Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

ooo gözdem daha ne olsun ya, maşallahın var valla, senin gibi evladı bulmuşlar daha ne ister ki annen baban :)
ben bekarken valla yan gelip yatmaktan başka bişey yapmazdım tebrik ederim seni canım vallahi...
kremalu tavuk çorbasını çok severim..ekle de gözüm gönlüm açılsın :) sütlaç bitti bizim, 4 kase çıkmıştı eşim bi sabah bi akşam yedi bitti :)

aus yemek yapmıyor heralde kocacığı yemeklere götürüyor sanırım elit bi restorana mum ışığında falan romantizm durumları anlayacağın :)
ah ahh mum ışığını geçtim, yemeğe gitmeyeli okadar zaman oldu ki..
ama allahı var eşimin suçu değil, yiğidi öldür hakkını yeme demişler :)
oğlum durmuyor restoranda koşturmaktan sinir olup dönüyoruz en iyisi otur evinde ye dimi :) o yüzden epeydir gidemedik yemeğe falan :)

Dedikodu kazanı kaynamış yine

Dün zaten hiç girmedim buralara canım , canım arkadaşım kıymalı ,ıspanaklı , patatesli kır pidesi getirdi , onu yemiştik , bir önce de yemekteydik evet ama mumsuz

Az önce geldim eve.Şimdi mutfağa giriyorum , koyarım bitince şekerler.

Ya gazel , benim yusufla mümkün değil dışarıda yemek , çok bilirim sinirimden ağladığımı.Masada oturmaz mümkün değillll , 30 saniye en fazla

Onu bir arkadaşıma bıraktım , yaşıt arkadaşı var orada ; ancak yemeğe bu şekilde gidebiliyoruz Bende bir yusuf var sanıyordum , sen de yazınca sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

ilk akşam yemeğini ben ekleyim...:)
dünden kalan biraz et ve pilav vardı, yanına da tarhana çorbası yaptım...
bildiğiniz tarhanalardan biraz değişik iç anadolu da yazın 3 gün boyunca güneş altında bekletilip çitlerin üzerinde kurutulan yuvarlak plak şeklinde olur bizim tarhanamız..tahta gibi kurur ve kışın da suda bekleterek ıslatırız, sonra çorba yaparız salçalı su nane ve sarımsak rendeleyerek...
bilenler vardır belki ama ben netten buldum yazın yapılmış halini..

buda benim yaptığım bu tarhananın çorbası...:)

bu da tarhananın ceviz fıstık gibi çerezlerle birlikte yendiği hali :) yağda kızartıp çıtır çıtır yenir :)

çitlere serilmiş halini ve kızartma yapılmış halini netten alıntı yaptım :)
çorba bana ait...:)

Ben bunu ilk kez duydum :26:

Biz hamuru kurutur , ufalaya ufalaya güneş altında en son toz haline getiririz. Çok değişikmiş bu şekli

sorma ahretim yaa bende birtek burak öyle sanıyordum :) hatta o esnada krize giriyorum oğlum bi otur bak milletin çocuğu ne güzel oturuyor diye :) meğerse sende öyleymişsin :) bence ikimizde bi sorun var ausum :)
bizde hiç gidemiyoruz canım ya, öyle bırakacak biyer de yok burda gurbetteyiz malum
bazen merkezde gezerken haliyle acıkıyoruz, yemek yiyelim diyoruz giriyoruz biyere ama girmez olaydık diyoruz resmen yediğimiz boğazımızda kalıyor :)
en iyisi ev diyoruz evde yiyoruz napalım :)

Ben bunu ilk kez duydum :26:

Biz hamuru kurutur , ufalaya ufalaya güneş altında en son toz haline getiririz. Çok değişikmiş bu şekli

onu da biliriz ama o bize hazır çorba gibi gelir :)
bu biraz zahmetli ve yazın yaklaşık bir hafta bunla uğraşırız..gerçi ben bi kaç senedir elim değmedi :) annemle anneannem hallediyor sağolsun bana da yolluyor :)

Görürsün bak kısmet olur da görüşünce ... poposunun üzerinde durmaz.Gittiğimiz yeri ille talan edecek , sağa sola koşacak , tezgah arkası , lavabo , mutfak ne varsa keşfedecek , masalara laf atacak , milletin tuzunu alacak , çayına şeker atacak daha anlatayım mı???

Benim için aynen hazır çorba oluyor gazel , çünkü bekarken anacığım yapardı , evlendim eşimin annesi muhteşem yapar 5 lik bidonda yollar .

Bana da pişirmesi kalır sadece

canım çorbam hazırdı bitti gitti zaten yoksa nasıl yapılır kremalı tavuk çorbası bilmiyorum
bende sütlaçı 2 kilo sütten yapıyorum hep hemen bitmesin diye
bizde her akşam alışkanlık olmuş yemekten sonra millet çay içer bizde çay olayı yok tatlı,pasta olayı var
her gün mutlaka tatlı olcak evde yoksa aranıyorlar deli gibi
2 kase kaldı bizde de vermem kimseye kardeşimle bana

bizi yemeğe götüren yok valla sorma
siz şu çocukları anlattıkça evleniyim uzun bir süre çocuk yapmıcam diyorum
zaten kardeşim saolsun bezdirdi beni
sizin çocuklardan 10 tane yan yana gelse bizimki gibi anca olur
hep diyorum yuvada 40 çocukla uğraştım hepsiyle tek tek ilgilendim ama sana yetemiyorum diye inanın 2 dk beni rahat bırakmıyor

ayy ben bayılırım tarhanaya
bize yollayan yok ne yazık ki

bu konuda pek alttan alamam gözdem ne yalan söyleyim gerçekten çocuk insanı yaşlandırıyor...
hele hele ausun biberonun ve benim sıpalar tam kötü yaşlarındalar :)
ne sustan anlıyorlar ne oturdan...her güzel şey bile çocukla birlikteyken eziyete dönüyor...
eğer hemen çocuk düşünüyorsan bence bi daha düşün :) tadını çıkar eşinle gez toz iyice, en son çocuk düşün...
tamam çoçuk çok güzel bişey allah herkese nasip etsin ama inanırmısın çok yerden ağlayarak döndüğüm oldu...

auscum burağı görsen yusufa fazla kızmasın çünkü inan benimkide resmen atom karınca :)
bak geçen gittiğim misafirliği anlatayım..eşimin meslektaşı gittik akşam diğer arkadaşlarını da çağırmışlar baya kalabalığız....
ev sahibinin de iki oğlan var ard arda yaşları burak civarındalar, bizle gelen diğer arkadaşlarında iki kız var aynı emsaller yaşları...
inanırmısın onlar ne güzel lagolarla oturmuş oynuyorlar, bizimkide çocuk odasına gidip dolapda nekadar giysileri varsa yere indirmiş...
okula giden bi çocuğu var ev sahibinin onun kitaplarını karalamış, yemek yedik ben kendim yicem diye tutturdu nasıl bağırıyor ya rabbim boğuverecektm resmen :)
eline verdim kaşığı, kaşığı tabağa bi vurdu içindeki çorba masa örtüsüne bi güzel yayıldı yere sıçradı, eteğime sıçradı..ev sahibi bırak olsun alışkınım ben bizimkilerde aynı dese de utancımdan yere geçtim...
çay içeriz çay ister veririm içmez, neymiş efendim bardağı eline verecekmişim koltuğa çıkıp içeçekmiş, kadının koltuklar bembeyaz allahım stresten öldüm...eve bi gitsem dedim...eve geldik eşime anlatıyorum, o da diyor bizim ne işimiz varsa misafirlikte :) oturalım çıkmayalım biyere diyor....ben orda burağa kızdıkça o da dişlerini sıkıyor kalkıp dövecek ama çaktırmıyor :) eve geldik şükür allahım dedim :) eve gelince de geçti tv izledi...gık çıkmıyor evde...bizim bu deli biyere gidince deliriyor..sebebi de ne biliyomusun? nasıl olsa annem bişey yapmaz başkalarıın yanında diye..sıpa :)

gazelll :)
koptum kiz senin oglana, kaç ya$inda bu yaramaz :)

ben burayi unuttum yaws ; sizde hiç durtup uyandirmiyorsunuz :)

ayyyyyyyy ne güldüm yaa
kızma bak gülüyorum diye ama çok tatlılar ya dimi
ben çocuk aşkıyla yanıp tutuşanlardanım valla ne yalan söyleyeyim
bir yandan diyorum keşke hemen evlesemde çocuğum olsa sonra diyorum bırak boşver hayatını yaşa
2seneye kadar evlilik tamamda çocuğun 30a kadar yolu var zaten gözümü korkutuosunuz

valla kuzum göz korkutmak değil amacımız olanı anlatıyoruz...:) işte turşu işte sirke..buyur sen kur :) derdi annem :)
çok tatlılar sorma :)
bunlar daha ne ki ohoooo devede kulak kalır bunlar...:)
az daha anlatırsam çocuk yapmaktan vazgeçeceksin neyse fazla konuşmayım bari...

temmuzda üç yaşına girecek ablası :)
bende diyorum maral gelmez oldu diye..hiç unutacağın aklıma gelmedi :) neyse bi dahaki sefere de unutursan dürterim ben seni :)

unutma sayilir gazelim
hastayim sesim zor çikiyor
burun çe$me bogaz acilar içinde :) oyle surunuyorum
kolay $eyler bulmaya çali$iyorum
bugun sanki a$eriyo gibi canim lahmacun istedi , onu yaptim

oglen çocuklara yayla çorbasi ve kofte yapmi$tim

$imdide tavauk kanadi kizartiyorum çocuklara , yanina çorba var içerlerse

hastaligimi bile anlayamiyorum yani:)
cumaya misafirim var sohbete hoca hanim ve arkada$lar gelicek , yava$ yava$ ona hazirlaniyorum
hersey karman çorman oldu gibi bi$ey :)

ALLAH bagi$lasin canim pa$ani, bizim dogum gunumuzede 1 ay kaldi 3ya$indayiz
ablasi 4.5 ya$inda
$u anda koltugun tepesinden atlamaca oynuyolar
du$up agliycaklar , hastaylikdan kulaklarim bile agriyor benim yaaa
aglamalarini kim dinliycek bilmiyorumm

Son düzenleme:

ah canım yaa çok üzüldüm geçmiş olsun allah şifanı versin tez zamanda...grip olmak bi nevi iyiymiş biliyomusun...burun aktıkça sinüsler temzileniyormuş, ve baş ağrısı gibi durumlar azalıyormuş..inşallah geçer...bol nane limon kaynat...
birde first sensation diye bi sakız varya, onun aşırı naneli olanı var..geniz tıkalıysa acaip hızlı açıyor...çok rahatlarsın mutlaka al...
maşallah bu arada arka arkaya işin zor canım yaa, ama ikiside birden büyür rahat edersin biz ikincilerle uğraşırken :)
bişeycik olmaz onları melekler korur korkma oynasınlar...tek başına olunca da çok zor maralım yaa, benim oğlan yalnızlığının acısını bizden çıkarıyor...kisi olunca hiç değilse kavga etselerde oyunlarını oynarlar birlikte azcık rahat edersin...

saol canim ,midem bulanir ben o naneli sakizlari hiç agzima alamamki akiyo valla bildigin çe$me :)

ilk 1 sene naptim ben diye ba$ima çok vurdum buyuk 1.5 ya$indayken ikinci dogdu du$un, e$imin i$ saatleri yogun, tek ab$ima buyuttum sayilir once Allahin ayrdimiyla ama çokk zorlandim..

$imdi rahatim, arada saç ba$ kavga ediyolar ama genelde birbirleriyle oynuyolar , yemek yerken kim bitircek diye yari$ yapiyoalr :)
kim once uyyacak fln, aslinda herseyde bi yari$ içindeler :))
benimde i$ime gliyor çogu zaman

Son düzenleme:

bi yönden zor olsa da bi yönden de zevkli iştir canım.. :)
yarış yapmaları senin işine gelir,bence koz olarak kullan sen bunu :) rahat edersin :)

anam anammmmm anammmmmm bana niye demiyonuzzzzzz bende geleyim burayaaaaa gazeli takip etmesemmmmm ohoo nezamannn bulurdum acaba topicni aus bacım
yaaaa bu haftaaa mutfak iznine ayrıldımmm malum koca yok yemekde yok evimin direği olmayınca ocağım kaynamaz diyommm çünkü dışardan keyfime bakarımmm :) güzel paylaşımlarlaaaa buluşacağımdır sizlerleeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…