Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

kızacaksınız ama bu tarifleri yapmak istiyorum. size sormam lazım o yüzden.

Ispanaklı Kek
Malzemeler:
Yarım demet ıspanak
Yarım demet maydanoz
3 su bardağı tam buğdau un
100 gr beyazpeynir
3 yumurta
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı zeytinyağı
1 paket kabartma tozu
Hazırlanışı:
* Ispanak ve maydanozu temizleyip kıyın. Peyniri ufalayın. Unu çukur bir kaba eleyin. Kabartma tozu, ıspanak ve maydanozu ekleyip harmanlayın. Yumurta, süt ve zeytinyağını ayrı bir kapta mikserle çırpıp unlu karışıma ekleyin.

* Ortası delik fırın kalıbını yağlayıp ıspanaklı karışımı ilave edin. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırına verip 35-40 dakika pişirin. Soğuyunca dilimleyip servis yapın.

bende bu diyette yeniyim ama bu tarif iyi gibi.. yanlız şekeri nerde bu kekin ? bilmiyorumkismile

tarifteki üzüm tehlike çanlarını çalıyooooo..

tamam, üzüm sevmem zaten. çıkarılabilir...
başka?

kızlar ne olur kızmayın. hemen kendimi diyet haline sokamam. hamur işini neredeyse her gün yemek istiyorum. haftada bi r deolsa monti amcanın kızmayacağı türden bir şeyler yapsam diyorum...bilmiyorumkismile

selam kızlar,
bugün monti amcayla ilk günümdü..
işte ilk menüm. yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim:

sabah kalkınca
6 kuru kayısı, 2 bardak ılık su

kahvaltı niyetine 1 haşlanmış yumurta ( tam ekmeğim yoktu. yemedim)

ara
bir bardak yoğurda 1 çay kaşığı tarçın katıp yedim ( ender saraç söyledi. kan şekerini düzenliyormuş)

öğlen
bir tabak nohut yemeği

ara yapamadım

ikindi

bir tabak yağsız tuzsuz peynirli spagetti

ara
bir avuç tuzsuz yer fıstığı

akşam
yağsız tuzsuz bol limonlu bol yeşilli koca bir tabak salata

şimdi de yulaflı kepekli bisküvi tırtıklıyorum. şekersiz yağsız.

bu arada tüm gün ev yapımı elma çayı içtim, hala içiyorum.
her öğünde yeşillik ve süt ürünü yemelisin.. sabah yumurta yemekle iyi etmişsin ama peynir ve yeşillikte yemeliydin.( yoğurda tarçın ekleyip yeme olayını ilk kez duydum kan şekerini düzenliyosa bende yapayım bari sırnaşık şey) bi de saatleri de yazarsan iyi olur iklim çünkü öğünler arası çok uzak olmamalıymış.. öğlen yediğin nohutun yanında yeşillik ve yoğurtta olmalıydı diyorum :hulya:

her öğünde yeşillik ve süt ürünü yemelisin.. sabah yumurta yemekle iyi etmişsin ama peynir ve yeşillikte yemeliydin.( yoğurda tarçın ekleyip yeme olayını ilk kez duydum kan şekerini düzenliyosa bende yapayım bari sırnaşık şey) bi de saatleri de yazarsan iyi olur iklim çünkü öğünler arası çok uzak olmamalıymış.. öğlen yediğin nohutun yanında yeşillik ve yoğurtta olmalıydı diyorum :hulya:

sağol tatlım...
doğru diyorsun. her öğünün yanında yeşillik ve süt ürünü olmalıymış. yarın dikkat edeceğim.

tuzlu kek o canım cokacimcoook
aaa ben bu kekin tatlısını biliyodumda ondan sordum tuzlu kek ise bence monti amcama aykırı bi tarafı yok ama tabiki rütbesi büyük olanlar daha iyi bilir.. bide ilk aşamada tam buğday ekmeği sadece sabah yenilebiliyor. sen bu keki yapsan bile şimdi yiyemezsin anca sabaha :a015: tabi yine sen bilirsin :nazar: bence yap çayını iç boşver keki kaydirigubbakcemile5 ama istersende şimdi yap sabaha hazır olur sabaha yersin.

tamam, üzüm sevmem zaten. çıkarılabilir...
başka?

kızlar ne olur kızmayın. hemen kendimi diyet haline sokamam. hamur işini neredeyse her gün yemek istiyorum. haftada bi r deolsa monti amcanın kızmayacağı türden bir şeyler yapsam diyorum...bilmiyorumkismile

vallahi vereceğin topu topu 4 kilo çok kasmasan da olur gibi.. ama şimdi senin montini bozmana sebep olmayım :) sen bilirsin iklim benneyaptımki ama benim fikrimi sorarsan en azından gündüz ye bu hamur işini.akşama kadar yakarsın.. şimdi yeyip yatıcaksın yağ olarak dönebilir sana..

aaa ben bu kekin tatlısını biliyodumda ondan sordum tuzlu kek ise bence monti amcama aykırı bi tarafı yok ama tabiki rütbesi büyük olanlar daha iyi bilir.. bide ilk aşamada tam buğday ekmeği sadece sabah yenilebiliyor. sen bu keki yapsan bile şimdi yiyemezsin anca sabaha :a015: tabi yine sen bilirsin :nazar: bence yap çayını iç boşver keki kaydirigubbakcemile5 ama istersende şimdi yap sabaha hazır olur sabaha yersin.

tatlım şimdi canım istemiyor zaten.
isteyince yapmak istersem diye sormuştum. yine de çok ilgilendin, sağol.olumunekankayizsmile

tatlım şimdi canım istemiyor zaten.
isteyince yapmak istersem diye sormuştum. yine de çok ilgilendin, sağol.olumunekankayizsmile

ne demek bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalıştım olabildiysem ne mutlu bana kaydirigubbakcemile5

ahahaha.. şimdi ilk sayfaya baktımda kilolarımızın yazıldığı yere :) 2. haftada evde değildi bozdu yazıyo :)))) yan yattı çamura battı gibi olmuş :))) canım aebenim seviyom seni kııızz. :)

ahahaha.. şimdi ilk sayfaya baktımda kilolarımızın yazıldığı yere :) 2. haftada evde değildi bozdu yazıyo :)))) yan yattı çamura battı gibi olmuş :))) canım aebenim seviyom seni kııızz. :)
KIS BEN SEVıLMıYCEK HATUNMUYUM ..kaydirigubbakcemile3
EŞıM EVDE KIS YAZMIYOM FAZLA . HEHE .....
UMARIM KÖFTEYı EKMEKSıZ YAPMIŞINDIR ....

ıKLıMıM KIS ıLK AŞAMADA AZÇIK BOGAZIMIZA DUR DıYEK NE O HAMUR ıŞLERı.alsanaalsanasmilekaydirigubbakcemile3
SABAHA AYRINTILI SOPALARIM SıZı ıYı GECELER ....:1hug:

KIS BEN SEVİLMİYCEK HATUNMUYUM ..kaydirigubbakcemile3
EŞİM EVDE KIS YAZMIYOM FAZLA . HEHE .....
UMARIM KÖFTEYİ EKMEKSİZ YAPMIŞINDIR ....

İKLİMİM KIS İLK AŞAMADA AZÇIK BOGAZIMIZA DUR DİYEK NE O HAMUR İŞLERİ.alsanaalsanasmilekaydirigubbakcemile3
SABAHA AYRINTILI SOPALARIM SİZİ İYİ GECELER ....:1hug:

valla nasıl yapılacağı konusunda sordum sordum cvp veren olmadı bende bastım ekmeği bastım ekmeği :roflol: vallahi ekmekle yaptım napim öbür türlü iyi olmaz diye cesaret edemedim.

İKLİMİM KIS İLK AŞAMADA AZÇIK BOGAZIMIZA DUR DİYEK NE O HAMUR İŞLERİ.alsanaalsanasmilekaydirigubbakcemile3
SABAHA AYRINTILI SOPALARIM SİZİ İYİ GECELER ....:1hug:

canım haklısın galiba...ilk aşamada hamur işlerine bir dur diyeyim

bu arada daha ilk gün ama dayanamadım tartıldım. hem de gece gece...

dün akşam 62.2 ydim. ayıptır söylemesi günlerdir tuvalete çıkamıyorum...yoksa normal kilom 60.bugün de çıkamadım. ona rağmen şimdi tartıldım 61 çıktım..

üstelik tüm gün 2 lt su ve 2 lt ev yapımı elma çayı içtim.

9.00
1 yumurta..1 kk penir...maydonoz..2 zeytin..yarım salatalık...bitki cayı..
12.30
balık..brokilo has..yarım kase yogurt..
18.30
ıspanak yemegi..yarım kase yogurt..
21.30
probiyotik yogurt..

aebenim ben diyetimi bitirdim eleğimi astım ama yeni başlayan hatunlar durmadan kaçamak yapıyorlar 1.aşamasındayken bile.bunların oklava yeme zamanları gelmiş aklinialirimsmile diyete daha yeni başlayanlar bile kek börek çörek diyo kaydirigubbakcemile3 ben normaldede gün içinde verdiğim örnek menüler gibi besleniyorum.bu akşam spor sonrası dışarı çıktık eve döndüğümüzde küçük bir kaçamak yaptım akşam yemeğimi çok erken (5 gibi) yediğim için içim ezildi biraz peynir yedim 1 tanede biskivi. kızlar bari ilk aşamada mümkün olduğunca kaçamaklardan uzak durun....

merhabalar.. kızlar bana birisi Montignac Diyetini bu iyeti açıklayabilirmi ?? benimde vermem gereken çooook kilom var yardımcı olurmusunuz yütfennn: (

günaydınlar dün yediklerimi yazayım

sabah
3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
1 adet domates
salatalık

öğlen
1 tabak kuru fasülye
yoğurt

ara
1 bardak lıght süt

akşam
1 tabak taza fasülye
yoğurt

valla nasıl yapılacağı konusunda sordum sordum cvp veren olmadı bende bastım ekmeği bastım ekmeği :roflol: vallahi ekmekle yaptım napim öbür türlü iyi olmaz diye cesaret edemedim.
niye iyi olmasın .alsanaalsanasmile
tam sevilecek hatunsun canımcımm opuyorumnanaktan
opuyorumnanaktantıpkı sizler gibi.ŞenizŞeniz
canım haklısın galiba...ilk aşamada hamur işlerine bir dur diyeyim

bu arada daha ilk gün ama dayanamadım tartıldım. hem de gece gece...

dün akşam 62.2 ydim. ayıptır söylemesi günlerdir tuvalete çıkamıyorum...yoksa normal kilom 60.bugün de çıkamadım. ona rağmen şimdi tartıldım 61 çıktım..

üstelik tüm gün 2 lt su ve 2 lt ev yapımı elma çayı içtim.
iklim galiba biraz sabırsısız .kaydirigubbakcemile3bu yeme düzeninde bagırsakların iyi çalışır kurtulursun o sorunundan yanlız kavaltna dikkat et ekmek bu soruna çözümdür .:1rolleyes:
tam kilon genelde sabah aç ve açık belli olur canım akşam kilosu insanın 1.2 kilo fazla gelir .

X