Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

çok sevindim dönmenize ve bu topiğin canlanmasını çok istiyorum,
nasıl heyecanla beklerdim her akşam yemeklerinizi oruç ayında

Karabiber

Evet ya özellikle ramazandaki paylaşımlar çok güzeldi .

Nasılsın görüşmeyeli ?

Çok severim , ellerine sağlık .

merhaba ,ben yan topikten geliyorum

Eki Görüntüle 1684105

dünkü pizza gününden bi kare

Ellerine sağlık yan komşum

En kısa zamanda iade i ziyarete geleceğim

bu topik neden bukadar sessiz ki?
ben akşama etimek tatlısı, bulgurlu salata, ve inegöl köfte yapacağım ekliyeyimde hareket gelsin topiğe :)

Topik sahibi siyasetten çıksa mutfağa girecek
Siz başı boş bırakmayın buraları

Iyi akşamlar hanımlar bende aranızda olmak isterim bundan sonra inşallah.bende bu akşam mantı ysptım.yalnız kendim hazırlamadım hazır aldım pişirdim.Eki Görüntüle 1695691

Hoş geldin

Her zaman bekleriz .

Mantı her zaman buzluğumda olur , kurtarıcı yemek

Yarın teog sınavına girecek oğlum için onun en sevdiği tatlıyı ysptım bugün.
Kıbrıs Tatlısı
Eki Görüntüle 1699097

Sınavda başarılarrrrr

Aus'um topic şenlenmişFoto istiyoruz

Evet canım ya siyasetten kaçıp mutfakta soluk aldım birazcık

Aslında çorbayı kıtır ekmekle yemiştik ama bu göstermelik foto için böyle idare edin

Erişteyi de bu sene biraz kalın kesmişiz onu da idare ediverin

Merhaba rica etsem arabası nin tarifini verir misiniz...

Merhaba rica etsem arabası nin tarifini verir misiniz...

tabi,

tavuk göğsünü haşlayıp didikliyoruz, bir tencereye bir kaşık tereyağı azcık da sıvı yağ ekleyip bir kaşık un ile kavuruyoruz.. un hafif kavrulunca bir kaşık salça ekliyoruz, ardından soğuk su ekleyip çorba suyu kıvamına getiriyoruz.. didiklediğimiz tavukları da ekleyip pişiriyoruz.. tuz limon ve acı biber oranını damak tadınıza göre ayarlayın... bu çorbasının tarifi.. hamurunu biliyorsanız onu da yazabilirim.. her kesim bilmiyor hamurunu, ama biz hamursuz yemeyiz..

bu aralar ben ne buldun onu ye modundayım
ne zaman akşam oluyor, ne zaman günler bitiveriyo anlamış değilim... :)
bugün barbunya ve şehriyeli bulgur pilavı vardı..
ausum görüşemez olduk neler yapıyorsun.. sana dedim dedim, kendim uğramaz oldum

Tesekkur ederim.. Mükemmelsiniz.. Oğlum için muhteşem bir çorba tarifi...

Himmmm.. Şehriyeli bulgur pilavıbakin bunuda merak ettim başlı başına bulguru çok severim..eğer topiginizde varsa tarifi link atarsanız sevinirim..

Himmmm.. Şehriyeli bulgur pilavıbakin bunuda merak ettim başlı başına bulguru çok severim..eğer topiginizde varsa tarifi link atarsanız sevinirim..

çok kolay canım, normal pirinç pilavı yapar gibi aynı... önce tereyağı ve biraz sıvı yağ ile şehriyeleri kavuruyoruz, şehriyeler pembeleşince bulguru ekleyip güzelce kavuruyoruz.. ardından üstünü geçecek kadar kaynar suyu döküyoruz, tuzunu da ekleyip yarım ateşte kapağı kapalı şekilde suyunu çekene kadar pişiriyoruz.. şehriyeli daha kokulu oluyor ben hep şehriyeli yapıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…