Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

cueca.59.200gr.
çaglayn çiçek ..83 500
maytap .59.500
özlem .85 000
TK.53 700
neslihan 81 800
akrep.72. 200
eddoras.72.00
bebik ..62 600..
sultanım . sabit....
ref.??????
hasretim34 65.9
kıslar ismi olanlarım kilolarını not almışım .... diger kıslar bu mesamjıma ek yaparak kilolarını eklerlerse sevinirim

walla ne güzel olurdu,otururduk konuşurduk.yer içerdik(tabi montiye uyan şeyleri kaydirigubbakcemile5 ) çiçeğim yememene sevindim valla hızlı yazayımda sen yemeden yetiştireyim diye ellerim dolaştı yazarken..şöyle düşün terüddütte kaldığında; hangi tahıldan yada bakliyat ve tahıl unundan yapılan ne varsa (ekmek makarna pilav tahıl çorbaları,tahıl yemekleri vs..) olursa olsun etin ve yumurtanın yanında yemiyoruz.et ne eti olursa olsun(tavuk,balık,kırmızı et ve türevleri)...dikkat ettiysen yumurta yediğin kahvaltılarda ekmek yok...et yediğin öğünlerdede ekmek,makarna ,tahıl ve bakliyat çorbası yemeği yok...
salata ve süt ürünü herhangi bir şey(ayran ,peynir,süt,yoğurt) her öğünde serbest.etin yanınada, makarnanın,ekmeğin,tahıl ve bakliyatın yanınada serbest bunlar tatlışım...

bugün en büyük kurtacım sen oldun benim senin hakkını nasıl ödeyeceğim teşekkür ediyorum yardımların için senin yazdığın yemek tariflerini ve motive edici sözlerini ajandama yazıyorum.daima aklımda olsun diye :1hug:

cueca.59.200gr.
çaglayn çiçek ..83 500
maytap .59.500
özlem .85 000
TK.53 700
neslihan 81 800
akrep.72. 200
eddoras.72.00
bebik ..62 600..
sultanım . sabit....
ref.??????
hasretim34 65.9
kıslar ismi olanlarım kilolarını not almışım .... diger kıslar bu mesamjıma ek yaparak kilolarını eklerlerse sevinirim

meraba canim ben hemen kilomu bildirim
65,6 cok mutluyum cooook:lepi:

Geçmişi okudum.
kilo veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum.alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
ben doğru yaptığım çoğu şeyin yanlış olduğunu burda öğrendm.
Emeği geçen herkese teşekkürlera.s

meraba kizlaaar
bugun cuma verilen kilolari gordum hepinizi yurekten tebrik ediyorum.
vermeyenlerde yilmasinlar lutfen hersey bizim elimizde hepbirlikte basaricaz:teselli:
bugunku menumde
sabah 06:15 1 dilim ekmek,diet marmelet ,capuccino
oglen 13:10 2 tabak sebze corbasi(brocoli,kabak,sogan,siyah mercimek
15:30 1 elma yerim,yesil cay
aksam ?

bu arada ekmegi kendim yapmaya karar verdim.bugun tam bugday unu aldim bakalim,marmelatida yarin hazirliycam.

kizlar bir soru daha hani et ve tavugun kendi yaglarini ayiriyoruzya( ben zaten tavuk gögsü ve yagsiz et kullnaiyorum) peki bunlari zeytinyaginda pisirmemizde bi sakinca varmi mesela ben eti salca sosuyla firin posetinde yapiyorum cok güzel oluyo tabbi icinde zeytinyagida var

ziligurti sayesinde yediğim öğle yemeğimi yazıyorum hemencik
1 kase mercimek çorbası
1 bardak ayran
1 tane salatalık
su: 1.5lt oldu

meraba kizlaaar
vermeyenlerde yilmasinlar lutfen hersey bizim elimizde hepbirlikte basaricaz:teselli:
bugunku menumde
aksam ?

bu arada ekmegi kendim yapmaya karar verdim.bugun tam bugday unu aldim bakalim,marmelatida yarin hazirliycam.
canım birşey sorucam capuccino yasak değil mi ben aeben ablanın kaçamak yaptığından kızdğını biliyorum :kedi: ama sen nasıl içiyorsun bunu

kizlar bir soru daha hani et ve tavugun kendi yaglarini ayiriyoruzya( ben zaten tavuk gögsü ve yagsiz et kullnaiyorum) peki bunlari zeytinyaginda pisirmemizde bi sakinca varmi mesela ben eti salca sosuyla firin posetinde yapiyorum cok güzel oluyo tabbi icinde zeytinyagida var

canım ben fırında tavuk ve et yaparken hiç yağ kullanmıyorum sadece salçalı sos hazırlıyorum öyle veriyorum fırına gayette leziz oluyor ama çok az yağ kullanabilirsin sanırım dün akşam bende sormuştum yemek yaparken nasıl koymalıyız diye o zaman kişi başı için 1 yada 2 yemek kaşığı olabilir demişti arkadaşlarım yalnış birşey söylüyorsam uyarıp :kedi:söyleyin montici büyük ablalarım

Canımcım yemekleri yağsız yapmıyoruz yağ kullanıyoruz hatta salatalarımıza bile yağ koyuyoruz. Mümkünse z.yağı yalnız.
Tuzu da kesmiyoruz ama fazla tuz sağlığa zarar abartmamak lazım.

Öğlen öğünü olarak meyve ve süt hafif kalmış canım. Yine de kaçamaksız bir menü. Afiyet olsun.

Canım tam olarak karonhidrat ve protein birlikte alınmıyor demek yanlış. Evet bir çeşit ayrıştırma diyeti ama süt ürünlerini her öğünde alabiliyor.
Yoğurt yağlı yiyebilirsin.
Fındık ceviz vs ara öğün olarak yiyebilirsin.
Porsiyon sınırı yok ama zaten istesende montiye uygun bir öğünde fazla yiyemeyeceksin. Çünkü insülin seviyen normal bir oranda olunca acıkmayacaksın.

Bugün başlayıp kaçamaksız 27 mayısa gelirsen en az 6-7 kilo garanti. İlk hafta zaten 2 kilo verirsin muhtemelen. İkinci hafta hiç gitmeyebilir ama vazgeçme. Üçüncü hafta sonucu görünce şaşıracaksın.

Bim aknaz peynir ideal canım.
Süt pek içmediğim için bilmiyorum hangisi olur.
Kaşar pek tercih etmiyoruz açıkcası yağ oranı yüksek.

Süpersin :lepi:

Bu da süper bir menü maşallah :lepi:

Evettttttttttt :lepi:

Gayet iyi bir menü. :lepi:

İşallah iyi birşey söyler tartı :teselli:

Canım bu beslenme tartında genelde lifli besleniyoruz farkettiysen. Bu bağırsak fonksiyonlarını düzene sokar.

canim tesekür ederim ama burda bim yok malesef :) kasar dedim cünkü burda %5 lik yag oraninda dilim peynirler var ama beyaz peynirin en düsük olani %45 o yüzden dedim az yagli sütün oranida %1,5 iste böyle

canım birşey sorucam capuccino yasak değil mi ben aeben ablanın kaçamak yaptığından kızdğını biliyorum :kedi: ama sen nasıl içiyorsun bunu

canım ben fırında tavuk ve et yaparken hiç yağ kullanmıyorum sadece salçalı sos hazırlıyorum öyle veriyorum fırına gayette leziz oluyor ama çok az yağ kullanabilirsin sanırım dün akşam bende sormuştum yemek yaparken nasıl koymalıyız diye o zaman kişi başı için 1 yada 2 yemek kaşığı olabilir demişti arkadaşlarım yalnış birşey söylüyorsam uyarıp :kedi:söyleyin montici büyük ablalarım

saol canim ama benim aldigim et sifir yag nerdeyse o yüzdende hic yag koymayinca kuru oluyo o yüzden dedim

Ya sodaya izin veriliyor muydu yahu hatırlayamadım. Bi yardımmmmmmmmmmmmmmm

Bugün ki menüm.
Sabah
3 zeytin, 1 kk peynir, 4 dal maydonoz, 2 dilim salatalık, 1 domates

Öğlen
Et döner, brokoli haşlamalı bol salata, 1 yk yoğurtlu ıspanak, 1 fırında pişmiş z.yağlı karnıyarık

Akşam
Salata yiyeceğim ton lu. yanında da ayran

cueca.59.200gr.
çaglayn çiçek ..83 500
maytap .59.500
özlem .85 000
TK.53 700
neslihan 81 800
akrep.72. 200
eddoras.72.00
bebik ..62 600..
sultanım . sabit....
ref.??????
hasretim34 65.9

Ben 73.7 yim canım.

Yağsız da süper olur canım o yemek. Ama z.yağın zararı yok.

ziligurti sayesinde yediğim öğle yemeğimi yazıyorum hemencik
1 kase mercimek çorbası
1 bardak ayran
1 tane salatalık
su: 1.5lt oldu

Süpersin. :lepi:

meraba kizlaaar
bugunku menumde
aksam ?

Capuccino cıssss :eek:lmaz:
Kahvaltı çok hafif olmuş. Nerde süt ürünü.
Öğlen sadece çorba olmamış. Çorba tek başına öğün olmaz.
Tamamen monti dışı bir menü canım. Dikkat yoksa kilolar gitmez valla eyvahedigeldismile

kızlar aralarda fındık badem leblebi yiyen varmı?varsa ne kadar yenir?

4-5 fındık yada ceviz yiyorum ben canım ama bu diyette bolca izin veriliyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

canim ben capuccinoyu yaparken yagsiz sut ve kaffeinsiz kahve kullaniyorum icinede tatlandirici ilave ediyorum.inan bana super

saol canim ama benim aldigim et sifir yag nerdeyse o yüzdende hic yag koymayinca kuru oluyo o yüzden dedim

sende fazla olmayacak şekilde koyarsın canım o zaman aşırı kaçmadan

Bugün ki menüm.
Sabah

Öğlen
Et döner, brokoli haşlamalı bol salata, 1 yk yoğurtlu ıspanak, 1 fırında pişmiş z.yağlı karnıyarık

Akşam
Salata yiyeceğim ton lu.

ben sodanın 1.aşamada yasak olduğunu biliyorum kitapta öyle okumuştum yalnış hatırlamıyorsam ama sen genede ilk sayfaları oku canım istersen orda kesin aeben ablam yazmıştır :1hug:

menünden çok güzel olmuş canım ama akşam sadece tonlu salata tok tutacakmı seni ayran falan da ekleseydin bari yada yoğurt

Son düzenleme:
Canım yazmayı unutmuşum ayran da ekledim şimdi. sodamı verdim şimdi servis elemanı kıza. Ben yeşil çay içiyim en iyisi.

Bugün ki menüm.
Sabah

Öğlen

Akşam
Salata yiyeceğim ton lu.

Ben 73.7 yim canım.

Yağsız da süper olur canım o yemek. Ama z.yağın zararı yok.

Süpersin. :lepi:

Capuccino cıssss :eek:lmaz:
Kahvaltı çok hafif olmuş. Nerde süt ürünü.
Öğlen sadece çorba olmamış. Çorba tek başına öğün olmaz.
Tamamen monti dışı bir menü canım. Dikkat yoksa kilolar gitmez valla eyvahedigeldismile

4-5 fındık yada ceviz yiyorum ben canım ama bu diyette bolca izin veriliyor diye biliyorum.

a.s meraba canim ogleni biliyorum ama baska hic bisey yiyemedim,hastami olucam nedir.
capuccinoyuda yagsiz sut ve kaffeinsiz kahveyle hazirliyorum.monti amcamiza aykiri olmamasi lazim:eek:

a.s meraba canim ogleni biliyorum ama baska hic bisey yiyemedim,hastami olucam nedir.
capuccinoyuda yagsiz sut ve kaffeinsiz kahveyle hazirliyorum.monti amcamiza aykiri olmamasi lazim:eek:

Şeker öyleyse monti amcamız kızmaz sana. :1hug:
Aman cnm dikkat et hastalık havası tam.

en güzelini yapmışsın canım afiyet olsun bende gidip alıyım aklıma gelmişken bir yeşil çay beraber içelim :içelim:

Hadi al gel çiçekim. Ben içmeye başladım bile.:kahve:

X