Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

cincik senin ikizler mi var kiz :) maa$allahh
bende yaptim guveçimi guveç tencesinde :)

ben kom$udaydim yemedim daha eama eîm yedi guzel olmu$ dedi :)
resimde çekmedim daha ak$ama yerken çekerim in$allah ..

ellerine saglik canim , gayet guzel gorunyor
geçmi$ olsun ogluna da

cincik senin ikizler mi var kiz :) maa$allahh
bende yaptim guveçimi guveç tencesinde :)

ben kom$udaydim yemedim daha eama eîm yedi guzel olmu$ dedi :)
resimde çekmedim daha ak$ama yerken çekerim in$allah ..

teşekkürler canıme vet ikizlerim var 5,5 aylıklar :) oğlum acıktı onu doyurayım derken yemeklerim yarım kaldı mutfakta tam oğluş doydu derken kızım ağlamaya başladı :) şimdi de onu besledim mutfağa giriyorumm

teşekkürler kızlar beğenmenize sevindim :)
auscum o nasıl bişey yaa anlamadım ben o aleti nasıl masaj yapıyorsunki onunla, inan düşündüm düşündüm bi mana veremedim, :)
valla auscum uyduruk bile olsa razıyım bende eşimde baş ağrısından ölüyoruz..eşiminki daha ağır geçiyor...
biraz tarif edersen bende alayım ya, faydası olduktan sonra ne olduğu önemli değil...

gaazzelim o uç taki teller varya
onu boyle kafandan a$agi indirip kaldiriyoirsun , yani yukardan a$agi masaj a benzer bi$ey oluyor
garip bi i$levi var tarif etmeside zor :)) aus daha iyi bilr tariifjni belki , ben aleti biliyorumda elimde yok kullanmak için ..

oyyy maa$aallah canim
hemde bi kiz bi erkek supermi$ valla
Alalh bagi$lasin

guveç : guveç tencersine sirasiyla ku$ba$i eti, sarimsak, sogan,ye$il biber , domates ve patlicani yerle$tirdim , tuzunu baharatini ayarladim
uzerine biraz siviyag, 50 gr kadar tereyagi ve biraazda sulandirilmi$ salça ekledim , kisik ate$de 1.5 saat pi$ti .. eti yumu$acik olmu$ çocuklar bile yedi :)
pilavda klasik 1 br pirinç iki br su, bol tereyagli Emir Bebek
PATLICANIN yaninda sogani çok sverimde oda almi$ nasibini resimden

Eklentiler

• $DSC00700.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleme:
Maral ellerine sağlık süper görünüyor

bu da benimn uzun mücadelerle yaptığım mercimek köftem ve çorbam resimler flu çıkmış :S turpları da yamuk kestim eşim marketten alırken dikkat etmemiş yaralı kısımları vardı onları temizledim :)

Son düzenleme:

saol canim
seninkiler oyle
ama ben mercimek koftesi yapmasini bilmiyorumm
canim kisir istiyor buda o kapiya çikarmi
kisirin içine ye$il soganim salataligim falan yok ondan yapamiyorum

mercimek kofteisnin malzemesi kolaysa onu yapam bari :)
mevsimi olmayan salatalik yedirtmeyin banaaa
ben bugunku resimi pencernein onunde çekdim duzgun çiksin diye :))

Hangi birinizin yemeğine yorum yapacağımı şaşırdım yahu , ellerinize sağlık

Canım maralcımda güzel anlatmış , huni gibi ya ; onu kafa geçirip şapka gibi aşağı yukarı set sert indirip kaldırıyorsun .Zaman içinde kafan uyuşuyor bana iyi geliyor , buzda iyi geliyor.

Bakınız şekil A

Ellerine sağlık canım , benim dünkü balıklarda aynen dörde bölünmüş soğan vardı yanında , eşime özel

Ellerine sağlık , canım nasıl mercimek köftesi çekti anlatamam

Ben bugün belimin ağrısından hiç ayakta duramadım arkadaşlar.

Dünden haşlanmış tavuğum vardı , öyle uydurma bir şey yaptım.

• Şehriye Çorbası
  • Tavuk / Patates
  • Pilav
  • Salata

Haşlanmış tavukları salça ve soğan ile terayağında kavurdum 5 dakika , bol baharat (karabiber , kekik , Köri ) Patates kızarttım küp küp , ikisini harmanlayıp pilavla servis ettim.
Tembel işi olduk azıcık

Son düzenleme:

ausum sen buna tembel işi diyorsan biz yatıp ölelim bari :) valla şu yaptıklarını anlattığın gibi uğraştıysan epey zahmet çekmişsin kuzum :) daha ne olsun :)
çok leziz görünüyor, mesele zaten zahmetli olmasında değil kuzum, mesele kısa zamanda güzel şeyler yapabilmek...
mutfağa girip 3 saat uğraşıp ortaya bişey çıkarmak marifet değil bence....
benim fikrim böyle..bilmiyorum saçma bulanlar olabilir...
bugünden güveç arttı baya, yarın yemek yapmayacam sanırım
ama çiğ köfte sözü verdim eşime bu gece yapıcam diye ama migren nöbeti çekiyor garibim aklına gelmedi unuttu heralde...kıyamam yaa, allah kimseye vermesin illet bişey bu valla...
canım o aleti gösterdim eşime gayet mantıklı diyor...sipariş edecek...

teşekkürler hemen hemen aynı kısır malzemeleriyle hatta mercimek köftesine fazladan kuru soğan da giriyor :S olmadı yarın yaparsın sen de:)

senin de eline sağlık buyur beklerim canım canın çektiyse :)

Sağol canım ya , o konuda mütevazi olamayacağım .Elim çabuktur bir , kısa sürede aklıma uyduracak bir şey gelir iki . Eşim der bazen , mutfağa girmemle çıkmam bir olur ; şimdi yapmadın sen bunu der

Migrene gelince , Hani Allah düşmanımın başına vermesin derler ya ; tuttu mu fena tutuyor ?

O alet sanırım kan dolaşımını hızlandırıyor , bende işe yarıyor , en azından o uyuşma ile hemen uykuya dalıyorum . Buz koydunuz mu , buzları koy bir poşete başında gezdir eşinin

Bayildimmm bu topike
Auscum muthis fikir ve enfes yemekler paylasilmaya baslanmis bile.
Yarina ne yapsam diyenler bugun ne pismis diye bu topike ugramali

Bayildimmm bu topike
Auscum muthis fikir ve enfes yemekler paylasilmaya baslanmis bile.
Yarina ne yapsam diyenler bugun ne pismis diye bu topike ugramali

Sağol safahatcım , senden de beklerim muhteşem maharetlerini

Yoktun ne zamandır canım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…