Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

aslında kilolu değilsin canımcım yaa..
evet degilim... sadece biraz balıgım palamut ..:roflol:laelaelaelaelae
yok nurom bi 5 kilo vermem lazım ama yavaş eşime hissetirmeden ..:jeyyar: o noktayı koydu çünki .:1ninca:

kıslar aranızda çocuğunu çok küçükken bakıcıya bırakan varmıı evli olup çocuklu olan arakdaşlar düşünce ve önerilerinizi bekliyorum burası yeri değil biliyoruma ma mesajlarınızın sonunda bir satırda bunun için bir şey yazarsanız sevinirim.ailemle aynı şehirde oturmuyorumda..

Canım seni anlıyorum benim de bebeğim var ama Allaha şükür anneme yakın taşındım ve o bakıyor sen de bakıcı yerine kreşleri düşünsen daha iyi değilmi? Bir de bakıcının senin evinde bakması ve tanıdık olması daha güven verir.

aebebnim yorgun düşmedim aplamda akşam girilmiyordu giremedim,ve dün spor hocamız yoktu gelememiş federasyonda toplantısı varmış.gelen arkadaşlar geri dönecekti hepsini çevirdim birlikte yaparız diye :eek:lmaz: hocanın temposundan çok daha hızlı yaptırdım 50 yaşında bi abla var emekli hemşire kadın durun yawrum bayılcam walla dedi :kedi: olmass devam dedimm..1 saatte biten sporu 45 dakika bitirttim.cumaları hoca extra extra ücret alıyordu vermek istemeyen arkadaşlar sen yaptırırsan gelelim hoca ile terleyemiyoruz yavaş yaptırıyor senle iyi ter attık dediler salona sorduk o gün gelip kendimiz yapsak olurmu diye olur dedi sorumlu personel,cumaları ben yaptırıcam sporu.müziklerini hocadan daha evel almıştım zaten...ewe gelirken ter sırtımdan damlıyodu resmen ve 50 dakika içinde 7 km yürüdüm üstüne ewe gelip çekmeceleri düzenledim birde....bende senin gibiyim aebenim ne hastalık ne yorgunluk hiç durduramaz beni hatta hasta iken yatarsam daha hasta hissedicem diye kendimi hiç yatmam...

maşşşşşşşşallahkaydirigubbakcemile2:lepi:hihoyyythihoyyythihoyyyt

tuzu kesnem hata zaten fatu şu dengesiz diyet hatalarından vaz geçsen ..kaydirigubbakcemile

nurom öglen nerde .... 5.5 saat aç kalmışın hemde y dl ekmekle . kafamçokkarıştı
menünde hata olarak bişi yok ama .a.s aç kalman dışında ..

hergün yme istersen nurom bazan yumurtalı kavaltı bazan baznanda ekmekli yanında yersin marmeladını . ve tatlı canın çok çektiginde diger ögünlerdede yiyebilirsin ..

menün gayat güzel canım tebrik ederim ...alkisalkisalkis akşam zaten sevze yemişssinilla salataya gerek yok yani salata sebze aynı katagöride ... nohutun yağıda okadar öenmli deyil sıvı ve zeytin yağıysa ve çok yağlı deyilse suyunu yiyebilirsin bi sakıncası yok yani...

Mersi hayatım.
bu arada resimde çok kilolu değilsin ama biraz verirsen çok daha hoş gacı olursun boyun var maşallah

zilim bu durumda hiç kalmadım güzelim ,yani çalışmadım 3 ünede kendim baktım .......
zor bir durum .böyle durumlarda işte bayanların çalışması taraftarı deyilim .. ama mecburiyet kör dügüm işte .

aebenim ikiler burcuyum aplam.kk üyeliğimde d.tarihim 79 yazıyorda iki yaş büyütmüştük sınavlara girerken..ilkokula 6 yaşında başladım ben annem boyum çok uzun diye 7 yaşında gidersem başka çocukların içinde sınıfta kalmış ufaklıkların arasında koca kız gibi gitme diye 5i bitirmeden verdi okula:)liseden sonra polislik sınavına girmek için yaşım tutmuyor diye yaşımı büyüttürdüler..81 doğumluyum aslında..istemediğim için sınavda neredeyse boş kağıt verdim çünki polis olmak istemiyordum,zorlamayla olmuyor malesef meslek seçimi,istediğim mesleği elde ettim ama yaş büyütmede cabası olarak kaldı mafoldumben
beslenme şekline gelince ewet ben aralarda birden fazla çeşit yapmıyorum ya meyve ya yoğurt ya leblebi ya kuu meyve gibi bişeyle geçiriyorum ama bir çeşitle...yoksa faladan doldurduğumu düşünüyorum midemi..annem meyve soymaya başlayınca elmada ye armutta ye portakal ye vs.. vs..yiyemiycem deyincede çöpemi gitsin der CADIARZU benim midem çöpmü derim hemen bende yerimseniben yada ben yiyince nereye gidiyorki sonuç olarak der yemem bir çeşit yerim...ben öğünlerimdede çok karışık yemek istemiyorum.bir çeşit yemek,bir salata yada yanında yoğurt vs..midem hafif kalkınca rahat hissediyorum kendimi.tam dolu olmiycak yanii...çsatlayana kadar doyurmuyorum yani karnımı...hafif hissederken bırakıyorum yemek yemeyi ağırlaşadan kalkıyorum sofradan...

Mersi hayatım.
bu arada resimde çok kilolu değilsin ama biraz verirsen çok daha hoş gacı olursun boyun var maşallah
bu geçen seneki halim şimdi daha zayıfım .....kaydirigubbakcemile5

yok bacım ne boyu 1. 58 im ....:kedi:.
çaktırma terlik topuklu kaydirigubbakcemile3

aebenim ikiler burcuyum aplam.kk üyeliğimde d.tarihim 79 yazıyorda iki yaş büyütmüştük sınavlara girerken..ilkokula 6 yaşında başladım ben annem boyum çok uzun diye 7 yaşında gidersem başka çocukların içinde sınıfta kalmış ufaklıkların arasında koca kız gibi gitme diye 5i bitirmeden verdi okula:)liseden sonra polislik sınavına girmek için yaşım tutmuyor diye yaşımı büyüttürdüler..81 doğumluyum aslında..istemediğim için sınavda neredeyse boş kağıt verdim çünki polis olmak istemiyordum,zorlamayla olmuyor malesef meslek seçimi,istediğim mesleği elde ettim ama yaş büyütmede cabası olarak kaldı mafoldumben
beslenme şekline gelince ewet ben aralarda birden fazla çeşit yapmıyorum ya meyve ya yoğurt ya leblebi ya kuu meyve gibi bişeyle geçiriyorum ama bir çeşitle...yoksa faladan doldurduğumu düşünüyorum midemi..annem meyve soymaya başlayınca elmada ye armutta ye portakal ye vs.. vs..yiyemiycem deyincede çöpemi gitsin der CADIARZU benim midem çöpmü derim hemen bende yerimseniben yada ben yiyince nereye gidiyorki sonuç olarak der yemem bir çeşit yerim...ben öğünlerimdede çok karışık yemek istemiyorum.bir çeşit yemek,bir salata yada yanında yoğurt vs..midem hafif kalkınca rahat hissediyorum kendimi.tam dolu olmiycak yanii...çsatlayana kadar doyurmuyorum yani karnımı...hafif hissederken bırakıyorum yemek yemeyi ağırlaşadan kalkıyorum sofradan...

zilim her gün spor yapıyor musun? bir de çalışıyor musun yoksa bebiş için ara mı verdin

Nurom hayırlı olsun 77 olmuşun .:nazar:..:jeyyar: BUGÜN AZÇIKDA TOTOYU KALDIRSAN YARINA DAHADA İNER BENCE .:jeyyar:

ZİLİ NERDE BUGÜN DÜN YORGUN DÜŞTÜ GALİBA OKADAR TEMPOYA ....-tatlicadiarzu-

öylemi diyyoosuunn :jeyyar: ama benim tartım hassas değil 200-300 gr gözükmezki ayrıca adet günlerim yakın olduğu için bana bugün totomu kaldırınca 76,5 falan olacağıma inanmıyorum. :) ama genede kaldırayım bi şansımı deneyim :)

ewet aebenim ücretsiz izindeyim,ilk dönemin raporla kapattım ikinci dönemi üvcretsiz izinle ama emeklilik için çalışmak zorundayım.yani bir yıl daha ücretsizde geçse gene dönücem işimin başına.işimide kıyamıyorum çok severek yaptığım bir iş.(güzel sanatlarda viyola -keman bölümündeyim yan alanım piyano)ama yawruma kıyamıyorum birde sivilde kimseyi tanımıyorum...çocuğum bakıcısından memnun kalmasa söyleyebilecek yaşta değil daha..şimdiden sıkıntısı tuttu beni,önümüzdeki eylül başlıycam çünki...hakkımızda hayırlısı olsun...

ikizler ha gerçekmi?akannehirakannehir benim eşimde ikizler kıs senle anlaştıgım gibi aynı telden ötmüyoruz ikimizde ..:roflol::roflol: gerçi onun tam dogum tarihi belli deyil domatesler kızarırken dogmuş ...:roflol::roflol::roflol: ama çift karekterli bazan bambaşka biri oluyor ...ve çok sabit fikirli kafasındaki neyse o dur başka degiştiremessin ve neyi nasıl görmek isterse öyle görürü ....
ben sende bunları görmüyorum . yükseleninmi etkili acep ..:uhm:

ben akrep ..-tatlicadiarzu- genelde taşıyorum özeliklerini ama bazı huylarım tutmuyor .yükselenimi bilmiyorum .çok duysalım ..

yeme düzenine gelince farkındayım fazla karıştırmıyorsun .... benim bu günlerde iştah puroblemim var ..inan o menülerimin arkasına yesem dahada yiycem DOYmUYORUM yani. ama dönem dönem oluyor bu bana yakında geçer .umarım .sempatiksalakcinni

refim ay seni görmek ne hoşşşşş.. nerelerdesin ?nasılsın ?

ewet aebenim ücretsiz izindeyim,ilk dönemin raporla kapattım ikinci dönemi üvcretsiz izinle ama emeklilik için çalışmak zorundayım.yani bir yıl daha ücretsizde geçse gene dönücem işimin başına.işimide kıyamıyorum çok severek yaptığım bir iş.(güzel sanatlarda viyola -keman bölümündeyim yan alanım piyano)ama yawruma kıyamıyorum birde sivilde kimseyi tanımıyorum...çocuğum bakıcısından memnun kalmasa söyleyebilecek yaşta değil daha..şimdiden sıkıntısı tuttu beni,önümüzdeki eylül başlıycam çünki...hakkımızda hayırlısı olsun...
zor durum işte çalışmak zorunda olunca .
çok güzel bir meslegin var zilim ne güzel alkisalkisalkis

.SELAM canım benimde 2,5 yaşında bir oğlum var ve bende 17 yaşımdan beri aralıksız çalışıyorum iyi de bir kariyerim var fakat oğlum doğduğundan beri çalışmalarıma part time olarak devam ediyorum bu çalıştığım 2-3 günde ise annem bakıyor ama annem olmasaydı ve çalışmak zorunda olsaydım da asla ( büyük konuşmamayım) ama asla bakıcıya bırakmak istemezdim. Canım senin bebiş kaç yaşında bilmem ama farketmişsindir ki anne olarak biz bile bazen zor sabrediyoruz bu iş öyle parayla yapılabilecek bir iş değil yani bu bir iş değil bence ve ben senin yerinde olsaydım kreş yaşına kadar idare etmeye çalışırdım halada olmuyorsa yani idare edemiyorsam, böyle minikleri alan kreşler bile var ne olur bakıcıya bırakma derim ben sana ne kadar iyi niyetlide olsa bu iş duygu işi bilirsin... Bu arada bak gerçekten Allah yardım ediyor bizim durumlaır bir bilsen kriz patladığından beri alt üst olduk inan, ev kredisi almıştık eşlimin maaşı evin kredisinin bile 50 tl altına indirildi ben zaten sözleşmeli yani maaşsız çalışıyorum ama bir şekilde sürekli olmasada işler çıkıyor ... Umarım morelini bozmamışımdır ama ben çok vaka gördüm bakıcı olayına tamamen karşıyım...

bu geçen seneki halim şimdi daha zayıfım .....kaydirigubbakcemile5

yok bacım ne boyu 1. 58 im ....:kedi:.
çaktırma terlik topuklu kaydirigubbakcemile3

Aynı boydaymışız olsun dediğin gibi topuklular kurtarıcımız:))
kargom geldi şimdi hemen bakıcam kitabıma:teytey::teytey:

.SELAM canım benimde 2,5 yaşında bir oğlum var ve bende 17 yaşımdan beri aralıksız çalışıyorum iyi de bir kariyerim var fakat oğlum doğduğundan beri çalışmalarıma part time olarak devam ediyorum bu çalıştığım 2-3 günde ise annem bakıyor ama annem olmasaydı ve çalışmak zorunda olsaydım da asla ( büyük konuşmamayım) ama asla bakıcıya bırakmak istemezdim. Canım senin bebiş kaç yaşında bilmem ama farketmişsindir ki anne olarak biz bile bazen zor sabrediyoruz bu iş öyle parayla yapılabilecek bir iş değil yani bu bir iş değil bence ve ben senin yerinde olsaydım kreş yaşına kadar idare etmeye çalışırdım halada olmuyorsa yani idare edemiyorsam, böyle minikleri alan kreşler bile var ne olur bakıcıya bırakma derim ben sana ne kadar iyi niyetlide olsa bu iş duygu işi bilirsin... Bu arada bak gerçekten Allah yardım ediyor bizim durumlaır bir bilsen kriz patladığından beri alt üst olduk inan, ev kredisi almıştık eşlimin maaşı evin kredisinin bile 50 tl altına indirildi ben zaten sözleşmeli yani maaşsız çalışıyorum ama bir şekilde sürekli olmasada işler çıkıyor ... Umarım morelini bozmamışımdır ama ben çok vaka gördüm bakıcı olayına tamamen karşıyım...
refim nasılsın bacım ....opuyorumnanaktan
Aynı boydaymışız olsun dediğin gibi topuklular kurtarıcımız:))
kargom geldi şimdi hemen bakıcam kitabıma:teytey::teytey:
:lepi::lepi:

ewet refim çok haklısın cnm,bu saydığın sebeplerden bırakmadım zaten şu ana kadar 7 ay bitti 8.aydan gün aldık.çok küçük daha :çok üzgünüm: ve uysal bi bebek...(karnımda 9 ay klasik müzik dinelmesinden olsa gerek ) okulda öğrenci velilerinde çok bakmak isteyen oldu ama kıyamıyorum..oğlum doğuduğundan beri ewe öğrenci bile almadım düzeni bozulmasın diye...önceden hafta sonum fulldü..gelmek isteyen ve alamadığımda çok öğrencim vardı..herşey onun düzeni ve sağlığı için yani...
arkaşlarımın başından geçmiş bakıcı faciaları dolu :sm_confused:aynı durumu yaşamak istemiyorum allah korusun..kimseyle ağız dalaşına bile girmemiş ben öyle bi durumda kadını öldürümüyüm boğazlarmıyım artık bilmiyorum..saklıma bile geldikçe tüylerim ürperiyor.arkadaşımın bakıcısı çocuk bakarken dışarı elişide yapıp daha fazla kazanmak için yerde yatan çocuğa ayakbaş parmağını emdirmiş kamera ile görüntilemişler :a015: kadın okuldan izlemiş birde bunu düşün bir sürü insan aynı anda görmüşler kadın eve hangi yoldan gittiğini bilememiş ve kadını elinden zor kurtarmışlar..çocukta gelişim bozukluğu ve bağırsağında amip olmasıda cabası..üff neyapıcam yaa...mideme demir çubuklar batırıyorlar sanki düşündükçe bile..

kıslar aranızda çocuğunu çok küçükken bakıcıya bırakan varmıı evli olup çocuklu olan arakdaşlar düşünce ve önerilerinizi bekliyorum burası yeri değil biliyoruma ma mesajlarınızın sonunda bir satırda bunun için bir şey yazarsanız sevinirim.ailemle aynı şehirde oturmuyorumda..

Canım ben kızım 6.5 aylıkken işe başladım. Kızıma annem bakacaktı planlarımıza göre ama hesapta olmayan bi durum oldu ve yengem baktı iki üç ay.
Yengem hiç kızımla birarada kalmamıştı ve endişeliydim. Dolayısıyla seninde endişelerini çok iyi anlıyorum.
Tavsiyem işini bırakma asla. Çalışmaya alışık olan bir bayan evde mutsuz oluyor tecrübeyle sabittir. Çocuğun içinde olsa evde kalmak kasıyor. Kendi paranı kazanmaya alışıksın bikere.
Kreş tavsiye etmiyorum iyi bir bakıcı bulabilirsin. 3 yaşına kadar bebeklerin kendi evinde bakılmaları çok daha iyi.
Tüm bakıcılar kötü olacak değil ya. İşe başlamadan önce bir süre birlikte vakit geçirirsiniz. En baştan detaylıca konuşursun.
Hiç endişelenme canım bakıcı kreş yada aileden biri kim bakarsa baksın aynı şeyleri hissediyor insan ilk işe başladığında.
Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun. :teselli:

:roflol: ben ne diyorom hep ..hocanın dedigini tutun yaptıgını yapmayın ....:roflol::roflol::roflol:
yav nohut ve bulgur aynı katagöride deyilmi.?kısırıma niyen laf ettini şindi.:dilcikar:kaydirigubbakcemile3
ay ben pek sevdim bu işi valla hergün yorum istiyorum ...:lepi:

evet araları tekrar düzenlemeliyim .. anladıgım kadarıyla ben biraz karışık besleniyorum zili ve senin beslenmeniz daha yalın ....a.s özelikle ara
buna dikkat edicem teşekürler irem .:1hug:

genel olarak şunu tespit ettim yanlışım varsa düzeltin zili ve irem siz ikiniz benden biraz daha fazla yiyecekleri ayırıyor ve daha hızlı kilo veriyorsunuz dogrumu ?a.s
bu biraz zilimim ayrıştırma diyetiyle başlamasıyla kaynaklanıyor ...
iremim ise daha önce yapışında direk oda ayırıyordu dimi irem ...?

tüm monticilere sesleniyorum bunları göz önünde tutsunlar ... ben burda hepimiz için kilolarla şavaş veriyorum hangi şekilde olursa olsun (yeterki sağlık çerçevesinde olsun )daha güzel verim alınıyorsa o tavsiyeleri uygulayın ...kaydirigubbakcemile5

Canım ikiside aynı grupta evet ama kısır fazla kaçmış bence de.
Evet canım ayırıyorum. Birde tek çeşit beslenme bana daha uygun geliyor. Yani bir yemek bir salata yanına varsa yoğurt gibi.
Birde ben mesela süt içtiysem bikaç saat o sütün tadı ağzımdan gitmeden meyve yiyemem. Ama yanında çok güzel çikolata soslu kek yerim aklinialirimsmile

bakın kıslar bu benin 65 .66 kilo halim geçen sene ...
umarım çıkmıştır .

Sadece basenlerde fazla var gibi. Dur heves ettim bende ekliyim. Bu diyete başladığımda resim çekmişti arkadaş onu koyayım :eek:

Teşekkür ederim canımcım ama işte içim daha rahat oluyor yağsız tuzsuz salata yiyorum mesela:))

Saol şekerim ewet etsizdi zaten kırmızı etle aram yok. Yarını sabırsızlıkla bekliyorum cuma günleri kilomuzu bildiriyoruz dimi

Canım yağsız tuzsuz salata yeme. Yağda koy tuzda. Hatta yağ mutlaka koy. Çünkü sebzelerdeki vitaminler en güzel yağda çözünür.

Merak etme o söylemese bile sen anlarsın canım. Annelik içgüdülerine güven. Bebeğin çok güzel mesaj verecektir sana.

bu arada kıslar öğle yemeğinde patlıcan kızartma yiycem (tabii bu moralle nereme gidecek bilmiyorum,bakıcı işi beni acaip düşündürüyor) arkadaşın dedesinin serasından 4 tane organik patlıcan geldi.normalde kışın patlıcan kabak vs.. yemem...mecburiyetten kahvaltıda hormonsuz organik tarım ürünü salkım domates ve organik salatalık yiyyorum çünki kahvaltıda reçel bal yiyemiyorum başkada alternatifim olmuyor..
ben tüm kızartma yapılacak sebzeleri bu usülde pişiriyorum çok hafif ve lezzetli oluyor (bu arada fırına koştum az daha yanacaklarmış,artık kok kömürü diye yakardık:)) patlıcanları elimle kremler gibi sıvıyağla yağlayıp yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizdim tuzda serpip attım fırına..üzerinede yoğurtlu sos yapıcam ooooh mis mis...gelin yiyelim kıslar valla...

ewet refim çok haklısın cnm,bu saydığın sebeplerden bırakmadım zaten şu ana kadar 7 ay bitti 8.aydan gün aldık.çok küçük daha :çok üzgünüm: ve uysal bi bebek...(karnımda 9 ay klasik müzik dinelmesinden olsa gerek ) okulda öğrenci velilerinde çok bakmak isteyen oldu ama kıyamıyorum..oğlum doğuduğundan beri ewe öğrenci bile almadım düzeni bozulmasın diye...önceden hafta sonum fulldü..gelmek isteyen ve alamadığımda çok öğrencim vardı..herşey onun düzeni ve sağlığı için yani...
arkaşlarımın başından geçmiş bakıcı faciaları dolu :sm_confused:aynı durumu yaşamak istemiyorum allah korusun..kimseyle ağız dalaşına bile girmemiş ben öyle bi durumda kadını öldürümüyüm boğazlarmıyım artık bilmiyorum..saklıma bile geldikçe tüylerim ürperiyor.arkadaşımın bakıcısı çocuk bakarken dışarı elişide yapıp daha fazla kazanmak için yerde yatan çocuğa ayakbaş parmağını emdirmiş kamera ile görüntilemişler :a015: kadın okuldan izlemiş birde bunu düşün bir sürü insan aynı anda görmüşler kadın eve hangi yoldan gittiğini bilememiş ve kadını elinden zor kurtarmışlar..çocukta gelişim bozukluğu ve bağırsağında amip olmasıda cabası..üff neyapıcam yaa...mideme demir çubuklar batırıyorlar sanki düşündükçe bile..

Durumun çok zor canım ama bakıcı ewinde bakarsa sen de mutlaka kamera yerleştirmelisin ve bakıcının da bundan haberi olmalı diye düşünüyorum Allah yardımcın olsun

X