Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Çok güzel olan bir kurabiye.Misafire sunum için ideal.Kesinlikle tavsiye ederim.

NUTELLALI SANDVİÇ KURABİYE

MALZEMELER:

250 gr margarin
1 su bardağı sıvıyağ
1,5 su bardağı pudra şekeri
2 bardak nişasta
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Arasına ve kenarlarına sürmek için,
Nutella
Kenarlarını bulamak için :
Fındık

YAPILIŞI:

Tüm malzeme ile hamur yoğrulup ince şekilde açılır.Çay bardağı veya ona benzer bir malzemeyle yuvarlaklar kesilip yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizilip pişirilir.Kurabiyeler soğuyunca arasına nutella sürülüp yapıştırılır.Kenarlarına da nutella sürülüp fındığa bulanır.(Fındıktan sonra hindistan cevizine de bulayabilirsiniz.)Üzerine pudra şekeri serpilir.

ET67m.jpg

NBTza.jpg

Çok güzel olan bir kurabiye.Misafire sunum için ideal.Kesinlikle tavsiye ederim.

MALZEMELER:

250 gr margarin
1 su bardağı sıvıyağ
2 bardak nişasta
1 paket kabartma tozu
Nutella
Fındık

YAPILIŞI:

Tüm malzeme ile hamur yoğrulup ince şekilde açılır.Çay bardağı veya ona benzer bir malzemeyle yuvarlaklar kesilip yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizilip pişirilir.Kurabiyeler soğuyunca arasına nutella sürülüp yapıştırılır.Kenarlarına da nutella sürülüp fındığa bulanır.(Fındıktan sonra hindistan cevizine de bulayabilirsiniz.)Üzerine pudra şekeri serpilir.

ET67m.jpg

NBTza.jpg

Harikaaaaa :KK9:

Dün misafir vardı da.:KK53:

TdxvP.jpg

Dolmalar da nefis görünüyor,ellerinize sağlık çok severim bak canım çekti :KK53:

Eki Görüntüle 813510
bu gece rüyamda patates salatası gördüm :KK53: sabah sabah üşenmedim yaptım :KK56:

bu da öğlen açıııımmmm diye kapıyı yumruklayan kuzenime yaptığım mantı... ben yimedim sabahki salatadan sonra 3 kilo olarak geri dönerdi sanırım :KK1: :KK20:
$1376474_10201426001963569_1651127246_n.jpg

Ama bu resmen işkence yahuuu :KK56::KK56:

Aslıcım , o nasıl güzel bir kurabiyedir , ilk misafirime yapacağım , dolmalarda nefis . Offf yaaaa :KK56::KK56::KK56:

Moonna ,mantıyı görünce bir yutkundum ki :KK52::KK52:

Ellerine kollarına sağlık .

MALZEMELER:

250 gr margarin
1 su bardağı sıvıyağ
2 bardak nişasta
1 paket kabartma tozu
Nutella
Fındık

YAPILIŞI:

ET67m.jpg

NBTza.jpg
bu nutellalıy çok fecii görünüyo denemeli bunu :nazar: :KK53:

Ama bu resmen işkence yahuuu :KK56::KK56:

Aslıcım , o nasıl güzel bir kurabiyedir , ilk misafirime yapacağım , dolmalarda nefis . Offf yaaaa :KK56::KK56::KK56:

Moonna ,mantıyı görünce bir yutkundum ki :KK52::KK52:

Ellerine kollarına sağlık .
ausencia önceden yaptıgımız ya da el yapımı yaptırıp kuruttugumuz mantıları dondurucuya atıyoruz böylece acil durumlarda kurtarıcı oluyor.beğenmene sevindim :KK16:

Son görebildiğim biber dolmasına ve kurabiyeye bayıldım :)
Bizde bugün kuru fasulye pilav ve turşu var :) çorba bulamadım henüz :/

malzemeler
2 su bar köftelik bulgur
3 kasık irmik
1 su bardagı scak su
tuz
un
yarım kasık biber salcası

içi için yaıspanaklı ya patasli harc keyfinize göre

yapılısını resimlerle gösteriyorum yarım kesilmiş strec folyo lazım

$20130925_181110.jpg $20130925_181140.jpg $20130925_181204.jpg $20130925_181258.jpg $20130925_181315.jpg $20130925_181431.jpg $20130925_184500.jpg sıcak kaynar suda pişiriyoruz üstüne yogurt ve tereyağğğ afiyet olsun:KK56:

simdi yaptımmmm

$20130926_173937.jpg
4 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardağı şeker
2 su bardağı süt
1 paket kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2 su bardağı un
süslemek için hindistan cevizi
Unun ve kabartma tozunun haricindeki bütün malzemeyi birbirine katar,5 dakika mikserle çırparız.Bu karışımdan 1,5 su bardağı ayırırız.(pişen kekin üzerine dökmek için)Ayırdıktan sonra kalan karışıma unu ve kabartma tozunu birbirine karıştırdıktan sonra ekleriz.2-3 dakikada böyle karıştırdıktan sonra büyük boy kare borcama veya bu ölçülerde bir tepsiye yağladıktan sonra boşaltırız.Krepten çok az koyu bir kıvamı olmalı.Eğer daha koyu olursa yumuşak olmaz.175 derecede yarım saat pişiririz.Kekinizin ortasına elinizle bastırın ,eğer pişmemiş ise ısıyı biraz düşürerek içinin iyice pişmesini sağlayın.Fırından çıkarınca sıcakken bir yemek çatalı yardımıyla 8-10 yerinden çatalı batırarak delikler açın.Sonra üzerine ayırdığınız karışımı dökün.Soğuduktan sonra hindistan ceviziyle süsleyerek servis yapın.Afiyet olsun.
:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

kızlarrr kaç gündür eve eşimden sonra saat 21 sularında girmekteyim.. okul iş trafik yol derkenn vede eşime hafta sonu kızdığımdan yemekde yapmayacam dedim.. herneyseeee dün adammm bana süpriz yemek yapmışşş sen tut kışa hazır ettiğim domates sosu menemeni tarzındaki kavanozu aç dök yumurtayı kır içineee velhasılll ne yaptınnnnn dolapda domates vardı ya dedimmm ama böyle çok kolay oldu demezmi.... hey yarabbim heyyyy:KK66: :KK53:

$321.jpg

Uzun zamandir internette meshur olan 3 2 1 pogacayi nihayet bugun denedim. Hem cok pratik hem cok lezzetli deneminizi tavsiye ederim Verecegim ölcülere göre 2 tepsi cikiyor, benim pogacalarim minicikti. yani aslinda 1 tepsilik malzemelerdir.

3 kabartma tozu
2 su bardagi yogurt
1 su bardagi sivi yag
aldigi kadar un
1 tk tuz
İc harci istege gore (benimkiler patatesliydi)
Üzeri icin galeta unu

kızlarrr kaç gündür eve eşimden sonra saat 21 sularında girmekteyim.. okul iş trafik yol derkenn vede eşime hafta sonu kızdığımdan yemekde yapmayacam dedim.. herneyseeee dün adammm bana süpriz yemek yapmışşş sen tut kışa hazır ettiğim domates sosu menemeni tarzındaki kavanozu aç dök yumurtayı kır içineee velhasılll ne yaptınnnnn dolapda domates vardı ya dedimmm ama böyle çok kolay oldu demezmi.... hey yarabbim heyyyy:KK66: :KK53:

Kızma hemen adama yahu , bak bende bugün kışa hazırladığım taze fasulylerden çıkardım pişirdim buzluktan , hemde dolapta taze fasulye vardı :KK52:Ayıklamaya üşendim :KK14:

Gelmişken çok zahmetli mönümüde yazayım ;

Yayla Çorbası
Taze Fasulye
Kıymalı Spagetti

Eki Görüntüle 815265

Uzun zamandir internette meshur olan 3 2 1 pogacayi nihayet bugun denedim. Hem cok pratik hem cok lezzetli deneminizi tavsiye ederim Verecegim ölcülere göre 2 tepsi cikiyor, benim pogacalarim minicikti. yani aslinda 1 tepsilik malzemelerdir.

3 kabartma tozu
2 su bardagi yogurt
1 su bardagi sivi yag
aldigi kadar un
1 tk tuz
İc harci istege gore (benimkiler patatesliydi)
Üzeri icin galeta unu

Ellerine sağlık canım , çok güzel gözüküyor.

Ben bunu bir kez yaptım , tarif aynı tabii .Ama taş gibi oldular . sanırım aldığı kadar un kısmını ben biraz abartmıştım :KK9:

simdi yaptımmmm

Eki Görüntüle 815037
4 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardağı şeker
2 su bardağı süt
1 paket kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2 su bardağı un
süslemek için hindistan cevizi
Unun ve kabartma tozunun haricindeki bütün malzemeyi birbirine katar,5 dakika mikserle çırparız.Bu karışımdan 1,5 su bardağı ayırırız.(pişen kekin üzerine dökmek için)Ayırdıktan sonra kalan karışıma unu ve kabartma tozunu birbirine karıştırdıktan sonra ekleriz.2-3 dakikada böyle karıştırdıktan sonra büyük boy kare borcama veya bu ölçülerde bir tepsiye yağladıktan sonra boşaltırız.Krepten çok az koyu bir kıvamı olmalı.Eğer daha koyu olursa yumuşak olmaz.175 derecede yarım saat pişiririz.Kekinizin ortasına elinizle bastırın ,eğer pişmemiş ise ısıyı biraz düşürerek içinin iyice pişmesini sağlayın.Fırından çıkarınca sıcakken bir yemek çatalı yardımıyla 8-10 yerinden çatalı batırarak delikler açın.Sonra üzerine ayırdığınız karışımı dökün.Soğuduktan sonra hindistan ceviziyle süsleyerek servis yapın.Afiyet olsun.
:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
nefis görünüyor..ellerine sağlık :KK56:
bende sık sık yaparım malzemeler hemen hemen aynı.yalnız ben yumurtayı sonradan ekliyorum.çünkü üzerine dökmek için 1 bardak ayırıyoruz ya o karışımda çiğ yumurta kokusu tadı olsun istemiyorum.sıvı malzemeleri iyice çırpıp 1 bardağını ayırıyorum sonra yumurtaları ekleyip iyice çırpıyorum.keki hazır olunca önce 1 bardak vişne suyuyla ıslatıyorum sonra ayırdıgım karışımı döküyorum.:KK56:

Ellerine sağlık canım , çok güzel gözüküyor.

Ben bunu bir kez yaptım , tarif aynı tabii .Ama taş gibi oldular . sanırım aldığı kadar un kısmını ben biraz abartmıştım :KK9:

Evet canim, un fazla olursa sert oluyor oda bir püf noktasi.
Ben 1 saat kadar dinlendirdim hamurunu, ilk denemem hüsran olmadi sansima :)

Kızma hemen adama yahu , bak bende bugün kışa hazırladığım taze fasulylerden çıkardım pişirdim buzluktan , hemde dolapta taze fasulye vardı :KK52:Ayıklamaya üşendim :KK14:

Gelmişken çok zahmetli mönümüde yazayım ;

Yayla Çorbası
Taze Fasulye
Kıymalı Spagetti
ellerine sağlık bacım,amaaa bak ya dolapda varkenn kış hazırlıklarından tüketme yahuuu :)
hazır oğluşun kreşdeyken yaparsın sen döktürrsün...

kızlar bu arada paylaşımdaki brownii poaça çok hoş durmakta ellerinize sağlıkk:KK16:

X