Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

yarın sabah ilk işim sağlık ocağına gidip kan şekerimi ölçtürmek olacak...

üstelik ben tam bir şeyler yapmaya çalışıyorum, sevgili kocacım "bunlar çağdaş kadın ayakları, sende istemiyorum" diyor. zayıflamak zorunda hissetmek kapitalist dünyanın oyunuymuş...herkesin yediğinden yiyecekmişim... ayrı tas tava kurmak ayıpmış...

msnde gördü, kilon çok iyi, sakın zayıflama dedi...offfffffff

destek yerine köstek.
bir de söz verdirdi rejim yapmayacağıma...

nurom kilo vermiş olmana sevindim hadi bakalım sabaha az daha tıkırdat popoyukaydirigubbakcemile
gelelim menüne cnımcım aksam ıspanagın yanında ne yakısrdı tabiki yogurtt hemde monti amcamın kuralıan uymus olurdun onun dısında güzel bir menü:lepi:

zilicim tam bnde yorum yapmaya hzrlanıyordum ki sen coktan girmişşn devreyeŞeniz

iklimcim eger tam olrak kafanda oturtamdysan montiyi bi süre bizim menülerimizi takip et daha sonra kendi bünyene göre ayarla listeni ve unutma ne kadr cok karbonhidarat agrlıklı beslenrsen o kadr cabuk acıkırsın ve yulafı mümkünse ara ögün olrak görmeyi bırakkötükedihüso

yoğurt zaten vardı sultancım yanında değilde üstünde vardı :roflol:

bu arada zilicim sabah ekmek yediğimizde öğlen baklagil yiyemiyomuyuz.. ee hersabah kahvaltıda ekmek yiyosak ne zaman baklagil yicez? aeben akşam için sebzeyi öğle için baklagil yada et türünü tercih etmemizi söylemişti??? bu durumda baklagili ne zaman yicez? offff ben karıştım yine ???

bu arada sevgili kocam çikolata almış :) şaka gibi yaa.. opuyorumnanaktan yemedim tabiki bayanssulusmile

üstelik ben tam bir şeyler yapmaya çalışıyorum, sevgili kocacım "bunlar çağdaş kadın ayakları, sende istemiyorum" diyor. zayıflamak zorunda hissetmek kapitalist dünyanın oyunuymuş...herkesin yediğinden yiyecekmişim... ayrı tas tava kurmak ayıpmış...

destek yerine köstek.

sen bilirsin ama ona hissettirmeden yap dicem ama anlar yaa.. kafamçokkarıştı sen bilirisin önemli olan senin mutluluğun ve sağlığın olumunekankayizsmile

beceremiyorum işte...anlamıyorum..yapamıyorum mafoldumbenmafoldumben

ne yiyeceğimi bilemiyorum...ama 20 gün içinde biraz incelmem lazım. offfffffffffff
ben ne yapacağım?????mafoldumbensenağlamasenağlama

öğlen yulaf yedim çünkü yemek yedikten yarım saat sonra bayılacak gibi oldum.
akşam aslında yumurta, peynir ve maydanoz yedim. ama yarım saat sonra sonuç yine aynı...hadi bakalım bir tabak mercimek...

ekmeksiz doymuyorum... yemek yedikten yarım -1 saat sonra içim kıyılıyor, çarpıntı başlıyor...

montiyi de yarım bırakmak istemiyorummmmmmmmmmmmafoldumben
mafoldumbensenağlama:çok üzgünüm:

cnm ilk basta bizde birsey bilmiyorduk zamnla oturdu taslar yerine hala daha aebene soru soruruyoz ama senin yanlısın sanırım topigi iyi takip etmeden kavnda montiyi sekillndrmeden basladgın için her ayrıntı sorun olrak cıkıyo karsına:eek:lmaz:

ben montiye baslamadan 2 hafta boyunca hergün topigi takip edip geriye dönük sayfaları inceledim kim ne yemiş yorumlar nasıl montiye göre menü nasıl olmalı falan..ondan sonra bismillh dedim sagolsun aebenimde bıkmadan usunmadan anlttı seninde sabırlı olman lazımkaydirigubbakcemile5

yarın sabah ilk işim sağlık ocağına gidip kan şekerimi ölçtürmek olacak...

bak işte bu güzel fikir yoksa bu kiloda bu ani acıkmalar normal degil yada sen normal degilsinlülülülülülü

destek yerine köstek.

öenmli olan senin ne istedgin iklimcim acaba diyorum sen bu kilo işini takıntı haline mi getrdin boyun kac bilmiyorum ama cok bi kilon yok gibi az az istedignden yiyerekte pekala 4 kilonu verebilrisnyerimseniben

3 gün kurusu
10.30
2 dl kızarmıs ekmek..1 kk peynir..3 zeytin..yarım domates..bol maydonoz..
15.00
4 kücük köfte(1 cy kasıgı yagla)1 domates..patlıcan közleme..1 kase yogurt..
19.00
balık...brokoli has..yogurt..

yatmadan ewwel bir bakmadan edemedim.lightlıfe sabah ekemk yediysen öğlene baklagil yiyebilirsin canım,ben tercih etmezdim dedim ben..yani ben olsam sabah ekmek yedim diyelim zaten sabahla öğlenin arası az ya wakit olarak o sebeple yemezdim.öğlen et türü bişeyle salatamı yerdim uzun süre tokluk sağlardı hem bana akşama kadar dayanmam için...akşamda baklagilimi yerdim...hem akşama eti bırakmamış olurdum hazmı baklagile göre daha zor olduğundan midemi rahat tutmak adına ve doymuş yağı geceye bırakmamak için..metabolik hızımız akşam saatlerinde yavaşlamaya başlıyorya o bakımdan..
iklimim canım benim sen en iyisine yap bak tatlım..bir gün ewelden ne yiyeceğini az çok belirleyip yazki müdahale edelim.sen serbest olan şeylerin hepsini bir günde yenecek sanıyorsun zaman zaman galiba.ya tüm gün karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsun,ya uzun süre aç kalıyorsun,ya doymuş ve doymamış yağları aynı öğünde tüketiyorsun yada öğün aralarını çok açıyor ve bir öğünü abartıp diğerinde iyice azaltarak dengesini şaşırtıyorsun vücudun..önce bunları bi oturt..bunu bir diyet olarak görmeyin arkadaşlar zaten normalde ne pişiriliyorsa yine onlar pişiyorki evimizde.örneğin ben yarın sabah normal herkes gibi kahvaltımı edicem, öğlene tavuk göğsünü akşamdan marine etmek için sosa yatırdım onu yapıcam salata ve ayranla,akşamda barbunya pilaki ve ıspanak yoğurtlu.ama barbunyadan 2 kaşık yerim.baklagiller bende ödem yapıyor çok.sabah ellerim bile şiş uyanıyorum..böyle işte menülerim.biz evde normal olarak bunları pişirip yiyiyoruz yani siz diyet yapmak istedikten sonra eşiniz anlamaz bile kızlar.ben pilavda yapıcam eşime barbunyanın yanına ama yemiycem..isterseniz yapılamayak şey değil yani yeterki sizin niyetiniz olsun gerisi inanın bahane...

günaydın kızlar, sabah evi temizlemem lazım. o yüzden öğlen gideceğim doktora...

tamam, şimdi size soruyorum...
boyum 1.62, kilom 59.4 ( yeni tartıldım)

vermem gereken 4 kilo var...
sizce montiye tutunmalı mıyım yoksa her şeyden az az kuralıyla verebilir miyim?
bu arada kocacığımın yanıan gitme işi iptal oldu.. yani hazirana kadar görüşemeyeceğiz, aceleye gerek yok...her 15 günde 1 kilo versem bile yeter...

bugünkü menümü bende vereyim bilmiyorumkismile inşallah hatalı bişey yoktur
kahvaltı(08:00)
peynir,1dilim tam buğday ekmeği,maydonoz,şekersiz çay

öğle(13:00)
1 tabak menemen,1 kase yoğurt, maydonoz

akşam(19:00)
1 tabak prinçsiz yoğurtlu ıspanak

akşam yatarken elma yada portakal yerim artık. sütüm kalmadıda almam lazım :)

Bence tek kelime ile süper bir menü. :lepi:

destek yerine köstek.

Canım sen eşini dinleme. Sağlığın için kilo vermen gerekiyor diye düşün. kaydirigubbakcemile5

bu arada sevgili kocam çikolata almış :) şaka gibi yaa.. opuyorumnanaktan yemedim tabiki bayanssulusmile

Tebrikler kadının fenni erkeği yendi vereliniortak

3 gün kurusu
10.30
2 dl kızarmıs ekmek..1 kk peynir..3 zeytin..yarım domates..bol maydonoz..
15.00
4 kücük köfte(1 cy kasıgı yagla)1 domates..patlıcan közleme..1 kase yogurt..
19.00
balık...brokoli has..yogurt..

Köfteler tamamen yağsız tavada olsa süper olurmuş. Ama bir çk da çok görmemek lazım diyelim.

günaydın kızlar, sabah evi temizlemem lazım. o yüzden öğlen gideceğim doktora...

tamam, şimdi size soruyorum...
boyum 1.62, kilom 59.4 ( yeni tartıldım)

vermem gereken 4 kilo var...
sizce montiye tutunmalı mıyım yoksa her şeyden az az kuralıyla verebilir miyim?
bu arada kocacığımın yanıan gitme işi iptal oldu.. yani hazirana kadar görüşemeyeceğiz, aceleye gerek yok...her 15 günde 1 kilo versem bile yeter...

Bana kalırsa canım monti sana pek uygun değil gibi. Çünkü seni etkiliyor bu diyet. Sen sık ve az beslenme şeklini tercih etmelisin.

Benim dün yediklerim şöyleydi.
Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
4 ızagara diyet köfte, yarım salatalık turşusu, salata ve yoğurt

Ara,1 portakal

Akşam
4-5 kuşbaşı tavuk sote

Ara
7-8 badem ve fındık

Veeee gelelim bana. Bu sabah tartıya çıktım kızlar. Gördüklerime inanamadım ve Monti amcama teşekkürlerimi sundum. :1hug:

Kilommmmmmmmmmm 74.8 :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

Canım sen eşini dinleme. Sağlığın için kilo vermen gerekiyor diye düşün. kaydirigubbakcemile5 zaten hazirana kadar yanımda değil.ona çaktırmadan pekala yapabilirim

Bana kalırsa canım monti sana pek uygun değil gibi. Çünkü seni etkiliyor bu diyet. Sen sık ve az beslenme şeklini tercih etmelisin.ne yapsam ki...ara öğün koyup devam etsem? bilmiyorumkismile

Benim dün yediklerim şöyleydi.
Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
4 ızagara diyet köfte, yarım salatalık turşusu, salata ve yoğurt

Ara,1 portakal

Akşam
4-5 kuşbaşı tavuk sote

Ara
7-8 badem ve fındık

Veeee gelelim bana. Bu sabah tartıya çıktım kızlar. Gördüklerime inanamadım ve Monti amcama teşekkürlerimi sundum. :1hug:

Kilommmmmmmmmmm 74.8 :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

tebrikler canım..çok sevindim senin adınakaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile2

günaydınlar kızlar

kilom 62

dün yediklerim
sabah
1 adet domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir .
3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği

öğlen
1 tabak menemen
kk kadar beyaz peynir

ara
4 çatal menemen ( öğlen hepsini bitirememiştim . çöpe gitmesin diye yedim .)

akşam
1 tabak etli patlıcan yemeği
salata
1 bardak ayran

ıklim teşekkür ederim canım. Bende çok sevindim valla kendi adıma. Umarım devamı da gelir.

bugün yapmayı düşündüğüm menüm

sabah 7:30 3 kayısı ( boşaltım sistemimin benzini de)

10:00 teflonda sucuklu yumurta, peynir, bol yeşillik

14:00 yumurtalı kıyma, salata, light süt( yoğurt kalmadı yarın mayalayacağım)

17:30 mercimek yemeği, süt, salata

bu kadar.. nasıl olmuş?

bu arada sabah gittim kan şekerimi ölçtürdüm. gerçi 2 kayısı yemiştim ama etkilemez dedi kız. 81 çıktı. normal dedi doktor da..

e o zaman ben mi anormalim????

bu arada sabah gittim kan şekerimi ölçtürdüm. gerçi 2 kayısı yemiştim ama etkilemez dedi kız. 81 çıktı. normal dedi doktor da..

e o zaman ben mi anormalim????

kansekerinin normal olmasına sevindim keske o kuru kayısıda yemeseydin nese öenli degil dedilerse sorun degil. yanlıs ama aam sen cok fazla kanbonhidart agrlık besleniyosun bu yüzden ögün aralarında acıkman cok normal yani öenmli olan dengeyi kurabilmek her ögünde dengeli olrak kanbnhidat proein ve lifli gıdayı almamz gerekiyor

bu hafta o kadr dikkt etmeme ragmen az oldu ama napalım haftaya degişir insl durum:1ninca:

kilom 60.5 bu sabah tartıda her rakamı gördüm resmen wc öncesi ve wc sonrası olaraklaelaelaelaelae

kansekerinin normal olmasına sevindim keske o kuru kayısıda yemeseydin nese öenli degil dedilerse sorun degil. yanlıs ama aam sen cok fazla kanbonhidart agrlık besleniyosun bu yüzden ögün aralarında acıkman cok normal yani öenmli olan dengeyi kurabilmek her ögünde dengeli olrak kanbnhidat proein ve lifli gıdayı almamz gerekiyor

sıradaki mesaj, benden tüm komutanlarıma gelsin::

X