Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

tüm arkadaşlara merhaba uzun süredir yazamadım 15 tatil çok yoğun geçti yatılı misafirlerim vardı.Ayriyetten ilçlarıma tekrar başladım artı kansızlık çıktı onun için biraz ara vermem gerekiyor :gitme::gitme::gitme:

başta bize çoook yardımcı olan aebene ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederiz

tüm arkadaşlara merhaba uzun süredir yazamadım 15 tatil çok yoğun geçti yatılı misafirlerim vardı.Ayriyetten ilçlarıma tekrar başladım artı kansızlık çıktı onun için biraz ara vermem gerekiyor :gitme::gitme::gitme:

başta bize çoook yardımcı olan aebene ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederiz
kengocum öncelikle geçmiş olsun ..Şeniz
sende eşinde büyük bir azimle bu diyeti yaptınız .:nazar: çokda yol kat ettiniz bence fazla bişinizde kalmadı zaten saglıkla bu kilonuzu koruyun yeter ....Şeniz

Son düzenleme:
bugünkü menüm
sabah
4 dilim ekmek,peynir,marmelat,findilkezmesi,1 bardak süt
öglen
marmelatli yogurt,1 elma.1 avuc badem
aksam
taze fasulye yemegi,yogurt
ara
belki meyva yerim biraz cevizle
böcügüm dün pazar oldugundan ögleni hafif atlatmıssın ....menün güzel canım afiyet olsun ...alkisalkisalkis
Canım fındıkezmesini ekmekle mi yiyorsun? Fındık ezmesinin yağ oranı en az %25 falandır sanırım. Karbonhidratlarla yağı birleştiriyor musun? Bu şekilde uygulamayı tercih etmiş olabilirsin tabii ama bu ikisini karıştırarak kilo verilebiliyor mu merak ettim, ondan sordum.
taylorcum fındıktaki yag omega 3 yanı doymamış yag aynen zeytindeki gibi...:uhm:
bu yagların depolanmasının zor oldugunu biliyorum bende zeytin ve ezmasi yiyyorum ... sen ekmekle herçeşit yagı tümdenmi kestin .? biraz açarmısın .kaydirigubbakcemile5 sen menülerimizi eleştirki ortak yol bulalım ...daha deneyimli olarak a.s

İyi akşamlar arkadaşlaropuyorumnanaktan

Bugünkü menüm
SABAH yağsız tost +yeşillik
ÖĞLEN Kereviz yemeği+ yoğurt
ARA Meyve
AKŞAM Omlet+yeşillik+lor peyniri
GECE meyve yerim artık
alkisalkisalkisalkisalkisalkisŞeniz
sağol aebencim a.s.
aslında tuzu kesmedim bi rahatsızlığımda yok ama ben su içemiyorum pek sanırım ondan oldu annemde korktu halıyle narkoz alıcam diye artık iyileşince devam edicem
takipdeyim ama bırakmıyorum burayı yerimseniben
Şeniz evet canım önce sağlık .....:1hug:biz burdayız bekleriz .

benim verdiğim tarifmiş yinede teşekürederim ben yeni bişeyler arıyodum ama buldum galiba kuşburnu marmeletı yapacam şeker yerine elma deneyecembakalım nasıl olacak:lepi:fisfisfis
hondacım bak taylor şeker yerine furuktoz kulanıyormuş kilo verirken elmanın şekerinin yerine rafine edilmişini kullan bencede ama abartma oldumu ..kaydirigubbakcemile3 her ne kadar furuktozun (meyve şekerinin ) kanşekeri degeri düşük 22 olsada saf guluseid degeri 100 .. ama madem taylor arkaşımız hem kullanmış hemde kilo vermiş neden bizde kullanmayalım dimi.yerimseniben

menüm

3 dilim ekmek krem peynir zahter marol

dişarı çiktim eve gelinceye kadar geç oldu

1 tabak sebzeli spaketti mantar sote acı biber yeşil sogan ayran

yer fıstığı

yarım elma yarım portakalopuyorumnanaktan
afiyet olsun hondacım ..menünde tek gözüme çarpan şu krem peynirin ,kıs o çok yaglı deyilmiydi.:eek:klava:

Bende hafta sonu raporumu verip pilatese kaçayım .......

cumartesi....

y. dl elma....

10 .00
3 dl ekmek( kızrmış tambuğday)..k.k peynir .. z. ve ezmesi.. marmelet....sögüş..

14..00
palamut tavada yagsız kendi yagı boldu .... salata ..... 2 kaşık hoşaf .. çy.br. kefir......

20.00
2 parça. balık ama bu sefer kızartma hemde unlu .....bol salata ...... 2.3 kaşık hoşaf ama sedece kayısısı suyu şekerli idi.

iki ögündede balık oldu öglen kendim yapmıştım tesadüf yemege gittigimiz evdede balık vardı ...pek iç acıcı bir monti günü olmadı ...:nazar:

pazar......

11 30 ...
4 dl ekmek ....k.k peynir ..... salatalık .. 5.zeytin ...marmelet.....

16.00
1 br. süt... az ağın ... 1kase hoşaf.... 2.3 lokma gelecek kadar krep.....

18.00
1 kase çorba... bol salata ...az yufkayla ..

20.00
2 kş kadar kavurma.(yagsızdı ) 1kase hoşaf .. 3 ceviz........

o saatte et yemeyecektim ama masaya oturmayınca eşim kızıyor ..:1no2:
kırmızılı yazdıgım yerler 2. aşamada benim kaçamaklarım .

kıslar eleştirilerinizi bekliyorum ...:1hug:

Bende hafta sonu raporumu verip pilatese kaçayım .......

cumartesi....

y. dl elma....

10 .00
3 dl ekmek( kızrmış tambuğday)..k.k peynir .. z. ve ezmesi.. marmelet....sögüş..

14..00
palamut tavada yagsız kendi yagı boldu .... salata ..... 2 kaşık hoşaf .. çy.br. kefir......

20.00
2 parça. balık ama bu sefer kızartma hemde unlu .....bol salata ...... 2.3 kaşık hoşaf ama sedece kayısısı suyu şekerli idi.

iki ögündede balık oldu öglen kendim yapmıştım tesadüf yemege gittigimiz evdede balık vardı ...pek iç acıcı bir monti günü olmadı ...:nazar:

pazar......

11 30 ...
4 dl ekmek ....k.k peynir ..... salatalık .. 5.zeytin ...marmelet.....

16.00
1 br. süt... az ağın ... 1kase hoşaf.... 2.3 lokma gelecek kadar krep.....

18.00
1 kase çorba... bol salata ...az yufkayla ..

20.00
2 kş kadar kavurma.(yagsızdı ) 1kase hoşaf .. 3 ceviz........

o saatte et yemeyecektim ama masaya oturmayınca eşim kızıyor ..:1no2:
kırmızılı yazdıgım yerler 2. aşamada benim kaçamaklarım .

kıslar eleştirilerinizi bekliyorum ...:1hug:

Aebencim ben pek bi kaçamak göremedim :)) yani bence süper hala menülerin...:lepi:

Aebencim ben pek bi kaçamak göremedim :)) yani bence süper hala menülerin...:lepi:
diyosun ..:uhm: böylede kilo verirmiyimki acep ...sempatiksalakcinnikaydirigubbakcemile3
hafta sonu ögün vakitlerim çok şaçma oluyor .....

sen nasılsın refim düzene girdimi iştahın .... vede koşuşturmaların ..?.Şeniz

merhaba arkadaşlar benimde birkaç kilo fazlam var.merak ettiğim bu diyeti her kiloda insan uyguluyabiliyormu?ben çok kilolu sayılmam elli küsürlerde kilo göremdim yani ben uygulasam faydası olurmu?çünkü bildiğim kadarıyla her yarım kiloya 10 kalori gerekiyor

merhaba arkadaşlar benimde birkaç kilo fazlam var.merak ettiğim bu diyeti her kiloda insan uyguluyabiliyormu?ben çok kilolu sayılmam elli küsürlerde kilo göremdim yani ben uygulasam faydası olurmu?çünkü bildiğim kadarıyla her yarım kiloya 10 kalori gerekiyor
slm maviş . bu diyet sadece kilo vermek için deyil saglıklı beslenmek içinde öneriliyor canım ...vede insanı idaal kilosuna getiriyor ..bi nevi dengeliyor ... .
kilo sınırı yok şu ana kadar 56 kiloda yapan arkadaşımızda var ...pardon 55.5 oldu ..opuyorumnanaktan biz kl. hesabı yapmıyoruz yanlız ...
eger şu an beyaz ekmek ve talıyı bol yiyenkola vs içen birisi isen zaten bikaç kiloyu çok çabuk verirsin .a.s.

Son düzenleme:
bide kızlar ben tatlı çikolata gibi şeyleri çok seviyorum.siz nasıl dur diyorsunuz kendinize?banada fikir verirseniz sevinirim

tamam o zaman bende size uymaya çalısacam diyet listelerinizi tam olarak incelemedim.ama umarım rahatlıkla bulabileceğim şeylerdir çünkü eşimin işi gereği doğunun çok ücra bir yerinde yaşıyorum suan ve buradada haliyle herşey bulamıyorum.mesela kepek ekmek yok onun yerine ne tavsiye edersin?etimek yada grisini alsam olurmu?

bide kızlar ben tatlı çikolata gibi şeyleri çok seviyorum.siz nasıl dur diyorsunuz kendinize?banada fikir verirseniz sevinirim
yedigimiz yiyecekler kan şekerini dengede tutuyor canım ne çok yükseltiyor nede düşürüyor vede ögün atlamıyoruz yani aç kalmıyoruz . o yüzden ne çok acıkıyor nede fazla tatlı ihtiyecı duyuyoruz tabı birazda kendimize dur demek lazım .....
tatlı ihtiyacıda genelde meyveden alıyoruz yada meyveli talılardan ...
evet canım ya kesinlikle öyle biriyim
o zaman en azından saglıklı beslenmiş olursun .zemuszemus kilo konusunda isen tam kaç kilo oldugunu bilmiyorum ama bol şekerli ve beyaz ekmekli beslenenlerde ilk hafta kilo kaybı çok oluyor ..

tamam o zaman bende size uymaya çalısacam diyet listelerinizi tam olarak incelemedim.ama umarım rahatlıkla bulabileceğim şeylerdir çünkü eşimin işi gereği doğunun çok ücra bir yerinde yaşıyorum suan ve buradada haliyle herşey bulamıyorum.mesela kepek ekmek yok onun yerine ne tavsiye edersin?etimek yada grisini alsam olurmu?
zaten biz kepek ekmek yemiyoruz o beyaz una kepek katılarak yapılıyor . mavişcim linkin ilk sayfasını dikkatlice oku sana baya yardımcı olacak bilgiler var. bizde beyaz un ve içinde beyaz un bulunan gıdalar yenmiyor güzelim . yani tam buğday unundan yapılmış ekmek yemege çalışıyoruz ... bulundugun yerde unonun tab buğday ekemegini bulabilirsin belki yada evde ekmek yapma imkanın varsa tam buğday unları var marketlerde .

X