Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın aebencim,sucuk olayınada el atacaktım ama sabah sabah haşlamiimda iyice korkup kökten kaçmasın diye demedim ben okuduğumda onbuçuk gibi olmuştu saat.birde çıkarır falan diye ses etmedim artık...öğrenicek aplası öğrenicek...kaydirigubbakcemile5
bilmiyorumkismilekaydirigubbakcemile3:1ninca:laelaelaelaelaekaydirigubbakcemile:1hug:Şeniz:nazar::nazar::nazar::nazar:

AA BAK İYİ FİKİR ANADOLU LİSESİNE GİDEN KIZIM VAR BÜYÜK OLAN. METEMETİK VE FİZİK AYRICA DA GOMETRİ EK DERS ALMASI LAZIM BİZDE HOCA ARIYORDUK ..:jeyyar: BULAŞIKLARI MAKİNE HALLEDİYO MERAK ETME BEN ELİNİ SIÇAK SUDAN, SOGUK SUYA SOKARMIYIM HİÇ ...kaydirigubbakcemile3

BEN YARINKİ KİLONU MERAK EDİYORUM ASLINDA .:jeyyar:

bak matematik ve geometrim iyidr ama fizik konusunda aynı seyi söleyemicem ablam sen ders ücretli ne kadr biliyomsun beni karın toklugna hattı aclıgına calıstırcan herldekaydirigubbakcemile3 gerci biz ders calsırken sen pasat börekleri yapar getirsin dimisempatiksalakcinni

yok ablam yarın tartılmam artık haftaya cumaya kadr sabredicem ki haftya birden 5 li rakmlara düseyim aa ben saan sölemdim dimi diyetsyenin vücut analizde 62 cıktım agrlık ve tam 8 kilo fazladan yagım varmıs bana fazla kilolusun dedi yaaa:1closedeyes:

günaydın kızlar, sabah evi temizlemem lazım. o yüzden öğlen gideceğim doktora...

tamam, şimdi size soruyorum...
boyum 1.62, kilom 59.4 ( yeni tartıldım)

vermem gereken 4 kilo var...
sizce montiye tutunmalı mıyım yoksa her şeyden az az kuralıyla verebilir miyim?
bu arada kocacığımın yanıan gitme işi iptal oldu.. yani hazirana kadar görüşemeyeceğiz, aceleye gerek yok...her 15 günde 1 kilo versem bile yeter...
tabi aceleye gerek yok her zaman için ..
Bence tek kelime ile süper bir menü. :lepi:

Canım sen eşini dinleme. Sağlığın için kilo vermen gerekiyor diye düşün. kaydirigubbakcemile5

Tebrikler kadının fenni erkeği yendi vereliniortak

Köfteler tamamen yağsız tavada olsa süper olurmuş. Ama bir çk da çok görmemek lazım diyelim.

Bana kalırsa canım monti sana pek uygun değil gibi. Çünkü seni etkiliyor bu diyet. Sen sık ve az beslenme şeklini tercih etmelisin.

Benim dün yediklerim şöyleydi.
Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
4 ızagara diyet köfte, yarım salatalık turşusu, salata ve yoğurt

Ara,1 portakal

Akşam
4-5 kuşbaşı tavuk sote

Ara
7-8 badem ve fındık

Veeee gelelim bana. Bu sabah tartıya çıktım kızlar. Gördüklerime inanamadım ve Monti amcama teşekkürlerimi sundum. :1hug:

Kilommmmmmmmmmm 74.8 :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:
tebrikler irem .....alkisalkisalkis
afiyet olsun menün gayet güzel irem ...alkisalkisalkis akşama ek yogurt yeseydin dahda süper olurdu ...a.s
günaydınlar kızlar

kilom 62

dün yediklerim
sabah
1 adet domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir .
3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği

öğlen
1 tabak menemen
kk kadar beyaz peynir

ara
4 çatal menemen ( öğlen hepsini bitirememiştim . çöpe gitmesin diye yedim .)

akşam
1 tabak etli patlıcan yemeği
salata
1 bardak ayran

tebrikler fıstıgım alkisalkisalkisalkisalkisalkis

menün gayet güzel nazlım afiyet olsun ....alkisalkisalkis
bu arada sabah gittim kan şekerimi ölçtürdüm. gerçi 2 kayısı yemiştim ama etkilemez dedi kız. 81 çıktı. normal dedi doktor da..

e o zaman ben mi anormalim????
iklim ben hipogilisemiyim ve aclık şekerim 94 hangi dr. sana bunu söyledi....açlık için bile şekerin düşük ....hemde kayısı yemişsin laelaelaelaelae
ve sen ne testi yaptırdın güzelim . hem açlık hemde tokluk şekerini ölçtür hatta benim sana önerdigim bu deyildi yükleme testi idi bilmiyorumkismile bu bir şeker ölçmeyle olmaz nasıl bir dr bu ben anlamadım .:umursamaz: senmi anlatamadın yoksa ...

sabah sırf aç karna gidip ölçtüreceksin ve normal kavaltı yapıp tam 2 saat sonra tekrar bir daha ölçtüreceksin .... açlıkve tokluk şekeri.......
açlık şekerinde zaten puroblem çıkmazki şeker hastası olmadıgın sürece..laelaelaelaelae

senin acil tarafından etraflıca dr görünmen lazım ...... ENDOKRıN UZMANINA .

Son düzenleme:
bak matematik ve geometrim iyidr ama fizik konusunda aynı seyi söleyemicem ablam sen ders ücretli ne kadr biliyomsun beni karın toklugna hattı aclıgına calıstırcan herldekaydirigubbakcemile3 gerci biz ders calsırken sen pasat börekleri yapar getirsin dimisempatiksalakcinni

yok ablam yarın tartılmam artık haftaya cumaya kadr sabredicem ki haftya birden 5 li rakmlara düseyim aa ben saan sölemdim dimi diyetsyenin vücut analizde 62 cıktım agrlık ve tam 8 kilo fazladan yagım varmıs bana fazla kilolusun dedi yaaa:1closedeyes:
kaydirigubbakcemile3evet hoca işini bedavaya getireçektim ....:roflol::roflol:

yok bende sorayım diyordum ....

Son düzenleme:
beceremiyorum işte...anlamıyorum..yapamıyorum mafoldumbenmafoldumben

ne yiyeceğimi bilemiyorum...ama 20 gün içinde biraz incelmem lazım. offfffffffffff
ben ne yapacağım?????mafoldumbensenağlamasenağlama

öğlen yulaf yedim çünkü yemek yedikten yarım saat sonra bayılacak gibi oldum.
akşam aslında yumurta, peynir ve maydanoz yedim. ama yarım saat sonra sonuç yine aynı...hadi bakalım bir tabak mercimek...

ekmeksiz doymuyorum... yemek yedikten yarım -1 saat sonra içim kıyılıyor, çarpıntı başlıyor...

montiyi de yarım bırakmak istemiyorummmmmmmmmmmmafoldumben
mafoldumbensenağlama:çok üzgünüm:
TEKRARLIYORUM acil bir endokrin uzmanına görünmelisin ....bilmiyorumkismile
açıkmanın bir sebebide ögünlerde karnını doyurmamak . 1yumurta peynir ve maydonozla ögünmü olur ....:umursamaz:

iklim monti yapmak zorunda deyilsin .. sağlıgın ne everiyorsa onu yap diycem ama montiden sağlıklı bir beslenme ve diyet varmi bilmiyorum ..... senin asıl çözüm noktan karnını doyurmaman .. sana özel ögünlerine 2 dl ekmek kat ...et menüleri hariç .... ve karnını güzelce doyur ......:umursamaz:

Son düzenleme:
irem canım hangi tarihte başlamıştın ve hangi kiloyla ....not etmeyi unutmuşum kusura bakma .... ilk sayfaya ekliycem ama bulamadım :)yazabilirmisin .

kaydirigubbakcemile3sabah daha az çıkacagına eminim .:jeyyar::jeyyar:

iklim bundan sonra saatlerinide ekle oldumu .....
ögleni az yemişin o yüzden açıktın tabi .... bi soru sana karnını iyce doyurdugunda açıkman ne kadar sürüyor . gerçi yedigin şeye baglı ama .?
ögünlerde yediklerinin miktarlarını artırsan en azından ilk etepta karnını doyursak açıkmanı bi düzene soksak ...bilmiyorumkismile arada açıkıp yulaf yemenden ise ögünde yemeni tercih ederim ..

menünde fena deyil merak etme ...

kaydirigubbakcemile3biliyormusun nurom bünyenin kıymetini bil .:nazar:
sen bu beslenmede harika kilolar vereceksin a.syeterki devam ...:lepi:

öglen yemegi için yaptıgın yorum süperdi nurom ......olumunekankayizsmile

vav menüye bak .. süper...........

teşekkür ederim opuyorumnanaktan ama 78in altını zor görürüm gibime geliyo.. :hulya: uzun zaman oldu kendimi 77 görmeyeli :hulya: baya yer edinmiştir kendine 77 nolu yağlar.. :) kızlar ben şimdi çıkıyom sonra yine gelirim markete gidip peynir ve süt almam lazım :) öptüm opuyorumnanaktan

günaydın aebencim,sucuk olayınada el atacaktım ama sabah sabah haşlamiimda iyice korkup kökten kaçmasın diye demedim ben okuduğumda onbuçuk gibi olmuştu saat.birde çıkarır falan diye ses etmedim artık...öğrenicek aplası öğrenicek...kaydirigubbakcemile5

yok ablam bir daha çıkarmaya çalışmam...öğreneceğim her şeyi.. Allah bana akıl size sabır versinaklinialirimsmile

tabi aceleye gerek yok her zaman için ..

iklim ben hipogilisemiyim ve aclık şekerim 94 hangi dr. sana bunu söyledi....açlık için bile şekerin düşük ....hemde kayısı yemişsin laelaelaelaelae
ve sen ne testi yaptırdın güzelim . hem açlık hemde tokluk şekerini ölçtür hatta benim sana önerdigim bu deyildi yükleme testi idi bilmiyorumkismile bu bir şeker ölçmeyle olmaz nasıl bir dr bu ben anlamadım .:umursamaz: senmi anlatamadın yoksa ...

sabah sırf aç karna gidip ölçtüreceksin ve normal kavaltı yapıp tam 2 saat sonra tekrar bir daha ölçtüreceksin .... açlıkve tokluk şekeri.......
açlık şekerinde zaten puroblem çıkmazki şeker hastası olmadıgın sürece..laelaelaelaelae

senin acil tarafından etraflıca dr görünmen lazım ...... ENDOKRİN UZMANINA .

TEKRARLIYORUM acil bir endokrin uzmanına görünmelisin ....bilmiyorumkismile
açıkmanın bir sebebide ögünlerde karnını doyurmamak . 1yumurta peynir ve maydonozla ögünmü olur ....:umursamaz:

iklim monti yapmak zorunda deyilsin .. sağlıgın ne everiyorsa onu yap diycem ama montiden sağlıklı bir beslenme ve diyet varmi bilmiyorum ..... senin asıl çözüm noktan karnını doyurmaman .. sana özel ögünlerine 2 dl ekmek kat ...et menüleri hariç .... ve karnını güzelce doyur ......:umursamaz:

canım çanakkaleye gideceğim 23ünde...endokrin uzamnı var mı bilmem. bakayım...bu arada yanlış hatırlamışım...kağıda baktım, 91miş kan şekerim..doktor normal demişti..ama sağlık ocağı doktoru. benle konuşmadı bile. kahvesini içiyormuş. hemşire kız sonucu söyledi, o da lütfedip normal dedi..:eek:klava:kötükedihüso

yok ablam bir daha çıkarmaya çalışmam...öğreneceğim her şeyi.. Allah bana akıl size sabır versinaklinialirimsmile

canım çanakkaleye gideceğim 23ünde...endokrin uzamnı var mı bilmem. bakayım...bu arada yanlış hatırlamışım...kağıda baktım, 91miş kan şekerim..doktor normal demişti..ama sağlık ocağı doktoru. benle konuşmadı bile. kahvesini içiyormuş. hemşire kız sonucu söyledi, o da lütfedip normal dedi..:eek:klava:kötükedihüso

sağlık ocağındaki doktorlar anca okadar işte.. boshayallersmile

slm kızlar bu gün havanın güzel olmasını ve eşimin evde olmasını fırsat bilip dışarı attık kendimizi.yoktum tüm gün ancak şimdi girebildim.yazdıklarınızı okudumda abenim açlık kan şekeri değeri bencede normalbenim hepten 69 falandı geçen yıl. ama zaten açlık 80 civarına bile normal deniyor.toklukta 110 üstü risk 120 üstü diabet oluyor.babam diabet hastası ordan biliyorum.çok araştırmıştık zamanında. ama şu olabilir iklimdeki rahatsızlığa benzer bir rahatsızlık arkadaşımda oluyordu.kız yemek yedikten sonra şekeri hızla yükseliyormuş meğer,değerlerinde bozukluk vardı yani. hani oruçken şeker tüm gün düşerde yiyince birden hızla fırlarya öle oluyordu.yemek yiyince titreme geliyor derdi,baygınlık geçirecek gibi oluyorum derdi.diabet cemiyetine falan çok gitmişti gizli şeker çıkmış sonradan.ilkimim aebeni dinle git bir uzman dr.a .sağlık ocağındaki dr.a güvenme o zaten pratisyen.tam olarak uzmanlık alanı değil bu tür hastalıklar.git güzelce anlat derdini doktora yemek yedikten sonraki önceki halini..şikayetin neyse tetkiklerini yaptır.inşallah bişey yoktur ama varsada ona göre tedbirini al canım erkenden.şimdilik yazacaklafrım bu kadar mektuba son verirken büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim :sm_cool::dance:delikafaduldenlaelaelaelaelae

bugünkü menüm
kahvaltı(11:00)
peynir,1 zeytin,1 dilim tam buğday ekmeği,şekersiz çay,maydonoz

öğle(15:00)
tonbalıklı havuçlu kıvırcıklı maydonozlu salata,yoğurt

şekersiz adaçayı

akşam(20:30 civarı olur sanırım)
tavada yumurta,maydonoz,peynir,1 zeytin

yatarken 1 bardak light süt

ıyi geceler kızlar gitmiş kilolar tebrik ederim hepinizi ayrı ayrı benim kilomda 68.500 bu hafta 500 gram gitmiş şükür. Geç oldu ama bugün uygun değildim efenim :)))

slm kızlar bu gün havanın güzel olmasını ve eşimin evde olmasını fırsat bilip dışarı attık kendimizi.yoktum tüm gün ancak şimdi girebildim.yazdıklarınızı okudumda abenim açlık kan şekeri değeri bencede normalbenim hepten 69 falandı geçen yıl. ama zaten açlık 80 civarına bile normal deniyor.toklukta 110 üstü risk 120 üstü diabet oluyor.babam diabet hastası ordan biliyorum.çok araştırmıştık zamanında. ama şu olabilir iklimdeki rahatsızlığa benzer bir rahatsızlık arkadaşımda oluyordu.kız yemek yedikten sonra şekeri hızla yükseliyormuş meğer,değerlerinde bozukluk vardı yani. hani oruçken şeker tüm gün düşerde yiyince birden hızla fırlarya öle oluyordu.yemek yiyince titreme geliyor derdi,baygınlık geçirecek gibi oluyorum derdi.diabet cemiyetine falan çok gitmişti gizli şeker çıkmış sonradan.ilkimim aebeni dinle git bir uzman dr.a .sağlık ocağındaki dr.a güvenme o zaten pratisyen.tam olarak uzmanlık alanı değil bu tür hastalıklar.git güzelce anlat derdini doktora yemek yedikten sonraki önceki halini..şikayetin neyse tetkiklerini yaptır.inşallah bişey yoktur ama varsada ona göre tedbirini al canım erkenden.şimdilik yazacaklafrım bu kadar mektuba son verirken büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim :sm_cool::dance:delikafaduldenlaelaelaelaelae

günaydın canlarım..babam erkenden işe gitmek zorunda kaldı, o yüzden bu hafta sonu tükkanı ben açıyorum...

zilim, arkadaşını okuyunca işte ben dedim...
ben yemek yedikten hele biraz yüklenmişsem, yada mesela az da olsa hamur işi, tatlı falan yemişsem,, kulaklarımdan duman çıkıyor sanki, başım zonkluyor, halsiz kalıyorum. başım müthiş ağrıyor.. kızlar, salı günü hemen bir uzmana görüneceğim. bu arada bu şikayetler için dahiliyeye mi görüneceğim?bilmiyorumkismile

çanakkalede özelde de devlette de endokrin uzmanı yokmuş..dahiliye de anlar mı acep?

dünkü menümü de yazayım bari:
kalkınca 3 kayısı

sabah 10:00 sucuklu yumurta(cıssssssss)+peynir+bol yeşillik

öğle 14:00 biraz kıyma kavurdum, yumurta kırmadım ama, bir bardak süt+bol salata

akşam 18:00 bir tabak mercimek yemeği+ maydanoz+peynir

bu kadar...hiç ara yapmadım...

kızlar, resmimi ekliyorum, aslında yüzümü göstermem sorun değil ama cinsellik bölümünde de kızlara yardımcı olabilecek şeyler yazdım, o yüzden utandım:eek::eek::kedi:

bakın bakalım ne kadar zayıflamalıyım?

Eklentiler

• $iklim.jpg
    $iklim.jpg
    5,7 KB · Görüntüleme: 45
günaydın montici güzeller

dün yediklerim

sabah
3 dilim tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
yarım domates
zeytin ezmesi

öğlen
1 tabak salata
1 bardak ayran

ara
yarım bardak lıght süt

akşam
yarım közlenmiş paslanmaz
1 bardak ayran ......

kızlar, resmimi ekliyorum, aslında yüzümü göstermem sorun değil ama cinsellik bölümünde de kızlara yardımcı olabilecek şeyler yazdım, o yüzden utandım:eek::eek::kedi:

bakın bakalım ne kadar zayıflamalıyım?

çokta fazlan yok yanım sadece biraz göbek ve simitlerin var yanlarda sanırım ...

Günaydın güzeller ..........:1hug:

NUROM VE İREMİM SİZLERİ AYRICA TEBRİK EDERİM CUMA YARIŞLARINDA BİEYSELDE DERECELERİ KAPMIŞINIZ buyrunnnnnnnnn:nazar:...

NUROM TEŞEKKÜR YAZINDA BNA VE ZİLİME VE DİGER ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR ETMİŞİN ...:1hug: CANIM AZİM SİZDE BİZ SADECE SOPA SALLADIK ...:roflol:Şeniz
HADİ BAKALIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM ......:teytey:

X