Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hakslın canım kitap cok etkliyo sanki şimdiye kadr yedigimiz hersey zehirliymişte biz bilmiyormuz senin yien rüyana bisküviler grmiş bnm pilav mı girmedi baklava mı oo dur daha basındasın insl bu süreci hep böel bilinçli atlatrsınyerimseniben

günaydın kızlarr..
günaydın ...
demek oluyorki monti virüsünü kapmışın ......:roflol:
bilmiyorumkismileŞeniz:dilcikar:-tatlicadiarzu-alsanaalsanasmile

bu arada c.tesi günü bilinçli olarak diyetimi bozmadım oda ısrarlar üzerine bozuldu.. tamam bu mazeret olamaz diceksiniz ama sadece tatil yapmamın sebebini sizinle de paylaşmak istiyorum yoksa keyfiyetten yada diyetin sıkılığından tatil yaptığımı düşüneceksiniz.. gerçekten keyfiyetten bozmuş olsaydım gider kebap yer üstünede tatlı ısmarlatırdım kendime ama öyle olmadı..
c.tesi günü normal kahvaltımı ettim hatta ayıptır söylemesi eşim sucuklu yumurta istedi ona hazırladım bitiremedi ama ben sadece yumurtasından aldım sucuğundan yemedim.ekmek yemedim.
sonra hazırlandık dışarı çıktık.. telefon geldi babaannesinin çok ağırmış durumu seni istiyor dediler gittik. bütün sülale toplanmış hasta evi değil düğün evi mübarek akannehir kocaaa masanın etrafında dolu insan yemek yiyolar.. yok yemicem hayır yemicem falan diyorum karnım tok diyorum olmaazz olmaazz diyen ayrı bana öcü gibi bakan ayrıı :) bazı akrabalarıda düğünden sonra beni ilk defa görüyolar gayet yabancı bakıyolar bana.. bi de tam sofranın üstüne gittikya oturun oturun yeyin falan.. mecburen yedim şekerler.. şimdi orada ben diyetteyim yanna yoğurtta alayım yok salatada olmalı nokutun içinden etleri yemiyorum,patatesli tavuğun içinden sadece tavukları yiyorum,şehriyeli çorbayı yiyemem şehriye yasak,mantı beyaz un yiyemem.... bunları söyleseydim eşimin sülalesi arkamdan konuşurda konuşurdu artık senelercee... neyse.. o kolalar çikolatalarsa nasıl olsa bozuldu diyerekten o akşam eve döndüğümde yediğimdi..
ama orda yemekten sonra herkez ne kadar zayıflamışsın dedii kaydirigubbakcemile3

günaydın ...

demek oluyorki monti virüsünü kapmışın ......:roflol:

bilmiyorumkismileŞeniz:dilcikar:-tatlicadiarzu-alsanaalsanasmile

msj alındı ablacım haftaya süper basladım tamgaz ve tabiki ihanetsiz montiye devam ediyorum sen kırılma ama yerimseniben

:1ninca:tamam nurom mecburiyeten anlıyorum hadi tavuk ,çorba azda mantıyla o ögünü kapattın ..bunu belki evee gelince bi nebze kapatırsın ama .benim kızdıgım o deyil arkasından yediklerin .bilmiyorumkismile .
mecburiyetten sekteye ugramış diyetini sen şeker yiyerek telafi edilmeyecek duruma getirmişin . battı balık yan gider hesabı ..:umursamaz:nerde u dönüşü.
şimdi daha çok kızdım işte .alsanaalsanasmile
geçengünde bozmuştun dimi menü vermedigin gün ...
dedigim gibi artık uyarmıyorum herkes kendini ve diyet durumunu bilir . ..:1hug:a.s.

iklim montinin sayfasından getirdigin kan şekeri toblosu içinde teşekürler ..

alıcı gözle bi bakayım . cevirsini yapıp getirdin dimi bende bakmıştım bi ara ...
baktım canım baya yeni karışık yemek vs bilgileri var ayıklayıp ilk sayfaya eklerim bi ara faydası olur bizde . tekrar teşekürler .....

hafta sonuna günüm var temizlik yapacaktım hava kötü ama ginde ucundan kıyısından başlayım ......

hayırlı günler hepinize ....

birde şunu ekleyim ben sopa salıyorum ama bu sadece sizin iyiliginiz için sakın bu konuda bana kısmayın.. ben sizin adınıza hem seviniyor hemde fazlasıyla özülüyorum bazan . gerisi size kalmış... yazın salına salına gezmenizi ve sağlıklı beslenmenizi istiyorum okadar .... ya deyilse kimse kimseyi baglamaz herkes serbest....

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar...aebenim kendini niye paralıyorsunki??? sonuçta herkes kendine yapıyor diyeti bize değil...seni çok iyi anlıyorum ve bende senin gibi üzülüyordum diyetten ödün verildiğinde...ama herşey bizim elimizde...bende okul yemeklerinde kermeslerinde hocam lütfen yiyin elimizle yaptık beğenmedinizmi yoksa,temizimdir gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz,hocam birşeymi gördünüzde yemediniz yoksa gibi bir takım alıngan davranışlara dahi maruz kaldığım halde (tabi hem bunu yapıp hemde arkamdan yada yüzüme hocam biraz kilomu aldınız diyorlardı orası ayrı dava) kimin hakkımda ne düşüneceğini hiç düşünmeden yoluma büyük bir azimle devam ettim.yesem şişmanlamışsın diyorlar,yemesem alınıyorlar nasıl iştir onuda hiç anlamış değilim,kimsenin gönlünü hoş edemiyorum iki türlüde...
yani mecburiyetten kaçamak yapma işine kesinlikle inanmıyorum.bende bir sürü yere gidiyorum,hem eşimin eşinden hemde kendi işimden dolayı çok protokollere davetlere katılıyorum yada arkadaşlarla ev oturmaları akşam gezmeleri vs...mutlaka ama mutlaka yemek olsun çay daveti olsun kendime uyan bişey oluyor yemekte...dün akşam mesela bir yerdeydik,tavuklu mantarlı patatesli havuçlu beşamel soslu bir fırın yemeği vardı,pilav,yayla çorbası,salata irmik tatlısı ayran vardı ...ev sahibini kırmamak için çok küçük bir kepçe toplam 5-6 kaşığa tekabül edecek miktarda çorba aldım.yemeğimi de az istedim mantar ve tavuktan yedim kalan kısmı eşim durumu bildiğinden canım yiyemiyeceksen ben alabilirim dedi.(artık neleri yemediğimi biliyor beni kurtarıyor böyle durumlarda bir göz işareti ile:)) pilav hiç almadım iki bardak ayran aldım salataya dayandım helva yemedim midemi yakıyor diye geçiştirdim...
yani yapmak yada yapmamak tamamen elinizde,bunun bahanesi yok..cumartesi bende dışardaydım öğlen salat barı tercih ederek öğle öğünümü salata ile kapattım.yanımda herkes yağlı patates cipslerini hamburgerleri kebapları götürürken...irade meselesi tamamen ...kafanızda bitmemişse olay biz burda aebenle kendimizi parçalasak nafile arkadaşlar..sakın yalnış anlayıp alınmayın.zaten artık yazmaya korkar oldum yalnış anlaşılacak diye...eskisi kadar ne yorum yapıyorum zaten farkındaysanız nede yazıyorum..sadece size destek maksatlı bakıp kısaca yazıp çıkıyorum...şimdi moralinizi yükseltmek ve sizi dahada kamçılamk adına resmimi koyacağım,pazartesini bekledim hafta sonu kimse girmiyor diye...umarım bir parça faydası olur....

işte yeni ben ve eski ben ...sıralama ters oldu ama önemli değil...bebik bu arada tebrikler...sende kendimi gördüm biraz...sağlıklı beslenme bir alışkanlık haline geliyor ve dışına çıktığın zaman kendini hata yapmış yada suç işlemiş gibi görüyorsun bir zamandan sonra zaten bu kafanda oluşmuyorsa ne yaparsan yap verdiğin kilolar geri geliyor..benle diyete başlayıp sonradan bırakanlardan biliyorum...iradene sahip olduğun sürece kilo vermemen ve geri almana imkan ihtimal yok...yolundan dönme sakın ...devam.........

Hayatım gözlerime inanamıyorum arada ne kadar fark var kafamçokkarıştı
Süpersin sen montiyle mi verdin bu kiloları tebrikler sanaalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Son düzenleme:
zilim katettigin yol anlatılamaz .....alkisalkisalkis

ve bunu 7 senedir koruyor olman ...

başarı öykülerine neden sayfa açmıyorsun.? inan birçok yardım isteyen olacak senden tavsiyelerinden .:1hug:

Ewet zilli başarı öykünü çok merak ediyorum kesinlikle bize de çok motive olur lütfen paylaşşş

walla başarılamayacak bir şey yok....insan istedikten sonra tabii....kiloları alırken başkasının isteği üzerine almadık değilmi arkadaşlar,kendimiz istedik kendimiz yedik kendimizde şiştik....
eğer bunları yapmak elimizde ise yapmamakda elimizde..nasılki bir dilimle doyacağımızı bile bile beş dilim tatlı yada börek pasta cips kola ıvır zıvır ne yediysek,şu andada bir dilimle yada bir tabakla doyacağımızı bilerek doyduğumuz anda yemek yemeyi bırakacağız...doyduğumuz halde yemeğe devam ettiğimiz için aldık bu kiloları değilmi,o zaman artık yemeyeceğiz ve geri gidecek kilolar.bu beslenme şeklinde aç kalmak yokki zaten..aynı gıdayı yiyp durmakta yok..eee düzenli beslenerek ve düzenli spor yaparak neden gitmesinki kilolar...hiç bir şey için geç değildir arkadaşlar...bu arada bir kiloda ben vermişim aebenim 59um tekrar....insan ince gezmeye alışınca 1 kg alsa şişmanlamış geliyor kendine ...

genel olarak başarı öykümü hep paylaştım bebikçim...başarı öyküleri sayfasına yazmaya gerek duymamamın sebebi yazacaklarım herkese hitap etmez,ters düşen noktaları olabilir,benimle aynı görüşü paylaşmayanlar olabilir...insanlara yediklerinize dikkat edin deyince nedense hemen bir cephe alma durumu gözlemliyorum ve yazmaktan vazgeçiyorum...zaten insan kafasına kilo vermeyi koymuşsa kimsenin fişeklemesinede gerek yok beni kimse gazlamadı herkes ilk başta şişmansın derken sonrada aaa verme verme sana kilo yakışıyordu vs.. gibi zırvalıklarla kafamı şişirdi durdu.diyetime köstek olmaya çalışanmı ararsın,yemessen ölümü gör diyenimi...yiyincede ertesi hafta aaa sen kilo almışsın sanki diyenimi...yani bunlarla uğraşacak kadar boş vakim inan yok cnm..oraya yazarsamda olumlu olumsuz bir sürü eleştiriye açık olmam gerekecek,ben o evreyi aşalı 5 yıl kadar oldu tekrar uğraşamam yani tatlım...şimdi uğraşacak daha güzel bir şey var hayatımda..oğlum........ ama önceki sayfalara dönüp bakarsan başarı öyküm var kısaca tatlım...

tebrikler zilim 59 ha darisı başıma .. yok ben kararlıyım görecegim bu 5li rakamları ...:1hug:bana verdigin azim içinde ayrıca teşekkürü borçbilirim zilim .Şeniz

Zılım edıt'ten ... silecegin mesajına gir mesajı gelişmiş yap .. ordan eklenti yeri var resim koydugun ordan sil i seç.

Kıslar ılk masajımı yenıden dÜzenledım hep ek yaptıgımdan baya karıŞmıŞ ılk okuyanında kafası karıŞıyor haklı olarak ...
DÜzeltmemı gerektıren yer varsa uyarın lÜtfen yanlıŞ bılgı vermeyeyım ılk okuyanlara ....

Son düzenleme:

tatlışım ben de geldim tekrardan yediklerimi günlük yazayım da sen de kontrol et olurmu

sağolasın aebenim,bu gün gelen giden yok pek topiğe...nazlı dr.a gidecekti ne yaptı acaba? aaebenim farkındamısın aplam, hafta sonu çığrından çıkanlar pazarteside ya gelmiyor yada günah çıkartıyor:)
sende düzeltmeye çabala dur işin yoksa olumunekankayizsmile uyarması senden yapıp yapmaması onlardan artık...sıkma canını...yapanda yapmayanda kendine valla aplam...bende durmadan sarılın diyete sarılın diyete diye diye bi hal oluyorum ama bizim söylediklerimiz karşımızdakinin almak isdeği ile sınırlı kalıyor bunu unutma aplam...sen istediğini de,kız,bağır çağır,parçala istersen kendini.....karşındaki ne kadarını anlıyorsa senin anlattığın onunla sınırlı kalıyor işte......
sonrada ben monti dışı şeyler yapıyorsunuz,lütfen yapmayın dediğimde alıyorum payıma düşeni oturuyorum aşağı.....lülülülülülü walla ben sadece motive amaçlı burdayım artık,herkes canının istediğini yapmakta özgür...milletin yediğini elinden alacak halin yokya canım benim üzme sende kendini.....sen kendi diyetine bak yaza az kaldı şekerim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…