Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Teşekkürlerr..

tekrar teşekkürlerr dün akşam yaptım bu tarifinizi harika bir lezzet oldu bilhassa oğlum için vitamin deposu..

Ispanak yemeği yaptım
Eki Görüntüle 1706640
Yanında da tavuk suyuna şehriye çorbası ve dünden kalan tavuk baget var.

Ellerine sağlık canım

Sorma ahretim , sen o kadar çağırmasan tekrar döneceğim yoktu buralara ... ben geldim sen yoksun ama

Şimdi de ben çıkmaz oldum buralardan ama tabii yine siyasetten

Bu sayfayı çok ihmal ediyorum biliyorum

Malum hastalığım atak halinde bu aralar , o yüzden pek mutfakla aram yok , küsüz

bende çok tembelleştim bu aralar ya, neden bilmem.. önceleri hergün yeni tarifler denerdim, sürekli hamur işleri yapardım biliyorsun... ama bu aralar inan akşam sofraya yiyecek kadar yemeği zor yapıyorum
havalardan mı sulardan mı bilmem moddan düştüm... eşim bile diyor biliyormusun epeydir bi kurabiye bile yapmadın diye

Amaaaaan yaptıklarımıza saysınlar bu ara

Bende aylar var bir kek bile çırpmadım

Hadi ben hastayım , bahanem var ...Sana ne oluyor Nazarlara geldin tabii ...Aş evi gibi habire misafir ağırla ağırla

Amaaaaan yaptıklarımıza saysınlar bu ara

Bende aylar var bir kek bile çırpmadım

Hadi ben hastayım , bahanem var ...Sana ne oluyor Nazarlara geldin tabii ...Aş evi gibi habire misafir ağırla ağırla

rabbim herşeyden önce sağlık versin ahretim...
bu aralar niye böyle oldum bilmiyorum valla bende merak etmiyor değilim havalardan heralde... havalar kapalı oldumu benim içim sıkkın olur hep.. malum içi sıkkın olunca inasanın yapası gelmiyo börek çörek... birde bu eve taşınalı pek gelen gidenim olmadı uzak bu ev biraz, misafir azaldıkça hamur işleri de azaldı

ayrıntılı tarifini yazabilirmisiniz acaba
Canım öncelikle hamsileri kılçıklarından temizleyip bi kenara alıyoruz.ayrı bir yerde iç pilav hazırlıyoruz.damak tadınıza göre nasıl arzu ederseniz.ben soğanı tereyağında kavurup pirincini kuş üzümünü koyup pişiriyorum .piştikten sonra tuzunu karabiberini de ekliyorum.önce alta hamsileri dizip pilavını döküyorum sonra tekrar hamsi ile üstünü kapatıp fırına veriyorum.

Bugün menüm;

Yoğurt çorbası
kabuklu kuru fasulye yemeği
Bulgur pilavı
Salata
Turşu
Ayran

Afiyet olsun

Börek harika gözüküyor afiyet olsun eline sağlık canım

Teşekkür ederim , çok yemişim ama tur atıyorum koridorda

Ellerine sağlık canım.Biz pırasaya salça da koyarız.Seninkinde yok galiba.Denemek lazım:)

Sağol adracım , yok zeytinyağlıya koymam ben . Pişirirken biraz nar ekşisi , portakal suyu ... yerken de üzerine bol limon .Bak gidip yine yiyesim geldi

Teşekkür ederim , çok yemişim ama tur atıyorum koridorda

Sağol adracım , yok zeytinyağlıya koymam ben . Pişirirken biraz nar ekşisi , portakal suyu ... yerken de üzerine bol limon .Bak gidip yine yiyesim geldi
Sen böyle anlatınca benim de yiyesim geldi valla.Hıı nar ekşisi ve portakal suyu.Sevdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…