Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

bugün kimse bişey paylaşmamış..noldu kızlar iki yumurta bari kıramadınız mı
ben dünden kalan yemekleri hazırladığım için bişey paylaşmadım ama maşallah kimsecikler yok...
auscum ahretliğim nerde bu devlet nerde bu millet.. topiğin tirajı mı düştü nedir
napsak ki ahretlik reklam kampanyasına falanmı başlasak :)
topiğe gelip paylaşım yapanlara, yaptıkları yemeğin yanına pirinç pilavını hediye ediyoruz
yada paylaştığınız her yemek için, sofra hazırlaması bizdennn
nedersin ahretlik işe yarar belki...... hihihi :)

İlahi gazel yaa

Ben koymadım çünkü sadece sosis / patates / makarna vardı .Belim çok ağrıyor , yoksa cidden tembel değilim

Eeee , dur nasıl yapsak , iki gün paylaşana pilav bir hafta abone olana sarma

yaaa ben sadece dün akşam ne vardı sofrada onları yazacağım.foto filan yok

dünden yayla çorbası,kıymalı patates yemeği,mevlit pilavı...turşu,yoğurt...soğanı kesmeye üşendim.

13üncü sayfadayım.uyurum muyurum.yazayım dedim.hem tavuk hem kıyma aynı menüde olmadı ama.pilavı kendim için yaptım

herkese selam olsun..

İlahi gazel yaa

Ben koymadım çünkü sadece sosis / patates / makarna vardı .Belim çok ağrıyor , yoksa cidden tembel değilim

Eeee , dur nasıl yapsak , iki gün paylaşana pilav bir hafta abone olana sarma

sarma mı
ausum bi daha düşünelim istersen ya :)
düşündüm de ben en son ne zaman sarma yaptım diye valla epey oldu :) reklam maksatlı sarma beni aşar kuzum ya, az daha insaflı yemekler bul bence
hani sahanda yumurta makarna hazır çorba vs anlarsın ya

En son lahana sarma yapmıştım , hımmmmm nefis olmuştu . Bak nasıl canım istedi şimdi gazel ya

Aman boşver bir şey dağıtmayalım , bizim sohbetimiz yeter

okumadan uyumadım....koymuşsunuz güzel fotoları......şimdi elimde peynir ekmek(

tatlı uykularda olun

dunku pirasa yemegim , havuç patates katinca sebze yemegini anduriyo olabilir biraz :))
kiymayi kavurup diger sebzeleri ekledim,1 yk pirinç ekledim , biraz kavurup sicak suyunu ekledim, tuzunu ayarladim ve pi$tiler kisik ate$te ..
e$im sev mez pirasayi çocuklar bu tabagi yediler :) yani iki çocuk iki tabak tabiki esas olan onlarin yemesiydi , bende yedim limon SIKIP

bugun somon aldim
oglen tavada biraz zeytinyagiyla çevirrim sonrada
e$im ekmek arasi yapar salatayla , çocukla sade yer oylece kizim ne zamandir kirmizi balik sayikliyo :) ..

ak$ama KISIR du$unuyorum , malzemelerini aldim sabah

foto yuklerim in$allah, gormemi$in somonu olmu$ misali

eline sağlık canım çok leziz görünüyor....:)

aus sayesinde aldım somonu, :) güzel oluyor canım, bende balıkla aram iyi olmadığı için pek almam ama geçenlerde aus'un yarışmasında çok leziz görünüyordu :)
onun tavsiyesiyle aldım yaptım, gerçekten güzel oldu...ben pek sevmem balık ama eşim bayılır...o yedi zaten çoğunu :)
bende bi parçacık yedim :)
ben balık çeşitlerinden en çok çipurayı seviyorum...resmen tavuk eti gibi yaa bembeyaz....birde hamsiyi severim...

Tek derdimiz hep çocuklar yesin zaten .

Ellerine sağlık canım , niçinse pırasayı hiç kıymalı yapmam , oysa denesem oırasa sevmeyen eşim belki bu şekilde yer

Oyyy canım , ellerine sağlık , eminim benimkinden güzel yapmışsındır

baliklar ne zaman yari$ti ben niye gormedim :)
n=bende karatay sayesinde tani$tim , e$imde bilmiyormu$ ogrendik beraber
kilçigib yok ya en çok o tarafini seviyorum tadida guzel
e$im kofte gibi ekmek arasi yapiyor yanina tur$u falan, bakdikça yemesine i$taha gelirsin o drece

dene bakalim canim
ben bi ara çorbalarin yanina kiyma kavururdum çocuklara :) kansizlik olmasin diye
$imdi biraz sebestim sebze yemeklerinde kullaniyorum sadece
hep koydugum için benimkiler boyle ali$ti sevip yiyolar $ukur ..

kendimizede senbzeli bulgur pilavi yaptim dun ama resimi unutmu$um

yok ahretim yaa, seninki kadar olurmu hiç, sen baya özenmiştin ızgara falan....
ben sadece yağda kızarttım salata çorba ile yedik..eşim yedi daha doğrusu :)
hamileyken tiksinmiştim balıktan, o günden beri pek aram yok nedense...
bizim burda alabalık çok satılır..bende sana tavsiye ederim, yağlı bi balık olduğundan çok leziz gerçekten, ister fırın yap ister kızart ister, ızagara..ben çipura ve alabalık birde hamsi seviyorum...:)

Alabalık yaparım bende canım , kiremitte

Mantarlı , kaşarlı ...oyyy oyyyy nasıl istedim bak şimdi

oyyy oyyyy ben geldim
yaşlı neneler gibi hissediyorum kendimi
uzuuuuuun bir aradan sonra ev hanımlığı görevime dönmüş bulunmaktayım
annem işe başladı ev yine bana kaldı
kuduruk bir çocuk ev işleri temizlik yemek dersler bütün yük omuzlarıma bindi yine
psikolojik olarak bunalımdayım derslerde beni bekliyor hala
artık bende de başladı bugün ne pişirsem derdi
en sonunda haftalık liste yapıcam kendime her gün her gün düşnmekten iyidir
neyse burdan kopya çekicem artık
bugünkü menümde kıymalı taze fasülye ve bulgur pilavı var bugünüde kurtardım
birde salata ayran yaparım tamamdır

ayy kimler gelmiş kimler
denizcik napıyor şimdi onu bi güzel mıncıklamak vardı ya
öpün benim yerime

Kuzum nerelerdesin sen ya

Allah sana kolaylık versin gülüm , sen her annenin sahip olmak isteyeceği bir evlatsın , benim gözümde . İş yapıyorsun diye değil ha , genel izlenimim böyle

Yemeklerinin resimlerinide bekliyoruz canım

gözdecim hoşgeldin :) seni görmek ne güzel böyle...annen işe başlamış iyiki yoksa uğrayacağın yok
bende bugün yemek yapmadım, iki gündür çiğ köfte diye tuturdu eşim, yemekten sonra yapasım gelmiyor tok karna gitmiyor...bugün dedim bari yemek yerine çiğ köfte ayran salata turşu ile yiyelim :) bende eşimde çok severiz...buraya eklerim resimleri birazdan....
Alabalık yaparım bende canım , kiremitte

Mantarlı , kaşarlı ...oyyy oyyyy nasıl istedim bak şimdi

aus naptın sen yaaaaaa nasıl severim kiremitte olursa biliyomusun sıcak sıcak soğumazda biliyomusun ağzım yana yana yemeyi seviyorum, kaşarı sünecek böööööyyyleeeeeee :)
mmmmm olsa da yesem valla...:) canımı çektirdin....

valla ablacım kardeşimden sıra gelmiyorki oturup bi bakınayım ne var ne yok diye
arada giriyorum bakıyorum hepinizi kontrol edip kaçıyorum
saolasın ablacım bir de anneme sormak lazım nasıl bir evlatmışım
koyayım fotoğraflarıda
salata yapmadım babam geldi şimdi salatada yapta yiyeyim diyor heh dedim koydum ya totomu sandalyeye gözüne battı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…