Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Bugünkü menüm:
Kahvaltıdan önce 1 şişe maden suyu 1 adet kuru kayısı
Kahvaltı:2 adet cherry domates, 1 fincan rezene çayı 1dl tam buğday ekmeği üzerine light labne peyniri sürülmüş(Yağı %50 azaltılmış.
Öğlen sanırım dönerin sadece eti domates biber turşusu ve ayran.
Akşamı henüz bilmiyom
canım bizim kulandıgımız peynir %2.5 yaglı . yagı azaltılmış olsada tan olarak kaç o önemli bizim için .... ekmekle peynirin yagı çok öenmli.... laytda olsa labnelar en az %15 oda bizim için çokkkk . dikkat . ekmekle doymuşyağ yememek lazım ...
öglen menünde güzel güzel fakat etin yagına dikkat ....:1no2:mümkünde tavuk döner al dişardaki et dönerler çokkk yaglı .
selm montinin güzel hanımları bu ara sık giremiyorum dersler yogunlastı bide üzerine öksürük basladı geceleri fena öksürüyorum insl hepiniz iyisinizdrkaydirigubbakcemile5
sultanım bimde zencelfilli şeker var ...yemek ardına at 1 tane az baya etkili öksürüge .... hepsini yeme ama sonuçta şeker...:eek:lmaz:
şimdi cuma son benim diyetim c.tesi buna başlayabilirmiyim

sabah 3dl. ekmek
zeytin domates...3. dl çok öyle bir diyetten montiye geçeceksen .. 2 dl yeter.. sonra 3.dl. yiyebilirsin ...kızartırsan dahada iyi olur . süt ürünü eklemelisinkavlatına yagsız peynir yada normal yogurt .yada yagsız süt.......

öğle 3kaşık sebze yemeği
bir kase yoğurt....... kaşık saymıyoruz yemeklerde canım normal doyana kadar ..... sebzenin yanına illa salata şart deyil ama karnını güzel doyurman için öneririm ... z.yağlı olabilir ...

akşam yoğurt ve yine sebze yemeği ...her ögünde sebze tutmaz canım ve saglıklıda olmaz ..
akşamında az pişmiş spagetti yada baklagıl yada et türü ekleye bilirsin ayrıca bu saydıklarımla beraber sebzede yiyebilirsin ....süt ürününü mutlaka yemelisin ..

gece süt
gece meyve tavsiye ederim acıkırsan ikindide yiyebilirsin fazla kaçırmamak kaydıyle ....

monti kaşık hesabı yapmaz güzelim normal doyana kadar yiyceksin . kl. hesabı yapmıyoruz .. çeşitli ve saglıklı ve dengeli besleniyoruz ve kilo vermeyi zamana yayyıyoruz böyle oluncada kilolar kalıcı oluyor ....karnında doyuyor ..
umarım yararlı olabilmişimdir ...kaydirigubbakcemile5..

benden bukadar fıstıklar . çıkmam lazım ...opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
Ben zaten yemeklerin suyunu yemem ozaman oluyomu aebencim şekercimm yemeklerin içinde ettende nefret ederim ama işte mecburen etli pişince ayırıyorumm

sabah 3dl. ekmek
zeytin domates

öğle 3kaşık sebze yemeği
bir kase yoğurt

akşam yoğurt ve yine sebze yemeği

gece süt

tmm aebencim c.tesi başlıyorum kilo bildirimleri ne zmn cnm cuma tartı günümüzde denk gelirmi acaba bide tecrübeliler listem nasıl neler fazla veya az yorumlarınızı bekliyorum

sabah 3dl. ekmek
zeytin domates...3. dl çok helede öyle bir diyetten montiye geçeceksen .. 2 dl yeter....kızartırsan dahada iyi olur . süt ürünü eklemelisinkavlatına yagsız peynir yada normal yogurt .yada yagsız süt.......

öğle 3kaşık sebze yemeği
bir kase yoğurt....... kaşık saymıyoruz yemeklerde canım normal doyana kadar ..... sebzenin yanına illa salata şart deyil ama karnını güzel doyurman için öneririm ... z.yağlı olabilir ...

akşam yoğurt ve yine sebze yemeği ...her ögünde sebze tutmaz canım ve saglıklıda olmaz ..
akşamında az pişmiş spagetti yada baklagıl yada et türü ekleye bilirsin ayrıca bu saydıklarımla beraber sebzede yiyebilirsin ....süt ürününü mutlaka yemelisin ..

gece süt

meyve oldum olası acıktırır beni süt tok tutuyor ondan demiştim yoğurdu ve sütü çok sevdiğim için bolca tüketiyorum sabahları içerim sütümü o zmn teşekkürler yorumun için

haa bide ekmeği fazlaca kızartıyorum domatesle nefis oluyor yağ koymak yasak dimi domatese

aebencim gelince bana cevap-lar vermeyi unutma ama sempatiksalakcinni

gece yatmadan önce süt içmek şart dimi canım. protein olduğu için. yatmadan ne kadar zaman önce içilmeli peki bilmiyorumkismile

Verdiğin cevap için saol aeben. Bu arad öğle yemeği için karar değiştirdim ve iki adet yumurta haşlamaya karar verdim üzerine yğurt ve pul biberi dökeceğim. Bu menü olmuş mu?

anladım aebencim yağından dolayı yenmemeli

az önce öğle yemeğimi yedim. et sote vardı. patateslerini ayırarak sadece etlerini yedim. o da 2 kaşık kadar falandı :bbo: + salata + ayran

ara öğün yok muydu bunda aebenim sanki öyle bişey okudum geçmiş sayfalarda
ara var asim ama açıkırsan sabahla öglen arası pek gerekmiyor ama acıkırsan ye . yanlız ögününden 3 saat sonra üst üste yemek yok ....
salatanı bol tut asim karnın doysun böyle durumlarda yanındada paket yogurt bulundur ye doymadıysa aç kalma bu önemli aç olursa 2 saat sonra tekrar açıkırsınki bunu istemeyiz...
senin yadurt sür pronlemin yok dimi bolca bulundur yanında ....her durumda arada ögündede tüketebilrisin hiç sakıncası yok ....
bir de ben makinada tam buğdayla beyaz unu karıştırıp ekmek yaptım. sadece tam unlu güzel bir tarif bulamadım. buna ne dersin aebencim. olmamalı dimi
beyaz un ilk yasaklarımızdan biliyorsun tam bugday yap içine zeytin katabilirsin ... birde süt tozu var yağsız onuda katabilirsin .... madem lezzet istiyorsun .. ama sede çok lazeeti bence tam buğday ekmekgi bol maya kat ...
Ben zaten yemeklerin suyunu yemem ozaman oluyomu aebencim şekercimm yemeklerin içinde ettende nefret ederim ama işte mecburen etli pişince ayırıyorumm
etle pişmiş baklagilde suyunu yemege bilirsin ama ne kadar çözüm olur bilmem bebil .. bu yazdılarım çok mecbur kadıgınızda şeçeneginiz varsa . yemeyin ....

sabah 3dl. ekmek
zeytin domates...3. dl çok helede öyle bir diyetten montiye geçeceksen .. 2 dl yeter....kızartırsan dahada iyi olur . süt ürünü eklemelisinkavlatına yagsız peynir yada normal yogurt .yada yagsız süt.......

öğle 3kaşık sebze yemeği

gece süt

meyve oldum olası acıktırır beni süt tok tutuyor ondan demiştim yoğurdu ve sütü çok sevdiğim için bolca tüketiyorum sabahları içerim sütümü o zmn teşekkürler yorumun için
tamam canım başlaya bilirsin .... ever cumaları tartılıp yazıyoruz bende ekliyorum ilk sayfaya .....

aralarnda illa meyve yeme o zaman benimki şeçenekti sadece .... madem süt yogurt seviyorsun yaogrda ayrana agırlık ver aralarında ayrandan daha güzel ara olurmu helde yaz gelirken ...:lepi:
haa bide ekmeği fazlaca kızartıyorum domatesle nefis oluyor yağ koymak yasak dimi domatese
canım ekmekle yağ yasak deyil doymuş yag yasak ekmekle . az miktarda z. yağın bir sakıncası yok lezzet bakımından ekleyebilirsinzi ...

gece yatmadan önce süt içmek şart dimi canım. protein olduğu için. yatmadan ne kadar zaman önce içilmeli peki bilmiyorumkismile
asim süt şart deyil güzelim..... arada şart deyil helede akşam geç yediysen vede açıkmadı isen hiç yapmassan daha makbule geçer ..
fakat açıktın geçde yatıyorsun yap ara . bu her zaman degişe bilir . yağsız süt olabilir yogurt olabilir (helede marmeladlı)cokacimcoook az kuru yemiş olabilir ... meyve olabilir . bu sana kalımış . şart diye bişi yok ....
tek şart yaşakları yememek birde ögün saatlerine dikkat etmek . ve doymuş yağdan uzak durmak .....

ben kaçtım diger arkadaşlar yardımcı olur sorularınıza...a.s.

Verdiğin cevap için saol aeben. Bu arad öğle yemeği için karar değiştirdim ve iki adet yumurta haşlamaya karar verdim üzerine yğurt ve pul biberi dökeceğim. Bu menü olmuş mu?
süper olur .. neden cılbır yapmıyorsun haşlamak yerine dün ben yedim süper oldu ....cokacimcoookbak menümüde yazamdım . kaçtım kaçtım . mucuk ....

teşekkür ederim cnm biraz z.yğı gezdirip bol limonlu yerim

enerjim ve pilim bi anda bitti omuzumda sol tarafımda sırtıma doğru bi ağrı varki hareket bile edemiyorum çocuğu zor giydirdim koltuğuna koydum kayyuyu izliyo bende uzancam biraz
bide kas gevşetici içtim inşalah işe yarar

Geçmiş olsun canım.

selm montinin güzel hanımları bu ara sık giremiyorum dersler yogunlastı bide üzerine öksürük basladı geceleri fena öksürüyorum insl hepiniz iyisinizdrkaydirigubbakcemile5

Geçmiş olsun cnm keçiboynuzu pekmezi iç iyi gelir.

slm kızlar...
işlerim yoğun menümü yazamadım yine
görüşürüz sonra şekerler

Kolay Gelsin.

merhaba bende aranıza katılabılırmıyım?

Hoşgeldin bile.

peki tuz yasakmı

Değil canım serbest ama fazlası zaten sağlığa zarar olduğundan az kullanmakta fayda var.

sultan geçmiş olsun cnm...sınav haftasına denk gelmiş hastalık,dikkat ette çacucak iyileş tatlım...
yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.çok doğru bir yere geldiniz....diyetinize harfiyen uyarsanız 15 güne kalmaz incelmeye başlarsınız.....bu yola çıkmış tüm arkadaşlara kolaylıklar diliyorum ....

İlk sayfada bulamadım. Nescafe içebiliyor muyum?:sinifsinif:

Canım cevapladılar mı bilmiyorum geriden başladım okumaya da coffe mate şekerli o yüzden light sütle içmelisin hatta hergün içeceksen kafeinsiz kahve alsan dahada iyi olur. Bunları sana söylüyorum ama bende günde 3-4 fincan türk kahvesi içiyorum ne yazıkki kendimi engelleyemeiyorum :KK43:

zalimi cim o 5 günde 5 kilodan sonra montiye geçersen hemen kilo verme durumun olmaz hatta belki arta bilir haberin olsun . hatta monti yapmasanda artar zatende ben uyarayımdim niye böyle oldu deme sonra...boshayallersmile

hayır canım her ögün et şart deyil yemekler montiye uygun olsun .. kan şekeri degerleri 35 geçmesin birde mutlaka ögünlerinde süt ürünü olsun kafi....
ekmek sadece kavaltıda miktarı bu sana kalmış .1 dl yiyen arkadaşlarda var 3 dl yiyende bu doyma meslesi porsiyonları abartmamak kaydıyla sınırlama yok .a.s

yaktın beni 1 günlügüne suram neyseki çabuk fark ettim yaglı oldugunu tadından belli 1 kere yedim ekmekle .:dilcikar:buzluga attım bebelere börk yapıyorum bende kalanla artık 2. aşamada alırım tadı güzel o lorun .cokacimcoook

Ya kızlar ben BİM deki lor peynirini yiyorum onunda yağ oranı % 15 ben hata mı yapıyorum şimdi :KK43: offf Aeben sen yemiyomuydun bu peyniri yaaaaaaaaguclubacismile

Ay cevaplandı mı bilmiyorum son sayfayı okumadım henüz ama güldürdün beni Asiii kızzz :) gece yatmadan önce süt içmek şart flan değil hatta içilmese daha iyi ama illa içilecekse 0 yağlı olmalı ve bence en az 1 saat önce içilmeli :) şart mı dedin ya çok güldüm haaa :) çok şirinsin :))sempatiksalakcinni

Kızlar ya bir sorunum var. Yoğurt fark ettim ki bana gaz yapıyor. Engellemek için önerisi olan var mı

Ay cevaplandı mı bilmiyorum son sayfayı okumadım henüz ama güldürdün beni Asiii kızzz :) gece yatmadan önce süt içmek şart flan değil hatta içilmese daha iyi ama illa içilecekse 0 yağlı olmalı ve bence en az 1 saat önce içilmeli :) şart mı dedin ya çok güldüm haaa :) çok şirinsin :))sempatiksalakcinni

:kedi: ay ne bileyim refim yaaa
hani biz de bir viva vardı ya hatırlar mısın bilmem. uykuda zayıflama diye bir yöntem uyguluyordu. o da gece içiyordu diye hatırlıyorum ara öğün olması için :kedi:

canım benim sen daha şirinsin opuyorumnanaktan

bu arada bizler hiç ayrılamayacağız galiba olumunekankayizsmile 2,5 sene olacak benim burayla tanışalı laelaelaelaelae

aebenim sen de cevaplar için sağol canımın içisi opuyorumnanaktan
hadi bakalım gazamız mübarek olsun kaydirigubbakcemile5

selam omuzum biraz daha iyi ama hala kötü kalbimmi sıkışıyo yoksa ci,ğerimdemi bişey var diye evham yapıp duruyorum saçma sapan offff
öğlen öğünüme türlünün yanına yarım palamut ekledim
geçen günkü sebze gününden sonra leblebi faciasını tekrar yaşamak istemyiorum

kim sormuş domatesin üzerine yağ gezdirebilirmiyiz diye ben halis zeytin yağ gezdiriyorum 1 kaşık kadar 2 domates salatalık ve biber oluyo tabakta

X