Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

herkese gunaydınnn...cok sık gırıp yazamasamda takıp edıyorum regl dönemıım bıtsın birde eşimin iş bulmasıyla tekrar kafamı toparlayıp yazmaya baslayacagım ama sabah tartıldım kılo almamısım aynı kılodayım en azından...yalnız aksamları kızımla yuruyorum cok faydasını gördum....

Gunaydın canımcım. Menün harika.
Kakaolu süt evde mi hazırlıyorsun canım.
Birde normal bildiğimiz kakao mu.

:lepi:

Canım ekmek yerine salata yapsaydın akşama ekmekten daha çok doyururdu.
Öğlende salata yememişsin.
Birde nescafe kafeinsiz içiyoruz biliyorsun değil mi?

Günaydım hayatım.evet canım bildiğim keklere katılan kakaodan yapıp içiyorum ama çok az katıyorum.birde içine kabuk tarçın koyup içiyorum baya bir tok tutuyor sanırım tarçından

cüper..cüper.....alkisalkisalkis
2. kitapda işi daha sıkı tutmuş amcam ...
dikkatliyimdir ilk kitapda baklagil ve kuru yemişi övüyordu . 2 . kitap biraz özet olsada hiç bahsedilmemiş bu gıdlardan .. tabi kısıtlama koyulmadıgı yerlerde .:dilcikar:
bakla gili yiyin diyor ama sırf karbonhidrat menülerinde ... bu menülerdede yagı en aza indirin diyor ...
kuru yemiş benimde başımın belası ama yemiyorum artık kendime kota koydum ....iyide oldu aslında bu konuda zilimde sağ olsun çok uyardı bizi ....

nerdesin zilim şimdiden özledimm ..:1hug:

merhaba kızlar
kafam bugun allak bullak
dun sabah ;
ılık suuu
930 1 dom-1sal-1kk peynir- 3 zeytın- 2 ekmek
1130 yeşilçay
1330 ıspanak az haslanmıs makarna sarımsaklı yogurt
1530 5 kiraz- yeşilcay
2030 kıyma sote- yoğurt az yaglı

bugun ogeln ascımız bezelye patateslı ve pilav yapmıs hepsi yasak
salata ve yogurt yıycem artıkk ((((

Mesaj alınmıştır,Aebenim sağolasın....Ben menülerimi 2 gündür yazamadım ama merak etme,dikkat ediyorum....Bugün
SABAH tost+yeşillik
ÖĞLEN kabak+salata ve yoğurt yicem...
Kilo veremiyorum bir türlü sence bu akşam da kabak yiyeyim mi tekrar yoksa protein mi olsun ...bilmiyorumkismile

Canım çok sağol bilgiler için ozaman ben salı günü eve dönüyorum en iyisi 1. aşamaya 1 ay daha devam edeyim verirsem kiloda fazladan şansım olur aldığımda geri üzülmeyeceğimkaydirigubbakcemile5
bencede canım 1. aşamanın bir zararı yok zaten seni idaal kilonda bırakır merak etme çok zayıflatmaski.a.s
Gunaydın herkese.
Kitabı almaktan vazgeçtim kafam karışacak yoksa benimde. kafamçokkarıştı En iyisi takılınca aeben abladan yardım almak :lepi:
kitabi ben öeneririm arkadaşlar diyet için olmasada içindeki bilgiler için okumaya deger.... gerçekten en azından yediklerinizin ne oldugunu içinde nelar oldugunu vede karbonhidrat ne proteinne? iyi yağ kötü yağne ..?bilirsiniz zaten bunları bilirseniz bu beslenme kolay ...
ayrıca bu kitap ergenlikten menopoza kadar kadının her durumunu inceleyip yol gözteriyor sadece bir bölümünde diyet var....
ayrıca tüm diyetleri inceliyor neden sakıncalı olduklarını bir bir anlatıyor ....
bence okumanızda fayda var ...a.s
Dün sen söyledikten sonra bende vazgeçtim zaten kuruyemişten,sen yemiyorsan bizde yemeyiz yasaklar genelde yıkarım ama bu sefer sana uyuyorum ablam ne dersen kabulum kaydirigubbakcemile5
çiçekçim kuru yemiş yemeyin demiyorum sadece kota koyun diyorum ...
hatta amcam bulamadıgınız bir ögün yerine 2 elma 2 acuçta ceviz vs öneriyor ...
demek istedigimi yanlış anladınız sanırım ....boshayallersmile
ben kendime yasakladım çünki ben yedigimde kendime engel olmak zor ucunu kaçırıyorum ..-tatlicadiarzu-..
ve sizlerin bünyesiyle artık benimki bir deyil ben 2 senedir başka diyetleride yaptım epeydirde montiyi 1.ve 2. aşamayı benim bünyem artık monti beslenmesinede uyum sagladı (defalarca bırakıp tekrar yaptım )o yüzden kilo vermem szler gibi olmuyor malesef.a.s şu aşamada kendime bu yüzden yasak koyuyorum şursa 2 ay içinde kalan kilomu vermem lazım bunun içinde işi sıkı tutmam lazım ..öenerilerimi ona göre degerlendirin .....opuyorumnanaktan

çiçekçim bunu her defasında söylüyorum canım eger gerekiyorsa ara yapın hangi vakit olursa olsun . ama gerekmiyorsa yapmayın ....

herkes bünyesini tanır şekerinin düştügünü anlar bu durumda ara yapmayım diye ınad etmeyin ...
ben eger kahvaltıyla öglen arsında şekerim düşsün hemen yaparım aramı neden yapmayım .. bu konuda sizleride baglamıyorum ...
ara yapmayın deken gerekmedikce yapmayın diyorum .

Son düzenleme:
saman yolum öglen kabak yediysen tabiki protein öneririm ...:1hug:

her bünye bir deyil saman yolum ve hemen vereceksin de diyemeyiz ama mutlaka vereceksin ....kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

bak cadı sultan vakit bulup yazmıyor ama.. 3 hafta sabit kalmıştı bu hafta tıkırdadı ..a.s
birde bizim yaşlarımız da biraz yavaş veriliyor ...yerimseniben

Sağol canım,yaşlar birde erken menopoz bitirdi beni,metabolimam iyice yavaşladı....ödem de çok oluyor....Ama inat ettim devam edicem yılmak yok.....kaydirigubbakcemile5

Sağol canım,yaşlar birde erken menopoz bitirdi beni,metabolimam iyice yavaşladı....ödem de çok oluyor....Ama inat ettim devam edicem yılmak yok.....kaydirigubbakcemile5
hormonlar çok etkiliyor bizleri am başka yolu yok dedigim gibi yavaş olsada mutlaka olacak kaydirigubbakcemile5.
kitapda ilgimi çeken bir yer oldu . dr bir bir hastasına (monti yaptırdıgı ) kilo verdirememiş ama bu baya uzun sürmüş aylarca ama yılmamışlar . ve 3.5 ayın sonun hiç kilo veremeyeyn hatun . 1kaç haftada 10 kilo vermiş ....olumunekankayizsmile..

bu bünye işi monti süprizlerle dolu kimi bünye anında cevap verirken kimi bünyede ınad eder ama sonunda pes eder ...
bunda bzlerimde katkısı çok yaptıgımız onca saçma sapan diyetlerle aç kalarak bünyeyi iflas etiriyoruz . tabi sağlıklı bol yiyincede bünye buna alışması gerekiyor ama ergeç mutlaka kilo veriliyor bunu böyle bilin kıslar ...sadece biraz sabır kaydirigubbakcemile5

eşim en kısa zamanda iş bulur hayırlısıyla inşallah destina ...
bekleriz canım ..olumunekankayizsmile
kaydirigubbakcemile5alkisalkisalkis
öglenine 1 dl ekmekde ekleye birlirsin ...sadece salata ve yogurtla doymassan ..a.s
:lepi:alkisalkisalkisalkisalkisalkis
ierimcim yorum yapmış fgulerim ...
bende kleyim ekmek belki bi anlamda o menüde sesim çıkmaz ama akşam vakti birde ...
neden salata yemiyorsun .??çok doyurucudur .öglenindede salata yok nohutun yanında mutlaka olmalıydı ..a.s
menülerin hala tam oturmadı montiye ama olacak ..yerimseniben

dünki menüm ..

7.30..... y. elma .

8.00......1 kase yulaf ..1br sütle %0yağlı )

11:00..... 1 elma...

14.00......et döner ..2 kş bezelye ... 2 kş yogurt domates....

17.00......k.k peynir . ve yeşil nohut çitledim .

20 30.....lorlu ve y.zeytinli büyük tb. çoban salata ....2 kş bezelye .. 5 çilek

150 dk yürüyüş ..
2 tl su ......

biri benden mi bahsettisırnaşık şey söz alma yazıcam inan nete grdgimde sadece takımda kızlarla mmuhabbet edince burayı baya aksatıyorum herseyi senin üzerien yıkms gibi hissdiyorum kendimi aebenim ya :kedi: söz menü bildirmind ebulunucam elimden geldigncede arkdslara yardımcı olurum inslyerimseniben

yeni bir kitaptan bahsediyorsunuz hayırdr bzimkinden biraz farklı galiba ablacım daah güncel bilgiler varsa bnde alayım bari bulabilrsem tabisempatiksalakcinni

bu arada evet ablacım 3 hafta kacamksz ve 1 haftada yarı kacamklı menülerle bu hafta azda olsa tıkırdadım cok sükürnaniknanik

özge ve aebencim
hiç yeşilliğim kalmamıştı yeni alabildim
kahve olayını da hemen kafeinsiz alıcam

aeben canım şunu sormak istiyorum 1. aşama en fazla 3 ay mı sürüyor bana 3 ay yetmeyecek istediğim kiloya gelmeme nasıl yapıcam aydınlatırsan sevinirim canım

yok canım bu senin kilona baglı hatta 1. aşamadan sıkılmassan bir ömür boyu yapabilirsin hiç sakıncası yok ... monti idaal kilona getirir ve bırakır ...kaydirigubbakcemile5
az kilosu olanlar için 1 ayda mesela idaal kilosuna geliyor ama pankreasın düzene girip şeker dalgalanmalarını düzene sokması için en az 2.3 ay 1. aşamda kalmak lazımki takrar kilo almak olmasın ...

menün içinde kaygılanma canım zamanla oturur... eleştrilerimiz montiyi tam ögrenmeniz dogrultusunda ...
bakma çok yapan kıslar var ama ögrendiler sadece kilo bildirmeye geliyorlar cadılar ....
opuyorumnanaktan

Biliyorum abla nedesen haklısın ama dün kendimide biraz tartıyım bakıyım dedim nasıl olacak diye ama demekki kahvaltımı sıkı yaparsam öğlenle ara yapmama gerek yok ama az ve hızlı yersem demekki ara gerekecek.
Menülere alıştımda şu araları ne yapçaz bilmiyorum yeni kitapta gene ara öğün olarak sadece ikindi arası diye mi yazıyor bununla ilgili birşeyler yazmış mı amcam.
Kuruyemiş konusunda bende kısa bir süreliğine çıkarıyorum sadece beyaz leblebiye devam edeceğim.Sonuçta bademde tuzlu bir çerez,cevizde ekleyebiliriz aslında onu yasaklamamış nasılsa...

:lepi: bunu duymak bile insanı hırslandırıyor,demekki hafta hafta veremezsek bile düzenli gittiğimizde güzel sonuçlar alabileceğiz :teytey:

canım ben bildiğim kadarıyla sana söyliyim,ideal kilona gelene kadar 1.aşamayı yapabilirsin.İdeal kilona geldikten sonra 2.aşamayı yapmaya başlıyorsun.Burda çoğu iki zaten 1.aşamada uzun zamandır yapanlarda var yani sen kendini sakın 3 ay zaman diliminde vericem diye kısıtlayıp canını sıkma,ideal kilona geldiğinde 2.aşamaya geçebilirsin.
ablam sana söyler zaten zamanın geldi diye kaydirigubbakcemile5

dün yediklerim .

sabah
2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
yarım domates
yarım salatalık

öğlen
3 adet köfte
salata
yoğurt

akşam
1 kase mercimek çorbası
1 tabak yoğurtlu pazı kavurma

ara
çilek

tmm teşekkür ederimguclubacismile

alkisalkisalkisalkisalkisalkissüper ötesi menü harika nazlım ...alkisalkisalkis
daha dikkatliyiz bakıyorumda .yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…