Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

turbunda yasak olduğunu böylece öğrenmiş oldum ama ben ne yicem ya aebencim?
kaydirigubbakcemile3yiycek okadar çok şey varki norum sen gidip yasakları cımbızla seçiyorsun ...lülülülülülü

bende menü vereyim hiç fırsatım olmuyor valla ....

kavaltı. 8.30.
klasik her zamanki gibi........

ara . 11.00.1 br kefir...

öğle. 13.00
2 yumurtayla omlet(1kş ze.yağda)........çökelekli salata ......

15 30.ara.
1 avuç leblebi. 1 avuç kuruyemiş...3 kuru kayısı ....

akşam 18.00.
3 kepç. yeşil mercimek ...... 1kş yogurt ..... 1.domates ...1.salatalık .

45 dk kadar yürüyüş ..... 2lt kadarda su ....

bugün meyve yemedim yatmadan yerim galiba ....

diyet açısından eh işte birgündü benim adıma .......

ha hatırlamışken yazayım unutuyorum geçen hafta sonu misafirlikte tatlı yedim .1 dl baklava (inanın mecburiyetten .)baklavamı beni yedi benmi onu valla bilmiyorum . digerikramları redecince arkadaş yemin verdirdi (sonradan mutfakta anlatınca oda pişman olduya)
ne güzel 1 hafta hiç bozmadan devam etmiştim .:umursamaz: 1dl diye azımsamayın önemli olan düzenimi bozdu 2. aşama gibi gidiyorum şu an .....:1ninca: kendimi toplamalıyım ..
diycem oki sakın kendinizi yanlız hissetmeyin .boshayallersmilehepimiz aynı yollardan geçiyoruz . insanız ...a.sa.s.

Son düzenleme:
bugün yediklerim

8:30 bir portakal

10:30 omlet, zeytin, yeşil çay

12:30 bir avuç leblebi

14:30 3 dolma içi(pirinçsiz) bilmiyorumkismile ,yoğurt, salata

bol elma çayı

17:30 2 yoğurt, ıspanak yemeği, 2 incecik dilim kızarmış tam ekmekbilmiyorumkismile

20:30 3 kaşık yulafla süteyvahedigeldismile

1 bardak greyfurt suyu..
11.00
1 kk peynirle yagsız tost...3 zeytin..yarım domates..bol maydonoz..
15 30
2 ymurtayla menemen(domates biberli..) palıcan közleme..2 ks yogurt..1 kk peynir..(menemeni bitiremedim fazla geldi..)
19.30
büyük kase lorlu tonlu salata..
ara mutemeln
1 kivi

ha hatırlamışken yazayım unutuyorum geçen hafta sonu misafirlikte tatlı yedim .1 dl baklava (inanın mecburiyetten .)baklavamı beni yedi benmi onu valla bilmiyorum . digerikramları redecince arkadaş yemin verdirdi (sonradan mutfakta anlatınca oda pişman olduya)
ne güzel 1 hafta hiç bozmadan devam etmiştim .:umursamaz: 1dl diye azımsamayın önemli olan düzenimi bozdu 2. aşama gibi gidiyorum şu an .....:1ninca: kendimi toplamalıyım ..
diycem oki sakın kendinizi yanlız hissetmeyin .boshayallersmilehepimiz aynı yollardan geçiyoruz . insanız ...a.sa.s.

canım üstüme alındım...çok sağol.iyi geldikaydirigubbakcemile5

Selam kızlarcım
bu hafta umarım hepimiz kilocukları veririz. Benim iştahım kesik ve hiç halim yok yemejte yapamadığım için fazlaca sabah öğünü dışında ekmek yemiş oldum dolayısı ile kilo çok veremem ama 2 kilocuk versek her hafta ne olur ki :)bayanssulusmile

Gunaydın bayanlar kaydirigubbakcemile5

Dün ki menümü ekliyorum hemen.
Sabah
1 kk beyaz peynir, 3 zeytin, yarım domates, 5-6 dal maydonoz, 1 dilim buğday ekmeği

Öğlen
Tavuklu salata (tavuklar sote şeklince pişmişti), 1 yk z.yağlı börülce

Ara
1 ülker çikolatalı gofret :sinifsinif:

Akşam
1 yk patlıcan yemeği, 2 yk yoğurtlu haşlanmış brokoli

Bugün bunları yemeyi düşünüyorum.

Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
Etli taze fasulye, salata ve yoğurt

Ara
1 portakal

Akşam
Kendime bolca salata yapmayı düşünüyorum ton balıklı olabilir. (değişiklik olursa yazarım)

Gunaydın bayanlar kaydirigubbakcemile5

Dün ki menümü ekliyorum hemen.
Sabah
1 kk beyaz peynir, 3 zeytin, yarım domates, 5-6 dal maydonoz, 1 dilim buğday ekmeği

Öğlen
Tavuklu salata (tavuklar sote şeklince pişmişti), 1 yk z.yağlı börülce

Ara
1 ülker çikolatalı gofret :sinifsinif:

Akşam
1 yk patlıcan yemeği, 2 yk yoğurtlu haşlanmış brokoli

Bugün bunları yemeyi düşünüyorum.

Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
Etli taze fasulye, salata ve yoğurt

Ara
1 portakal

Akşam
Kendime bolca salata yapmayı düşünüyorum ton balıklı olabilir. (değişiklik olursa yazarım)

günaydın irem
kahvaltına 10 point( ekmek tam buğday ekmeği ise tabi )
öğlen hem etle sebze yemeği bir arada yemişsin o şekilde olurmu bilmiyorum aeben yada ziliye sormak lazım o sebeple onu es geçiyoruuuzz.
çikolata ile ara yapmışsııınnn :1closedeyes: bu olmadı işte.. cısssss.. gurubuna giriyo..
akşamında süper..

bugünkü menüne gelince portakalın şeker oranını düşürmek için içine limon yada greyfurt koymalısın.. etli taze fasulye olurmu onu da sormak lazım bilmiyorumkismile yani bildiğim kadarı ile yeniyor ama yinede sormak lazım.. zeytin ezmesi olarak yemiyosan yağ oranı fazla olduğu için zeytini az yemelisin.. aebencim öyle dediydi..

bugün yediklerim

8:30 bir portakal

10:30 omlet, zeytin, yeşil çay

12:30 bir avuç leblebi

14:30 3 dolma içi(pirinçsiz) bilmiyorumkismile ,yoğurt, salata

bol elma çayı

17:30 2 yoğurt, ıspanak yemeği, 2 incecik dilim kızarmış tam ekmekbilmiyorumkismile

20:30 3 kaşık yulafla süteyvahedigeldismile

günaydın canlarım, dünkü menüme yorum bekliyorum...:uhm: gerçi cıs olabilecekleri tahmin ettim ama...

bu arada 18 mart çanakkale zaferinin 95. yıldönümünü kutluyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

menün gayet güzel iklimcim sadece seninde tahmin ettiğin üzere yulaflı süt soru işareti :))

canım ekmek yemediğim günler aeben yulaflı sütü gece yapabilrisn demişti makul ölçüde. ama beni zili nin dediği gibi beni kırmamak için mi dedi bilmiyorum...ben o akşam ekmek yediğim için soru işareti verdim.

bu arada 18 mart çanakkale zaferinin 95. yıldönümünü kutluyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

amin canım...Allah mekanlarını cennet etsin...kalanlara da o bilinci nasip etsin...

kızlar, annem istanbula gitti.evde yemek işleri bana kaldı...bulgur pilavı (patatessiz sadece bulgur) serbest miydi? ne yapsam sizce bugün?

kızlar, annem istanbula gitti.evde yemek işleri bana kaldı...bulgur pilavı (patatessiz sadece bulgur) serbest miydi? ne yapsam sizce bugün?

zili, valla pazarlık değil, öğrenmek için soruyorum. yapma derseniz yapmam yani:umursamaz:

günaydın irem
öğlen hem etle sebze yemeği bir arada yemişsin o şekilde olurmu bilmiyorum aeben yada ziliye sormak lazım o sebeple onu es geçiyoruuuzz.
çikolata ile ara yapmışsııınnn :1closedeyes: bu olmadı işte.. cısssss.. gurubuna giriyo..
akşamında süper..

bugünkü menüne gelince portakalın şeker oranını düşürmek için içine limon yada greyfurt koymalısın.. etli taze fasulye olurmu onu da sormak lazım bilmiyorumkismile yani bildiğim kadarı ile yeniyor ama yinede sormak lazım.. zeytin ezmesi olarak yemiyosan yağ oranı fazla olduğu için zeytini az yemelisin.. aebencim öyle dediydi..

Canım etle sebze yeniyor olması lazım. Et ve salata gibi yani. Aslında börülceyi yemeseydim de olurdu ama çok güzel yapıyor aşçımız valla. Sevdiğimide bilir kadın ısrar etti al diye.
Zeytini normal yiyorum. Daha azaltırım canım saol.
Portakalla ilgili detayı bilmiyordum valla bilmiyorumkismile
Saol canımcım.

günaydın canlarım, dünkü menüme yorum bekliyorum...:uhm: gerçi cıs olabilecekleri tahmin ettim ama...

Menün bence gayet güzel. Akşamki yulaflı süt makul ölçüde yeneiblir ekmek yok çünkü menünde.
Etsiz dolma içi de iyi. Etsiz olması iyi ama pirinç olduğundan tercih etmesen daha iyi. kaydirigubbakcemile5

Bulgur pilavı dünde dediğim gibi benim bilgiğim serbest. Ama aeben yada zili ne der bilmiyorum.

günaydın irem
akşamında süper..

Günaydın kızlar :)
Aeben gelmeden ben cevaplıyayım. Kahvaltıdaki yağsız peynir ise kesinlikle sorun yok.
Öğle yemeği ise sebze etle yenir tabiki çünküüü sebze salata gibi herşeyle yenir canlar:
Çikolatayı bitter olarakçokk az 1-2 kare ben haftada birkaç kez yedim:) %70 bitter tabi

Ben portakalı ve zeytinide bol bol yemiştim :))
Ama canlarım ben çok yavaş kilo verdim belki ondandır 6 ay oldu 9 kilo...

Günaydın kızlar :)
Aeben gelmeden ben cevaplıyayım. Kahvaltıdaki yağsız peynir ise kesinlikle sorun yok.
Öğle yemeği ise sebze etle yenir tabiki çünküüü sebze salata gibi herşeyle yenir canlar:
Çikolatayı bitter olarakçokk az 1-2 kare ben haftada birkaç kez yedim:) %70 bitter tabi

Ben portakalı ve zeytinide bol bol yemiştim :))
Ama canlarım ben çok yavaş kilo verdim belki ondandır 6 ay oldu 9 kilo...

hımmm.. boshayallersmile

canlarım, bugünkü menüm. bulgur pilavından vazgeçtim.

7:30 2 kuru incir+2 kuru kayısı+yarım bardak yağsız süt

10:00 4 dilim tam ekmek+peynir+zeytin ezmesi+bol maydanoz+domates+karanfilli yeşil çay

14:00 yeşil mercimek yemeği+ yoğurt+ salata

17:30 yeşil mercimek salatası+ yoğurt

gece acıkırsam yulaflı süt

canlarım, bugünkü menüm. bulgur pilavından vazgeçtim.

7:30 2 kuru incir+2 kuru kayısı+yarım bardak yağsız süt

10:00 4 dilim tam ekmek+peynir+zeytin ezmesi+bol maydanoz+domates+karanfilli yeşil çay

14:00 yeşil mercimek yemeği+ yoğurt+ salata

17:30 yeşil mercimek salatası+ yoğurt

gece acıkırsam yulaflı süt

aebenim bir mesajında kilo vermek isteyenlerin aldığı protein miktarı kilosunun 1.5 katı olmalı demiş. benimki tam olacak bugün..hesapladım tek tek.

100GR YİYECEKLERDEKİ PROTEİN MİKTARLARI ......

tavuk eti........20 gr...
koyun eti ......15 gr..
dana eti .........20gr..
sosis ... .............25.gr.
balık . ................20 gr.
1yumurta .........6 gr....
b. peynir............15 gr.
yagsız peynir.... 19gr.
yogurt ...............5.gr.
süt .....................3.5 gr.
soya tanesi.........35.gr.
yulaf gevregi.....13gr..
tam ekmek ........9.gr.
makarna............ 8 gr.
kuru fasulye.........8 gr.
mercimek ...........8.gr.
nohut ................8.gr.
soya unu ...............45.gr..
soya sütü yagı ve filizi...... 4gr.

bunlar kitapta bizimde yedigimiz serbest olan yiyecekler . ayrıca ....
ceviz fındık gibi kuru yemişlerdede bol miktarda var diye yazıyor bir bölümde

günde normal bir insanın beslenmesinde kilo başına 1 gr. alınması uygundur . kilo vermek isteyenlerinde kilo başına 1.2 gr. 1.5 gr almaları tavsiye ediliyor kitapta .....

vede bi önemli ayrıntı bol protein alındıgında mutlaka ama mutlaka günde en az 2 lt civarında su içilmesi gerekiyor ..

işte bu mesaj.

X