da yiyemeyiz artık
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?