Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Hoşbuldum , teşekkürler .

Öyle çorbada bizim mutfaklarında tuzu olsun dedik arkadaşlarla

Canım sütle pişirdiğin zaman pirinci daha diri kalıyor , o yüzden önce suda pişiirp süte ekliyorum ben .

Makarnana gelince , ben illa soslu yaparım , sosisli dene sende istersen , ana yemek gibi bir şey olur o zaten yanında salatasıyla mis

hey ahali nirdesiniizzz
yok mu akşama yemek oturmayın boş boş
akşama neler pişecek görelim bakalım
yeni yemekler öğrenmem lazım yardım edin yahu
ben ocağa pırasa attım geldim zeytinyağlıı
akşama kadar anca soğur
dünden kalma arpa şehriye çorbamla birazda makarnam var
bugün sütlaç yapayım diyordum ama dün saolsun annemde babamda doğumgünüm için pasta almışlar
2side bugün dolapta beni bekliyorlar gel yumul diye
ondan sonra gözde sen çok kilo aldın az ye diyorlar

Canım benim doğum günün kutlu olsun .

Rabbim sana hayırlı bir ömür nasip etsin

Nette daha güzel pasta resimleri vardı ama bunun üzerindeki yazıyı sevdim ben

aus desem olur mu...vakit nakit

şu an itibariyle sütlacını deniyeceğim...sütü koydum kaynıyacak.pirinçleri de yıkamaya gidiyorum...herkese selam

şimdi gördüm....nice mutlu yıllar gözde....

Son düzenleme:

canım benim nice senelere eriştirsin rabbim inşallah... sevdiklerinle beraber...
haa bu durumda oluyor ki sen bi yaş daha attın hiç sevinme gözdem yaşlanıyon sende işte :) ni ha ha
aus desem olur mu...vakit nakit

şu an itibariyle sütlacını deniyeceğim...sütü koydum kaynıyacak.pirinçleri de yıkamaya gidiyorum...herkese selam

şimdi gördüm....nice mutlu yıllar gözde....

canım tesadüf bende bugün yaptım sütlaç az sonra eklerim resimleri, yemekten sonra :)
dün yapacaktım aus la denk gelecektik, bugüne kaldı senle denk geldik :)

aus bu arada bi sütlaç yaptın milletin tatlı krizi tuttu ahretlik ya :)

amin canım sağolasın
yaşlanıyorum tabi 19dan sonra artmak istemiyor insan heves 19a kadardı bende
evde kaldım

amin canım sağolasın
yaşlanıyorum tabi 19dan sonra artmak istemiyor insan heves 19a kadardı bende
evde kaldım
gözdem şuan sana annemin bir cümlesini yazıyorum...artık sen anla içeriğini :)

EVLENEN USANMIŞ, EVLENMEYEN NE SANMIŞ

bekarlık sultanlık kuzum hayatını yaşa...ahh ben 19 umda olsam neler vermezdim
bende temmuzda 27 ye gircem oy oyyy

ayyyy sen çok yaşa emi
6 yaşcık varmış aramızda

bu da benim sofram ev ahalisi yok yalnızım
şehriye çorbası,zeytinyağlı pırasa yemeği,salata,lahana turşusu

selam kızlar bugün neler pişiriyorsunuz bakalım :)
kimseciklerden ses yok,

selam canım
bugün benim hiçbirşey yapasım yok nolcak:26:
sen birşeyler yapta yolla bana olmaz mı
patates püresiyle biftek yapıcam bugün ben
birde çorba yapıcamdaaaaaa
ne yapıcam bilmiyorum
hazır çorbada olabilir bugün tembellik yapayım
sen neler yapıcaksın

bugünkü benimde tembel işi canım :)
dünden kalan taze fasülye var pilav bitti, :)
makarna yapayım salçalı soslu diyorum :) dünden sütlaç yapmıştım oda var :) oy oy bugün pek rahatmışımda haberim yokmuş
biftek nasıl yapıyorsun canım tarifini yazda bende deniyim kırmızı et var buzlukta napsam diye düşünüyordum :44::44:
belki yapabilirim eşim ete bayılır

anlatayım arkadaşım dün gece anneme uykusunda soruyordum bende anneeeeeeeeeeeeeeeee bifteği ben nasıl yapcam diye
kadın birgün beni boğacak
biftekleri yayvan bir tencereye dizicem sonra 1 su bardağı soğuk su ekleyip tencerenin kapağını kapatıcam ocağın altını kısıp suyunu çekene kadar pişiricem hafif piştiğinde tuz eklicem arada alt üst yapıcam etleri.
suyu az kaldığında mangal baharatım var karışık ondan eklicem sonra birkaç tane domatesin kabuklarını soyup daire daire kesip bifteklerin üzerine yayıcam yarım çay bardağı kadar sıvıyağ biraz tuz ekleyip domatesler ezilip pişene kadar biraz daha pişiricem
etler bu şekilde yumuşacık çok güzel oluyor birazda sulu ohh miss

pirzolaya benziyor sanırım, ben su koymadan tavada az yağla kızartıyorum pirzolayı haliyle biraz çıtır oluyor, ama bifteğin sulu pişmesi yumuşatır gerçekten bi deneyeyim ben bunu sağol canım...:)

• TARHANA ÇORBASI
  • FIRINDA KIYMALI PATATES
  • SPAGETTİ
  • SALATA

Fırında Kıymalı Patates

4-5 orta boy patates bir parmak kalınlığında halka halka doğranır ve borcama dizilir.Üzerine yarım ay şeklinde doğranan bir adet soğan , 2-3 adet yeşil biber ve 2 adet domates doğranır.Yaklaşık yarım çay bardağı mısır özü yağı üzerine gezdirilir.Tuz ilave edilerek fırına verilir.220 derecede yaklaşık 20 dakika pişer.

Bu sırada tavada bir çorba kaşığı kadar biber salçası ile 100 gr kadr kıyma kavrulur , çok az su ilaver edilir.Fırındaki patateslerin üzerine eklenir ve bu şekilde de çok az su ilave ile 5 dakika daha pişirilir.

Tercihe göre karabiber ve kekikle servis edilir

AFİYET OLSUN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…