Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar mrb aklıma bi kaç soru takıldı cvplarsanız cok mutlu olurum sabahla öğle arası bişi yenmicek doğrumu
bakliyatla et ya da bakliyatla nohut mercimek gibi yemeğiyle et yenebilirmi
ilk etapta deil ama daha sonraları öğle ve aksama 1'er dilim ekmek eklenebilirmi
cvp yazan olursa cok sevinirim yanlıs bişi yapmak istemiorum cok soru sordum farkındayım saolun simdiden

sağol canım benim ilk sayfadan tutda bayağa bi okudum lakin kafam çok karışıyor şimdi biz hiç şekerli gıdalarımı yemicez zaten şekerle aram hiç yok karbon hidratlımı yemicez birde herkes tam buğday ekneğinden bahsediyor bu ekmeğin belli bir markası felan varmı yoksa rastgele buğday ekmeğimi dicez
evey canım şekerli hiç bişi yi yemiyoruz .... mevveden alıyoruz şekeri...
karbonhidrat yiyyoruz canım
bu beslenme şeklinde baklagil .ekmek . meyve .sebze. et türü süt ürünleri . hepsi yeniyyor canım yanlız bazı kurallarla .
çok güzel canım yanlız şekersiz kendim yaptım fakat içine şu hazır bahsettigim mermlattan katıyorum o çok tatlı oldugundan onuda tada getiriyor .....C vitamini deposu ..

ay canım benim tarifini verebilirmisin ne olur patron
büğün alişverişe çiktım önce bime gitim tam buğday ekmeği varmiş aldım kuş burnu marmelatıda vardı ama şekerde varmiş içinde almadım mgrosada gitim diyabetliler için olan reçeler vardı almadım ben bu tatlandırıcılara pek güvenmiyorum . yapay tatlandırıcılar alındığında beyine şeker yendi sinyali gidiyomuş oyüzden şekerden pek bi farkı yokmuş geçen tv poroğramında bi doktor anlatıyodu

aben ben bu kırem peynirleden aldım %20 yağ içeriyomuş olur değilmi kendime uygun bişey bulana kadar market market dolaştım:içelim:
hondacım % 20 yag peynir için çok fazla .. madem bime gittin % 2 yağlı layt peyniri var neden onu almadın hemde tadıda güzel .

canım marmelet biraz oyalayıcı . kuru kuş burnunu düdüklü tencerede haşlayıp bikaç kere ince eleklerden geçiriyorsun . şeker katmak istersen katıyorsun ben kendiminkine katmamıştım ...

selam kızlar dun kosturmaktan yazamadım

dun hastanede tansıyonum dusuk cıkınca annem dıyetı bıraktırdı bana ama ne guzel 1,5 kg vermıstım ben mafoldumben
amelıyattan sonra tekrar devam edıcem ınsallah :Saruboceq:
geçmiş olsun canım ameliyattan sonra takrar başlarsın üzülme önce saglık ..opuyorumnanaktan

neden tansiyonun düştü canım tuzumu kestin rahatsızlıgınmı var yoksa?:1hug:

Canım çok sağol cevabın için. Ekmek dışında karbonhidratlar olduğunu biliyorum. Ama ne benim ilk kopyaladığım menulerde ne de senin şimdi kopyaladıklarında ana öğünlerde protein-karbonhidrat birarada değil. Menülerin üstünden anlatırsam:

sebze yemegi .yada çorbası ..
et (tavuk .balık. kırmızı et) doymuş yaga dikkat ...
salata ..
yogurt yada yagsız peynir ...

Burada karbonhidrat yok. Yanılıyor muyum?
evet canım burdaki menüde protein ve yağ agırlıklı oldugundan vede et türünde genelde doymuş yag bol oldugundan . karbonhidrat miktarı az .
bazan balık yada tavuk . yada baklagil.. yada spagetti .. (bu 3 ünden biri bereber degil dikkat.)
sebze .
salata.
yogurt .süt ..peynir (peynir ve süt yagsız)..

Burada ise karbonhidrat seçeneği var, baklagil ya da spagetti. Ama bunlardan birini yersek yanında et, balık, tavuk vs. yok. Yoğurt peynirde de protein var ama onlar pek doyurmuyor beni.
evet canım bu menüde karbonhidrat agırlıklı ve o yüzdende purotein az yaglı sür ürünlerinden alınıyor .....
Yani sanırım ben doğru anlamışım. Et yersem yanında ekmek veya spagetti yiyemiyorum. Örneğin kıymalı spagetti yiyemiyorum, yağsız peynir vs. ile yiyebiliyorum.

Yani hem et, hem karbonhidrat hakkımız var ama aynı öğünde değil diye anlıyorum. Doğru mu anlamışım? Bu arada baklagille et yiyebiliyor muyuz? Mesela etli kuru fasülye?
evet canım burdaki yorumun benim yaptıgım montiyi anlatıyor . fakat ilk sayfada verdigim montignac diyetini anlatan linkteki bazı arkadaşlar tamda senin sordugun ve istedigin gibi yanı etle ekmek vaya spagettiyi kıymalı yiyen lara vardı ve gayette güzel sonuçlar almışlardı senin gibi.....olumunekankayizsmile monti kitabındada düşük gl endekslı karbonhidrallı yiyeceklerle . (yeşil mercimek . nohut..vs.) yagsız et tüketilebiliyor bazan ...
Ama ben ilk monti denememde böyle yaptıgımda sonuç alamamıştım .. her bünyenin bu diyete verdigi sonuç farklı .... sonuçta . bu diyeti senin dedigin gibi etle ekmek yiyipte kilo varen ve bu diyette başarılı olan arkadaşlarda oldu a.s
ama ben burda kilo veremedigim deyilde bu diyeti nasıl uygulayırta kilo verdigimle ilgili arkadaşlara örnek oldugundan dolayı kendi tecrübelerimi paylaşıyorum .... sonuç alamadıgım bir şekilde bu arkadaşları yönlendirirsem ve onlara bi faydam dokunmassa işte o zaman üzülürüm ...buyrunnnnnnnnn

Ben Montignac'ın 3 kitabını okudum. ılkini okuduğumda sanırım 1997 yılındaydı. 13 yıl önce. Ve o zamanki kitapta havuç tamamen yasaktı. Pişmiş pişmemiş ayrımı yoktu. Salatadan ayıracağım diye canım çıkardı. Sonra sanırım bazı yeni araştırmalar ışığında değişiklikler oldu. En son aldığım kitapta (4-5 sene önce) havucu pişmiş-pişmemiş diye ayırıp çiğ olanda problem olmadığını yazıyordu. Bir arkadaşla çok güldük. ıkimizde çiğ havuç için çok kasmıştık zamanında. ılk kitabından farklı başka şeyler de vardı ama aklımda en çok havuç kaldı.

En son başka kitabı çıktı mı bilmiyorum. Hani siz yakından takip ediyorsunuz diye size sorayım dedim şu protein-karbonhidrat konusunu. Havuçta olduğu gibi onda da değişiklik var mı diye. Ama sanırım en son okuduğum kitaptaki gibi devam ediyor, bir değişiklik yok.

evet canım sanırım benim okudugun en son basımı .... bu diyetin ilk versiyonundan sonra zaman içinde tecrübelerle degişiklikler yapılmış.. evet çig havuç yeniyor .. demek o zaman çıg havuç yenmiyordu ha ..akannehir..

[/QUOTE]

selam taylorcum ....
dilim döndügünce sorularını cevaplayayım ...:1hug:mesajının içinde ..

Verdim tabii. O zaman 10 kilo fazlam vardı ve 2-3 ayda hepsini verdim. Sonra bir ara yine yaptım. Yine 10 kilo fazlam vardı yine 2-3 ayda 10 kilo verdim. Ama adam "bunu bir hayat tarzı yapın" diyor. Ben onu yapamadım. Pilav falan neyse de ekmeksiz tavuk vs. kastırıyor beni.
taylorcum gördüm kadarıyla montide sen benden çok daha deneyimlisin .. keşke bende ik başladıgımda bana örnek olabilecek senin gibi arkadaşlardan öneri albilse idim ama yoktu...:1no2:tek danışmanım kitaptı ...
ben hep şuna inanırım akıl akıldan üstündür .bilsende bir bilene danışmalısın . yerimseniben her zaman tavsiye ve yorumlarını bekliyorum canım .buyrunnnnnnnnn
Yok yiyecek miktarı sınırsız. Ben şöyle yapıyordum:

Sabah:
Tam buğday ekmeği
Çok çok az yağlı peynir (neredeyse %0 yağlı, zor bulmuştum)
Meyvenin kendisiyle tatlandırılmış reçel
domates, salatalık
fruktozlu çay (fruktozun glisemik endeksi 20. bazı arkadaşlar şeker yasak demiş nedenini anlamadım. fruktoz serbestti ama sadece karbonhidratlarla)
furuktozun degeri düşük ama saf degeri çok yüksek 100 o yüzden ilk atapta kulanmak istemedin .. kitaptada tam kulanın diye bi açıklama yok gerçi son sayfalarda tatlı tariflerinde var ama . dedigim gibi bu diyeti çok sıkı yapmayınca bende cevap vermiyor o yüzden ilk aşamada ben kulanmadım canım ...
veya

Yumurta, zeytin, salatalık, domates
yumurtadada doymuş yag bol mikatrda bulundugu yazıyor ve ekmekle yemek önerilmiyor o yüzden yurmurtayı diger ekmeksiz ögünlerde kulanıyoruz.

Öğle:
ıstediğim sebze veya et yemeği (içinde patates, mısır, havuç olmayacak)
Salata
bu menümüz aynı yanlız biz ana ögünlere mutlaka süt ürünü ekliyoruz ....
veya

Tam buğday unundan makarna, salça, Çok çok az yağlı peynir

veya mercimek çorbası (bu sonra kötüler listesine girdi sanırım. ben ilk okuduğumda problem yoktu) ve ekmek (ikisi de karbonhidrat)
yok canım yeşil mercimek hala baş köşede yerini koruyor . yasak olan içine atılan patates ve hacuç ....
burdaki açıklamandan anladıgım kadarıyla karbonhidratlı ögününe ekmek ekleye biliyormuşun ..
Arada istediğim kadar meyve yiyordum (ama muz vs hariç tabi). Yemeklerden 15 dakika önce veya proteinli yemeklerden 3, karbonhidratlı yemeklerden 2 saat sonra yiyordum meyveyi.

Tabii hiçbirşeye beyaz un, şeker vs. koymuyordum.

burdaki kurallar aynı canım ...
Spor olarak da arada en fazla 3 gün ara verecek şekilde 45 dakika koşuyordum. En az 45 dakika olması gerektiği yazıyordu.

Bu şekilde her defasında kısa sürede tüm fazla kilolarımı vermiştim. Ama dediğim gibi bu sistemde bence zor olan şey hayat tarzı yapmak.

Ben şu an başka birşey yapıyorum. Etle ekmek yiyorum ama glisemik endeksi düşürmek için beraberinde bol salata yiyorum. Biliyorum ben eskiden Montignac yaparken böyle birşey duyunca çıldırırdım. Ama napıyım kızlar şu an yapamıyorum. Monti benim için en fazla 2-3 ay yapılabilecek birşey. Ama benim son aldığım kilolarla 30 kilodan fazla kilom vardı (şimdi 12 kilosunu verdim). 2-3 ayda gidecek şey değil. Toplamda 1 yılda falan vereceğim. Ben bir yıl monti yapabilecek sabırda değilim. O yüzden. Yoksa bence yapabilen herkes yapsın montiyi.
canım anladım seni yanlız ben sana laranın monti yapış şeklini getireyim tıpkı şu an senin yaptıgınla örtüşüyor galiba .......

be bence çok şanşlısınki bu tür beslenmeye bünyen çok güzel cevap veriyor .tıpkı lara gibi.....alkisalkisalkisalkisalkisalkishttp://www.kadinlarkulubu.com/diyet-listeleri/4720-montignac-diyeti.html bu linkte daha önce beninde tanıdıgım monti yapan arkadaşlarda var.her biri farkı yaklaşımlarla yapmış ... ve bu verdigin liktede daha önceden baya yorum vardı bazıları sordugun şekilde etle ekmek ile kıymalı spagetti yiyen arkadaşlar vardı ve hepside kilo vermişti...
ama dedigim gibi benim önümde tavsiye verecek olmadıgından vede bünyem ancak bu şekilde kilo verigi için böyle uyguluyorum ....
vede arkadaşlarla deneyimlerime göre tavsiyelerde bulunuyorum .. anlarsınkı kilo veremedigim bir şekilde diger arkadaşlarada böyle yapın diyemem dimi...
canım seni sık sık bekleriz deneyimlerinide ara ara bizimle paylaşırsan inan çok sevinirim .

hangi yöntemle yada şekille olursa olsun yeterki şu fazlalıklar gitsin sağlıklı bir biçinde hepimizin hedefide bu sanada başarılar canım umarım tüm fazlalıklarından tez zamanda kurtulursun ....olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
Canım çok sağol cevabın için. Ekmek dışında karbonhidratlar olduğunu biliyorum. Ama ne benim ilk kopyaladığım menulerde ne de senin şimdi kopyaladıklarında ana öğünlerde protein-karbonhidrat birarada değil. Menülerin üstünden anlatırsam:

sebze yemegi .yada çorbası ..
et (tavuk .balık. kırmızı et) doymuş yaga dikkat ...
salata ..
yogurt yada yagsız peynir ...

Burada karbonhidrat yok. Yanılıyor muyum?
evet canım burdaki menüde protein ve yağ agırlıklı oldugundan vede et türünde genelde doymuş yag bol oldugundan . karbonhidrat miktarı az .
bazan balık yada tavuk . yada baklagil.. yada spagetti .. (bu 3 ünden biri bereber degil dikkat.)
sebze .
salata.
yogurt .süt ..peynir (peynir ve süt yagsız)..

Burada ise karbonhidrat seçeneği var, baklagil ya da spagetti. Ama bunlardan birini yersek yanında et, balık, tavuk vs. yok. Yoğurt peynirde de protein var ama onlar pek doyurmuyor beni.
evet canım bu menüde karbonhidrat agırlıklı ve o yüzdende purotein az yaglı sür ürünlerinden alınıyor .....
Yani sanırım ben doğru anlamışım. Et yersem yanında ekmek veya spagetti yiyemiyorum. Örneğin kıymalı spagetti yiyemiyorum, yağsız peynir vs. ile yiyebiliyorum.

Yani hem et, hem karbonhidrat hakkımız var ama aynı öğünde değil diye anlıyorum. Doğru mu anlamışım? Bu arada baklagille et yiyebiliyor muyuz? Mesela etli kuru fasülye?
evet canım burdaki yorumun benim yaptıgım montiyi anlatıyor . fakat ilk sayfada verdigim montignac diyetini anlatan linkteki bazı arkadaşlar tamda senin sordugun ve istedigin gibi yanı etle ekmek vaya spagettiyi kıymalı yiyen lara vardı ve gayette güzel sonuçlar almışlardı senin gibi.....olumunekankayizsmile monti kitabındada düşük gl endekslı karbonhidrallı yiyeceklerle . (yeşil mercimek . nohut..vs.) yagsız et tüketilebiliyor bazan ...
Ama ben ilk monti denememde böyle yaptıgımda sonuç alamamıştım .. her bünyenin bu diyete verdigi sonuç farklı .... sonuçta . bu diyeti senin dedigin gibi etle ekmek yiyipte kilo varen ve bu diyette başarılı olan arkadaşlarda oldu a.s
ama ben burda kilo veremedigim deyilde bu diyeti nasıl uygulayırta kilo verdigimle ilgili arkadaşlara örnek oldugundan dolayı kendi tecrübelerimi paylaşıyorum .... sonuç alamadıgım bir şekilde bu arkadaşları yönlendirirsem ve onlara bi faydam dokunmassa işte o zaman üzülürüm ...buyrunnnnnnnnn

Ben Montignac'ın 3 kitabını okudum. İlkini okuduğumda sanırım 1997 yılındaydı. 13 yıl önce. Ve o zamanki kitapta havuç tamamen yasaktı. Pişmiş pişmemiş ayrımı yoktu. Salatadan ayıracağım diye canım çıkardı. Sonra sanırım bazı yeni araştırmalar ışığında değişiklikler oldu. En son aldığım kitapta (4-5 sene önce) havucu pişmiş-pişmemiş diye ayırıp çiğ olanda problem olmadığını yazıyordu. Bir arkadaşla çok güldük. İkimizde çiğ havuç için çok kasmıştık zamanında. İlk kitabından farklı başka şeyler de vardı ama aklımda en çok havuç kaldı.

En son başka kitabı çıktı mı bilmiyorum. Hani siz yakından takip ediyorsunuz diye size sorayım dedim şu protein-karbonhidrat konusunu. Havuçta olduğu gibi onda da değişiklik var mı diye. Ama sanırım en son okuduğum kitaptaki gibi devam ediyor, bir değişiklik yok.

evet canım sanırım benim okudugun en son basımı .... bu diyetin ilk versiyonundan sonra zaman içinde tecrübelerle degişiklikler yapılmış.. evet çig havuç yeniyor .. demek o zaman çıg havuç yenmiyordu ha ..akannehir..

[/QUOTE]

selam taylorcum ....
dilim döndügünce sorularını cevaplayayım ...:1hug:mesajının içinde ..

Canım çok sağol ayrıntılı mesajın için. Ben de biraz olsun bazı prensiplerini (meyvede zamanlama olayı, düşük glisemik enseksli yapmaya çalışma vs.) uygulamaya çalışıyorum. Böylesi kabul edilmiyor biliyorum ama elimden geldiği kadar işte. Arada takip edip sizden fikirler alacağım. Çok kolay gelsin. Böyle bir forum açtığın ve buna vakit ayırdığın için teşekkürler.

bugünkü menüm,bugün proteini bol almisim yarin sebzeli yerim artik !
sabah
1 elma
3 dilim ekmek,peynir,marmelat,findik ezmesi

öglen
tavuk haslama,salata yogurt

aksam
tavuk döner,salata,yogurt (disardaydim vaktim yoktu )

ara
1 elma,1 portakal azda badem
hım meburiyetten dün bendede oldu böcügüm hem öylen hem akşam balık ve salata .....öglen evde yemiştim akşam gittigimiz yerde aynı menüyle karşılaştım ..
afiyet olsun .
İyi akşamlar arkadaşlar,regl dönemim başladı,kendimi balon gibi hissediyorum:roflol:
Bugünkü menüm
SABAH yağsız tost+yeşillik+3 zeytin
ÖĞLEN kereviz yemeği+salata+yoğurt
ARA %70 kakaolu çikolatadan birkaç parça+ 4+5 tane kuru erik:kedi:
AKŞAM et+salata+peynir
GECE meyve +kefir olacak
Şu dönemi kazasız atlatırsam çok mutlu olucam.Bugün önümde pastalar,kurabiyeler vardı ama yemedim.Çikolatam ve eriklerim yetti bana....:umursamaz: SEVGİYLE KALIN:....
samanyolucum pasta kurabiyelere karşı biterle savaşmışın o yüzden hiç ses etmiyorum . afiyet olsun .Şeniz

Canım çok sağol ayrıntılı mesajın için. Ben de biraz olsun bazı prensiplerini (meyvede zamanlama olayı, düşük glisemik enseksli yapmaya çalışma vs.) uygulamaya çalışıyorum. Böylesi kabul edilmiyor biliyorum ama elimden geldiği kadar işte. Arada takip edip sizden fikirler alacağım. Çok kolay gelsin. Böyle bir forum açtığın ve buna vakit ayırdığın için teşekkürler.
canım ne demek.. ben senden öneri bekliyorum . inan sen bu konuda beden daha deneyimli ve başarılısın ...:nazar:
monti insana bi işleyi görsün inan bırakılsa bile otomatikman yiyecekleri görünce kan şekeri oranı aklına geliyor .kaydirigubbakcemile3
a.s.

taylorcum gördüm kadarıyla montide sen benden çok daha deneyimlisin .. keşke bende ik başladıgımda bana örnek olabilecek senin gibi arkadaşlardan öneri albilse idim ama yoktu...:1no2:tek danışmanım kitaptı ...
ben hep şuna inanırım akıl akıldan üstündür .bilsende bir bilene danışmalısın . yerimseniben her zaman tavsiye ve yorumlarını bekliyorum canım .buyrunnnnnnnnn

canım anladım seni yanlız ben sana laranın monti yapış şeklini getireyim tıpkı şu an senin yaptıgınla örtüşüyor galiba .......

be bence çok şanşlısınki bu tür beslenmeye bünyen çok güzel cevap veriyor .tıpkı lara gibi.....alkisalkisalkisalkisalkisalkishttp://www.kadinlarkulubu.com/diyet-listeleri/4720-montignac-diyeti.html bu linkte daha önce beninde tanıdıgım monti yapan arkadaşlarda var.her biri farkı yaklaşımlarla yapmış ... ve bu verdigin liktede daha önceden baya yorum vardı bazıları sordugun şekilde etle ekmek ile kıymalı spagetti yiyen arkadaşlar vardı ve hepside kilo vermişti...
ama dedigim gibi benim önümde tavsiye verecek olmadıgından vede bünyem ancak bu şekilde kilo verigi için böyle uyguluyorum ....
vede arkadaşlarla deneyimlerime göre tavsiyelerde bulunuyorum .. anlarsınkı kilo veremedigim bir şekilde diger arkadaşlarada böyle yapın diyemem dimi...
canım seni sık sık bekleriz deneyimlerinide ara ara bizimle paylaşırsan inan çok sevinirim .

hangi yöntemle yada şekille olursa olsun yeterki şu fazlalıklar gitsin sağlıklı bir biçinde hepimizin hedefide bu sanada başarılar canım umarım tüm fazlalıklarından tez zamanda kurtulursun ....olumunekankayizsmile

Çok sağol canım link için de. Gelicem arada. Bir de bu yaptığım diyet şu anda verdiriyor çünkü 30 kilodan fazla fazlalıkla başladım. Verecek çok kilo varken kilo vermek daha kolay. Ama kilo vermem durursa, yavaşlarsa hemen montiye geçeceğim. Çünkü onda istediğin kiloya kadar kesin iniyorsun. Bu arada çok güzel kilo vermişsin. Tebrikler.

kızlar mrb aklıma bi kaç soru takıldı cvplarsanız cok mutlu olurum sabahla öğle arası bişi yenmicek doğrumu
bakliyatla et ya da bakliyatla nohut mercimek gibi yemeğiyle et yenebilirmi
ilk etapta deil ama daha sonraları öğle ve aksama 1'er dilim ekmek eklenebilirmi
cvp yazan olursa cok sevinirim yanlıs bişi yapmak istemiorum cok soru sordum farkındayım saolun simdiden
slm özgecim ....
evet 2. aşamada diger ögünlerde abartmadan ekmek katabilirsin, tam bugday vs .ama .. 2. aşamada öenmli olan 50 geçmemek . ilk aşamda ise 35 geçmemek .
kavaltı ve öglen arsında ço açımadıkca ara yapmıyoruz ...
benim yaptıgım şekilde bakliyatla et yemiyorum canım ama yiyenlerde var yanlız yağ oranına çok dikkat etmelisin ...

Çok sağol canım link için de. Gelicem arada. Bir de bu yaptığım diyet şu anda verdiriyor çünkü 30 kilodan fazla fazlalıkla başladım. Verecek çok kilo varken kilo vermek daha kolay. Ama kilo vermem durursa, yavaşlarsa hemen montiye geçeceğim. Çünkü onda istediğin kiloya kadar kesin iniyorsun. Bu arada çok güzel kilo vermişsin. Tebrikler.
Teşekürler canım .her zaman bekleriz :1hug:
bende montiye durmuş bir bünyeyle başadım yaklaşık 2 sene diyet yaptım baktım artık başka diyetler sonuç vermiyor montiye sarıldım 4 elle ve bu diyetle şu an 16 sene önceki kilomdayım . eger ben bu bünyeyle veriyorsam herkes verir o yüzden bukadar güveniyorum bu beslenme biçimine ve dilim döndügünce herkese anlatıp yardımcı olmaya çalışıyorum .. her verilen kiloda onlarkadar bende seviniyorum ....olumunekankayizsmile..

bu günlük benden bukadar kıslar hayırlı pazarlar ..bebeler sırada başımın etini yiyyorlar...:emir_bebek:kaydirigubbakcemile3

slm özgecim ....
evet 2. aşamada diger ögünlerde abartmadan ekmek katabilirsin, tam bugday vs .ama .. 2. aşamada öenmli olan 50 geçmemek . ilk aşamda ise 35 geçmemek .
kavaltı ve öglen arsında ço açımadıkca ara yapmıyoruz ...
benim yaptıgım şekilde bakliyatla et yemiyorum canım ama yiyenlerde var yanlız yağ oranına çok dikkat etmelisin ...
tesekkürler cvpların için canım yağ oranına dikkat ederim

canım teşekürederim ama sanırım yoktur burda annenin marmelat tarifini yazabilirmişin şimdiden teşekürleryerimsenibenŞeniz[/QUOTE
merhaba canim marmelat tarifini yanilmiyorsam sen tavsiye etmisstinkaydirigubbakcemile3 ama yinede yazayim kayisi ve inciri tencerede pisirip limonla tadlaniriyor o kadar ama tadi nefiscokacimcoook

bugünkü menüm
sabah
4 dilim ekmek,peynir,marmelat,findilkezmesi,1 bardak süt
öglen
marmelatli yogurt,1 elma.1 avuc badem
aksam
taze fasulye yemegi,yogurt
ara
belki meyva yerim biraz cevizle

bugünkü menüm
sabah
4 dilim ekmek,peynir,marmelat,findilkezmesi,1 bardak süt
öglen
marmelatli yogurt,1 elma.1 avuc badem
aksam
taze fasulye yemegi,yogurt
ara
belki meyva yerim biraz cevizle

Canım fındıkezmesini ekmekle mi yiyorsun? Fındık ezmesinin yağ oranı en az %25 falandır sanırım. Karbonhidratlarla yağı birleştiriyor musun? Bu şekilde uygulamayı tercih etmiş olabilirsin tabii ama bu ikisini karıştırarak kilo verilebiliyor mu merak ettim, ondan sordum.

İyi akşamlar arkadaşlaropuyorumnanaktan

Bugünkü menüm
SABAH yağsız tost +yeşillik
ÖĞLEN Kereviz yemeği+ yoğurt
ARA Meyve
AKŞAM Omlet+yeşillik+lor peyniri
GECE meyve yerim artık

geçmiş olsun canım ameliyattan sonra takrar başlarsın üzülme önce saglık ..opuyorumnanaktan

neden tansiyonun düştü canım tuzumu kestin rahatsızlıgınmı var yoksa?:1hug:

sağol aebencim a.s.
aslında tuzu kesmedim bi rahatsızlığımda yok ama ben su içemiyorum pek sanırım ondan oldu annemde korktu halıyle narkoz alıcam diye artık iyileşince devam edicem
takipdeyim ama bırakmıyorum burayı yerimseniben

canım teşekürederim ama sanırım yoktur burda annenin marmelat tarifini yazabilirmişin şimdiden teşekürleryerimsenibenŞeniz[/QUOTE
merhaba canim marmelat tarifini yanilmiyorsam sen tavsiye etmisstinkaydirigubbakcemile3 ama yinede yazayim kayisi ve inciri tencerede pisirip limonla tadlaniriyor o kadar ama tadi nefiscokacimcoook

benim verdiğim tarifmiş yinede teşekürederim ben yeni bişeyler arıyodum ama buldum galiba kuşburnu marmeletı yapacam şeker yerine elma deneyecembakalım nasıl olacak:lepi:fisfisfis

menüm

3 dilim ekmek krem peynir zahter marol

dişarı çiktim eve gelinceye kadar geç oldu

1 tabak sebzeli spaketti mantar sote acı biber yeşil sogan ayran

yer fıstığı

yarım elma yarım portakalopuyorumnanaktan

günaydınlar fıstıklar..... hepimiz için hayırlı bir hafta olur....:1hug:
günAYDIN KENGOCUM .SENİ GÖRMEK GÜZEL ÖZLEMİŞİM ......Şeniz

X