Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

slm kızlar bu gün havanın güzel olmasını ve eşimin evde olmasını fırsat bilip dışarı attık kendimizi.yoktum tüm gün ancak şimdi girebildim.yazdıklarınızı okudumda abenim açlık kan şekeri değeri bencede normalbenim hepten 69 falandı geçen yıl. ama zaten açlık 80 civarına bile normal deniyor.toklukta 110 üstü risk 120 üstü diabet oluyor.babam diabet hastası ordan biliyorum.çok araştırmıştık zamanında. ama şu olabilir iklimdeki rahatsızlığa benzer bir rahatsızlık arkadaşımda oluyordu.kız yemek yedikten sonra şekeri hızla yükseliyormuş meğer,değerlerinde bozukluk vardı yani. hani oruçken şeker tüm gün düşerde yiyince birden hızla fırlarya öle oluyordu.yemek yiyince titreme geliyor derdi,baygınlık geçirecek gibi oluyorum derdi.diabet cemiyetine falan çok gitmişti gizli şeker çıkmış sonradan.ilkimim aebeni dinle git bir uzman dr.a .sağlık ocağındaki dr.a güvenme o zaten pratisyen.tam olarak uzmanlık alanı değil bu tür hastalıklar.git güzelce anlat derdini doktora yemek yedikten sonraki önceki halini..şikayetin neyse tetkiklerini yaptır.inşallah bişey yoktur ama varsada ona göre tedbirini al canım erkenden.şimdilik yazacaklafrım bu kadar mektuba son verirken büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim :sm_cool::dance:delikafaduldenlaelaelaelaelae
olumunekankayizsmile zilim evet 90 normal açlık için benim istedigim ve vurgulamaya çalıştıgın tokluk şekeriydi ... benimde açlık 90 küsür fakat tokluk yani 2 saat sonraki şekerimde 90 civari .ve yüklemede çıkan tokluk şekerimde 63.
asıl sorun toklukta ben iklimden onu ölçtürmesini istedim .....a.s
sorun burda şekerinin yüksekligi deyil düşüklügü ..
iklimin bence şekerinde sorun var ya düşük ya çok yükseliyor ve insülin düzeyine baktırması lazım .... şekeri düşüp hipoglisemi oluyor .....

babana geçmiş olsun ... ama benimle durumu baya farklı. benim şekerim fazla yükselmiyor insülün seviyemde düşük .gizli şekerimde yok ...

iklimin bu sorunlarla karşılaşmasının bir sebebide yaptıgı diyetler malesef.bilmiyorumkismile

bugünkü menüm
kahvaltı(11:00)
peynir,1 zeytin,1 dilim tam buğday ekmeği,şekersiz çay,maydonoz

öğle(15:00)
tonbalıklı havuçlu kıvırcıklı maydonozlu salata,yoğurt

şekersiz adaçayı

akşam(20:30 civarı olur sanırım)
tavada yumurta,maydonoz,peynir,1 zeytin

yatarken 1 bardak light süt
afiyet olsun .....menün çok güzel olmuş nurom .... alkisalkisalkis
nasıl begendinmi ton balıklı salatayı .....cokacimcoook
İyi geceler kızlar gitmiş kilolar tebrik ederim hepinizi ayrı ayrı benim kilomda 68.500 bu hafta 500 gram gitmiş şükür. Geç oldu ama bugün uygun değildim efenim :)))
refim gayet güzel gidiyorsun .:nazar:alkisalkisalkis

çanakkalede özelde de devlette de endokrin uzmanı yokmuş..dahiliye de anlar mı acep?
endokrin yokda dahiliyeye git sorunlarını güzelce anlat ..... özellikle tokluk şekerini ve insülin degerlerine baksınlar ...
dünkü menümü de yazayım bari:
kalkınca 3 kayısı

sabah 10:00 sucuklu yumurta(cıssssssss)+peynir+bol yeşillik

öğle 14:00 biraz kıyma kavurdum, yumurta kırmadım ama, bir bardak süt+bol salata

akşam 18:00 bir tabak mercimek yemeği+ maydanoz+peynir

bu kadar...hiç ara yapmadım...
afiyet olsun .. sucuga cız dedik zaten sende biliyorsun mününün geri kalanı güzel iklim yanlız neden ara yapmadın acıkmadınmı ?bilmiyorumkismile

kızlar, resmimi ekliyorum, aslında yüzümü göstermem sorun değil ama cinsellik bölümünde de kızlara yardımcı olabilecek şeyler yazdım, o yüzden utandım:eek::eek::kedi:

bakın bakalım ne kadar zayıflamalıyım?
vucud yapın gayet düzgün iklim .:nazar:.....bi 5 kilo sena yeter.a.s acele etme . onuda verirsin yavaş olsun senin olsun ...

günaydın montici güzeller

dün yediklerim

sabah
3 dilim tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
yarım domates
zeytin ezmesi

öğlen
1 tabak salata
1 bardak ayran

ara
yarım bardak lıght süt

akşam
yarım közlenmiş paslanmaz
1 bardak ayran ......
afiyet olsun nazlım . menülerin biraz miktar olarak azalmışmı ne .fisfisfis akşam közlenmiş patlıcan dimi? sebze agırlıklı bir gün olmuş önceki günler proteine agırlık verdigin için normal .buyrunnnnnnnnn hadi bakalım hafta sonunda bozacagın durumlar olmaz inşalaah ....yerimseniben

çokta fazlan yok yanım sadece biraz göbek ve simitlerin var yanlarda sanırım ...

tam üstüne bastın canım...göbek ve simit...sanırım zamanında hüplettiğim simitlerin armağanı...

olumunekankayizsmile zilim evet 90 normal açlık için benim istedigim ve vurgulamaya çalıştıgın tokluk şekeriydi ... benimde açlık 90 küsür fakat tokluk yani 2 saat sonraki şekerimde 90 civari .ve yüklemede çıkan tokluk şekerimde 63.
asıl sorun toklukta ben iklimden onu ölçtürmesini istedim .....a.s
sorun burda şekerinin yüksekligi deyil düşüklügü ..
iklimin bence şekerinde sorun var ya düşük ya çok yükseliyor ve insülin düzeyine baktırması lazım .... şekeri düşüp hipoglisemi oluyor .....

iklimin bu sorunlarla karşılaşmasının bir sebebide yaptıgı diyetler malesef.bilmiyorumkismile
ah kafam ah...alsanaalsanasmile:eek:klava:

endokrin yokda dahiliyeye git sorunlarını güzelce anlat ..... özellikle tokluk şekerini ve insülin degerlerine baksınlar ...

afiyet olsun .. sucuga cız dedik zaten sende biliyorsun mününün geri kalanı güzel iklim yanlız neden ara yapmadın acıkmadınmı ?bilmiyorumkismile
pazartesi ilk iş dahiliyeye gideceğim canım...ara şöyle yapmadım, öğünlerde karnımı iyice doyurdum, o yüzden başım döndü her öğün sonrasında, yemek yemeye korktum. açlığımı bastırdım yani..bir de biraz kilom insin dedim. araların montiye uymadığını öğrenince bu kararı verdim. çok acıkmadıkça ara yokyasakkelime

vucud yapın gayet düzgün iklim .:nazar:.....bi 5 kilo sena yeter.a.s acele etme . onuda verirsin yavaş olsun senin olsun ...
çok sağol canım...ben de bi 5 kilo vermek istiyorum zaten. hatta 4... çok zayıf olunca da kemiklerim de ince olduğundan iskelete dönüyorum..

perşembe menüm ..

1br greyfurd. port. suyu .

kavaltı .8.30.
3 dl. ekmek . (kızarmış oluyor ekmeklerim kan şeker seviyesi dahda düşermiş aklınızda olsun .)
k.k peynir.... 3 zeytin . domates salatalık .

11.30. y. elma ..

öğle 14.00
1 ks y.mercimek .. büyük kase lorlu yeşil salata ..

17.00 .
1 portakal y. elma .,

19.00 akşam .
1tb. pırasa . 1 kase yogurt . 1 ceviz.

22.00.
2 kuru kayısı 5.6. leblebi......

cuma menüm .....

1 br. grey. por .suyu .....

kavaltı 8.30.
3 dl ekmek . marmelat .. domates.. 3 zeytin ve az ezmesi.....

11 30.
1 br. kefir .

13.30. öğle.
1 tb spagetti yogurtlu .... 3 y.kş. pırasa.... domates.. tere.....

16. 4 ceviz...10 leblebi.....

18 30. akşam .
(100gr).tonlu salata .... 50 gr. peynir .....

21.00. az fıstık badem... 2 kuru kayısı .

dün sabah 63.900 düm ..... salıya kadar tartılmak yok . artık günlük tartılmıycam anladımki bu beni çok etkiliyor. ilk etapta haftada 2 ye düşürücem sonra 1.

3.4. gündür kendimi topladım ... hafta sonunuda kazasız atlatırsam degmeyin keyfime ....
dün akşam menüde şaç tava yaptım eşim istedi et oburdurda kendisi . tazecik lavaşla yediler ... arkasınada bol fıstıklı baklava .... ben deyil tabi .delikafadulden

sizler geldiniz ben kalkıyorum ama ..malesef .....

. hayırlı günler ..
bebelerden fırsat buldukça ara ,ara bakarım .....

dün akşam menüde şaç tava yaptım eşim istedi et oburdurda kendisi . tazecik lavaşla yediler ... arkasınada bol fıstıklı baklava .... ben deyil tabi .delikafadulden

bravooo aablammmhihoyyyt
hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt
:lepi: :lepi: :lepi: :lepi: :lepi:

bravooo aablammmhihoyyyt
hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt
:lepi: :lepi: :lepi: :lepi: :lepi:
:gitme:bizim kiler hep öyle. ben yapmassam tatlı ,akşam o alıp geliyor ..baba ogul tatlı manyagılar ya.. tabi bende öyleydim eskiden ....:umursamaz:... ama eski formuma kavuştum :lepi: artık bakmıyorum bile gene eskisi gibi ...zemuszemus

afiyet olsun nazlım . Menülerin biraz miktar olarak azalmışmı ne .fisfisfis akşam közlenmiş patlıcan dimi? Sebze agırlıklı bir gün olmuş önceki günler proteine agırlık verdigin için normal .buyrunnnnnnnnn hadi bakalım hafta sonunda bozacagın durumlar olmaz inşalaah ....yerimseniben
inşallah ablacığım ama bozmamak için elimden geleni yapacağım . Yarın çeyiz götürüyoruz . Inşallah orda bozacağım durumlar olmaz ....
[ı]perşembe menüm ..[/ı]

[ı]1br greyfurd. Port. Suyu .[/ı]

[ı]kavaltı .8.30.[/ı]
[ı]3 dl. Ekmek . (kızarmış oluyor ekmeklerim kan şeker seviyesi dahda düşermiş aklınızda olsun .)[/ı]
[ı]k.k peynir.... 3 zeytin . Domates salatalık .[/ı]

[ı]11.30. Y. Elma ..[/ı]

[ı]öğle 14.00[/ı]
[ı]1 ks y.mercimek .. Büyük kase lorlu yeşil salata ..[/ı]

[ı]17.00 .[/ı]
[ı]1 portakal y. Elma .,[/ı]

[ı]19.00 akşam .[/ı]
[ı]1tb. Pırasa . 1 kase yogurt . 1 ceviz.[/ı]

[ı]22.00.[/ı]
[ı]2 kuru kayısı 5.6. Leblebi......[/ı]

[ı]cuma menüm .....[/ı]

[ı]1 br. Grey. Por .suyu .....[/ı]

[ı]kavaltı 8.30.[/ı]
[ı]3 dl ekmek . Marmelat .. Domates.. 3 zeytin ve az ezmesi.....[/ı]

[ı]11 30.[/ı]
[ı]1 br. Kefir .[/ı]

[ı]13.30. öğle.[/ı]
[ı]1 tb spagetti yogurtlu .... 3 y.kş. Pırasa.... Domates.. Tere..... [/ı]

[ı]16. 4 ceviz...10 leblebi.....[/ı]

[ı]18 30. Akşam .[/ı]
[ı](100gr).tonlu salata .... 50 gr. Peynir .....[/ı]

[ı]21.00. Az fıstık badem... 2 kuru kayısı .[/ı]

[ı][ı]dün sabah 63.900 düm ..... Salıya kadar tartılmak yok . Artık günlük tartılmıycam anladımki bu beni çok etkiliyor. Ilk etapta haftada 2 ye düşürücem sonra 1. [/ı][/ı]

[ı]3.4. Gündür kendimi topladım ... Hafta sonunuda kazasız atlatırsam degmeyin keyfime ....[/ı]
[ı]dün akşam menüde şaç tava yaptım eşim istedi et oburdurda kendisi . Tazecik lavaşla yediler ... Arkasınada bol fıstıklı baklava .... Ben deyil tabi .delikafadulden[/ı]

menülerin çok güzel ablacığım ...

günaydın tükkan sahipleri bu ne sürattir bu ne hızdır yarabbim :eek: valla ilk açan ben olayım diye girdim ama oooooo içeris idolmuş bile. insan bir zamandan sonra işlerini bitirir bitirmez buraya gelmesse valla sanki işe gitmemiş gibi hissediyor kendini.ben çalıştığım dönemde bile işe izinli olduğum gün vicdan azabı çektiği hatırlamıyorum ama buraya girmessem suç işlemişim gibi geliyor.kaydirigubbakcemile3 iklimim endokrin uzmanı yoksa mecburen dahiliyeye gideceksin ama mutlaka iyice incelet rahatsızlığını.dahiliyeciler biraz sallıyor çok yoğun oldukları için. walla ben hiç unutmuyorum o arkadaşla yürüyüşe giderdik akşamüzeri yeni yemek yedim baygınlık geçirecek gibiyim diyordu,içim uçup gidiyor sanki ,bir sersemlik bir uyku hali diye yakınırdı.ramazanda iki günden fazla üst üste oruç tutamıyordu bayılmış okulda.aynı apartmanda oturuyorduk gittiler geçen yıl onuda ben fişekledim git babamda öyle oluyordu şeker çıktı diye.onunda babası şeker hastasıymış olabilirsin diye diye zorla diabet cemiyetine yolladım.orda çıkmış.daha evel dahiliye uzmanına gitmiş bişeyin yok demiş yollamıştı onuda.sen aç git yinede yanınada bir kabın içine domates peynir iki dilimde ekmek koy.sabahta sakın kayısı falan yeme.akşamki açlığınla erkenden gitte uzun süre aç durmassın bari.onlar senin bir kez açlık kan şekerine (AKŞ) birde tokluk kan şekerine (TKŞ) bakarlar.o sebeple yanında yiyecek götür.bende baktırıken getir demişlerdi. dışardan alacağın açmada falan şeker varya ondan evden götür dedim yani her sabah ettiğin rutin kahvaltını yap sonuçlar farklı çıkmasın.yani günlük rutininin dışına çıkmadan et kahvaltını.inşallah bişey çıkmaz canım.bu arada fiziki görünüşün benim önceki halime benziyor.benimde üstüm yoktur ne omuz ne göğüs belimde inceydi benim ama popiş ve kalçam genişliyor hemen yediklerim sanki mideme bile uğrmadan oraya gidiyorlar kaydirigubbakcemile2 tabi belimde şu ankine göre çok daha kalındı ama genel olarak görüntüm öleydi yani.hatta ablamla teyzem (sanki kendileri çok zayıfmış gib isempatiksalakcinni )o dönemde tempra arabalar vardı arkası kalkık ona benzetiyorlardı beni kafamçokkarıştı. arkamdan teeeempra teempra diye sesleniyorlardı.anaaam sizmisiniz onu diyen azminli fare misali valla onlar hala şişko ama ben tığ gibiyim ben şimdi kızıdırıyorum onları teeempra teeempra :lepi: benden ha bire tüyo istiyorlar nasıl yapsak diye.ablama 1 ayda 5 kg verdirdim.teyzem defalarca veriyor ama durmuyor yiyiyor zayıflafdım diye hooop gene alıyor.işte böle yani şekercim. bu arada kilo veren arkadaşları çooook tebrik ediyorum.durmak yok yola devam.görüyorsunuz arkadaşlar isteyince olmayacak hiç bir şey yok hayattta.....mucuks...

günaydın tükkan sahipleri bu ne sürattir bu ne hızdır yarabbim :eek: valla ilk açan ben olayım diye girdim ama oooooo içeris idolmuş bile. insan bir zamandan sonra işlerini bitirir bitirmez buraya gelmesse valla sanki işe gitmemiş gibi hissediyor kendini.ben çalıştığım dönemde bile işe izinli olduğum gün vicdan azabı çektiği hatırlamıyorum ama buraya girmessem suç işlemişim gibi geliyor.kaydirigubbakcemile3 iklimim endokrin uzmanı yoksa mecburen dahiliyeye gideceksin ama mutlaka iyice incelet rahatsızlığını.dahiliyeciler biraz sallıyor çok yoğun oldukları için. walla ben hiç unutmuyorum o arkadaşla yürüyüşe giderdik akşamüzeri yeni yemek yedim baygınlık geçirecek gibiyim diyordu,içim uçup gidiyor sanki ,bir sersemlik bir uyku hali diye yakınırdı.ramazanda iki günden fazla üst üste oruç tutamıyordu bayılmış okulda.aynı apartmanda oturuyorduk gittiler geçen yıl onuda ben fişekledim git babamda öyle oluyordu şeker çıktı diye.onunda babası şeker hastasıymış olabilirsin diye diye zorla diabet cemiyetine yolladım.orda çıkmış.daha evel dahiliye uzmanına gitmiş bişeyin yok demiş yollamıştı onuda.sen aç git yinede yanınada bir kabın içine domates peynir iki dilimde ekmek koy.sabahta sakın kayısı falan yeme.akşamki açlığınla erkenden gitte uzun süre aç durmassın bari.onlar senin bir kez açlık kan şekerine (AKŞ) birde tokluk kan şekerine (TKŞ) bakarlar.o sebeple yanında yiyecek götür.bende baktırıken getir demişlerdi. dışardan alacağın açmada falan şeker varya ondan evden götür dedim yani her sabah ettiğin rutin kahvaltını yap sonuçlar farklı çıkmasın.yani günlük rutininin dışına çıkmadan et kahvaltını.inşallah bişey çıkmaz canım.bu arada fiziki görünüşün benim önceki halime benziyor.benimde üstüm yoktur ne omuz ne göğüs belimde inceydi benim ama popiş ve kalçam genişliyor hemen yediklerim sanki mideme bile uğrmadan oraya gidiyorlar kaydirigubbakcemile2 tabi belimde şu ankine göre çok daha kalındı ama genel olarak görüntüm öleydi yani.hatta ablamla teyzem (sanki kendileri çok zayıfmış gib isempatiksalakcinni )o dönemde tempra arabalar vardı arkası kalkık ona benzetiyorlardı beni kafamçokkarıştı. arkamdan teeeempra teempra diye sesleniyorlardı.anaaam sizmisiniz onu diyen azminli fare misali valla onlar hala şişko ama ben tığ gibiyim ben şimdi kızıdırıyorum onları teeempra teeempra :lepi: benden ha bire tüyo istiyorlar nasıl yapsak diye.ablama 1 ayda 5 kg verdirdim.teyzem defalarca veriyor ama durmuyor yiyiyor zayıflafdım diye hooop gene alıyor.işte böle yani şekercim. bu arada kilo veren arkadaşları çooook tebrik ediyorum.durmak yok yola devam.görüyorsunuz arkadaşlar isteyince olmayacak hiç bir şey yok hayattta.....mucuks...

tavsiyelerin için sağol canım...aslında benim kalçam çok yoktur. ama göbek ve simitler batırıyor işi. kalçam da yok dediysem 92 yani:kedi: ama göbek 82kafamçokkarıştı

inşallah ablacığım ama bozmamak için elimden geleni yapacağım . Yarın çeyiz götürüyoruz . Inşallah orda bozacağım durumlar olmaz ....

.

ayy çok heyecanlı...gerçi ben düğün zamanı çeyizimle beraber gideceğim ama..senin için gerçekten heyecanladım ve sevindim. Allah uzun ve mutlu bir ömrü bir yastıkta geçirmeyi nasip etsin.boshayallersmile

yok bende kesin bir şey var...
9:30da kahvaltı yaptım,
2 saat geçti, açlıktan ölüyorum
üstelik kahvaltıda doymuştum

3 dilim tam ekmek+peynir+zeytin+yeşil çay

Günaydın güzeller ..........:1hug:

NUROM VE İREMİM SİZLERİ AYRICA TEBRİK EDERİM CUMA YARIŞLARINDA BİEYSELDE DERECELERİ KAPMIŞINIZ buyrunnnnnnnnn:nazar:...

NUROM TEŞEKKÜR YAZINDA BNA VE ZİLİME VE DİGER ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR ETMİŞİN ...:1hug: CANIM AZİM SİZDE BİZ SADECE SOPA SALLADIK ...:roflol:Şeniz
HADİ BAKALIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM ......:teytey:

teşekkür ederim opuyorumnanaktan

aynı anda kahvaltı etmişiz hatta ben 9 da yaptım kahvaltımı ve acıkmadım henüz. bende peynir
1 haşlanmış yumurta
1 adet zeytin yedim.ekmek yemedim hiç.. acıkmadım henüz.. ama tıkabasada hissetmiyorum tabiki kendimi ama normal hissediyorum yani.

bu arada menünde yeşillik yok.. benimkinde de yok ama maydonozum bitmişti bugün alıcam..

aynı anda kahvaltı etmişiz hatta ben 9 da yaptım kahvaltımı ve acıkmadım henüz. bende peynir
1 haşlanmış yumurta
1 adet zeytin yedim.ekmek yemedim hiç.. acıkmadım henüz.. ama tıkabasada hissetmiyorum tabiki kendimi ama normal hissediyorum yani.

ben niye acıktım yav:uhm:
bu arada menünde yeşillik yok.. benimkinde de yok ama maydonozum bitmişti bugün alıcam..

yeşilliği unutmuşum tatlım..
bu arada çok güzel kilo vermişsin. tebrik ederim. şimdi okudum..Şenizkaydirigubbakcemile5

X