Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydınlar dün yediklerimi yazayım

sabah
3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
1 adet domates
salatalık

öğlen
1 tabak kuru fasülye
yoğurt

ara
1 bardak lıght süt

akşam
1 tabak taza fasülye
yoğurt

güzel menü kaydirigubbakcemile5alkisalkisalkis

sabah ekmegini bazan 2 dl yapalım .yerimseniben öglen menüne salatada yakışırdı .

9.00
1 yumurta..1 kk penir...maydonoz..2 zeytin..yarım salatalık...bitki cayı..
12.30
balık..brokilo has..yarım kase yogurt..
18.30
ıspanak yemegi..yarım kase yogurt..
21.30
probiyotik yogurt..
Vay menüye bak .......olumunekankayizsmile:nazar:
bu hafta 5li rakamları görmeye niyetlisin sultanım bakıyorumda .:jeyyar:
süper ötesi olmuş menün .:nazar:

güzel menü kaydirigubbakcemile5alkisalkisalkis

sabah ekmegini bazan 2 dl yapalım .yerimseniben öglen menüne salatada yakışırdı .

tamam ablacığım 2 dilim yaparım ekmeğimi . unonun sofra ekmeği varya tam buğdayın dilimler çok küçük gözüküyor gözüme ama yarından itibaren 2 dilime düşürürüm ablacığım.

aebenim ben diyetimi bitirdim eleğimi astım ama yeni başlayan hatunlar durmadan kaçamak yapıyorlar 1.aşamasındayken bile.bunların oklava yeme zamanları gelmiş aklinialirimsmile diyete daha yeni başlayanlar bile kek börek çörek diyo kaydirigubbakcemile3 ben normaldede gün içinde verdiğim örnek menüler gibi besleniyorum.bu akşam spor sonrası dışarı çıktık eve döndüğümüzde küçük bir kaçamak yaptım akşam yemeğimi çok erken (5 gibi) yediğim için içim ezildi biraz peynir yedim 1 tanede biskivi. kızlar bari ilk aşamada mümkün olduğunca kaçamaklardan uzak durun....
opuyorumnanaktan
yani, dogru söze ne denir ...buyrunnnnnnnnn
..sen bu kilonda 1 bisküiye kaçamak diyorsan:nazar: vay bizim halimize ...:kedi:

tamam ablacığım 2 dilim yaparım ekmeğimi . unonun sofra ekmeği varya tam buğdayın dilimler çok küçük gözüküyor gözüme ama yarından itibaren 2 dilime düşürürüm ablacığım.
eger onlardan yiyorsan onun 3 dl ancak 2 dl. eder nazlım .. düşürme ekmegini o zaman .a.s. ben normal dl hesebindan sanmıştım .olumunekankayizsmile

eger onlardan yiyorsan onun 3 dl ancak 2 dl. eder nazlım .. düşürme ekmegini o zaman .a.s. ben normal dl hesebindan sanmıştım .olumunekankayizsmile

ben artık tambuğdayın kare ekmeklerinden bulamıyorum . bütün marketlerde sofra ekmeği var .

günaydınlar montinin güzel hanımlarıopuyorumnanaktan

ablacım bu haftayı kacamksz atlatmak niyetim o yüzden menülere daha bi özeniyorum yaa 5 li göremsemde artık 6 nın son haftasında olmak isityorum haftaya 5 li yakaldım mı degmeyin keyfimesositososito

merhabalar.. kızlar bana birisi Montignac Diyetini bu iyeti açıklayabilirmi ?? benimde vermem gereken çooook kilom var yardımcı olurmusunuz yütfennn: (
selam rahuna .. ilk sayfada gayet açık anlatılıyor vede daha 3.5 sayfa geridede anlattım canım ...inanın tekrar anlatmaya üşenmiyorum ama bi kaç sayfa okusanız. daha detaylı bilgi edinirsiniz ..:1hug:
bu beslenme GL endeks yani kan şekeri üzerine bi beslenme uzun soluklu ve sağlıklı ....... denemek isterseniz yardımcı oluruz .a.s.

her öğünde yeşillik ve süt ürünü yemelisin.. sabah yumurta yemekle iyi etmişsin ama peynir ve yeşillikte yemeliydin.( yoğurda tarçın ekleyip yeme olayını ilk kez duydum kan şekerini düzenliyosa bende yapayım bari sırnaşık şey) bi de saatleri de yazarsan iyi olur iklim çünkü öğünler arası çok uzak olmamalıymış.. öğlen yediğin nohutun yanında yeşillik ve yoğurtta olmalıydı diyorum :hulya:
alkisalkisalkisolumunekankayizsmile
sağol tatlım..
o zaman kahvaltı şart,
her öğünde süt ürünleri ve yeşillik olacak.
kepekli de olsa bisküvi yasak...
anlaştık:))kaydirigubbakcemile5
arkadaşlar güzel anlatmış ..zemuszemussende güzel anlamışsın iklim şimdi geldi uygulamaya .yerimseniben
kızacaksınız ama bu tarifleri yapmak istiyorum. size sormam lazım o yüzden.

Ispanaklı Kek
Malzemeler:
Yarım demet ıspanak
Yarım demet maydanoz
3 su bardağı tam buğdau un
100 gr beyazpeynir
3 yumurta
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı zeytinyağı
1 paket kabartma tozu
Hazırlanışı:
* Ispanak ve maydanozu temizleyip kıyın. Peyniri ufalayın. Unu çukur bir kaba eleyin. Kabartma tozu, ıspanak ve maydanozu ekleyip harmanlayın. Yumurta, süt ve zeytinyağını ayrı bir kapta mikserle çırpıp unlu karışıma ekleyin.

* Ortası delik fırın kalıbını yağlayıp ıspanaklı karışımı ilave edin. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırına verip 35-40 dakika pişirin. Soğuyunca dilimleyip servis yapın.
iklimcim şöyle anlatayım .... bu taripler belki bi noktaya geldigimizde kavlatıda kaçamak adına 1.2 dl yiyebiliriz fakat ilk aşamada ne yazıkki.
bak tariflerdedeki yiyecekler yenebiliyor bu beslenmede fakat fark etti isen kavaltıda ekmekle (tam bğ. olsa bile yanında yumurta yemiyoruz ... vede kuruda olsa meyveleri ögünde yemiyoruz .ekmekle fazla yağlı yemiyoruz . fakat bu tariflerde hepsi harmanlanıyor ..:sm_confused:..
anlıyorum diyet işi seni sıkıyor . ama bu beslenmeyi diyet olrak düşünme tıpki ZİLİ gibi hayat tarzı. beslenme düzeni olarak düşün ve asla kendini aç bırakma .....opuyorumnanaktan

aa bu ara bugün özel bi hastanenn diyetisyeni böle kilo problemi olan hatunlar için salı ve persembe günleri ücretsiz yag analizlerni yapıyormsu sanırsam makst millt yag oranını görsünde diyetsyene baslsın diye olsa gereksırnaşık şey ögleden sonra annemle bnde gidicem merak ediyorum bakalım ne dicek hatun bana gerci eminim suanki kilomdan fazla cıkıcam kıyafetlerle tok karnına faln aam cok olsa 1 kilo etkiler sanırsam dimi-tatlicadiarzu-

aebenciğim ablacığım . ya benim bir sorunum var . ben yemeklerde yoğurt varsa salata yiyeyiyorum salata varsada yoğurt yiyemiyorum . bunları nasıl dengeleyebilirim .

günaydınlar montinin güzel hanımları

ablacım bu haftayı kacamksz atlatmak niyetim o yüzden menülere daha bi özeniyorum yaa 5 li göremsemde artık 6 nın son haftasında olmak isityorum haftaya 5 li yakaldım mı degmeyin keyfimesositososito
SEN BU MENÜLERE DEVAM ET VEDE BıRAZ POPOCUGUNU KALDIR naniknanikBU HAFTA 5.Lı RAKAMDASIN .sositososito
HADı GÖREYıM SENı SULTANIM .opuyorumnanaktan

aa bu ara bugün özel bi hastanenn diyetisyeni böle kilo problemi olan hatunlar için salı ve persembe günleri ücretsiz yag analizlerni yapıyormsu sanırsam makst millt yag oranını görsünde diyetsyene baslsın diye olsa gereksırnaşık şey ögleden sonra annemle bnde gidicem merak ediyorum bakalım ne dicek hatun bana gerci eminim suanki kilomdan fazla cıkıcam kıyafetlerle tok karnına faln aam cok olsa 1 kilo etkiler sanırsam dimi-tatlicadiarzu-

hemen hemen okadar etkiler canım . aslında bende çok istiyorum yağ oranımı ölçtürmeyi ...

sultanım karın tok ve elbiseli en az 2 kilo fark kıçıyor . baskülün normalsa dahda fazla .butür tartılarda öenmli olan yag oranın bidahaki gittigindede bakacagın şey de yağ oranı agırlık deyil ben çok tartılıyorum bu tür tanitalarda .
aebenciğim ablacığım . ya benim bir sorunum var . ben yemeklerde yoğurt varsa salata yiyeyiyorum salata varsada yoğurt yiyemiyorum . bunları nasıl dengeleyebilirim .
et yedigim ögünde salata . sebze yediginde yogurt ye nazlım . yogurdu ayran olarakda tüketebilirsin ,peynir olarakta illa her ögünde yogurt yemen gerekmez .a.s

SEN BU MENÜLERE DEVAM ET VEDE BİRAZ POPOCUGUNU KALDIR naniknanikBU HAFTA 5.Lİ RAKAMDASIN .sositososito
HADİ GÖREYİM SENİ SULTANIM .opuyorumnanaktan

evet ablam az popomu sıcak yerinden kaldrabilsem daha iyi olacakalsanaalsanasmile

hemen hemen okadar etkiler canım . aslında bende çok istiyorum yağ oranımı ölçtürmeyi ...

bende ne zamndr merak ediyordum nazım bu uygulamyı duyunca dedim bi gidem bakim ne dicek hatun bana:eek:

sultanım karın tok ve elbiseli en az 2 kilo fark kıçıyor . baskülün normalsa dahda fazla .butür tartılarda öenmli olan yag oranın bidahaki gittigindede bakacagın şey de yağ oranı agırlık deyil ben çok tartılıyorum bu tür tanitalarda .

et yedigim ögünde salata . sebze yediginde yogurt ye nazlım . yogurdu ayran olarakda tüketebilirsin ,peynir olarakta illa her ögünde yogurt yemen gerekmez .a.s

evet ablacım haklsın yag oranını baz almak lazım ama bi daha gidebilir miyim bilmiyom yani bu uygulamda makst insnlar daah sonra hastanenin diyetsyenine gelmelerini saglamak sanırım
hani bn gecen seen diyetsyene gttgimi sölemiştim ya ozamn en son 61.3 de kalmsı ve ozamnki yag oranımın oldugu kagır duruyo bende onla kıyas edicem artık.

Gunaydın bayanlar. zemuszemus

Menüler hakkında yorumlar yapılmış hepsine katılıyorum. Zaten yediğiniz fasulyeler etsiz, bezelyeler patates ve havuçsuzdur onu hiç söylemek gerekmez bile.

Akşam eve gittim kızlar. Ve annemi ANTİMONTi ilan ettim kötükedihüso
Menüyü sayayım size Ispanak (pirinç ve kıymalı) , biber dolma (malum zaten) ki kendilerini çok sever bi oturuşta bir tencere yerim , şehriyeyi çorba et suyuna yapılmış ohaoldumsmile
Baktım salata malzemesi yok dolapta mecbur çorba içtim bende.
Dolma yemedim ıspanak yemedim ve tebrik beklerim :dance:

Benim menüm şöyleydi dün yani.

Sabah
1 dilim buğday ekmek, yarım domates, 1 kk kaşar, 3 zeytin, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
1 kepçe domates çorba, bol salata ve 1 yk taze fasulye yedim z.yağlı.

Ara
1 portakal

Akşam
1 tabak şehriyeli çorba et suyuna, 1 kase yoğurt

Ara
yarım portakal, yarım elma

selam kızlar,
bugün monti amcayla ilk günümdü..
işte ilk menüm. yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim:

sabah kalkınca
6 kuru kayısı, 2 bardak ılık su
gün için güzel başlangıç...
kahvaltı niyetine 1 haşlanmış yumurta ( tam ekmeğim yoktu. yemedim)
kavaltı için eksik ...peynir vede yeşilik zeytin ekleye bilirdin ....
ara
bir bardak yoğurda 1 çay kaşığı tarçın katıp yedim ( ender saraç söyledi. kan şekerini düzenliyormuş)
evet dogrudur .biz genelde süte katıp içiyoruz ....
öğlen
bir tabak nohut yemeği
çok yavan kalmış . nerde salatan nerde süt ürünün ...(biz diyet yapmıyoruz iklimim sağlıklı besleniyoruz )karnını doyurki börek çörek aklına gelmesin .lülülülülülü
ara yapamadım
:uhm: yapmana gerek kalmamışki zaten bol bol ara yapmışın . bu beslenmede ara yapmayada gerek yok zaten karnın doyduktan sonra .
ikindi

bir tabak yağsız tuzsuz peynirli spagetti
neden yağsız tuzsuz .:sm_confused:ve arada spagetti.:uhm:
ara
bir avuç tuzsuz yer fıstığı
bu kaçıncı ara iklim .bilmiyorumkismile
akşam
yağsız tuzsuz bol limonlu bol yeşilli koca bir tabak salata
tekrar soruyorum neen yağsız tuzssuz .o arada yedigin spa getti ile güzelbir akşam menüsü olursu salatan .:hulya:
şimdi de yulaflı kepekli bisküvi tırtıklıyorum. şekersiz yağsız.
bunun yasaklardan oldugunu yazmış arkadaşlar.. yasagı içindeki undan ... vede şakersiz belki ama tadı nerden geliyor hiç düşündünmü? içindeki yapay tatlandırıcılar en az şeker kadar zararlı sağlıgımıza.opuyorumnanaktan
bu arada tüm gün ev yapımı elma çayı içtim, hala içiyorum. afiyet olsun tarçın vede karanfilde ekle elma çayına .:kahve:
genel anlamda pek monti günü olmamış ama zamanla alışacaksın iklimim bu daha ilk gün olur öyle .:1hug:

selam kızlar bugünkü menüm;
kahvaltı(08:00)
şekersiz çay,1 dilim tam buğday ekmeği,peynir,1 zeytin,maydonoz

öğle(14:30)
1 tabak bezelye yemeği,1 kase yoğurt,maydonoz

ara(17:30)
1 elma

akşam(20:00)
8 adet köfte,2 bardak ayran,domates soğan maydonoz ve kıvırcık karışık.

şimdi çay içicem

saat 23 civarı 1 bardak portakal suyu içmeyi düşünüyorum
afiyet olsun nurom .
portakal suyunu yanlız içme içine ya greyfurd yada limon kat biraz . şeker oranı biraz yüksekte .buyrunnnnnnnnn
akşamaında baya doyurucu geçmiş çok açıkmışın galiba .kaydirigubbakcemile3eşin geç geldiginden bu geç saate kalıyorsun mecburen .:1ninca:
tabi ekmekler köftede iyi olmamış .
bezelyen umarım konserve deyildir .
Canımcım aşkolsun her zaman yorumlarını bekliyorum. kaydirigubbakcemile5
Yoğurt vardı ama canım istemedi niyeyse. Çorba evet hazırdı galiba. Yani hiç yapma gibi değildi. bilmiyorumkismile
Ay kitabı okuyana kadar bıraksam mı napsam. :bbo:
Kendimi kötü hissettim şimdi yahu. :çok üzgünüm:
yok güzelim neden bırakasın alışma dönemi gibi düşün eger menülerin belli ise daha önce yazabilirsin bizde yanlışlarınında uyarırız ...:1hug:

Merhabalar ben de bir türlü toparlayamadım,dün oğlumu yaşgünüydü,pastasından yedim.Çok üzgünüm çoookBugün de dışardaydım,kahvaltı yaptım öğlen yemeğim kaçtı,ikindiyi meyve ve çayla geçiştirdim.Akşamda haşlanmış tavuk+salata ve yoğurt yicem..İnşaallah dengelemişimdir...bilmiyorumkismile
üzülme samanyolum bazan olur düzemsizlikler toparlarsın anlıyorum seni bazan benimde kopma noktalarım çok oldu .:teselli::teselli:..

sultan evdesin dimi cadı . nurom sende kalktıysan hadi pilatese . tv 8.e . 10. 30 da başlıyor artık pilates .kaydirigubbakcemile

X