Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

yarım su bardağı tarçınlı süt ve bir avuç fıstık yedim, biraz kendime geldim..

:gitme:bizim kiler hep öyle. ben yapmassam tatlı ,akşam o alıp geliyor ..baba ogul tatlı manyagılar ya.. tabi bende öyleydim eskiden ....:umursamaz:... ama eski formuma kavuştum :lepi: artık bakmıyorum bile gene eskisi gibi ...zemuszemus

eziyet verici :gitme:

ben niye acıktım yav:uhm:

yeşilliği unutmuşum tatlım..
bu arada çok güzel kilo vermişsin. tebrik ederim. şimdi okudum..Şenizkaydirigubbakcemile5
teşekkür ederim :)

yarım su bardağı tarçınlı süt ve bir avuç fıstık yedim, biraz kendime geldim..

sütü 1 bardak içebilirdin ama light süt içmelisin boshayallersmile

ben geeeeldim,iklimin kabusu oldum kaydirigubbakcemile3 kızcağzı beni görünce başka topiğe kaçacak :eek: iklimcim canım benim bak şincik sen her türlüsünü denedin ama ne yaptıysan bu içinin kıyılmasını duruduramadın.en iyisi şunuda deneyelim canım sende.sen öğünlerde çok yüklenip montiye uymuyor diye ara yapmak istemiyorsunya.boşwer şimdi arasız beslenmeyi sen.ÖNCE SAĞLIK ! kan şekeri değerlerinde sorun var anlaşılan sen sağlığına göre diyet yapacaksın.
öğünlerde çok yiyyorsun aralarda yememek için çok yediğin için kan şekerin animi fırlıyor nedir kesiklik hissediyorsun. az yiyyorsun biraz sonra acıkıyorsun.yani ara yapayım diyorsun sana göre ara olan bize göre öğün yerine geçecek kadar fazla oluyor.sen en iyisi hem öğünleri hafif hemde araları hafif yap.öğündede normal ye 2 saat sonra için ezilincede hem süt hem fıstık yeme bitaen.bir ara öğünde sütünü yada yoğurdunu tüket,diğerindede fıstık yerine yağsız beyaz leblebini ye.hiç fıstık yeme demiyorum ama hafta bir ye iki ye .üç ana üç ara öğüm yaparsan sıkıntın olmayacak gibi geliyor.yarında öyle dene bakalım ne olacak ?sabah kahvaltını et 2 dilim ekmeğinle,arada meyve ye,öğlen yemeğini ye öğleden sonraki arada leblebini ye akşam yemeğinden sonrada yoğurt yada süt tüket.hem eşit bir dağılım yapmış olursun öğünlere ve aralara hemde ya çok tokluktan yada çok açlıktan vücudunu sarsmamış olursun anlaştıkmı tatlım?öğlen yoğurt yemediysen yoğurdu öğleden sonraki aranda yap,akşam yoğurt yemessen akşamdan sonraki arada ye.spor yapma imkanın varsa mutlaka yap yanlardaki yağlanmalara ve popoya acaip iyi geliyor.evdede yapabilirsin gece yatmadan yada sabah erken de yapabilirsin gündüz vaktin olmuyorsa.ben küçücük bebekle hiç aksatmıyorum valla sen de istersen yaparsın tatlım yeterki niyetine gir.her yerede yürüyerek git arabayla değil.mesela ben birazdan oğlumuda alıp güneşin tadını çıkartmak için dışarı çıkıcam,akşam üstüde onu babasına bırakıp tempolu yürüyüşümü yapıcam.havalar ısınıryor günler uzadı akşam üstü yürü imkanın varsa...
lightlife tebrikler canım darısı diğer kızların başıan inşallah :Saruboceq: nazım yarınki işlerde kolaylıklar versin Allah canım,iyi günlerinize sağlık mutlulukla oturun evinizde yuvanızda canım.Aallah hayırlı geçim versin inşallah.ordaki menüde olan bişeylerden montiye uyanları yemeye çalışırsın.içecek olarakta ayran iyi bir seçenek olur yada varsa yoğurt.salata gibi bişey olursa dayan salataya.mutlaka etli bir şeyde olur birazda ondan tırtıklarsın olur biter.yoksa sebze mebze yersin bişeyler artık canım... aebenim gitmişsin cnm öptüm hepinizi kızcıklar.walla hepinizi sanki tanıyormuşum gibi düşünüyorum gün içinde naaptılar diye ,seviyorum sizi canlarım...

ben geeeeldim,iklimin kabusu oldum kaydirigubbakcemile3 kızcağzı beni görünce başka topiğe kaçacak :eek:
olur mu ablam benim...hiç bir mecburiyetiniz yokken hepiniz ilgileniyorsunuz. Allah razı olsun...
iklimcim canım benim bak şincik sen her türlüsünü denedin ama ne yaptıysan bu içinin kıyılmasını duruduramadın.en iyisi şunuda deneyelim canım sende.sen öğünlerde çok yüklenip montiye uymuyor diye ara yapmak istemiyorsunya.boşwer şimdi arasız beslenmeyi sen.ÖNCE SAĞLIK ! kan şekeri değerlerinde sorun var anlaşılan sen sağlığına göre diyet yapacaksın.
öğünlerde çok yiyyorsun aralarda yememek için çok yediğin için kan şekerin animi fırlıyor nedir kesiklik hissediyorsun. az yiyyorsun biraz sonra acıkıyorsun.yani ara yapayım diyorsun sana göre ara olan bize göre öğün yerine geçecek kadar fazla oluyor.sen en iyisi hem öğünleri hafif hemde araları hafif yap.öğündede normal ye 2 saat sonra için ezilincede hem süt hem fıstık yeme bitaen.bir ara öğünde sütünü yada yoğurdunu tüket,diğerindede fıstık yerine yağsız beyaz leblebini ye.hiç fıstık yeme demiyorum ama hafta bir ye iki ye .üç ana üç ara öğüm yaparsan sıkıntın olmayacak gibi geliyor.yarında öyle dene bakalım ne olacak ?sabah kahvaltını et 2 dilim ekmeğinle,arada meyve ye,öğlen yemeğini ye öğleden sonraki arada leblebini ye akşam yemeğinden sonrada yoğurt yada süt tüket.hem eşit bir dağılım yapmış olursun öğünlere ve aralara hemde ya çok tokluktan yada çok açlıktan vücudunu sarsmamış olursun anlaştıkmı tatlım?öğlen yoğurt yemediysen yoğurdu öğleden sonraki aranda yap,akşam yoğurt yemessen akşamdan sonraki arada ye.spor yapma imkanın varsa mutlaka yap yanlardaki yağlanmalara ve popoya acaip iyi geliyor.evdede yapabilirsin gece yatmadan yada sabah erken de yapabilirsin gündüz vaktin olmuyorsa.ben küçücük bebekle hiç aksatmıyorum valla sen de istersen yaparsın tatlım yeterki niyetine gir.
spor olarak ne yapıyorsun tatlım?bende callenetics ve walk et home var...aslında ikisi de süper ama ah şu tembellik:eek:klava:her yerede yürüyerek git arabayla değil.mesela ben birazdan oğlumuda alıp güneşin tadını çıkartmak için dışarı çıkıcam,akşam üstüde onu babasına bırakıp tempolu yürüyüşümü yapıcam.havalar ısınıryor günler uzadı akşam üstü yürü imkanın varsa...
öptüm hepinizi kızcıklar.walla hepinizi sanki tanıyormuşum gibi düşünüyorum gün içinde naaptılar diye ,seviyorum sizi canlarım..
biz de seni seviyoruzzŞeniz.

çok sağol canım ilgileniyorsun benimle..Şeniz

iklimim bak zilinin tavsiyelerini kulak arkası etme .....

dr. bana 2 saatte bir beslenme verdi günde 8 ögün hipoglisemi için ... ben fazla uymasamda kendimi biliyorum şekerim belli edince aramı yapıyorum gerekmessede yapmıyorum ......
ama senin durum biraz farklı gibi....yemek yiyincede rahatsızoluyorsan zilimin dedigi gibi başka durumlar olabilir ...
endokrin uzmanı olmadıgından mecbur dahiliyeye gideceksin fakat durumunu iyce anlat baştan savmasınlar . bende senelerce hatta ilk diyete başlamadan tüm tahlillerimi yaptırmıştım hiç bişi yok demişlerdi... sonra yükleme testinde çıktı hipo bende .. yani sağlıgın içn araştırıp sorunu bulmalısın gerçekten normal deyil anlattıkların ....

zilim sanada merhabalar güzelim ..... ben bu forumda 2senedir yazıyorum diyet guruplarında başladım canım 6. takımda ne arkadışlaklarımız oldu halada devam ediyor ...
sende gelsene arada bir 6. takıma

Son düzenleme:
iklimim bak zilinin tavsiyelerini kulak arkası etme .....

dr. bana 2 saatte bir beslenme verdi günde 8 ögün hipoglisemi için ... ben fazla uymasamda kendimi biliyorum şekerim belli edince aramı yapıyorum gerekmessede yapmıyorum ......
ama senin durum biraz farklı gibi....yemek yiyincede rahatsızoluyorsan zilimin dedigi gibi başka durumlar olabilir ...
endokrin uzmanı olmadıgından mecbur dahiliyeye gideceksin fakat durumunu iyce anlat baştan savmasınlar . bende senelerce hatta ilk diyete başlamadan tüm tahlillerimi yaptırmıştım hiç bişi yok demişlerdi... sonra yükleme testinde çıktı hipo bende .. yani sağlıgın içn araştırıp sorunu bulmalısın gerçekten normal deyil anlattıkların ....

zilim sanada merhabalar güzelim ..... ben bu forumda 2senedir yazıyorum diyet guruplarında başladım canım 6. takımda ne arkadışlaklarımız oldu halada devam ediyor ...
sende gelsene arada bir 6. takıma

tavsiyelerinize aynen uyacağım kızlar, gerçi bugün elişine daldım ara yapamdım ama olsun...

menüm:

kahvaltı 9:30 3 dilim tam ekmek+peynir+zeytin ezmesi

öğle 13:30 bir tabak tavuk sote+salata+peynir

akşam 17:30 bir kase sütlü yulaf+3 kayısı

gece de acıkırsam şayet beyaz leblebi+boool su

slm kızlar dünden beri fitil oldum server'da sorun var diye giremedim sanırım sizlerde giremediniz.sayfa ilermediğine göre.aebenim gelirim 6.takımınıza.tabi şu aralar kör topal zor giriliyor nete baksanıza dünden beri kk ya bişeyler oldu çöktü falan sandım.bu arada bağımlı olmuşum ben buraya resmen dünden beri giremeyince gerildim iyice.ikide bir bakıyorum daha olmamış kapatıyorum laptob'ı sinirle.ösledim hepinizi walla opuyorumnanaktan iklimcim yarın gidince dr.a tespit edilir umarım rahatsızlığın cnm.merakla bekliycez sonuçlarını.bu arada kızlar hani köşelerde kullanıcı resimleri oluyorya onları nerden eklediniz,benimde bir resmim olsun istiyorum ama kkda eklemedim daha evel.bilmiyorum nerden yapacağımı söylerseniz sevinrim.biraz hazırcılık olacak ama idare edin uğraşarak bulmak istemiyorum:)

Günaydın güzeller ..........:1hug:

NUROM VE ıREMıM SıZLERı AYRICA TEBRıK EDERıM CUMA YARIŞLARINDA BıEYSELDE DERECELERı KAPMIŞINIZ buyrunnnnnnnnn:nazar:...

NUROM TEŞEKKÜR YAZINDA BNA VE ZıLıME VE DıGER ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR ETMıŞıN ...:1hug: CANIM AZıM SıZDE BıZ SADECE SOPA SALLADIK ...:roflol:Şeniz
HADı BAKALIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DıLERıM ......:teytey:

Ay şimdi gördüm bende. Teşekkür ederim canım sayenizde oldu bu sonuç

Bu arada Gunaydın herkese. Hayırlı bir hafta dilerim.

Haftasonum gayet iyiydi. Hastayım zaten iştahım yok iğne vuruluyorum maalesef. Daha iyiyim şükür bugün işe geldim.

günaydınlar efem .....

hayırlı haftalar hepinize...... bol kilo vermeli sağlıklı günler olsun ......

zilim yukarda kullanıcı panelinvar oraya tıkla bak ne sayfalar açılır . ekranın sol tarafında sıralanır orda avatar yeri var oraya tıkla pc den eklersin alışırsın ..hehe ...

Ay şimdi gördüm bende. Teşekkür ederim canım sayenizde oldu bu sonuç

Bu arada Gunaydın herkese. Hayırlı bir hafta dilerim.

Haftasonum gayet iyiydi. Hastayım zaten iştahım yok iğne vuruluyorum maalesef. Daha iyiyim şükür bugün işe geldim.
geçmiş olsun irem havalar bi öyle bi böyle valla herkes hasta .:1ninca:

dün bende dün sabah denedim giremedim... sitede sorun vardı sanırım yada biyerleri yeniliyorlar ,zilim arada k.k ya oluyor böyle , çok büyük bir portol o yüzden yeniliyorlar bazı yerleri .

hafta sonunu bende güzel atlattım çok şükür tek kaçamagım mecburen yedigim 1/3 simitti ama aç kalıp şekerimin düşmesinden daha iyidir .. yedim -tatlicadiarzu-
tartılmyorum ama hissediyorum kaydirigubbakcemile5.. yarın tartılıcam baskül göstermesede iyi yoldayım devam ...:teytey:

menüm:

kahvaltı 9:30 3 dilim tam ekmek+peynir+zeytin ezmesi

öğle 13:30 bir tabak tavuk sote+salata+peynir

akşam 17:30 bir kase sütlü yulaf+3 kayısı

gece de acıkırsam şayet beyaz leblebi+boool su
menün fena deyil iklim sabah salata türün yok ekmegi dengelemen gerekti....
öglenin harika olmuş .....alkisalkisalkis
akşamda pek ögün olmamış . açıkmana şaşmamak gerek ..... yulafin degeri ekmek gibi o yüzden yanında degerini düşürecek bililer yemeliydin ..
ayrıca akşamın bir nevi ara olmuş (biraz fazlada olsa)
19 gibi tekrar hafifbir ögün yemişindir zannımca ... bu sebze yemgi ve yogurt olabilirdi .

afiyet olsun ....:1hug:
evet, saat 18:30 ve ben açım...

aeben şekerim benim ilk sayfaya kilomu ve tarihimi yazmamışsın sanırım.
15.03.2010 76.7 başlangıçlarım.

aebenim valla demesen ne o sayfaları bulacağım nede merak edeceğim var.pc konusunda bir çok şeyi çok iyi bilmeme rağmen bunları hiiiç merak edip araştırmamışım o şaşırdım.fakat ben girince öyle uzun boylu kalamıyorumki oğlum durmuyor kalkıp kalkıp duruyorum,zaten indir kaldır laptop'ın kapağını krıdım artık kapanmıyor:)) şuraya bile walla psikolojik baskı altında bakıyorum desem yeridir.tam elime alıyorum bakıp bişeyler yazacağım hoooop düğmesine basılmış gibi başlıyor mızırdanmaya.normalde acaip sakin bi çocukken laptop alerjisi oldu çocuğun.merak ediyor sanırım ve oda bakmak istiyor.ikisini aynı anda kucaklayamıycam diye laptobu bırakmak zorunda kalıyorum tabii.şöyle bi göz attım ama bulamadım yerini tam olarak valla.bir sürü özel msj gelmiş söylemesen görmeyecektim onlarıda sağol şekercim.bu arada ben senin arkadaşlık teklifini kabul ettim ama orda etmemiş gibi gördüm sanki?herkese el attığın gibi bir debana el at güzin ablam:)

cumartesi menüm..

kavlatı 8.30.
3 dl ekmek ....az peynir.. az marmelat ve zeytin ezmesı (az yağlı ve az tuzlusunu alıyorum )
domates . salatalık. maydonoz..

11:30. y.portakal y. greyfurd. 1.lokma.peynir.

13.00 öğle.
1tb. pırasa ....3 kş. saçtava...salata . 1kş yogurt ...

16.00. leblebi...

18.30.akşam .
1.5 tb. nohut...salata ..2 kş yogurt...

22.00.4 ceviz 2 kuru kayısı ...

Pazar menüm ...

10.30. kavaltı ..
(kızarmış) 4 dl. ekmek ...k.k peynir. az marmelat . 3 zeytin . sögüş.....

12.30 . y.b süt.(yağsız)

16.00 .. 1/3 simit...

18.00.
2 köfte (ekmeksiz)..2 parça tavuk (mangalda derilerisiz)..biber ...domates ...yeşilik..

21.00. 1 ıssırık tuzlu kraker (mecburi. baklava diger ikramlıkları reddecince 1 ıssırık aldım kızıma verdim ...

1 portakal . 1 elma . 6 fıstık ......

böyle devam edicem gördügünüz üzere menülerim baya doyurucu . bakalım bu hafta hedefim 500gr verirsem böyle devam etmek
şimdi pilatese kalkıyorum ... hava çok güzel yürümek lazım ...

aeben şekerim benim ilk sayfaya kilomu ve tarihimi yazmamışsın sanırım.
15.03.2010 76.7 başlangıçlarım.
hatrımda güzelim ekliycem bi türlü fırsatım olmadı .. tekrar tebrikler arkadaşım eklememmi azmin daim olsun .....Şeniz

aebenim valla demesen ne o sayfaları bulacağım nede merak edeceğim var.pc konusunda bir çok şeyi çok iyi bilmeme rağmen bunları hiiiç merak edip araştırmamışım o şaşırdım.fakat ben girince öyle uzun boylu kalamıyorumki oğlum durmuyor kalkıp kalkıp duruyorum,zaten indir kaldır laptop'ın kapağını krıdım artık kapanmıyor:)) şuraya bile walla psikolojik baskı altında bakıyorum desem yeridir.tam elime alıyorum bakıp bişeyler yazacağım hoooop düğmesine basılmış gibi başlıyor mızırdanmaya.normalde acaip sakin bi çocukken laptop alerjisi oldu çocuğun.merak ediyor sanırım ve oda bakmak istiyor.ikisini aynı anda kucaklayamıycam diye laptobu bırakmak zorunda kalıyorum tabii.şöyle bi göz attım ama bulamadım yerini tam olarak valla.bir sürü özel msj gelmiş söylemesen görmeyecektim onlarıda sağol şekercim.bu arada ben senin arkadaşlık teklifini kabul ettim ama orda etmemiş gibi gördüm sanki?herkese el attığın gibi bir debana el at güzin ablam:)
kaydirigubbakcemile3ay ben zamanında az çizelge yapmadım arkadaşlara bu konudada elim ayagım durmaz yardımcı olurum .kaydirigubbakcemile3
onlar rep özel mesajlar daha başka yerde ... şü üstte senin nicin yazan yerde bildirimler olur oraya götür fareyi orda sana ne konuda mesaj geldiyse yada başka bi bildiri görünür üstüne tıkladınmı açıklır ......
çok özel deyilse şifreni verirsen bende hallade bilirim sonrada degiştirirsin şifreni.çok yaptım zamanında ama tabi önemli olan senin ögrenmen oda zamanla .zemuszemus

bebiş kıskanıyor canım pc olan ilgini....:emir_bebek:kaydirigubbakcemile3

X