Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Aebenim benim canım Aebenim cuma günü yazmışsın ama ancak okuyabildim :) bende seni çokkk ösledimmmmmmm cuma yoğundukk ablam evlendi de kına gecesi nikah flan derken buda bitti çok şükür:) bu arada şu sınav bi geçsin 2 hafta kaldı sonra dönerim aranıza :)) inşallah yaniiiii :)
Amaaaaaa dün sabah 68.100 gramdım Aebencimmmmm şeytanın pabucu kırılıyorrrrrrrr tabni cumaya kadar cozutmazsam :)))))))))

tamam kalkıyom.. pilates topum yok ama bulurum bişeyler yapıcek.. :çok üzgünüm:
ne topu gı benim ne topum nede lastigim var . hareketleri gayette güzel yapıyorum 2 senedir .... lastik yerine bebelerin yada kendinin penye kilotlu çoraplarını kulanan bilirsin .kaydirigubbakcemile3
kızlar nette tüm sitelerde kitap tükenmiş...
sizde varsa bana fotokopi çektirip falan gönderebilir misiniz?yada kitabını satmak isteyen falan var mı?
benim bu kitabı okumam lazım...:uhm:
sultanım açıklamış iklim 2. el belki bulabilirsin ama burdaki bilgileri uygulaması inan kitaptan kolay bu diyete ilk başladıgımda keşke banada ön ayak olacak birileri olsaydı ...gamyoncuiremsu
sultancım aslında sürekli tartılmıyom sadece sabahları tartılıyom :)
laelaelaelaelaelaelaelaelaelae
Günaydınnnnnnn
Günaydınnnnnnnnn kızlarcımmmmmmmmmm vefasız Refffffff geldi :)))
olumunekankayizsmile
günaydın kıslar sabahları insan vücudunda ödem oluyor ve dolayısıyla tartıda fazla görünüyorsunuz.bunu anlamanızın en iyi yolu parmağınızdaki yüzüktür.helede akşam tuzlu bir şey yediyseniz çok daha fazla oluyor şişlik.ben kalktığımda parmaklarım tutulmuş gibi esnekliğini kaybetmiş olarak uyanıyorum.zor bükülüyor parmaklarım.ve tartıda fazla çıkıyorum.hatta bazen bir kilodan bile fazla gösteriyor tartı.bir iki saat sonra eski haline dönüyor herşey ve normale dönüyor kilom.deneyin farkedeceksiniz.
bu kişiye özel zilim ben çok tatalı ve tuzlu yiyince şişerim .. ama en az ve dogru geldigim kilom sabah aç karna vvc den sonrasıdır ... hatta herkes regl dönemimde şişir kilosu degişir benim hiç fark etmez bu birazda tuz tüketinine baglı .

Aebenim benim canım Aebenim cuma günü yazmışsın ama ancak okuyabildim :) bende seni çokkk ösledimmmmmmm cuma yoğundukk ablam evlendi de kına gecesi nikah flan derken buda bitti çok şükür:) bu arada şu sınav bi geçsin 2 hafta kaldı sonra dönerim aranıza :)) inşallah yaniiiii :)
Amaaaaaa dün sabah 68.100 gramdım Aebencimmmmm şeytanın pabucu kırılıyorrrrrrrr tabni cumaya kadar cozutmazsam :)))))))))
ay gerçektenmi ablanı kutlarım ALLAH mutluluk versin ...a.s..
ben atlattım sınavları darısı sana refim ...:1hug:

ne gerçektenmi 68 ha süpersin ......alkisalkisalkis
Bu arada montiye başlayalı yarın tam 6. ay bitiyor skor 9 kilooooooo :))
refim okadar oldumu kıs biz başlayalı ....akannehir
kilonda gayat güzel tabi arlardaki cozuttugumuz alıp verdigimiz kiloları saymıyorum .....laelaelaelaelae aa bak sen beni çoktannn soladın ...:teytey::teytey::teytey:
bende tekrar başladım refim 1. aşamaya geçen hafta .. kalan kilocukları ve tabi yanilerini vermek için okudunmu bilmem .şutarafagitti

Aebencim ilk sayfada gördüm sanım 65 olup 63.500 e inmişsin 2. aşamada fazla mı cozuttun acaba :???

Bu arada şimdi tok karnına tartıldım da :KK43: sadece kahvaltı yapmıştım 69.8 çıktı dolayısı ile o 68 çok geçici olmalı :KK43: ama olsun doğum öncesi kilom 67 idi son 1 kilo veya 2 neyse hele bir 65 olsam çok istiyorum yaaaa hele 62 :))
Ablam için iyi dileklerin için sağol ama çok problemli bir nikahtı her yönden :KK43: ne yazık ki nikahtan 10 saat sonra flan balayı sabahında da kayınvalidesi vefat etti :KK43: Kanserdi ... yani çok mutlu değiller şimdilik...

Bu arada şimdi tok karnına tartıldım da :KK43: sadece kahvaltı yapmıştım 69.8 çıktı dolayısı ile o 68 çok geçici olmalı :KK43: ama olsun doğum öncesi kilom 67 idi son 1 kilo veya 2 neyse hele bir 65 olsam çok istiyorum yaaaa hele 62 :))
Ablam için iyi dileklerin için sağol ama çok problemli bir nikahtı her yönden :KK43: ne yazık ki nikahtan 10 saat sonra flan balayı sabahında da kayınvalidesi vefat etti :KK43: Kanserdi ... yani çok mutlu değiller şimdilik...

ayy başınız sağolsun canım..ablanın eşi için ne kadar zordur şimdi...mutlu olmaya bile utanır insan...

şimdi çıkmam lazım...ama bir ara gelir bakarım aeben.
şimdiden sağol...

:) yok uyuyakalmadım :) geldiğimde topicte kimse olmuyo diye açmadım pcyi. geç açtım yanee :) buarada çok sıkı diyet yapmama rağmen 79 kilodayım ve canım sıkılıyo bu işe :çok üzgünüm: birden kilo vereyim psikolojine girdim galiba :çok üzgünüm:
yani pes nuro cuma günü 81 din şimdi 79 hala şikayet ediyorsun ...alsanaalsanasmile
helede dünden sonra .
portakal suyunun içine bundan sonra limonda katarım ozaman bilmiyodum canımcım.. bezelyem maalesef konserveydi ama onu yemeden önce listeye baktım şeker oranı düşük grubundaydı? 50 puandı ama düşük grubundaydı bende yedim.. evet çok acıktım ve çok acıkıyorum ben normal biri değilim sanırım boshayallersmile hani bu diyette aç kalmadan yiyoduk boshayallersmile ben acıkıyorum :tomato:
nurom 1. aşamada 35 altında besleniyoruz 50 deyil .laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae
35den yüksek guruptan sadece ekmek ve spagetti yiyoruz oda yanında yeşilikle dengeleyerek ....

evet bu beslenmede aç kalmıycaksın ama 8 kadar bekleyince haliyle açıkıyorsun ....
nurom sabah kavaltısını zengin ögleyi memur akşamı fakir gibi .yemelisin..
genelde akşamları geç satte yemek yememelisin fakat sen eşini beklediginden tolerans tanıyorum fakat o saattede hafifi yemelisin bünye durmuş oluyor o vakitte ..
fakat sen bekleyip tüm agırlıgı o ögüne veriyorsun ...:1no2:
ayrıca et türü genelde öglen bazan akşamda yeniyor ama kırmızı et hariç ... özeliklede et türünün( yağsız olması lazım ) kıyman akşam yağsızmıydı .
vede et türüyle ekmek kesinlikle yenmeyecekler arasında . etteki yağ direk depo oluyor .:çok üzgünüm:
birde 8de akşam yedikten sonra ara yapmana gerek oluyormu açıkıyormusun ? yapmak zorunda deyilsin ...
eger açıkıyorsan akşama öglen ögününe agırlık ver .vede kavaltıya 1 dl ekmek yiyorsun kavaltıda tabi akşamada acıkıp yersin 8 köfte .:1ninca:
beni dövermisin öldürümü bilmem ama bunları yazmam lazım .bilmiyorumkismile
dün bide konserve bezelye yemişşin 50 degeri bide akşam akşam kırmızı et hemde ekmekle ... laf aramızda gene iyi kilon artmamış .sempatiksalakcinni
çok sağol canımcım.
hepiniz o kadar iyi anlattınız ki, utandım valla daha ilk günden pasta börrek tariflerime...

bugünkü menüm:

10:00 kahvaltı:
yeşil çay
yağsız tuzsuz teflonda tek yumurtayla omlet (1 kş zeytin yağ ve tuz ekleyebilirsin yumurtana ) şimdiye kadar ne tuzsuz nede yağsız yedim yemeklerimide salatalarımıda .)
bol yeşillik
2 zeytin
yağsız tuzsuz peynir
ekmek yok
yumurtalı bir ögünde ekmek yenmezdi zeten iyi etmişin . ama her gün bu kavaltıyı yapma tok tutmaz . agırlıgı ekmekli kavaltıya ver.
12:00 ara:
6 kayısı kurusu eger açukmıyorsan bu aranada gerek yok meyveyi kavaltıdan önce yiyebilirsin yada akşam yatmadan .

14:00 öğle
yağsız tuzsuz spagetti .(sıvı yada zeytin yağ koymanda bi mahsur yok tabi ölçülü... daha dün yedin bugünde spagetti yemesen iyi olurdu haftada 2 kere yiyebilirsin )
ayran
bol yeşillik ayran yerine yogurdu spagettiye katmayı deneye bilirsin . nasıl yiyosun yagsız tuzsuz hemde sosuz yagortsuz .. danak tadımdan vaz geçmem belli ölçülerde .cokacimcoook
16:00 ara
bir avuç tuzsuz yer fıstığı bu araya gerek yok zaten ögün arası 4 saat spagettiden sonrada acıkacagını sanmam ...
münkün oldugunca ara yapma sadece açıkırsan .a.s
18:00 akşam
koca bir kase salata
bir kase tarçınlı yoğurt akşamaın çok yavan . nerde yemek ..... sebze yemegi yade yumurta yada baklagil ... yok yemem dersen salatana haşlama tavuk . tob balıgı ... ekleye bilirsin .....

20:00 son ara
bir bardak süt
çok yakın akşamaına ögünden sonra 3.4 saat geçmesi gerek aran için .....
ondan sonra içebilirsin süt yada meyveni.
nasıl kızlar? bugün bunları yiyeceğim
iklimcim bu menünü neye göre ayatladın güzelim ilk sayfadaki yada bizim verdigimiz menüleri inceledinmi hiç .:sm_confused:
Gunaydın bayanlar. zemuszemus

Menüler hakkında yorumlar yapılmış hepsine katılıyorum. Zaten yediğiniz fasulyeler etsiz, bezelyeler patates ve havuçsuzdur onu hiç söylemek gerekmez bile.

Akşam eve gittim kızlar. Ve annemi ANTıMONTi ilan ettim kötükedihüso
Menüyü sayayım size Ispanak (pirinç ve kıymalı) , biber dolma (malum zaten) ki kendilerini çok sever bi oturuşta bir tencere yerim , şehriyeyi çorba et suyuna yapılmış ohaoldumsmile
Baktım salata malzemesi yok dolapta mecbur çorba içtim bende.
Dolma yemedim ıspanak yemedim ve tebrik beklerim :dance:

Benim menüm şöyleydi dün yani.

Sabah
1 dilim buğday ekmek, yarım domates, 1 kk kaşar, 3 zeytin, 5-6 dal maydonoz

Öğlen
1 kepçe domates çorba, bol salata ve 1 yk taze fasulye yedim z.yağlı.( bu geçen günün menüsne benziyor dibi iremim .... hatta demiştim keşke fasulyeyi 1 tb yiyip hazır çorbayı içmese isin diye . aynını gene tekrarlıyorum )

Ara
1 portakal

Akşam
1 tabak şehriyeli çorba et suyuna, 1 kase yoğurt

Ara
yarım portakal, yarım elma
şehriye makarna oluyor..et suyuylada olmamış ... bizde sadece az hş. spagetti yiyeniyor yanında salayatla .

iremim menülerinde protein anlamında pek bişi yok . sebze yemeklerine salataya . et türüne . baklagile biraz yer ver menülerinde .

Son düzenleme:
Aebencim ilk sayfada gördüm sanım 65 olup 63.500 e inmişsin 2. aşamada fazla mı cozuttun acaba :???
kaydirigubbakcemile3yok refim 2. aşama gayet güzel gidiyordu .. 10 günlük bi yatılı misafirim oldu. bende kendime izin verdim 10 gün bilerek bol bol yedim tatlı, börek vs....cokacimcoook onun eseri ..... ama iyi oldu 1. aşamaya tekrar itti beni göüzmü 5.li rakamlara dikti.kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
iklimcim bu menünü neye göre ayatladın güzelim ilk sayfadaki yada bizim verdigimiz menüleri inceledinmi hiç .:sm_confused:

:kedi:bilmiyorumkismile:kedi:bilmiyorumkismile

üzgünüm canım...okudum aslında ama anlamamışım demek ki...söylediklerine göre yeniden düzenleyeceğim..çok sağol

bilmiyorumkismile başınız saggolsun ....:1hug:
herşeyin hayırlısı refim . her şeyde bir hayır vardır .a.s

X