Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

aç karnına bu tabak önümde olmalıydı
ellerine sağlık ablacığım
şu kaldırak dediğin şeye bizimkiler galdırik diyorlar sanırım o olması lazım
çok güzel oluyor tadı canım çekti valla
ahh ahh burdan nerden buluncak ki
köyden arada sırada yolluyorlarda doğal şeyler yiyebiliyoruz

kaldirak nedir kizlar ..
ellerinzie saglik hepinizin :)

bugun ye$im fasulya pilav
ve manti yaptim biraz bizlukdan çocuklara
ye$il fasulyeyi yeme ihtimalleri mantiya gore daha du$ukdee

Canım yaaa buyur gel .
Burada da galdirik diyorlar kuzum ya ben kibarını yazdım

Bana da herşeyi köyden eşimin annesi yollar , miss gibi kendi bahçesinden tüm sebzeler

kaldirak nedir kizlar ..
ellerinzie saglik hepinizin :)

bugun ye$im fasulya pilav
ve manti yaptim biraz bizlukdan çocuklara
ye$il fasulyeyi yeme ihtimalleri mantiya gore daha du$ukdee

Ben ıspanak , fasulye falan maalesef yediremiyorum oğluma canım .Ne güzel bir yaşında falanken yoğurt karıştırıp herşeyi yediriyordum , şimdi ağzına sokmuyor.

Kaldırak böyle bir ot canım ama çok faydaları var

kaldırak otunu ilk defa duydum ausencia. ben de ışkın çok severim yani birizm yörede ışkın derler ekşimsi kalın bir ot o çıksa da yumurtalı yemeğini yapsam diye bekliyorum ben de

kaldırak otunu ilk defa duydum ausencia. ben de ışkın çok severim yani birizm yörede ışkın derler ekşimsi kalın bir ot o çıksa da yumurtalı yemeğini yapsam diye bekliyorum ben de

Bende onu duymamıştım canım , şimdi baktım netten kaldırakla aynılar sanki

Bak yukarıda resmi var , çok benzettim ben

Bende onu duymamıştım canım , şimdi baktım netten kaldırakla aynılar sanki

Bak yukarıda resmi var , çok benzettim ben

ben pek benzetemedim bu kaldırak otu soyulup mu yeniyor ya da pişiriliyor ışkının tadı mayhoş böyle hafif ekşimsi ama tadı harika

topigin hayirli olsun auscugum

ilk sayfadan itibaren yazilanlarida yapilanlarida okudum,simdi ben burda kalirsam diyetide,niyetide bozarim,gözümü kapatim okumanin yolunu bulmam lazim benim
:26:

yapilan yemekler cok güzel görünüyor,yapanin ellerine saglik,yiyenlerede afiyet olsun...

özellikle senin balig sunumunu cok sevdim,tabi 3 cocuk oldumu sunuma zaman ayiramiyoruz,anca bakip ic cekiyoruz...

bende resim yüklemesini ögrenip,buldugum zamanlarda ugramayi düsünüyorum,kimseye söyleme ama...

bide gazeldüstübaglara olamliydi galiba yanlis hatirlamiyorsam,esi migren agrisi cekiyormus,siddetle biberiye cayini tavsiye ediyorum kendisine,netten aciklamali olarak kopyalayacagim buraya,kendiside okusun,eger anlasirlarsa evine misafir edebilir
:13:

Esassss duruşşşşş

Kaptanıım gelmiş

Canım , her zaman bekliyorum senide tariflerinide .Bak ben şimdi fırın sütlaç yaptım , onu koyacaktım , sen varken nasıl olacak bu iş

Evdekilere yaptım ama bir de 1/2 kase sütlü tatlı hakkımı kullandım

ben pek benzetemedim bu kaldırak otu soyulup mu yeniyor ya da pişiriliyor ışkının tadı mayhoş böyle hafif ekşimsi ama tadı harika

Canım soyulmuyor , ayıklama kısmı biraz cins .Ne yalan söyleyeyim bana ayıklanmış geldi :26:

Şimdi inceledim de ışkın daha borumsu , nasıl anlatım ama

Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanıldığı gibi ağır yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca bronşit, öksürük, migren, gastrit, başağrısı, ağrılı adet, düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıklarında da kullanılır.

Migren Tedavisi için Biberiye Çayı: Günde 3 fincan biberiye çayı 25 gün boyunca içilirse, baş ağrılarınıza ve migrenlerinize bir daha gelmemek üzere elveda diyebilirsiniz.
Biberiye Çayının Faydaları: Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı yardımcı olur. Bu sebeble son dönemde popüler bitkisel zayıflama ürünlerinin içinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.

Baş ağrısı için : Başınız ağrıdığı zaman alın bölgenize biberiye yağı ile masaj yaparsanız baş ağrınız azalır yada kaybolur.
Gut Hastalığı tedavisi: Gut hastalığından dolayı kandaki ürit asit miktarı yükselir. Günde 2 bardak biberiye çayı içmek kandaki ürit asit seviyesini normale yaklaştırır.

Biberiye Çayının Zararları: Hamilelik süresince kullanılmaz. Fazla miktarda (günde 10 fincan) fazla biberiye çayı içmek zehirlenmeye yol açabilir. Herşeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Ender olarak bazı vakalarda bitkiyle temas eden kişilerin alerji oldukları rapor edilmiştir. Bunun özellikle bitkinin ticari anlamda üretimiyle uğraşan kişilerde daha fazla görüldüğü bildirilmiştir.

ALINTIDIR

isinize yarar umarim...
mesajin cok uzun oldugunu farkeetim ve konu dsinda olan yerleri kesme geregi duydum,bos yere isgal yaratmayalim

Son düzenleme:
Bu akşam dünkü yemekleri yemeye devam edeceğiz.

Sadece sütlaç pişirdim sabah , onu paylaşayım bugün için .

Oğlum fırın sütlaç yemediği için onunki klasik sütlaç

Fırın Sütlaç :

1 Su bardağı pirinç
1 kilo süt
1 tatlı kaşığı nişaşta
1 paket vanilya
2,5 bardak şeker
1 yumurta sarısı

1 Su bardağı pirinç , nişaştası iyice çıkana kadar çırparak suda haşlanır.
Başka bir tencerede 1 litre süt , 2, 5 bardak şeker yavaş yavaş karıştırılırken , haşlanmış pirinç eklenir.
Pişmeye yakın , 1 kasede az süt ile açılmış nişaşta ve vanilya tencereye eklenir.
Sonrada kaselere pay edilir.
Yarım kepçe kadar pişmiş sütlaç bir kaseye alınır ve bir yumurta sarısı ile çırpılarak kaselerin üzerine yayılır.(Üzerinin daha güzel kızarması için )
220 derece üzeri kızarana kadar pişirilir.
Afiyet bal şeker olsun

rahat cnm,burasi senin mintikana giriyor:18:

afiyet olsun,

ben biraz foto yükleme özürlüyüm,nasil pc ye yüklenecegi konusunda bile fikrim yok,esime muhtac oldum yine bak gördünmü

simdilik tarifleri veririm,fotolarina anlatirim artik

eline saglik,cok güzel görünüyor,olsada koklassak

yumurtayi ilk defa duydum,bende deneyecegim,kizlar cok sever sütlaci

selam herkese....

sütlaç güzel görünüyor..epeyidir yapmadım.bugün sütçünün düdüğünü dinlemedik.yarına belki:))

ben de birazdan sarma sarmayı düşünüyorum.zeytinyağlı.apartmandan sulu köfte kokusu geldi sanki.kıyma çıkardım buzluktan.kısmet
ortaya da benim mayaladığım yoğurt...yeter...

canım allah razı olsun çok çok çok teşekkür ederim...hiç duymamıştım gerçekten, inan eşimde bende öyle bi hale geldikki ne duysk deniyoruz, dermanı bilinmeyen hastalık insanda kabusa dönüşüyor...ben senelerdir sinüzitle uğraşıyorum ameliyat olmam gerekiyor ama korkuyorum
eşimde de migren var oda yıllardır çekiyor, nöbet geldiği zaman dünyayı gözü görmüyor...karanlık bi odaya girip çıt çıkarmıyoruz ki uyumaya çalışıyor....doktor bi ilaç verdi profesörler haricinde yazamıyor, tamamen anestezik bi ilaç bildiğin morfin anlayacağın...onu çok mecbur kalmadıkça içmiyor...çünkü içtiği zaman bütün vücudu uyuşuyor, halisunasyon bile görmeye başlıyor....ağrı geçiyor ama o ilacın vücuda çok zararı var.... bu biberiye bzim için şifa olur inşallah sende sebep olursun inşallah canım..çok teşekkür ederim...ilk fırsatta alıp içireyim günde üç fincan 25 gün devam edicem..rabbim şifa versinde kurtulsun eşim inşallah...
tekrar teşekkür ederim canım..çok sağol ilgilendiğin için...

ahretim süpersin canım çok leziz görünüyor fırın sütlaç özellikle baydı valla kokusu geldi sanki burnuma ellerine sağlık kuzum..
bugün benden paso :) eşimin arkadaşı yemeğe davet etmiş oraya gidicez :)
bugün yemek yok ohhh gelsin keyifler, gitsin ne pişirecem dertleri
bu arada auscum görünce çok şaşırdım bende bugün 5 kilo süt aldım köyden, ayda iki kere alıyorum...yarısını mayalayıp yoğurt yapıyorum, yarısını da sütlaç veya muhallebi tavuk göğsü gibi sütlü tatlı ile değerlendiriyorum. :)
bugün süt piştikten sonra dedim ki sütlaç yapayım eşim çok sever burak da sever...:) içimden geçirmiştim hayret ettim şuan kalbimi okumuşsun :)
ama vazgeçtim sonra oraya gidecek olunca yenmez şimdi...yarın inşallah bi mani olmazsa yapıcam :) eklerim buraya :)

Teşekkürler arkadaşlar , gelin beraber kaşıklayalım sütlacı

Topiğini daha açtığın zaman görmüştüm,ha yazıcam ha yazıcam bi türlü kısmet olmadı hoşgeldin demek...
Daha doğrusu baştan sona okumak istedim,o da beni epey oyaladı kısmet bugüneymiş
Hayırlı olsun hoşgeldin mutfağa

Son düzenleme:
ohhh sütlaça bak misss
bende yarın yapayım bari babam akşama süt alsında

ben pirinci sütle birlikte pişiriyorum
annem öyle öğretti
tabi onu durmadan karıştırcam diye 1 saat ocak başında dikiliyorum
diyorum anneme bak önce pirinci pişirelim
yok diyo bildiğin yoldan şaşma

bende bugün arpa şehriye çorbası yaptım bol maydonozlu misss gibi
birde yumurtalı makarna haşlıcam
duydunuz mu denediniz mi bilmiyorum pastavillanın makarnası bu yumurtalı makarna geçenlerde babam almış söylendim durdum ben yumurta yememde bu kokar yapmayalım diye ama annem yapmıştı acaip bi tadı var yumurka kokusu yok yumurta tadıda yok bi değişik nedense ben çok beğendim
paket arkasında sosisli biberli sos yapın haşlanmış makarnaya ekleyin falan diye bir tarif var denesem mi ki bilemedim nasıl olur
ya da sadece yapıcam karar veremedim

şu migren illeti bende de var
tamda mesleğime uygun ya şimdilerde tutmuyor pek evden dışarı çıkmıyorum diye
ama bir gün dışarı çıksam biraz gürültülü bir ortamda bulunsam yandım ki ne yandım
o an insanın gözü hiçbirşey görmüyor
doktora gittim bir ton şey yapıldı migren dendi
ilacıda antidepresan
ne yapayım ben onu
bu yaşta antidepresanlık oldum
ağrı kesicilerde kesmiyor ne yazık ki çok kötü birşey Allah düşmanımın başına vermesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…