Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

canım tarifini verdiğim şekilde yapabilirsin reçelini seviyorsan kahvaltıda tatlı yemeyi.ayrıca dün ben gün kurusu kayısıları doğrayı çok az kuyla kısık ateşte pişirdim.pişince kapağını açıp ılımasını beklemeden blendırla marmelat haline getirdim kapağı açık halde soğumaya bıraktım soğuyunca kaanoza aldım,tadı çok hoştu tatlı sevenler için.bal gibi tatlıydı eşime tattırdım oda beğendi.ben bunu bebeğimin yoğurduna yada muhallebilerine doğal yoldan tatlandırmak amaçlı yaptım ama sizin için kahvaltı yada yoğurdunuza katıp yemek için tatlı olabilir.hemde bağırsaklarınızı yumuşatır.yapanlara afiyet olsun.boshayallersmile

çok sağol canım dediğin tarifi yapıcam annemlere gidersem orda satıyodu bir amca, hatta alasım geldi vazgeçmiştim. inciri doğrayıp sütle pişirsek nasıl olur acaba? duymuştum böyle birşey

Tünaydın kızlar. Az önce komşum çok tatlı bir bayan var onu gördüm bu kış ne kadar çok zayıfladın ne yatın sen flan dedi :) çok sevindim bugün itibari ile dönüyorum aranızaaaaaaaaaa :))) ben yaza fit görünmeliyim allahım ya inşallah.

Bu sabah ne yedim yazayım bari
saat : 11 de kahvaltı : 2 büyük dilim tam buğday ekmeği
domates, az peynir 1 yumurta :KK43: ve çok çok az zile pekmezi tadımlık

Tünaydın kızlar. Az önce komşum çok tatlı bir bayan var onu gördüm bu kış ne kadar çok zayıfladın ne yatın sen flan dedi :) çok sevindim bugün itibari ile dönüyorum aranızaaaaaaaaaa :))) ben yaza fit görünmeliyim allahım ya inşallah.

Bu sabah ne yedim yazayım bari

tekrar aramıza katılmana cok seivndim refimkaydirigubbakcemile5 hem sen eski deneyimli monticisin senin menülerini özlemiştim:1hug:

ay insan bi baskası tarfından zayıfladgnının farkedilmesine ne kadr mutlu oluyor degil mi daha da bi artıyo motivasyonu bnde gecen kacamaklarımı ark beni fark etmedi diye duygusal bosluktan yapmıstım :jeyyar: anladım ki 2 ,3 kiloyla fark edilmiyomus yolum cok ama cok uzun:eek:

selam kızlar dün ben pek monti yapamadım annemlerdeydim

sabah 2 dilim ekmek marmelat zeytin zahter çok az krem peynir

1tane mercimekli köfte biraz tavuk yoğurt salatalık :mymeka:

içl kofte 2 tabak salata ayran:eek:lmaz:

1 tane kivi 1 bortakal:içelim:

bügünki menüm

1 buçuk dilim ekmek marmelat zeytin yoğurt zahter

1tabak mantarlı kereviz 1 bardak sütlü kako yaptım lağt

akşamda meyve yerim bol:içelim:

bende montiye basliyorum, insulin direncim var cünkü mecbur gitmeli bu kilolar cok kilo aliyorum cünkü. insallah bes ayda 20kiloyu veririm basarilar dileyin bana kizlar

Son düzenleme:
Bugün yediklerim kızlarcım biraz abartılı oldu ama son zamanlardaki en iyi menülerimden biri :)

Öğle: 15:00 1 tabak az kıymalı karnıbahar ve yoğurt, yarım saat sonra 1 kaşık kadar erişte :KK43:
1 incir
Akşam: tavuk, yoğurt ve salata

Gecede : çekirdek ve fıtı olacak ama bu gece az tutmaya çalışıcam yediğim çerezleri

tekrar aramıza katılmana cok seivndim refimkaydirigubbakcemile5 hem sen eski deneyimli monticisin senin menülerini özlemiştim:1hug:

ay insan bi baskası tarfından zayıfladgnının farkedilmesine ne kadr mutlu oluyor degil mi daha da bi artıyo motivasyonu bnde gecen kacamaklarımı ark beni fark etmedi diye duygusal bosluktan yapmıstım :jeyyar: anladım ki 2 ,3 kiloyla fark edilmiyomus yolum cok ama cok uzun:eek:

Evet Hondacım aynen öyle insan biraz olsun motive olamıyorsa benim gibi gerçeken etkili oluyor inşallah bundan sonra menülerimi de vericem cicim. Sana bi şey diyim mi şuan için toplam 6,5 kilo vermiş oluyoru ben sanırım 4 ay kadar oldu ama aslında 8,5 kiloydu ve 2 kilo geri aldım ve kilom 69 a kadar inmişti o zaman insanlar o kadar çok farkediyorlardı ki inanamzsın. Benim 2,5 yaşında bir oğlum var ve hamlelikte 30 kilo aldım :KK43: son 4 kilo ve 69 kilo iken Ankaraya bir iş ziyeretine geldim ve uzun yıllardır yani 3,5 yıldır flan görmediğim bir erkek arkadaşım cidden çocuğun var m? sen mi doğurdun yoksa biryerden mi aldınız çok formunda görünüyorsun dedi :))) bu benimson yıllarda duyduğum en güzel sözdü :) zira iri yapılı kalın kemikli olduğum için kendisi çok kalınlaşmış olduğumu düşünüyormuş görmeden önce öyle syledi yani :))):emir_bebek:

Ay ne çok yazdım özetle birilerinden birşeyler duymak cidden insanı etkiliyor...

bende montiye basliyorum, insulin direncim var cünkü mecbur gitmeli bu kilolar cok kilo aliyorum cünkü. insallah bes ayda 20kiloyu veririm basarilar dileyin bana kizlar

canım hoş geldin aramıza gider inşallah tüm kl 5 ayda başarılar dilerim:lepi:

bende münümü takdim edeyim hemncik
1 kivi
sabah
2.5 dl kızarmıs ekmek..2 parca has karnıbahr...1 cy bardagı yogurt...4 yeşil zeytin...maydonoz...
ögle
1 tabak taze fasulye..1 kase yogurt...
ara
1 fincan tarcınlı süt..2 ceviz..
aksam
karısık ızgara(az tavuk az et)salata...1 bardak ayran..
ara
bitki cayı ve bir meyve karar vermedm henüz opuyorumnanaktan

Çok sevindim refim tekrar aramıza dönmene....kaydirigubbakcemile5Komşuna teşekkür edelim seni aramıza gönderdi diye....kaydirigubbakcemile3

Canım hoşgeldin aramıza....opuyorumnanaktan

Ya ben bu haftasonu montiye uyamadım.2 gün üst üste doğum gününe davetliydim.Kaçamak yaptım haliyle.:mymeka:çok üzgünüm yarından itibaren sıkı tutucam,hatta sabah ekmek yemiyip yumurta yiyeyim diye düşünüyorum....Şimdi 1 saat bisiklete binicem,kendime ceza vermek için......:gitme:

günaydın kızlar . ben haftasonu menülerimi yazayım şimdi.

cumartesi

sabah
3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
yarım domates
1 adet salatalık
kk. kadar beyaz peynir

öğlen
1 parça haşlanmış tavuk
çoban salata
yoğurt

akşam
2 adet havuç ( akşam az oldu biliyorum . annemle çarşıya alışverişe gittik . ordanda gelinlik için provaya gittik eve geldiğimde çok geçti bişey yemek istemedim . evde salata yapabileceğim bişeyde kalmamaıştı. )

pazar

3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
peynir
5 adet zeytin
1 çay kaşığı kuşburnu marmelatı

öğlen
2 adet küçük tombul sosislerden ( çok az ketçap aldım . )
biraz peynir
3 adette zeytin yedim .

akşam
2 adet portakal

dün yine dışardaydım öğleni çok geç yedim saat 4 falandı .

hafta sonu diyette değilsek bile normal yeme düzeninden sapıyoruz ister istemez kızlar.hafta sonu tüm aile bir arada diye özenle hazırlanan kahvaltılar,geç yenilen akşam yemekleri atlanılan öğle yemeği vs..vs.. derken raydan çıkıyoruz.salı çarşamba anca toparladık derken hooop yine haftasonu yine aynı şeylerohaoldumsmile olsun yinede orta yolu bulubiliyoruz bi şekilde.bende hafta sonu dışarda yiyeceksek yada evdede olsak et türü bir menü varsa kesinlikle ekmek yemiyorum.normaldede sadece sabahları yerim ekmek.bol salata ve içecek olarakta ayranla tüketiyorum.ben eskiden çok fazla kola içerdim.artık göresim gelmiyor tiksindim diyebilirim bile.çoook nadir belki ayda yada bir kaç ayda bir eşim içerse onun bardağından bir yudum alırım.çok şekerli geliyor lıght olanlar bile.eşimde ayda yılda bir dışarda yersek kola içer.onuda ayrancı yaptım:)ben tek başıma haftada iki kutu 3 kg'lık yoğurtlardan yiyyorum.hele yazın daha fazla.ben zayıflamak için başlamadım ama yoğurda zaten çocukluktan beri çok severdim.inşallah sizde o cıss olan yiyecek içeceklerden benim gibi uzak kalmayı hatta tiksinmeyi başarırsınız.beyinde bitiyor herşey.bunlardan birini yiyecekken aklınıza nasıl inceldiğinizi getirin ve onu yerseniz bunun duraksayacağını yada o kadar çabanıın boşa gideceğini düşünün gidin bir bardak su için evin içinde bir iki tur atın bişey bulun oyalanın bakın nasıl geçtiğini göreceksiniz hevesinizin.benim artık canım bile istemiyor.çok nadir isteyince şımartacak payım oluyor kendimi.o zamanda kasmadan 1-2 lokma alıyorum tabii.haa bu arada seven varsa kahvaltınıza alternatif bişiy buldum.normalde kendimde yapıyordum ama şu an mevsimi olmadığı için aldım marketten.tat marka cevizli ezme.kızarmış ekmek ve peynir yada zeytin ezmesiyle neffffisss oluyor.kahvaltım hiç bitmesin istiyorum:) denerseniz memnun kalırsınız.(bu arada ben tat firmasında falan çalışmıyorum,bu kadar övdüm diye sanmayınlülülülülülü ama bu kadar övdüm diye bir kaç koli gönderirlerse hiçde fena olmaz dimi:jeyyar: )

MERHABALAR güzeller......a.s.
kusura bakmayın yoğundum hafta sonu giremedim ..... neler yaptınız ben yokken ....:1hug:

X