Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlar...topiğin polisi ilan etmek üzeresiniz beni biliyorum ama valla ne yazıyorsam iyiliğiniz için.yalnış bir şey yapmayın ve kilo vermenizi engellemeyin diye...
iklimim sabah kahvaltından başlayalım..kilonu bilmiyorum ama 4 dilim ekmekte biraz fazla bence ve hem zeytin ezmesi hemde zeytin yemmişsin..şekerim diyettesin azaltsan iyi olur biraz...aebenim ne diyecek bilemiyorum ama bana fazla geldi.ben kilo vermeye çalışırken sabah kahvaltımı güzelce ediyordum ama ekmeğe bu kadar yüklenmiyordum.domatese salatalığa yeşilliğe yüklensen iyi edersin..hem ödem yapmaz..mayalı gıdalarda vücutta su tutar bunu unutmayın..
dünki ara öğününde leblebi yemişsin (tahıl gurubu oluyor) akşam tam tahılıı ekmek (yine tahıl) buda yetmemiş sana anlaşılanki gecede yulaf (yine tahıl) yemişsin.. sopayı hakkettin dayanamıycam vuracağım :eek:klava:
bu günki menülerindede sabahtan akşama kadar tahıl var güzelim. sabah kahvaltını ediyorsun ekmekle öğlen mercimek akşam mercimek....?bulgurdan vazgeçiyorsun mercimeğe saldırıyorsun..ilk aşama için bulguruda önermiyor monti amca...yani yersende iki kaşık kadar yiyip yanında yeşilliği bol tutacaksın o zamanda doymassın iki kaşıkla.onu yiyeceğine sebze yemeği ye 2 tabak ye canım..yerinizde olsam ilk aşamada makarna bile yemem.şimdilik bunlar aklıma gelip yazacaklarım....

canım takıldığıma bakma,,çok iyi ediyorsun. yüz versen astar isterim valla...ama tekrar ediyorum, pazarlık değil öğrenme amacım.

bu arada menümü düzenledim.olmuştur inşallah

Gunaydın bayanlar kaydirigubbakcemile5

Dün ki menümü ekliyorum hemen.
Sabah
1 kk beyaz peynir, 3 zeytin, yarım domates, 5-6 dal maydonoz, 1 dilim buğday ekmeği

Öğlen
Tavuklu salata (tavuklar sote şeklince pişmişti), 1 yk z.yağlı börülce

Ara
1 ülker çikolatalı gofret :sinifsinif:

Akşam
1 yk patlıcan yemeği, 2 yk yoğurtlu haşlanmış brokoli

Bugün bunları yemeyi düşünüyorum.

Sabah
1 domates, 4 zeytin, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk beyaz peynir, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
Etli taze fasulye, salata ve yoğurt

Ara
1 portakal

Akşam
Kendime bolca salata yapmayı düşünüyorum ton balıklı olabilir. (değişiklik olursa yazarım)
dünkü menünde öglen yogurtda olsa süper olurdu ....
nurom sebze ve salata her yemegin yanına yakısır güzelim sebzelerin hem bol posa hemde düşük kan şekeri degerleride vardır .... sebzeyi salata gibi düşün .yerimseniben
remcim göfretle yaptıgın araiçin ise yorum bile yapmıyorum .:umursamaz:hani bi tabir vardırya bi çuval inciri mahvetmek diye .:kedi:
bide şunu sorayım sana göfreti yedin ondan sonra ne hissettin .:uhm:seni mutlu ettimi.?

bu günkü menün için ise ancak şunu diyebilirim SÜPER.alkisalkisalkisalkisalkisalkis
Selam kızlarcım
bu hafta umarım hepimiz kilocukları veririz. Benim iştahım kesik ve hiç halim yok yemejte yapamadığım için fazlaca sabah öğünü dışında ekmek yemiş oldum dolayısı ile kilo çok veremem ama 2 kilocuk versek her hafta ne olur ki :)bayanssulusmile
Şeniz

evet,, sağolun canlarım...yeniden düzenleme..

sabah kahvaltım(maalesef yapmış bulunuyorum)
4 dilim tam ekmek+zeytin ezmesi+peynir+domates+maydanoz

öğle yeşil mercimekli salata yoğurt

akşam salata + tarçınlı yoğurt

oldu mu?

işte bu..

bizim patronlar pazartesi diyete başlayıp salı bırakanlardan nurommm . şişkolar yemişler yemişler ama bişey etmemişler .... para çok dert yok

hatta pazar akşamı yarın diyete başlıyom diye düşünüp pazartesi kahvaltıda bunu unutanlardan diyosuunn :)

ZİLİM KIS topigimizin polisi . yok köşe yazarı .. kaydirigubbakcemile3ay ne olursan ol sakın bir yerlere gitme hep bizimle ol .....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan valla benim sana ve tecrübelerine ıhtiyacım var ...olumunekankayizsmile

ZİLİM KIS topigimizin polisi . yok köşe yazarı .. kaydirigubbakcemile3ay ne olursan ol sakın bir yerlere gitme hep bizimle ol .....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan valla benim sana ve tecrübelerine ıhtiyacım var ...olumunekankayizsmile

benim deeeeŞeniz

hatta pazar akşamı yarın diyete başlıyom diye düşünüp pazartesi kahvaltıda bunu unutanlardan diyosuunn :)

evet nurom aynen öyle bazen abuk sabuk yemek yaptırır bizim çaycıya yumurtalı makarna gibi diyet için yiyor bunu ertesi gün bakıyorsun . kebap çikolata yiyiyor.

kızlar ben size tadın derken iki dilim tadın dediğimi hatırlamıyorum :eek:lmaz: size vur deyince öldüreceksiniz anlaşıldı lülülülülülü ikinci aşamadaydı tadımlıklar.arkadaş ekmeğine tadına bakayım derken iki dilimle bakmış olmassss...aeben neyi yapmayın diyorsa onu yapmayamı şartladınız yahu siz kendinizi,iklim çanakkaledensin sanırım.biz annemlere giderken lapsekiden yada çanakkaleden geçiyoruz.son gidişimizde (20 gün önce) lapseki fırtınadan kapalıydı çanakkaleye gidip geçmiştik bir dahaki geçişimizde muhtemelen ağustos gibi olacak sanırım seni görmek isterim incecik olarak.hatta feribotun burun kısmına titanikteki gibi çıkıp kolarımızı açarız laelaelaelaelae ama incelmessen seni arkandan suya iterim ona göre delikafadulden aeben aplam şu kızçelere bişey söyle yahu kaçamak dedik ne bulursalar yiycekler valla.en iyisi biz hepimiz bu eve toplanalım aşçıda aebenle ben olayım..ne verirsek onu yesinler.dışarıda salmayalım bişeyler alıp yiyemesinler ne güzel olur valla....naniknanik

hatta pazar akşamı yarın diyete başlıyorum nasılsa deyip tıka basa yiyenlerden:))):roflol:

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: vaallahiii :roflol: :roflol: çok çok bol bol yiyeyimde karnım acıkmasın yarın :)) bundan sonra nasılsa yiyemicem getirin beyti kebap arkasından da iskender :roflol: ohhh tatlısız olmaz tabii..

kızlar ben size tadın derken iki dilim tadın dediğimi hatırlamıyorum :eek:lmaz: size vur deyince öldüreceksiniz anlaşıldı lülülülülülü ikinci aşamadaydı tadımlıklar.arkadaş ekmeğine tadına bakayım derken iki dilimle bakmış olmassss...aeben neyi yapmayın diyorsa onu yapmayamı şartladınız yahu siz kendinizi,iklim çanakkaledensin sanırım.biz annemlere giderken lapsekiden yada çanakkaleden geçiyoruz.son gidişimizde (20 gün önce) lapseki fırtınadan kapalıydı çanakkaleye gidip geçmiştik bir dahaki geçişimizde muhtemelen ağustos gibi olacak sanırım seni görmek isterim incecik olarak.hatta feribotun burun kısmına titanikteki gibi çıkıp kolarımızı açarız laelaelaelaelae ama incelmessen seni arkandan suya iterim ona göre delikafadulden aeben aplam şu kızçelere bişey söyle yahu kaçamak dedik ne bulursalar yiycekler valla.en iyisi biz hepimiz bu eve toplanalım aşçıda aebenle ben olayım..ne verirsek onu yesinler.dışarıda salmayalım bişeyler alıp yiyemesinler ne güzel olur valla....naniknanik

evet zilliciğim keşke öyle bir ev olsa ne süper oldu monti amca bizi gözetliyor koyardık adınıda sempatiksalakcinniakannehir

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: vaallahiii :roflol: :roflol: çok çok bol bol yiyeyimde karnım acıkmasın yarın :)) bundan sonra nasılsa yiyemicem getirin beyti kebap arkasından da iskender :roflol: ohhh tatlısız olmaz tabii..

Birileri iskender mi dedi.... adından bile kokusunu aldım damladım sizin yanınıza....
baktım takımdada yalnızım, burada ziyaret edeyim sizi dedim....

aeben ablacığım, ne olacak benim ardı arkası kesilmeyen bu iskender krizlerim...akannehir

bende de öyle bi patron vardı onu hatırlattın bana.. kendileri zamanında mankenlik yapmışmış deyip gaza gelip aşçıya kendine özel menü istiyodu 2 gün sonra çay ocağında görüyodumki kebaplar yenmiş.. göbeğinden kemeri gözükmüyodu.. bide pantolonu tayt gibiydi hahahaaaaa... ayyy tutamıcam kendimi öküüüzz diyesim çok oldu zamanında ama diyemedim :)

Birileri iskender mi dedi.... adından bile kokusunu aldım damladım sizin yanınıza....
baktım takımdada yalnızım, burada ziyaret edeyim sizi dedim....

aeben ablacığım, ne olacak benim ardı arkası kesilmeyen bu iskender krizlerim...akannehir

valla iskender deyip deyip bize yedirip kendin zayıflıyon gibi geliyooo sempatiksalakcinni

bende de öyle bi patron vardı onu hatırlattın bana.. kendileri zamanında mankenlik yapmışmış deyip gaza gelip aşçıya kendine özel menü istiyodu 2 gün sonra çay ocağında görüyodumki kebaplar yenmiş.. göbeğinden kemeri gözükmüyodu.. bide pantolonu tayt gibiydi hahahaaaaa... ayyy tutamıcam kendimi öküüüzz diyesim çok oldu zamanında ama diyemedim :)

bizimkilerde aynen öyle canım . göbekten nerdeyse yürüyemiyorlar .

:roflol:sırnaşık şey

ay çok güldüm....tatlım geleceksen hazirana kadar gel. haziranın sonunda sivasa taşınacağım.kocişimin yanına.
ama o zamana kadar gel tabii vapurda titanic yaparız:))söz arkadan atmana gerek kalmayacak..

valla iskender deyip deyip bize yedirip kendin zayıflıyon gibi geliyooo sempatiksalakcinni

kaydirigubbakcemile3 tabi buda bir taktik.....

işin şakası bir yanada bakalım ne olacak sonum bigün yarım porsiyonda olsa yiyeceğim galiba yada birine yedirip ucundan 2-3 çatal alırım tadına bile baksam belki gider içimdeki bu karşı konuşamaz iskender isteği....

X