Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

canım evet o şekilde uyguluyodum ben ..
lifli şeyler iyidir ama çok şişkinlik mi yapıyo sana acaba? şaşırtıcı yaaa..
lifli yiyosan bol su tüket ki sıkıntı yaşama belki suyu az tüketiyosun bi takip et kendini bakalım..

sağol tatlım amin..

yok canlarım 15 bardak su içmeye dikket ediyorum gün içinde suyumu eksik etmiyorum yani normalde sadece bugün içemedim fazla onun dsnda aklıam gledikce gider bardagımı doldurup gelirim yok yok bnaa nazr degdi anacm yanımda pasta börekleri yerken millt bn oralı bilem olmayınca kısnkandılar lülülülülülübnm azmimi

ben menümü vereyim .......

kavaltı .. 3 dl ekmek( kızrmış tam bugday) k.k peynir . kuşburnu mar. 5 zeytin . sögüş ....

ara mendalina .
öglen ..
1 tb patlıcan . 2 kş yogurt .. 15 fınduk .

akşam .
1 tb nohut.. bol salat .. az yufka . 1br süt.....

bu saatten sonrada meyve yerim ancak.... kırmızılı yer kaçamagım oluyor 2. aşamada...

patron ya bu kuş burnu marmelatı nasıl güzelmi

bügünkü mnüm

limonlu su

2 büyük dilim ekmek yoğurt marmelat zeytin

öğlen 1 tabak spaketi salata ayran

akşam pek aç değildim 3kaşık yoğur marmelatla yer fıstığı

1portakal 1ayvaopuyorumnanaktan

öglende

et türü ,tavuk .balık . kırmızı et ..) ama yagsız mutlaka (BALIK HARıÇ )...
yanında salata . sebze yemegi .. yogurt .süt türü .....

AKŞAMDA ..( yanlız akşam kırmızı et yok .. ve porsiyonlar kavaltı ve öglene göre daha az olmalı)

.
,tavuk .balık . ama yagsız mutlaka (BALIK yaglı olabilir )...
yanında salata . sebze yemegi .. yogurt .süt türü .....

...............................

*********Üç temel öz besinler.(karbonhidratlar... proteinler. yağlar.) arasındaki denge gün içerisin yayılmalı ama her ögünde düzenli karbonhidratve protein alınmalı ....

...............................

*******ögle yemegi (protein, yağ ,karbon hidrat ) karışımı olmalı .ançak karbon hidratlar .özellikle kan şekeri göstergesi düşük olanlardan ( 35 yada daha düşük ) seçilmeli...

*******akşam yemegi ögle yemegi ile aynı ama daha hafif olmalı az yaglı olmalı .agırlık karbonhidratlara verilmeli ..bu son durumda doymuş yag alınmışsa karbon hidratların kan şekeri göstergesi 35 yada altından şeçilmeli.

Merhaba aeben. Yıldızlı olan yazdıklarında öğünlerde protein ve karbonhidratın beraber alınması gerektiğini yazmışsın. Ama menü örneklerinde öğlen ve akşam yemeklerinde karbonhidrat yazmıyor. Hangisi doğru?

Soruyorum çünkü ben de bir ara Montignac diyeti yaptım ama uzun süre yapamadım. Çünkü proteinle beraber (menülerde de yazdığı gibi) ekmek yiyememek bana çok zor gelmişti.

Eğer yıldızlı yazılar doğru ise benim için çok kolay olur. Ama menülerde yazan doğru ise benim için eskiden olduğu gibi yine zor olur. O yüzden sordum. Ben de kitabı okudum ve köfte vs. ile tam buğday ununda olsa bile ekmek yenilemiyor diye hatırlıyorum.

patron ya bu kuş burnu marmelatı nasıl güzelmi
çok güzel canım yanlız şekersiz kendim yaptım fakat içine şu hazır bahsettigim mermlattan katıyorum o çok tatlı oldugundan onuda tada getiriyor .....C vitamini deposu ..
bügünkü mnüm

limonlu su

2 büyük dilim ekmek yoğurt marmelat zeytin

öğlen 1 tabak spaketi salata ayran

akşam pek aç değildim 3kaşık yoğur marmelatla yer fıstığı

1portakal 1ayvaopuyorumnanaktan
afiyet olsun ...alkisalkisalkis

mrb montinin güzeller i naslsını bugün bn yine ark buluscaö bugün dua edin bana emi cok sükür düen göre daha iyiyimkaydirigubbakcemile5

Merhaba aeben. Yıldızlı olan yazdıklarında öğünlerde protein ve karbonhidratın beraber alınması gerektiğini yazmışsın. Ama menü örneklerinde öğlen ve akşam yemeklerinde karbonhidrat yazmıyor. Hangisi doğru?

Soruyorum çünkü ben de bir ara Montignac diyeti yaptım ama uzun süre yapamadım. Çünkü proteinle beraber (menülerde de yazdığı gibi) ekmek yiyememek bana çok zor gelmişti.

Eğer yıldızlı yazılar doğru ise benim için çok kolay olur. Ama menülerde yazan doğru ise benim için eskiden olduğu gibi yine zor olur. O yüzden sordum. Ben de kitabı okudum ve köfte vs. ile tam buğday ununda olsa bile ekmek yenilemiyor diye hatırlıyorum.
selam canım .....

kopyaladıgın yazımda dada belirtigim şekilde canım karbonhidratlarla proteinler bereber alınıyor .... menu derken hangi baş sayfadakilerinimi kasdediyorsun ...?bu konuda dikatin için teşekürler . menü çok ilk sayfada ...ilk verdigim menüde evet baklagileri yazmayı atlamışım galiba . ama 2. verdigim menüde spagetide yazıyor baklagilde.....

anladıgım kadarıyla senin aklında karbonhidrat olarak sedece ekmek kalmış ...evet ekmek karbonhidrat ve doymuş yaglı proteinlerle yenmiyor çünkü ekmegin kan şekeri oranı tam buğday olda bile baya yüksek 45. kavaltı hariç diger ögünlerde ondan yenmiyor ....fakat ekmek vazgeçilmez bir besin o yüzden sabah kavaltıda bol bol öneriliyor ama yanında kan şekerini düşürecek yeşil sebzelerle birlikte ....

fakat tek karbonhidrat ekmek deyil ki. spagetti ve kuru baklagiler.. hatta protein agırlıklı bir çok besinin içindede karbonhidrat var... besinlerin yapısı geregi ayırt etmek mümkün deyil zaten ...
montignac kitabın hala varsa . bi sayfaında şu yazıyor bu beslenme biçiminde iki

çeşit yemek var birisi purotein ve yag agırlıklı bu ögünde karbonhidrat az tutuluyor çünkü karbonhidratların kan şeker oranları yüksek kan şekride yüksek oluncada o ögünde yenen yaglar deppo ediliyor .....

birdiger yemek menüsü ise. karbonhidratlarla purotein agırlıklı bu şekildeki bir ögündede yag miktarı azaltılıyor hatta doymuş yaglar 0 lanıyor .
o yüzden karbonhidrat yedigimizde doymuş yag oranına bukadar çok dikkat ediyoruz ... eger ögünlerde ekmek yemiş olsak .proteinlerdedi yağ depolamaya geçiyor .. vede montide proteinler vaz geçilmez bir yiyecek ki o yüzden her ögünde süt ürünü tüketiyoruz ....

eger diger sayfalardaki menülerimize göz attı isen spagetiyi sık yedigimizi .. ve baklagillerede önem verdigmizi .. ayrıca bazı akşamlar ekmekli (kavaltı şeklinde) ögünlerimiz oldugunu görülür ..

anladıgım kadarıyla sen diger ögünlerde ekmege takılmışsın o seni zorluyor galiba .
ekmegi bende çok seviyorum inan ekmek yemeyince doymam sanıyordum ama bi süre sonra alışılıyor inan ...:1hug:
umarım sorunun cevabını verebilmişimdir ... başka takıldıgın nokta varsa sorabilrsin canım ....olumunekankayizsmile

3.MESAJDAKı. ıLK SAYFADAKı MENÜ ÖRNEGı.

önerilen kavlatı ....

tam bugday ekmegi ..
marmelet (şekersiz)
domates, salatalık vs.
çay yada yagsız süt..yada peynir.....

öglen yemegi...

sebze yemegi .yada çorbası ..
et (tavuk .balık. kırmızı et) doymuş yaga dikkat ...
salata ..
yogurt yada yagsız peynir ...

akşam ...

bazan balık yada tavuk . yada baklagil.. yada spagetti .. (bu 3 ünden biri bereber degil dikkat.)
sebze .
salata.
yogurt .süt ..peynir (peynir ve süt yagsız)..

ARA:

sabah kavaltıdan önce ve akşam yapmadan meyve yenebilir ( yasaklılar dışındakiler..)
YATARKENDE SÜT ıÇıLEBıLıR ...

Son düzenleme:
mrb montinin güzeller i naslsını bugün bn yine ark buluscaö bugün dua edin bana emi cok sükür düen göre daha iyiyimkaydirigubbakcemile5
tünaydın sultanım ..... sevindim daha iyi olduguna ....Şeniz su iç bol bol bazan öyle sebebsiz şişlikler bendede olur karnım davul gibi.....yerimseniben bi kaç güne bişi kalmaz merak etme ...:1hug:

tünaydın sultanım ..... sevindim daha iyi olduguna ....Şeniz su iç bol bol bazan öyle sebebsiz şişlikler bendede olur karnım davul gibi.....yerimseniben bi kaç güne bişi kalmaz merak etme ...:1hug:

tünaydın ablam sagolsın cok sükür daha iyiyim bugün sanki 2 gün önce karnı davul gibi olan ben degilim bnm için cok hayal kırıklıgı olmustu ama bugün topladım kendimi yine ark grsmeye gdyorum bakalım bugünü nasıl atlatcamboshayallersmile

tünaydın ablam sagolsın cok sükür daha iyiyim bugün sanki 2 gün önce karnı davul gibi olan ben degilim bnm için cok hayal kırıklıgı olmustu ama bugün topladım kendimi yine ark grsmeye gdyorum bakalım bugünü nasıl atlatcamboshayallersmile
KAÇAMAK ıSTEMıYORUM BAK AMA AÇDA KALMA KENDıNE UYGUN BıŞıLER YE EMı. YAZA NE KALDI ....Şeniz

Günaydın Didemcim ....

Son düzenleme:
selam kizlar dünkü menümü vereyim
sabah
2 dilim ekmek,peynir marmelat,findik eznmesi
öglen
haslanmis tavuk budu,yogurlu havuc salatasi
aksam
bir tabak nohut ve yogurt
ara
pismis elmaya findik ve tarcin katip yedim (tatli niyetine )yerimseniben

selam kizlar dünkü menümü vereyim
sabah
2 dilim ekmek,peynir marmelat,findik eznmesi
öglen
haslanmis tavuk budu,yogurlu havuc salatasi
aksam
bir tabak nohut ve yogurt
ara
pismis elmaya findik ve tarcin katip yedim (tatli niyetine )yerimseniben
alkisalkisalkisalkisalkisalkis çok güzel menü ,biraz salata ,sebze eksik kalmış ögünlerde ama ..a.s eger saba hve akşamına salata eklese idin .süper ötesi bir menü olacakmış ..yerimseniben

kıslar,havucu çok kulanıyorsunuz bi mehsuru yok tabi ama çig havuç oranı 35 yanı tam sınırda o yüzden diger yüksen kanşekerlı gıdalara dengelemekte pek pfaydası olmuyor ..bunu göz önünde bulundurun ....

aebencim sabah yedigim findik ezmesinin sekerli olup olmadigini sormussun tabiki sekersiz canim baska türlüsü olamaz dimi...yerimseniben

aebencim sabah yedigim findik ezmesinin sekerli olup olmadigini sormussun tabiki sekersiz canim baska türlüsü olamaz dimi...yerimseniben
evet böcügüm sende montide en az benim kadar deneyimli ve bilgi sahibisin .....alkisalkisalkis:1hug:tartıldınmı dün ?

şu montide yememizle yemememiz gerekenleri bir net olarak yazabilirmisiniz arkadaşlar hani böyle kalori hesabı yok porsiyon hesabı yokya bana çok yeniyormuş gibi geliyor bu diyette dışardan zor görünüyor yani kızlar

şu montide yememizle yemememiz gerekenleri bir net olarak yazabilirmisiniz arkadaşlar hani böyle kalori hesabı yok porsiyon hesabı yokya bana çok yeniyormuş gibi geliyor bu diyette dışardan zor görünüyor yani kızlar

selam ilk sayfada bilgiler var. birde bütün konuyu okuman belki zor olurda şöyle bir göz gezdirirsen azcık fikir edinirsin arkadaşım. ama özellikle ilk sayfaya bak. aeben ablam sıralı olarak ayırmış yazmış içinde şeker oranı çok olan ve az olanalrı. kolay gelsina.s.

selam ilk sayfada bilgiler var. birde bütün konuyu okuman belki zor olurda şöyle bir göz gezdirirsen azcık fikir edinirsin arkadaşım. ama özellikle ilk sayfaya bak. aeben ablam sıralı olarak ayırmış yazmış içinde şeker oranı çok olan ve az olanalrı. kolay gelsina.s.

sağol canım benim ilk sayfadan tutda bayağa bi okudum lakin kafam çok karışıyor şimdi biz hiç şekerli gıdalarımı yemicez zaten şekerle aram hiç yok karbon hidratlımı yemicez birde herkes tam buğday ekneğinden bahsediyor bu ekmeğin belli bir markası felan varmı yoksa rastgele buğday ekmeğimi dicez

çok güzel canım yanlız şekersiz kendim yaptım fakat içine şu hazır bahsettigim mermlattan katıyorum o çok tatlı oldugundan onuda tada getiriyor .....C vitamini deposu ..

ay canım benim tarifini verebilirmisin ne olur patron
büğün alişverişe çiktım önce bime gitim tam buğday ekmeği varmiş aldım kuş burnu marmelatıda vardı ama şekerde varmiş içinde almadım mgrosada gitim diyabetliler için olan reçeler vardı almadım ben bu tatlandırıcılara pek güvenmiyorum . yapay tatlandırıcılar alındığında beyine şeker yendi sinyali gidiyomuş oyüzden şekerden pek bi farkı yokmuş geçen tv poroğramında bi doktor anlatıyodu

aben ben bu kırem peynirleden aldım %20 yağ içeriyomuş olur değilmi kendime uygun bişey bulana kadar market market dolaştım:içelim:

X