Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlar :)
Aeben gelmeden ben cevaplıyayım. Kahvaltıdaki yağsız peynir ise kesinlikle sorun yok.
Öğle yemeği ise sebze etle yenir tabiki çünküüü sebze salata gibi herşeyle yenir canlar:
Çikolatayı bitter olarakçokk az 1-2 kare ben haftada birkaç kez yedim:) %70 bitter tabi

Ben portakalı ve zeytinide bol bol yemiştim :))
Ama canlarım ben çok yavaş kilo verdim belki ondandır 6 ay oldu 9 kilo...

Bitter değildi maalesef. Ama çok güzel geldi :eek:
Portakal ve zeytinle ilgili benim de bildiğim bi yasak yok ama bilmiyorum. Zeytinde ki yağ sonuçta zararsız yağlardan. Portakalda ki şekerde zaten zararsız meyve şekeri. :uhm:

Portakal ve zeytinle ilgili benim de bildiğim bi yasak yok ama bilmiyorum. Zeytinde ki yağ sonuçta zararsız yağlardan. Portakalda ki şekerde zaten zararsız meyve şekeri. :uhm:

aeben bir yerde portakalın şekerini dengelesin diye içine limon yada greyfurt sıkın demiş..bilgilerinize...

canlarım aebenim kastetdigi egerki portaklı sıkıp suyunu içmek isterseniz diye içine greyfurt yada limon sıkılmasını önermişti cnkü portakal seker oranı yüksek bir meyve ama sıkmadan meyve olrak tüketcekseniz gerek yok cnkü posasıyla beraber yemiş oluyrsunuzkaydirigubbakcemile5

günaydın kızlar...topiğin polisi ilan etmek üzeresiniz beni biliyorum ama valla ne yazıyorsam iyiliğiniz için.yalnış bir şey yapmayın ve kilo vermenizi engellemeyin diye...
iklimim sabah kahvaltından başlayalım..kilonu bilmiyorum ama 4 dilim ekmekte biraz fazla bence ve hem zeytin ezmesi hemde zeytin yemmişsin..şekerim diyettesin azaltsan iyi olur biraz...aebenim ne diyecek bilemiyorum ama bana fazla geldi.ben kilo vermeye çalışırken sabah kahvaltımı güzelce ediyordum ama ekmeğe bu kadar yüklenmiyordum.domatese salatalığa yeşilliğe yüklensen iyi edersin..hem ödem yapmaz..mayalı gıdalarda vücutta su tutar bunu unutmayın..
dünki ara öğününde leblebi yemişsin (tahıl gurubu oluyor) akşam tam tahılıı ekmek (yine tahıl) buda yetmemiş sana anlaşılanki gecede yulaf (yine tahıl) yemişsin.. sopayı hakkettin dayanamıycam vuracağım :eek:klava:
bu günki menülerindede sabahtan akşama kadar tahıl var güzelim. sabah kahvaltını ediyorsun ekmekle öğlen mercimek akşam mercimek....?bulgurdan vazgeçiyorsun mercimeğe saldırıyorsun..ilk aşama için bulguruda önermiyor monti amca...yani yersende iki kaşık kadar yiyip yanında yeşilliği bol tutacaksın o zamanda doymassın iki kaşıkla.onu yiyeceğine sebze yemeği ye 2 tabak ye canım..yerinizde olsam ilk aşamada makarna bile yemem.şimdilik bunlar aklıma gelip yazacaklarım....

bugün yediklerim

8:30 bir portakal

10:30 omlet, zeytin, yeşil çay

12:30 bir avuç leblebi

14:30 3 dolma içi(pirinçsiz) bilmiyorumkismile ,yoğurt, salata

bol elma çayı

17:30 2 yoğurt, ıspanak yemeği, 2 incecik dilim kızarmış tam ekmekbilmiyorumkismile

20:30 3 kaşık yulafla süteyvahedigeldismile

iklim zaten ögleyin pirincli dolma içi yemişşşn bilmiyordun ama aksam ekmek tüketmiyoruz güzelim sebzenin yanıında yemişşn iyiki ama ilk etapta montide sadece sabah ekmek yiyebiliyoruz bunu unutma. bde yulafı cok sık tüketiyorsunuz neticede o da ekmek gibi düsün-tatlicadiarzu-

Selam kızlarcım
bu hafta umarım hepimiz kilocukları veririz. Benim iştahım kesik ve hiç halim yok yemejte yapamadığım için fazlaca sabah öğünü dışında ekmek yemiş oldum dolayısı ile kilo çok veremem ama 2 kilocuk versek her hafta ne olur ki :)bayanssulusmile

ahh nerde refim her hafta 2 kilo gtse tabi saglıklı bi seklde gitmeli ki gelmese bi daha napalım gec olsun sonunda bizim istedgimz olsun:lepi:

kızlar, annem istanbula gitti.evde yemek işleri bana kaldı...bulgur pilavı (patatessiz sadece bulgur) serbest miydi? ne yapsam sizce bugün?

bulgur serbest fakat az yemek sartıyla ve yanında mutlaka yeliilk yenmeli ki dengelsin bulguruda ekmek yerine koyun kızlaryerimseniben

canlarım, bugünkü menüm. bulgur pilavından vazgeçtim.

7:30 2 kuru incir+2 kuru kayısı+yarım bardak yağsız süt

10:00 4 dilim tam ekmek+peynir+zeytin ezmesi+bol maydanoz+domates+karanfilli yeşil çay

14:00 yeşil mercimek yemeği+ yoğurt+ salata

17:30 yeşil mercimek salatası+ yoğurt

gece acıkırsam yulaflı süt

canım o geceki yulaflı sütü silelim cnkü sabah kahvltında ekmegin bol onun yerien bir meyve yada illa süt içceksen ılık tarcınlı süt içmeni tavisye ederimŞeniz

günaydın kızlar...topiğin polisi ilan etmek üzeresiniz beni biliyorum ama valla ne yazıyorsam iyiliğiniz için.yalnış bir şey yapmayın ve kilo vermenizi engellemeyin diye...
iklimim sabah kahvaltından başlayalım..kilonu bilmiyorum ama 4 dilim ekmekte biraz fazla bence ve hem zeytin ezmesi hemde zeytin yemmişsin..şekerim diyettesin azaltsan iyi olur biraz...aebenim ne diyecek bilemiyorum ama bana fazla geldi.ben kilo vermeye çalışırken sabah kahvaltımı güzelce ediyordum ama ekmeğe bu kadar yüklenmiyordum.domatese salatalığa yeşilliğe yüklensen iyi edersin..hem ödem yapmaz..mayalı gıdalarda vücutta su tutar bunu unutmayın..
dünki ara öğününde leblebi yemişsin (tahıl gurubu oluyor) akşam tam tahılıı ekmek (yine tahıl) buda yetmemiş sana anlaşılanki gecede yulaf (yine tahıl) yemişsin.. sopayı hakkettin dayanamıycam vuracağım :eek:klava:
bu günki menülerindede sabahtan akşama kadar tahıl var güzelim. sabah kahvaltını ediyorsun ekmekle öğlen mercimek akşam mercimek....?bulgurdan vazgeçiyorsun mercimeğe saldırıyorsun..ilk aşama için bulguruda önermiyor monti amca...yani yersende iki kaşık kadar yiyip yanında yeşilliği bol tutacaksın o zamanda doymassın iki kaşıkla.onu yiyeceğine sebze yemeği ye 2 tabak ye canım..yerinizde olsam ilk aşamada makarna bile yemem.şimdilik bunlar aklıma gelip yazacaklarım....

zilicim ne diiym dsncelerimi tercüman olmussun bnde aeben olmadıg için yorum yapayım dedim ama baktım baya bi eksik nokta var bende az az degindim eksiklere ama sen daah etkili olmussundr:içelim:
ben nerdeyse 2 aydr ne pirinc nede bulgur pilavı yiyorum sadece makrna oda spagetti olrak bol sebzeyle sadece öglenleri onu tüketiyorum kompleks karbonhidrat adına onun dsnda bulgurucok ta severim aam 2 ks yicegime hiç yemem daha ii mantıgı var bnde devereliniortak

hak ettim. bu arad yanlış yazmışım. zeytin yok. sadece ezmesi var...

evet,, sağolun canlarım...yeniden düzenleme..

sabah kahvaltım(maalesef yapmış bulunuyorum)
4 dilim tam ekmek+zeytin ezmesi+peynir+domates+maydanoz

öğle yeşil mercimekli salata yoğurt

akşam salata + tarçınlı yoğurt

oldu mu?

bende dün yediklerimi yazayım

sabah
3 dilim tam buğday ekmeği
1 adet domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir

öğlen
1 parça fırında yapılmış tavuk
yoğurt

ara
1 adet armut

akşam

2 adet haşlanmış yumurta
1 adet domates
kk kadar beyaz peynir
1 bardak ayran ...

teşekkürler olumunekankayizsmile

bende dün yediklerimi yazayım

sabah
3 dilim tam buğday ekmeği
1 adet domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir

öğlen
1 parça fırında yapılmış tavuk
yoğurt

ara
1 adet armut

akşam

2 adet haşlanmış yumurta
1 adet domates
kk kadar beyaz peynir
1 bardak ayran ...

nazcımm öğlenki yeşilliğin nirdeee boshayallersmile

tünaydınlar efem ......

geç kadım kusura bakmayın eşim evdeydide ..... gene birikmiş mesajlar.:)

canlarım aebenim kastetdigi egerki portaklı sıkıp suyunu içmek isterseniz diye içine greyfurt yada limon sıkılmasını önermişti cnkü portakal seker oranı yüksek bir meyve ama sıkmadan meyve olrak tüketcekseniz gerek yok cnkü posasıyla beraber yemiş oluyrsunuzkaydirigubbakcemile5

hımm o zaman portakalı sıkmayalım elimize alıp yiyelim

tünaydınlar efem ......

geç kadım kusura bakmayın eşim evdeydide ..... gene birikmiş mesajlar.:)

tünaydın efeemm kaydirigubbakcemile3 ben sabah 8 de açtı dükkanı :) gerçi hatırlamıyom birileri de açmış olabilir mirmirmirmir

bugün yediklerim

8:30 bir portakal

10:30 omlet, zeytin, yeşil çay

12:30 bir avuç leblebi

14:30 3 dolma içi(pirinçsiz) bilmiyorumkismile ,yoğurt, salata

bol elma çayı

17:30 2 yoğurt, ıspanak yemeği, 2 incecik dilim kızarmış tam ekmekbilmiyorumkismile

20:30 3 kaşık yulafla süteyvahedigeldismile
:nazar::kedi:bilmiyorumkismile ögünlerde ekmek yemiyoruz iklimim ....
1 bardak greyfurt suyu..
11.00
1 kk peynirle yagsız tost...3 zeytin..yarım domates..bol maydonoz..
15 30
2 ymurtayla menemen(domates biberli..) palıcan közleme..2 ks yogurt..1 kk peynir..(menemeni bitiremedim fazla geldi..)
19.30
büyük kase lorlu tonlu salata..
ara mutemeln
1 kivi
bu hafta süpersin sultanım artık tek başına bile monti yapacak kıvama geldin ...sositosositosositososito:sm_cool:alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

kivi yemesen iyi olrdu ama .naniknanik

hımm o zaman portakalı sıkmayalım elimize alıp yiyelim
kıslar portakal suyu 50 degerinde portakal ise 35 di yanlış hatırlamıyorsam .posasından dolayı portakalın portakal suyuna göre degeri düşüyor .... greyfurdda 22 di sanırım o yüzden sularını karıştırın dedim ....:içelim:

şekil A da görüldügü üzere posa kan şekerini düşürür .buyrunnnnnnnnn

tamam canımcım. ekmeği yeni almıştım tadını merak ettim.ondan öğünde yedim..sabahı bekleyemedim:kedi:

aaa sen yememişsin tadmışsın o zaman. bunda hata yokki.. tadabiliriz demiştik daha önce.. sanırım zilicim demişti.

X