Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Sorunumu çözdüm:))şimdi tekrar denedim albüm oluşturmuştum sırf onun için telefondan çektiğim resimleri yükledi, fotoğraf makinesiyle çektiklerimi yüklemiştim hep:))oda boyuttan galiba yüklemiyordu:)

hoşgeldin aramıza canım...
resimler foto makinesinden yüklnince olmuyor...küçültmek gerekiyor..
telefondan çek koy..hiç sorunsuz yükler...

Ellerine , kollarına sağlık kuzum .

Hamarat kızım benim

Afiyet bal olsun efendim .

Kızınız varmış , kaç yaşında acepBende 3,5 yaşında var bir erkek

Amaaaaan ahiretliğim ne yaptın yahu ?
Hiç düşünmedin mi bu kadının gece gece canı çeker diye ?
Bol limonlu götürsem şöyle 10-15 tane

gözdecim çok leziz görünüyor eline sağlık...yanına bir baş soğan kırsaydınız :) anam babam usulü :) bulgur pilavına çok yakışır.. :)

O anam babam usulu bizim soframızın bazı yemeklerde baş misafiri .Eşimden dolayı . Dörde böl koy sofrayı , yüzünde güller açıyor adamın

ellerine saglik gazelim
severim çig kofteyii
pazar gunu e$ime yaptiriyim ben bunu en iyisi , kiymali yapiyor kiymasiz isteyim bakalim ne diycek ..
$imdiden ba$layim istek yapmaya, anca havaya girerr

Bizde bir heves çiğ köfte tepsisi aldık , oturduk bir gece , fonda da urfa şarkıları açtık netten . Adamla beraber epeeey havaya girmiştik ama sonuç fiyasko
İsot gölü olmuştu

Konuya dışarıdan dalıcam ama konunun takipçisiyim :)bende resim ekleyebilsem bir çok şey paylaşıcam:)etsiz çiğköftede haslanmış patatesle yapıyoruz bizde:))

Her daim bekleriz ,ister içeriden ister dışarıdan
Yeni mutfaklar görelim bizde ufkumuz açılsın.

Ya ben bunu bir kere yemiştim bir misafirlikte çok beğenmiştim . Sağol ya , görünce hatırladım şimdi .Hemen yapasım geldi,

Ben hala bel ağrısından doğrulamadım arkadaşlar ama bugün kısmen iyi sayılırım.

• Yayla Çorbası
  • Yumurtalı Kaldırak
  • Kıymalı Makarna

Kaldırak otu şimdi tam toplama zamanı .Komşum getirdi bende pişirdim.Bilir misniz bilmem :26:

Sıvıyağda soğanla beraber iyice temizlenmiş ve ayıklanmış otlar , ince doğranmış sapları ile kavrulur ,Üzerine yumurta kırılır.
Eşim pek sever.

Diğeride bildiğiniz yayla çorbası ve makarna

auscum valla düşündüm hatta aklıma geldin bu gardaşım diyette yapma gazel etme tutma gel koyma resimleri diye ama parmağım basıvermiş birden
teşekkür ederim beğenmene sevindim :)
auscum bişey diyim kız varya sen gurme olmuşsun iyice...:) o nasıl bi sunum öyle maşallah... gerçekten çok hoş insan tabağı bozmaya kıyamaz...gerçekten çok hoş görünüyor ellerine sağlık afiyet şeker olsun...:) bu arada sanki makarnanın markası BİZİM değilmi :)
bende bizim alıyorum, biraz iri iri oluyor bizimin makarnaları...:) yanlışmı salladım tuttumu :)

bu arada ahretlik o tabağın kenarındaki beyaz gül görünümlü şey nedir? çözemedim
bu arada o tabağı yemediyseniz ben alabilirmiyim, makarna krizim tuttu yine eee saat bu saat oldumu içimden birşey dürtüyor gazel makarna saatin geldi diye

Yok canım,sallamadın tam isabet

Ben piyale alıyorum hep ,diri kalıyor seviyorum ; bunu eşim almış

İnan çok severim etli / etsiz çiğ köfte . Dürüm yaparlar hatta öyle sevmeeem .Limonlayıp limonlayıp götürürüm

Sağol canım , beğenmen benim için büyük onur

Yoğurdun kaymağı canım

Yedi eşim canım , kalır mı ama derhal yenisini hazırlasam , yalova , gemlik arası buluşsak ortada

iyi sallamışım :) sallamak değil aslında ben bizimi seviyorum, ülker ürünü olduğu için...
ülker haricinde macbur kalmazsam almam kesinlikle biraz takıntılıyım bu konuda...ordan bildim şekli çok benziyor iri olmasından dolayı gözüme çarptı :)

ben asla sevmem dürüm yapılanı, zaten son zamanlarda çiğ köfte meşhur oldu da ondan sonra dürüm çıktı, önceden dürümmü vardı allah aşkına..hiç yakışıyormu yani, ben yakıştırmıyorum..ne bu canım ekmek arası döner mi tövbe tövbe..:)
aslını bozdular caaanım çiğ köfteyi..onu marul arasına koyup limon sıkıp akıta akıta yiyecen :)

Yoğurdun kaymağı canım

Yedi eşim canım , kalır mı ama derhal yenisini hazırlasam , yalova , gemlik arası buluşsak ortada

ahretim sen bana makarnadan haber ver, ben direk evine gelirim
işin içinde makarna varsa akan sular durur :)
hatta varya birgün nasip olurda evine gelirsem, bana makarna yaparmısın...:)
başka bişey istemem çay ve yoğurtlu makarna :)
kız bak ne kolay misafirim ben...:) pastalar börekler istemiyorum makarnaya tav oluyorum görüyonmu ahh ahh kıymetim bilinmiyor benim

Yürü git gazel yürü git

Ohhh sen şimdi tarif ettin nasıl yenileceğini , eee tarif ederken canın mı çekti , koş mutfağa atıver iki üç tane.

Ya biz ne yapalım gazel , ya bizler ? Evinde şu saatte çiğ köfte bulunmayanlar , zavallı , biçare bizler ne yapalım :84::84::84:

Bayıldım valla her gün gel

Nerdeeee senin gibi misafir bu zamanda ahiretlik ? Herkes çeşit arıyor , sohbet bahanesi olmuş işin

Bayıldım valla her gün gel

Nerdeeee senin gibi misafir bu zamanda ahiretlik ? Herkes çeşit arıyor , sohbet bahanesi olmuş işin

çok haklısın canım hiç sorma burda hep öyle valla, bi ara biz ilk taşındığımızda hoşgeldine gelecez diye haber ettiler komşular...
18 kişimiydi neydi anovvv aynen höhh oldum...
üstelik çok çeşit yapıyorlar, en az beş çeşit gerisini sen düşün...birde oğlum ufaktı daha çok ağlardı susmazdı...zar zor yaptım ağırladım ama bittim valla çünkü çocuk ufakken olmuyor hem misafir hem bebek, birde lojmandayız ev dar, zar zor sığdık...
kısır
börek
tavuk göğsü
nişasta kurabiyesi
ve şerbetli bi tatlı yaptım...üstelik her yaptığımdan ikişer tepsi yapmıştım..çünkü çok kalabalıktı...anca yetti inanırmısın...
o yüzden ben asla gittiğim kişiden çeşit çeşit şeyler beklemem, bi çay bana yeter artar bile..ben yemeye içmeye meraklı değilim,
bir bisküvi çayla çok oturmuşluğum vardır arkadaşlarımın evinde...övünmek için söylemiyorum ama gerçekten bu huyumu arkadaşlarım çok sever...

Ya şimdi ben severim mesala güzel bir şeyler hazırlayayım , değişik sunum yapayım falan . Ama bu görev değil ki ; yeri gelir dediğin gibi çay , simitte yeriz. Merak etmesinle kimse kimsenin evinde açlıktan ölmez.
Ama maalesef kadınlarda , çoluk çocuk gittiğim yerde iyice karnımızı doyuralım , hatta çıkarken bir tabakta eşime götüreyim mantığı çok var.

Neyse sen gel yeter ki ; haberim olsun ben sana mis gibi bir börek yapıveririm .Ohh bol da çene çayın yanına

Topiciniz hayırlı olsun

buranında takipçisiyim artık, her gün düşünmekten helak oldum resmen

bende bugün mercimek çorbası, tavuk göğsü, makarna ve salata vardı,
bebekle anca bu kadar

Rabbim inşallah banada sizin meleğiniz gibi bi melek nasip eder bigün ve inşallah sizin gibi bi anne olurum ben size çok imreniyorum :))

çok teşekkür derim...bazen ben bile bana ,bize imreniyorum.biz çocukken bebekken böyle sevilmemişizdir diye.innnşallah sen de anneliği tadarsın nasiplenirsin.

Afiyet bal olsun efendim .

Kızınız varmış , kaç yaşında acepBende 3,5 yaşında var bir erkek

teşekkür....

2 buçuk yaşında bir kızım var.

çok teşekkür derim...bazen ben bile bana ,bize imreniyorum.biz çocukken bebekken böyle sevilmemişizdir diye.innnşallah sen de anneliği tadarsın nasiplenirsin.

Öncelikle herkese günaydın ve tüm canlılar için yepyeni gün yepyeni güzelliklerle gelsin inşallah.

Ausencia;

Sabah kahvemi içerken, bir yandan da yedi - yedibuçuğa kadar foruma bir göz atayım istedim.

Online akışta yukarıdaki satırlar dikkatimi çekti, önce anne bebek topicleriymiş gibi geldi ve aynı anda başlık yemekle ilgili olunca, bu farklılık da beraberinde yine aynı şekilde gözüme ilişti. Ama akıştaki diğerleri gibi bir öylesine geçtim ve profilime yönlendim.

Yine profil sayfamda en üstte senin yorumların vardı ve aynı başlığı görünce (başlıkla ilgili de algıda seçicilik oldu sanırım) senin de bir kaç kere üst üste yorumların olunca, bu defa bir bakayım dedim.

Aynı zamanda senin topiğinmiş burası.

Sadece bu son iletilere baktım şimdilik ve selamsız çıkmak istemedim.

Aslında öncelik senin diğer sohbet topiğinde olmasına rağmen, bu yenisine ondan önce yazmak kısmet oldu.

Tekrar günaydın ve çok faydalı olacağı aşikar topiğin hayırlı olsun diyor, sohbetle ve afiyetle güzel paylaşımlar diliyorum.

Günaydın candancım ,

O kadar yoğunluğun arasında , son sayfaya göz atıp , bu satırları yazman bile mutlu etti beni canım

Tabii , boş vakit bulursan , daha uzun sürelerde beklerim .Paylaşımlarınıda beklerim

Günlük hayatta mutfak telaşını buraya taşıdık arkadaşlarla beraber , şüphesiz bir birimize faydamız olur diye düşündük.

Her zaman ister buraya , ister geyik sohbetine beklerim . Geçen yolluyorum dediğin mail gelmedi bu arada :26:

Görüşmek üzere canım.....

Topiciniz hayırlı olsun

buranında takipçisiyim artık, her gün düşünmekten helak oldum resmen

bende bugün mercimek çorbası, tavuk göğsü, makarna ve salata vardı,
bebekle anca bu kadar

Her zaman bekleriz canım

Bebeğinizi de Allah bağışlasın , mutfağa girip 4 çeşit yemek çıkarmak mucize gibi bir şeydi benim için oğlum bebekken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…