Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

tam olarak kendimden bahsedeyim o zaman.ben evlendiğimde 48 kiloydum doğumdan sonra aldım anlıcağın.şuan sanırım 55 civarıyım.sanırım diyorum çünkü burda baskülde bulamıyorum(van bahçesarayda)en azından 50 olmak istiyorum.ama bunu tartılamadan ve gerkli herşeyi temin edemeden burada nasıl başarırım işte onu bilemiyorum

canım bahçesarayda market yok sadece 2 dükkan varmirmirmirmir sehre uzaklığıda 7-8 saat.ekmek yapma makinem var ama unu bulamıyoruz işte.bakkaldada grisini ve etimek varmış

tam olarak kendimden bahsedeyim o zaman.ben evlendiğimde 48 kiloydum doğumdan sonra aldım anlıcağın.şuan sanırım 55 civarıyım.sanırım diyorum çünkü burda baskülde bulamıyorum(van bahçesarayda)en azından 50 olmak istiyorum.ama bunu tartılamadan ve gerkli herşeyi temin edemeden burada nasıl başarırım işte onu bilemiyorum
mezron varmı bel ölcündende anlarsın kilo verdigini...
canım bahçesarayda market yok sadece 2 dükkan varmirmirmirmir sehre uzaklığıda 7-8 saat.ekmek yapma makinem var ama unu bulamıyoruz işte.bakkaldada grisini ve etimek varmış
ay ALLAH kolaylık versin .... bak ne diycem montiyi tam yapamasanda eger dedigin gibi bol şekerli besleniyorsan . bi düzene girdigindede toparlanma olur .. dene bakalım en azından bayaz ekmegin içini deyilde kabuk kısmını ye kavaltıda ama yanına kan şekerini düşürecek bol yeşillik almalısın ...
zaten diger ögünlerde ekmek yenmiyor ...

selam montici hatunlaropuyorumnanaktan. son günlerde pek giremiyorum kusura bakmayın. size dün yediklerimi yazıyorum

sabah : 1 elma, 2,5 dilim ekmek, çökelek, zeytin, biber közlemesi 2 tane, söğüş
öğlen : ekmeksiz kahvaltı yaptım bol yeşillikli, yoğurt ve bol çay
akşam : sebzeli tavuk kavurdum, salata ve yoğurt

akşam : elma, portakal ,1 avuç çerez

gece süt içmedim...

canım çok tatlı istiyor ama bitter almaktan korkuyorum. sanki şimdi 1 kere yesem tekrar isticem tekrar derken aman bişey olmaz deyip yiyicem. neden derseniz 1 haftadır fena çereze dadandım. ondan da bugün vazgeçmeye karar verdim. ay daracık badiler kotlar daha cazipzemuszemus

selam montici hatunlaropuyorumnanaktan. son günlerde pek giremiyorum kusura bakmayın. size dün yediklerimi yazıyorum

sabah : 1 elma, 2,5 dilim ekmek, çökelek, zeytin, biber közlemesi 2 tane, söğüş
öğlen : ekmeksiz kahvaltı yaptım bol yeşillikli, yoğurt ve bol çay
akşam : sebzeli tavuk kavurdum, salata ve yoğurt

akşam : elma, portakal ,1 avuç çerez

gece süt içmedim...

canım çok tatlı istiyor ama bitter almaktan korkuyorum. sanki şimdi 1 kere yesem tekrar isticem tekrar derken aman bişey olmaz deyip yiyicem. neden derseniz 1 haftadır fena çereze dadandım. ondan da bugün vazgeçmeye karar verdim. ay daracık badiler kotlar daha cazipzemuszemus
afiyet olsun beyazım ...

abarmadan çerez yiyebilirsin canım bu senin ve beşişin için yararlı olur ...
biteride sana bırakıyorum ned olsa sen bebiş emziriyorsun . bir iki parça ögün arkasına çoksık olmamak kaydıyla yiyebilirsin ama dedigin gibi arkası gelirvede engel olmassan bu belki kilo vermeni yavaşlata bilir ....

bayzcım geçen cumaki kilonu ben takımdan aldım buraya ilk sayfaya ekledim canım . ama cumaları kuçük bir not olarak burayada kilo bildirirsen sevinirim ..:1hug:

tamam ablacım bildiririm bende onu düşündüm baktım hatta sen son haftayı yazmışsın 85,5 diye. her cuma mı yazalım abla buraya da?

tamam ablacım bildiririm bende onu düşündüm baktım hatta sen son haftayı yazmışsın 85,5 diye. her cuma mı yazalım abla buraya da?
evet beyazım her cuma takıma bildirdiginde burayda bi not düş ... ilk sayfadaki kiloları her hafta günceliyorum siz bildirdikçe ... cuma gunü seni bekledim yazmayınca bende takımdaki kilonu ekledim .....:1hug:

montici hanımlar ben bu diyeti anlamada zorluk çekiyom ya şimdi siz söyleyin bana akşam kendi halinde kızarmış tavuk kıvırcık ve havuçtan oluşan yağsız tuzsuz salata bir dilim tam buğday ekmeği kahvaltıda bi dilim yine ekmek süzme yoğurt ve bir kaç zeytin yeşil çay şimdi bunlar doğrumu hee birde peynir yemek yasakmı kahvaltıda veya başka bir öğünde bana bunları öğretin kızlar yanlış yapmiyim

böcügüm dün pazar oldugundan ögleni hafif atlatmıssın ....menün güzel canım afiyet olsun ...alkisalkisalkis

taylorcum fındıktaki yag omega 3 yanı doymamış yag aynen zeytindeki gibi...:uhm:
bu yagların depolanmasının zor oldugunu biliyorum bende zeytin ve ezmasi yiyyorum ... sen ekmekle herçeşit yagı tümdenmi kestin .? biraz açarmısın .kaydirigubbakcemile5 sen menülerimizi eleştirki ortak yol bulalım ...daha deneyimli olarak a.s

Canım ben monti yaparken ekmekle her tür yağı ve proteini kesmiştim. Peyniri bile sıfıra yakın yağlı bulmazsam yemiyordum. O yüzden zor gelmişti bana. Doymamış yağlar karbonhidratlarla birleştirilebiliyor mu artık? Ben kitaplarda okuduğumu hatırlamıyorum. Siz okuduysanız doğrudur. En son okuduğum kitap evde gidince bakıp bu gece yazarım canım. ınşallah karıştırılabiliyordur, benim de işime gelir :)

Bir de düşündüm de öyle yapıp o kadar kilo verdiğinize göre sizinki doğrudur herhalde. Ama gidip kitaba bakacağım neden aklımda öyle kalmış diye.

Son düzenleme:
Canım fındıkezmesini ekmekle mi yiyorsun? Fındık ezmesinin yağ oranı en az %25 falandır sanırım. Karbonhidratlarla yağı birleştiriyor musun? Bu şekilde uygulamayı tercih etmiş olabilirsin tabii ama bu ikisini karıştırarak kilo verilebiliyor mu merak ettim, ondan sordum.

merhaba canim simdi tekrar kitaba bakiy<orum 100.sayfa kahvalti seceneklerinde kabul edilebilenler kösesinde sekersiz findik ezmesine müsade var yani gönül rahatligiyla yiyebilirsin.Ayrica bugün sekersiz fistik ezmesinide buldum yani görüm görüncede aldimyerimseniben

bugünkü menüm
sabah
2 dilim ekm.peynir,marmelat,findik ezm.
öglen
1 tabak nohut,yogurt
ara
bir parca bitter:kedi:
aksam
1 tabak patlican salatasi yogurt ( dayanamadim iki dilim ekmek yedim beyaz ekmek degildi ama yedim yememeliydim:bbo:)

bugünkü menüm
sabah
2 dilim ekm.peynir,marmelat,findik ezm.
öglen
1 tabak nohut,yogurt
ara
bir parca bitter:kedi:
aksam
1 tabak patlican salatasi yogurt ( dayanamadim iki dilim ekmek yedim beyaz ekmek degildi ama yedim yememeliydim:bbo:)
Böcügüm üzülme patlıcanla ekmekten bişi olmaz . sıkma tatlı canını .. afiyet olsun ...Şeniz

montici hanımlar ben bu diyeti anlamada zorluk çekiyom ya şimdi siz söyleyin bana

akşam kendi halinde kızarmış tavuk kıvırcık ve havuçtan oluşan yağsız tuzsuz salata bir dilim tam buğday ekmeği
kızartma yok canım tavugunu derisiz ve mümkün oldugunca yağlarını ayırt edip tavada yada ızgarada yapabilirsin..
ve salatanı yağsız tuzsuz yapmana gerek yok güzelim abartmadan zeytin veya sıvı yag . limon sirke vs.ekleye bilirsin .
bu menünun yanına birde süt ürünü yogurt yada ayran yakışırdı ...:1hug:
ama ekmek olmamış .... kavaltı hariç diger ögünlerde ekmek tüketmiyoruz ....
kahvaltıda bi dilim yine ekmek süzme yoğurt ve bir kaç zeytin yeşil çay şimdi bunlar doğrumu
öncelikle kavaltıda ekmek sınırı yok normal bir biçimde karnını doyurana kadar yiyebilirsin 2.dilim 3. dilim .hatta yemen önerilir . ekmek vaz geçilmez bir gıda . tabi tambuğday olmak kaydıyla ...
hee birde peynir yemek yasakmı kahvaltıda veya başka bir öğünde bana bunları öğretin kızlar yanlış yapmiyim
hayır canım peynir yasak deyil tam tersine .her ögünde mutlaka süt ürünü yemek gerek bu diyette .. yanlız özelikle peynirin ve sütün yağsızı olması lazım ..
kavaltıdada ekmekle peynir yiyoruz fakat layt alırken bile yag oranına mutlaka dikkat etmek lazım bir çok layt peynir % 20 yağlı akannehir ben kavaltıda bimde buldugum % 2 yağlı layt peyniri kulanıyorum ..... yogurtta pek fark etmiyor ama normal yada yarım yaglı kulana bilirsin ...
zeynepcim merhaba... mesajının içinde cevap vereyim . ama pek kavrayamamışsın henüz.:1hug:

Canım ben monti yaparken ekmekle her tür yağı ve proteini kesmiştim. Peyniri bile sıfıra yakın yağlı bulmazsam yemiyordum. O yüzden zor gelmişti bana. Doymamış yağlar karbonhidratlarla birleştirilebiliyor mu artık? Ben kitaplarda okuduğumu hatırlamıyorum. Siz okuduysanız doğrudur. En son okuduğum kitap evde gidince bakıp bu gece yazarım canım. İnşallah karıştırılabiliyordur, benim de işime gelir :)

Bir de düşündüm de öyle yapıp o kadar kilo verdiğinize göre sizinki doğrudur herhalde. Ama gidip kitaba bakacağım neden aklımda öyle kalmış diye.
:1hug: taylorcum amcam kitapta diyorki nasıl iyi ,kötü gülisidlerd(karbonhidratlarda ) seçim yapıyorsak lipidlerde (yağlarda) dada iyi ve kötü arsında seçim yapmak gerekiyor ..... eger kitabında yağ bölümü varsa bizde 26. sayfada bir göz at derim .
bu diyette kan şekeri kadar yağların doymuş yada doymamış olmasınada bi okadar önem veriliyor .....olumunekankayizsmile
hatta bi yerde okumuştum ekmegin içindeki vitamin ve minarellerin emilimi için azda olsa yaga ihtiyac duyuluyor va buda tabiki doymamış yağlardan....
senin yaptıgın aslında dogru ekmekle yenen peynirin yagı çok önemli çünkü yağlı peynir doymuş yağ deposu .
ama zeytin fındık gibi yaglı tohumlar. doymamış yag bakımından zengin ekmekle abartmadan kulanıyoruz genelde.:1hug: ama kavaltıda ekmegin şeker oranını düşürmek için salata türü mutlaka yeniyorki kan şekeri 35 altında olsun yenen yağ depo olmasın .

bak bende şuna takılmıştım ekmekle yumurtaya sen yedigini yazmışşın kitaptada ekmekle yemeyin doymuş yağ var yumurtada diyor . ama sen hem yiyip hemde vermişin maşallah ... . lara da kavaltıda tere yağve reçel dışında hepsini yiyordu hatta her ögünde ekmek .. maşallah çokta güzel veriyordu

.yani bu birazda bünyeyle alakalı ..

bende bu günün menüsünü vereyim .....

kalkınca y. portakal .......

8.30
2.5 dl ekmek (tambuğday.kızarmış) 1 dl peynir.%2 yağlı .... marmelat . 5 zeytin ....

13.00
1tb. nohut...az lahana turşusu ....1 kase hoşaf... 1 kase yogurt .

17.00
1.portakal ..

18.00
2.yum. omlet.... 1dl. peynir.. 1kase hoşaf ... 1kş yogurt . 5.6 fındık ....

gece süt yada meyve....

bu gün hiç salata yemedim farkındayım ama canım çekmiyor nedense ,onun yerine hoşafta aynı işi görür dedim kafamçokkarıştı

..

hondacım bak taylor şeker yerine furuktoz kulanıyormuş kilo verirken elmanın şekerinin yerine rafine edilmişini kullan bencede ama abartma oldumu ..kaydirigubbakcemile3 her ne kadar furuktozun (meyve şekerinin ) kanşekeri degeri düşük 22 olsada saf guluseid degeri 100 .. ama madem taylor arkaşımız hem kullanmış hemde kilo vermiş neden bizde kullanmayalım dimi.yerimseniben

aebenim kuşburnu marmelatını yaptım ama anam ağladıakannehir ne zor şeymiş öyle içinede kuru incir ekledim güzel oldu aslında kuru erikle incir de güzel olur kuşburnu kadar
cokacimcoook akşamı kahvaltı yaptım marmelatla 1.buçuk dilim ekmekle yoğurt zeytin bol marol krem peynirde yedim :mymeka: ama arkasında %20 daha az yağlı yazıyo bilemedim zaten % 0 yağlı peynir bulmak zor ama gerçi sen bimde var demişsin bi bakem:hulya:

bende bu günün menüsünü vereyim .....

kalkınca y. portakal .......

8.30
2.5 dl ekmek (tambuğday.kızarmış) 1 dl peynir.%2 yağlı .... marmelat . 5 zeytin ....

13.00
1tb. nohut...az lahana turşusu ....1 kase hoşaf... 1 kase yogurt .

17.00
1.portakal ..

18.00
2.yum. omlet.... 1dl. peynir.. 1kase hoşaf ... 1kş yogurt . 5.6 fındık ....

gece süt yada meyve....

bu gün hiç salata yemedim farkındayım ama canım çekmiyor nedense ,onun yerine hoşafta aynı işi görür dedim kafamçokkarıştı

..

hoşafta görür patron şimdi senin bagırsaklar hur hur :roflol:yapıyodur:asigim: iki gündün yiyosun hoşafları benim de canım çekti :içelim: guya ikinci aşama yapıyosun nerde kaçamak lar yok çaktımadan verecen kiloları demi seni seniCADIARZUŞeniz

bügünkü menüm

1tane incir limolu sıcak su

2 dilim ekmek krem peynir zeytin zahter marol

1 tabak mantar sote tavukla havuç salatası ayran

kavaltı yaptım

fıstık yerim artık:eek:

bi kac gündr menülerimi veremedim kıslar hala tam kendime gelmiş degilim:kedi: bugünkü menümü vereyim

sabah

3 dl ekmekk.. 3 ks yogurt..az mermelat...3 zeytinn..2 parca has. karnıbahar..

ögle

1 porsiyon az has. salcalı ve maydonozlu spagetti..marull.yarım kase marmelatlı yogurt...

aksam

7 ksk pırasa yemegi..yarım kase yogurt....

ara

1 armut

X