Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Ya sorma AEBEN ne oldu bana anlamadım,hadi birgün kaçamak yaptım,sonra akıllansana.....mafoldumbenSanki kıtlıktan çıkmışım gibi....Bugün toparlıyorum inşaallah......
bilmiyorumkismile:1hug:
cok sükür atlattım evet ablacım hatta porsiyonumu dahada azaltmak için bizimilerede tadımlık verdim ee biri bni biraz daha fazla yemekten kurtarmıs oldu:lepi:

bu sabah bende azda olsa ender saracı izledim yiycekleri dengelrken tıpki monti amcamın taktgini uygulamamz gerektignden bahsediyordu kesnlikle lifli bir sebze sartyerimseniben
Evet artık önemli olanın kl. deyilde kan şekeri ve insilün dengesi oldugunu kabul ediyorlar yavaş yavaş geçte olsa.ohaoldumsmileohaoldumsmile
kilo sorununun kan şekerini yükselten kötü nişasta tabir edilen bazı glusoidler oldugunu kabul edliyor artık .sengözlerimebaksanab

bugünkü menümüde vereyim
1 bardak greyfurt suyu
11 30
2 dl kızarmıs ekmek..4 zeytin...2 ksk lor...az maydonoz...
15 30
1 kutu süt..12 fındık...
18.30
1 tabak nohutlu karnıbahar..1 kase yogurt...salata..
ara
1 kivi

Son düzenleme:
ZİLİCİM GEÇEN GÜNLERDE HANİ DEMİŞTİN kuruyemişi ben tamamen kestim diye ..
bu konuda fikrini ne kadar degiştire bimirim bilmiyorum ama . miktarına dikkat ederek yemeni ve yedirmeni tavsiye ederim, özeliklede cevizi. hem bol miktarda protein depodudur (ceviz fındık fıstık vs.) ve sağlıklı yag içerirler bol bol . biliyorum kl. takılıyorsun ama bu tür yağlı tohumların kan şekeri oranları hayli düşük .a.s
ben bu kilo verdigim dönemdede ceviz ve fındıgı yedim .çokta severim .

bu beslenmeye başlayalı . marketde baya vakit harcıyorum içindekiler bölümünü okumak için .kaydirigubbakcemile3

verdigin spor linkini daha öncede bakmıştım ama indirmek zor galiba .....

şimdilik havalar ısınana kadarda arada bir pilates yapmayı düşünüyorum vede 2. aşamayı uygulamayı .. bi süre nefsimi ve bünyemi dinlendirmeyi düşünüyorum kilo almadan umarım başarırım .... ..buyrunnnnnnnnn

senide tebrik ederim yerleşmeden def etmişin yeni kilocukları .:lepi:

bugünkü menümüde vereyim
1 bardak greyfurt suyu
11 30
2 dl kızarmıs ekmek..4 zeytin...2 ksk lor...az maydonoz...
15 30
1 kutu süt..12 fındık...
18.30
1 tabak nohutlu karnıbahar..1 kase yogurt...salata..
ara
sanırsam 1 meyve yada süt
vereliniortak aferin kıs sultan ..Şeniz öğleni dışarda atlamışız galiba .yerimseniben

ben bugün kendime ne yemegi yaptım ....
monti yaptıgımdan dolayı 2 aydır bolkonda toprakta bekleyen bir pancarım vardı ..... onu haşladım .ben çok severim yeşil mercimekle yemegini. ilginç bir tad hem tatlı ,hem tuzlu ..
ama 1. aşamada degeri yüksek oldugundan 65.yiyemiyordum ..... 2. aşamadada degeri yüksek fakat yeşil mercimekle 22. beraber olunca degeri baya uygun oldu .afiyet olsun bana ....

vereliniortak aferin kıs sultan ..Şeniz öğleni dışarda atlamışız galiba .yerimseniben

sagol abalcımda bn kpss için dersaneye basldım bugün sen görmedin galiba bir önceki sayfada bu yüzden skıntıda oldgumu yazmıstım ve senin nacizane tecrübenden faydalnmak istyorum. pazretsi cuma dersane günüm bundan böle

aebencim o dönemde kesmiştim evet yani her akşam sizin gibi yemedim.belkide bundanda kolay verdim.herşeyin ölçülü yeneni normal bencede.ama hiçbir beslenme uzmanı her akşam yada gün aşırı atıştırmalık olarak kuruyemişi önermiyor.kl değerideni bir taraf et cevizi elinle ezdiğinde bile vıcık vıcık yağ bırakıyor keza fıstık yerken bile ellerini yağlandırıyor.(bu arada dizimde leptop bir yandanda kazağımın cebinden beyaz leblebi tırtıklıyorumsempatiksalakcinni ) tamamen kesitmden kastım eşim yerken 2-3 tane alıp başka koltuğa geçiyordum elim durmayacak yiycem diye.şimdide ona mısır patlatıyorum mesela avucuma alıp başka koltuğa geçiyorum.yanına otursam yiycem çünki.o dönemdede nefsimi terbiye edebilmek için bunları yaptım.ve burda dikkat edersen arkadaşların tamamı dayanamayıp yiycem korkusu yaşıyor yada dayanamadım yedim diyorlar.yani bende hemen herkesteki gibi bir iki taneyle kalmıycam diye yemedim.ben çerez tabağının yanına otursam kurutana kadar yerim.burda bir arkadaşın bitteri bitirene kadar durmadığı gibi:)gebeliğimde cevizi bademi bende tükettim.ama kesinlikle her akşam yada gün aşırı değil.bana kalırsa çerezi tüketen arkadaşlardabunu dikkate alsınlar.zaten tohumların yağını başka yollada alıyorlar çünki.ayçiçek yağından fındık yağından vs..tahılıda ekmekle alıyorsunuz.aklınızı karıştırmak istemem ama arzu edenler diyetisyene de sorabilir.hafta iki kere ve küçük bir avuçtan fazlasını önermeyecektir.herşeyin azı karar çoğu zarar....

bu arada aeben bn kpss için kursa basladım ögünler beni az zorlucak gibi bugün saat 1 de aksam 6 ya kadr dersanedeydim Allhtan yanımda ktu süt götrmüsütm birazda fındıkla bastrdım aclıgmı ama yinede ögle yemegi yemedgim içim aksama acıkmıs olrak döndüm evecokacimcoook

ya bnm 11 bucuk gibi evden cıkmam lazım sabahta erken uyanamıyorum hadi kahvltıyı erken yapıp öglenide cıkmadan yesem bu sefer ara ögün muhakkak yapmam lazım ki ac bırakmaıym mideyi sonrada aksam abartmak istemem...

cuma günü birde drsanem o 1 de baslıcak en gec 12 bucuktada cıkıcam evden bide o gün aksam saat 7 ye kadr dersanem eve geleseye 45 dk gecer. buda uzun bi zaman ya napsam acaba sabahı 8 gibi yapsam saat 11 de ögle 3 gibi ara 6 gibide yanıma ayranla leblebi alsam onunla aksam yemegini yesem eve geldigmde sadece yatmadna bi ara yapsam nasıl olur sence buray yazıp sayfayı kalabalıklastrmak istemzdim ama olmazsa özelden konusalım ablacım..
sultanım görmemişim kusura bakma .....:kedi: sana tam buday ekmegiyle yapılmış sandöviç öneririm içine peynir yeşilik bazan ton balıgı .vs.... süre uzun o yüzden açıkırsın gelene kadarda geç olur ......
böyle günlerde sabah bol ekmek yerine yumurtalı kavaltı yaparsın arada bir dengelenir.... buluruz bişilerde ha üzülme . mucuks...

Son düzenleme:
sultanım görmemişim kusura bakma .....:kedi: sana tam buday ekmegiyle yapılmış sandöviç öneririm içine peynir yeşilik bazan ton balıgı .vs.... süre uzun o yüzden açıkırsın gelene kadarda geç olur ......
böyle günlerde sabah bol ekmek yerine yumurtalı kavaltı yaparsın arada bir dengelenir.... buluruz bişilerde ha üzülme . mucuks...

sagol aebenim inan acelesi yoktu ama bugün içime dert olmustu resmen zaten belli bi düzen oturtuncaya kadr menülerimi sana sorarak devm ederim yada yanıma ladıklarımı falan yazarım ne blim bi şeklde düzene sokarım insl haziran sonuna kadr böle olcak gibi.
hiç esirgemedgin destedgin için cok sagol ablacıma.s.

aklıma gelmişken bana kim pirincsz yogurt corbası tarifi verecek mercimek dsnda bi corba içmek istyorum hazr corbalr cıss tarhana cısss acaba içine pirinc yerine yeşl mercimkle az bulgurr katsam nasıl olurCADIARZU

aeben hoşbulduk canım
sultan gibi mesela ben bugün öğlen buğdaylı nohutlu çok azda yeşil mercimekli yoğurt çorbası içtim çok güzel denemek istersen tarif edebilirim

bu nohutlu buğdaylı mercimekli çorba detox çorbası aynı zamanda derincim.ödemde alıyor gün boyu içilince.başka bir topikte bundan bahsetmişler okumuştum geçen gün.hatta aebende yapmış sanırım,bu konuda onada danışabilir bir kaç öğün bile içebilirsniz bence.ben yazın o çorbası çok sık yapar içerim,aşüreyi anımsayıyor bana:)hemde tokluk sağlıyor.hatta yarın yapiim bak canım istedi:)hem sütte yapar bize.

günaydınlar herkese

dün yediklerim
sabah
3 dilim tam buğday elmeği
kk kadar beyaz peynir
zeytin ezmesi

öğlen
1 tabak yeşill fasülye yemeği
1 kase yoğurt

ara
1 adet portakal

akşam
1 tabak az haşlanmış makarna
yoğurt + salata

aslında dün akşam ıspanak yemeği yiyecektim ama eve gitmedim bir arkadaşıma gittim . sağolsun hiç ısrar etmedi makarnayı ben haşladım 8 dakika sonra kendime 1 tabak ayırdım . yoğutla beraber yedim .

günaydınlar herkese

dün yediklerim
sabah
3 dilim tam buğday elmeği
kk kadar beyaz peynir
zeytin ezmesi

öğlen
1 tabak yeşill fasülye yemeği
1 kase yoğurt

ara
1 adet portakal

akşam
1 tabak az haşlanmış makarna
yoğurt + salata

aslında dün akşam ıspanak yemeği yiyecektim ama eve gitmedim bir arkadaşıma gittim . sağolsun hiç ısrar etmedi makarnayı ben haşladım 8 dakika sonra kendime 1 tabak ayırdım . yoğutla beraber yedim .
alkisalkisalkisalkisalkisalkis süpersin nazlım .
yanlız bir iki hatırlatma yapmam lazım sana .kitabın 219 ve özeliklede221. sayfasını oku .. menülerine bakınca protein az aldıgını görüyürum genelde bu et kısmını az yedigin için birazda ..fisfisfis senin şu anda günde en az 80.90 gr. protein alman lazımki kilo verebilesin . o sayfada nelerde ve ne kadar alman gereken protein var . bna biraz dikkat et . menülerin genelde karbonhidrat ve sebze oluyor .

ve sabahları ekmegin yanında mutlaka kan şeker oranını düşürmek için sebze türü yeşillik bişiler ye maydonoz tere gibi.
işi sıkı tutmamız lazım senin durumun özel dügüne ne kaldı .delikafadulden

ben bu beslenmeye ilk başladıgımda 1.5 ay hiç kaçamak yapmadım ve o 1.5 ayda 6. kilo verdim . sonra araya bayram vs girdi.laelaelaelaelae
sende bu zamanda en az 60 altını görmeliyiz dügüne kadar hadi bakalım . bol protein bol salata . bol su .:lepi: sporun nerde ?:eek:klava:

alkisalkisalkisalkisalkisalkis süpersin nazlım .
yanlız bir iki hatırlatma yapmam lazım sana .kitabın 219 ve özeliklede221. sayfasını oku .. menülerine bakınca protein az aldıgını görüyürum genelde bu et kısmını az yedigin için birazda ..fisfisfis senin şu anda günde en az 80.90 gr. protein alman lazımki kilo verebilesin . o sayfada nelerde ve ne kadar alman gereken protein var . bna biraz dikkat et . menülerin genelde karbonhidrat ve sebze oluyor .

ve sabahları ekmegin yanında mutlaka kan şeker oranını düşürmek için sebze türü yeşillik bişiler ye maydonoz tere gibi.
işi sıkı tutmamız lazım senin durumun özel dügüne ne kaldı .delikafadulden

ben bu beslenmeye ilk başladıgımda 1.5 ay hiç kaçamak yapmadım ve o 1.5 ayda 6. kilo verdim . sonra araya bayram vs girdi.laelaelaelaelae
sende bu zamanda en az 60 altını görmeliyiz dügüne kadar hadi bakalım . bol protein bol salata . bol su .:lepi: sporun nerde ?:eek:klava:

tamam ablacığım . biraz daha dikkat edeceğim protein kısmına . tere falan sevmiyorum ama maydonoz yemeye çalışıcam artık . haftasonu sürekli koşuşturma halindeydim . baya gezdim dolaştım . bir kaç gün eve hep geç gittim onun için spor yapamadım ama koşu bandımın tozonu aldım . söz ablacığım bu akşamdan itibaren başlayacağım sporumada düğüne kadar 5 li rakamları görmeliyim tekrar

sagol aebenim inan acelesi yoktu ama bugün içime dert olmustu resmen zaten belli bi düzen oturtuncaya kadr menülerimi sana sorarak devm ederim yada yanıma ladıklarımı falan yazarım ne blim bi şeklde düzene sokarım insl haziran sonuna kadr böle olcak gibi.
hiç esirgemedgin destedgin için cok sagol ablacıma.s.
sultanım akşam aceleyle yazdım hemen çıktım sana . gerçi şimdide çıkıcam sırf senin ve nazlım için girdim kızılaya inicem .kitaplarımı alıcam .opuyorumnanaktan
fıstıgım haftanın 3.4 günü böyle besleneceksin anladıgım kadarıyla vede arada bir dışarda tavuk döner (ekmeksiz)yeme gibide bi şansın olmuyor galiba :uhm: eger öyle bir imkanın varsa arada bir önerrim ama imkanlar her zaman olmuyor .yerimseniben
dedigim gibi ogünlerde kavaltıda ekmege agırlık vermez yumurtalı peynirli kavaltı yapabilirsin arada bir. böyllikle ekmegini öğlen yeme şansın olur . bazanda hem kavaltıda hemde öglen ekmek yiyebilirsin illada kısıtlamayalım seni sıkıntın olmasın .yerimseniben öglenleri yanına dedigim gibi içinde tavuk haşlama ton balıgıla yeşillik yada peynir yeşilik gibi sandöviç hazırlya bilirsin yanında ayranla . ha hatırlamışken sen hazır ayranlaran hiç korkma yag oranları senin sandıgın gibi deyil . geçengün baktım % 15 birinki . zaten yogurdunki %3.4. arasında ona bile izin var ayrana neden olmasın gönül rahatlıgı ile öglenleri içebilirsin yani ....... sıkıldıgında sürde içebilirsin ....zemuszemus

ve eger imkenın olursa kuçuk kapaklı yada uygun bir kapta ton balıklı yada hş tavuklu salata götüre bilirsin . ortam nasıl bilmiyorum ama .sositososito
aebencim o dönemde kesmiştim evet yani her akşam sizin gibi yemedim.belkide bundanda kolay verdim.herşeyin ölçülü yeneni normal bencede.ama hiçbir beslenme uzmanı her akşam yada gün aşırı atıştırmalık olarak kuruyemişi önermiyor.kl değerideni bir taraf et cevizi elinle ezdiğinde bile vıcık vıcık yağ bırakıyor keza fıstık yerken bile ellerini yağlandırıyor.(bu arada dizimde leptop bir yandanda kazağımın cebinden beyaz leblebi tırtıklıyorumsempatiksalakcinni ) tamamen kesitmden kastım eşim yerken 2-3 tane alıp başka koltuğa geçiyordum elim durmayacak yiycem diye.şimdide ona mısır patlatıyorum mesela avucuma alıp başka koltuğa geçiyorum.yanına otursam yiycem çünki.o dönemdede nefsimi terbiye edebilmek için bunları yaptım.ve burda dikkat edersen arkadaşların tamamı dayanamayıp yiycem korkusu yaşıyor yada dayanamadım yedim diyorlar.yani bende hemen herkesteki gibi bir iki taneyle kalmıycam diye yemedim.ben çerez tabağının yanına otursam kurutana kadar yerim.burda bir arkadaşın bitteri bitirene kadar durmadığı gibi:)gebeliğimde cevizi bademi bende tükettim.ama kesinlikle her akşam yada gün aşırı değil.bana kalırsa çerezi tüketen arkadaşlardabunu dikkate alsınlar.zaten tohumların yağını başka yollada alıyorlar çünki.ayçiçek yağından fındık yağından vs..tahılıda ekmekle alıyorsunuz.aklınızı karıştırmak istemem ama arzu edenler diyetisyene de sorabilir.hafta iki kere ve küçük bir avuçtan fazlasını önermeyecektir.herşeyin azı karar çoğu zarar....
zilicim anlıyorum canım seni agzım deyince durmam diyorsun kaydirigubbakcemile3.ve öyüzdende hiç yememeyi tercih ettim diyorsun ....
ama bi hatırlatma diyetisyenleri bilmem ama okudugun çogu kitapta günlük 3.4. cevizi mutlaka öneriyorlar.yerimseniben
birde şu var biz nasıl iyi ve kötü karbonhidratlarda ayırıma gidiyorsak yağdada öyle iyi ve kötü yaglar var . bu yağlı tohumlardaki yağlarda . iyi yagların başında geliyor . yiyip yememek yada ne kadar yenecegi ne girmek istemem bu kişiye kalmış, ama ben kilo verirken abartmadan yedim opuyorumnanaktan
aklıma gelmişken bana kim pirincsz yogurt corbası tarifi verecek mercimek dsnda bi corba içmek istyorum hazr corbalr cıss tarhana cısss acaba içine pirinc yerine yeşl mercimkle az bulgurr katsam nasıl olurCADIARZU
olur sultanım hatta ben bu çorbaya hiç yağda eklemiyordum yogurdun kendi yağıylada gayet güzel oluyordu ...zemuszemus ben bu çorbayı genelde çocuklara yapıyorum yeşlmercimek ve ev kesme mantısı katıyorum harika oluyor pirinçte neymiş .sempatiksalakcinni
sebze çorbası sevmezmisin ? kitapta bol bol öeneriliyor .
ayrıca şu baklagilli olanda güzel oluyor nohut. merçimek ,buğday yogurt.

aeben hoşbulduk canım
sultan gibi mesela ben bugün öğlen buğdaylı nohutlu çok azda yeşil mercimekli yoğurt çorbası içtim çok güzel denemek istersen tarif edebilirim
evet bak derincimde tarif vermiş .opuyorumnanaktan
bu nohutlu buğdaylı mercimekli çorba detox çorbası aynı zamanda derincim.ödemde alıyor gün boyu içilince.başka bir topikte bundan bahsetmişler okumuştum geçen gün.hatta aebende yapmış sanırım,bu konuda onada danışabilir bir kaç öğün bile içebilirsniz bence.ben yazın o çorbası çok sık yapar içerim,aşüreyi anımsayıyor bana:)hemde tokluk sağlıyor.hatta yarın yapiim bak canım istedi:)hem sütte yapar bize.
afiyet olsun ...opuyorumnanaktan

Merhaba arkadaşlar
DÜNKÜ MENÜM
SABAH 1 büyük dilim tam buğday ekmeği+peynir+yeşillik+mermelat+1,5 ceviz
ÖĞLEN nohut+yeşillik ve yoğurt
ARA meyve
AKŞAM 4 kaşık kereviz yemeği+2 köfte +yoğurt ve havuç salata
GECE 1 portakal+yarım ayva
45 dk yürüdüm....kaydirigubbakcemile5

aeben hoşbulduk canım

cok sevinirim cnm tarifi daha yrıntılı verebilirsen anladgım kadryla nohut bugday ve mercimegi öncedne haslıyorsun degil mi:hulya:

sultanım akşam aceleyle yazdım hemen çıktım sana . gerçi şimdide çıkıcam sırf senin ve nazlım için girdim kızılaya inicem .kitaplarımı alıcam .opuyorumnanaktan
fıstıgım haftanın 3.4 günü böyle besleneceksin anladıgım kadarıyla vede arada bir dışarda tavuk döner (ekmeksiz)yeme gibide bi şansın olmuyor galiba :uhm: eger öyle bir imkanın varsa arada bir önerrim ama imkanlar her zaman olmuyor .yerimseniben
dedigim gibi ogünlerde kavaltıda ekmege agırlık vermez yumurtalı peynirli kavaltı yapabilirsin arada bir. böyllikle ekmegini öğlen yeme şansın olur . bazanda hem kavaltıda hemde öglen ekmek yiyebilirsin illada kısıtlamayalım seni sıkıntın olmasın .yerimseniben öglenleri yanına dedigim gibi içinde tavuk haşlama ton balıgıla yeşillik yada peynir yeşilik gibi sandöviç hazırlya bilirsin yanında ayranla . ha hatırlamışken sen hazır ayranlaran hiç korkma yag oranları senin sandıgın gibi deyil . geçengün baktım % 15 birinki . zaten yogurdunki %3.4. arasında ona bile izin var ayrana neden olmasın gönül rahatlıgı ile öglenleri içebilirsin yani ....... sıkıldıgında sürde içebilirsin ....zemuszemus

ve eger imkenın olursa kuçuk kapaklı yada uygun bir kapta ton balıklı yada hş tavuklu salata götüre bilirsin . ortam nasıl bilmiyorum ama .sositososito

zilicim anlıyorum canım seni agzım deyince durmam diyorsun kaydirigubbakcemile3.ve öyüzdende hiç yememeyi tercih ettim diyorsun ....
ama bi hatırlatma diyetisyenleri bilmem ama okudugun çogu kitapta günlük 3.4. cevizi mutlaka öneriyorlar.yerimseniben
birde şu var biz nasıl iyi ve kötü karbonhidratlarda ayırıma gidiyorsak yağdada öyle iyi ve kötü yaglar var . bu yağlı tohumlardaki yağlarda . iyi yagların başında geliyor . yiyip yememek yada ne kadar yenecegi ne girmek istemem bu kişiye kalmış, ama ben kilo verirken abartmadan yedim opuyorumnanaktan

olur sultanım hatta ben bu çorbaya hiç yağda eklemiyordum yogurdun kendi yağıylada gayet güzel oluyordu ...zemuszemus ben bu çorbayı genelde çocuklara yapıyorum yeşlmercimek ve ev kesme mantısı katıyorum harika oluyor pirinçte neymiş .sempatiksalakcinni
sebze çorbası sevmezmisin ? kitapta bol bol öeneriliyor .
ayrıca şu baklagilli olanda güzel oluyor nohut. merçimek ,buğday yogurt.

ablacım haftda sadece 2 gün dersanem olucak pazartesi cuma günleri sadece onun dsında bi sorun yok cok sükür yalnız dsrda yerim ama vakit kısıtılı olunca bide dersanem birz merkeze uzak ölede bi problem var az keşif yapmam lazım etrafında öle tavuk döner vs varmı diyesempatiksalakcinni

yanımda götrsem bilmiyom nasıl olur dün yanımda fındıkla kutu süt almıstım onlarla gecstrdim arkdsım bisküvi uzatıyo bir tanecik ye diye nolcak bitaneden bişy olmaz demez mi:eek:lmaz: bn sana bir gün önceden mesela persembeden cuma için dsndgüm menüyü sölerim ortak bi seklde karar alırız olur mu aebenimolumunekankayizsmile

bu arada sebze corbasını bir kere anneme yaptrdım ve sonuc hüsran hiç içemedim ya:kedi:böle dupduru bişy olmustu ama siz farklı yapıyorsanız onuda denerim. kaydirigubbakcemile5

günaydın herkeslere:çok üzgünüm:

günaydın beyazım hayırdr cnm neden üzgünsün bölesenağlama

X