Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

MERHABALAR güzeller......a.s.
kusura bakmayın yoğundum hafta sonu giremedim ..... neler yaptınız ben yokken ....:1hug:

hoşgeldin ablacığım. ben bol bol alışveriş yaptım çeyiz için . baya bir yoruldum vede yürüdüm.

nazlım hafta sonu olmasına regmen iyi güzelim.. akşamları okadar aç bırakma kendini olurmu ....ketçaba dikkat yeme ..:eek:lmaz:

samanyolum güzelim sana nazarmı deydik . canım ne kaçamagı ......akannehir

zilicim ben yokken buraları hiç yanlız bırakmamışsın teşekür ederim canım ..olumunekankayizsmile

refim tekrar dönmüşün ...... hadi gözümüz aydın .....sositosositosositososito

hoşgeldin ablacığım. ben bol bol alışveriş yaptım çeyiz için . baya bir yoruldum vede yürüdüm.
delikafaduldenalkisalkisalkisnazlım ay ne tatlı senin günlerin şimdi ..her gününü dolu dolu yaşa .... ..zemuszemus

selam kızlar dün ben pek monti yapamadım annemlerdeydim

sabah 2 dilim ekmek marmelat zeytin zahter çok az krem peynir

1tane mercimekli köfte biraz tavuk yoğurt salatalık :mymeka:

içl kofte 2 tabak salata ayran:eek:lmaz:

1 tane kivi 1 bortakal:içelim:
hondacım evet içli köfte baya cıs ama 2 tabak salataylave ayranla dengelemeyi süper akıl etmişin ...yerimseniben
Tünaydın kızlar. Az önce komşum çok tatlı bir bayan var onu gördüm bu kış ne kadar çok zayıfladın ne yatın sen flan dedi :) çok sevindim bugün itibari ile dönüyorum aranızaaaaaaaaaa :))) ben yaza fit görünmeliyim allahım ya inşallah.

Bu sabah ne yedim yazayım bari
saat : 11 de kahvaltı : 2 büyük dilim tam buğday ekmeği
domates, az peynir 1 yumurta :KK43: ve çok çok az zile pekmezi tadımlık
hadi refim gözüm üstünde ....opuyorumnanaktan
bügünki menüm

1 buçuk dilim ekmek marmelat zeytin yoğurt zahter

1tabak mantarlı kereviz 1 bardak sütlü kako yaptım lağt

akşamda meyve yerim bol:içelim:
afiyet olsun ...opuyorumnanaktan
bende montiye basliyorum, insulin direncim var cünkü mecbur gitmeli bu kilolar cok kilo aliyorum cünkü. insallah bes ayda 20kiloyu veririm basarilar dileyin bana kizlar
hoş geldin canım başarılar.....a.s.
Bugün yediklerim kızlarcım biraz abartılı oldu ama son zamanlardaki en iyi menülerimden biri :)

saat : 11 de kahvaltı : 2 büyük dilim tam buğday ekmeği
domates, az peynir 1 yumurta :KK43: ve çok çok az zile pekmezi tadımlık
Öğle: 15:00 1 tabak az kıymalı karnıbahar ve yoğurt, yarım saat sonra 1 kaşık kadar erişte :KK43:
1 incir
Akşam: tavuk, yoğurt ve salata

Gecede : çekirdek ve fıtı olacak ama bu gece az tutmaya çalışıcam yediğim çerezleri
hadi bakalım ilk gün diye cıslara ses etmiyorum ...opuyorumnanaktan
Evet Hondacım aynen öyle insan biraz olsun motive olamıyorsa benim gibi gerçeken etkili oluyor inşallah bundan sonra menülerimi de vericem cicim. Sana bi şey diyim mi şuan için toplam 6,5 kilo vermiş oluyoru ben sanırım 4 ay kadar oldu ama aslında 8,5 kiloydu ve 2 kilo geri aldım ve kilom 69 a kadar inmişti o zaman insanlar o kadar çok farkediyorlardı ki inanamzsın. Benim 2,5 yaşında bir oğlum var ve hamlelikte 30 kilo aldım :KK43: son 4 kilo ve 69 kilo iken Ankaraya bir iş ziyeretine geldim ve uzun yıllardır yani 3,5 yıldır flan görmediğim bir erkek arkadaşım cidden çocuğun var m? sen mi doğurdun yoksa biryerden mi aldınız çok formunda görünüyorsun dedi :))) bu benimson yıllarda duyduğum en güzel sözdü :) zira iri yapılı kalın kemikli olduğum için kendisi çok kalınlaşmış olduğumu düşünüyormuş görmeden önce öyle syledi yani :))):emir_bebek:

Ay ne çok yazdım özetle birilerinden birşeyler duymak cidden insanı etkiliyor...
kaydirigubbakcemile5 zararın neresinden dönersen kardır refim .olumunekankayizsmile
bende münümü takdim edeyim hemncik
1 kivi
sabah
2.5 dl kızarmıs ekmek..2 parca has karnıbahr...1 cy bardagı yogurt...4 yeşil zeytin...maydonoz...
ögle
1 tabak taze fasulye..1 kase yogurt...
ara
1 fincan tarcınlı süt..2 ceviz..
aksam
karısık ızgara(az tavuk az et)salata...1 bardak ayran..
ara
bitki cayı ve bir meyve karar vermedm henüz opuyorumnanaktan
hım sultanım kazasız atlatmışız yemegi.yerimsenibenalkisalkisalkis

nazlım hafta sonu olmasına regmen iyi güzelim.. Akşamları okadar aç bırakma kendini olurmu ....ketçaba dikkat yeme ..:eek:lmaz:

samanyolum güzelim sana nazarmı deydik . Canım ne kaçamagı ......akannehir

zilicim ben yokken buraları hiç yanlız bırakmamışsın teşekür ederim canım ..olumunekankayizsmile

refim tekrar dönmüşün ...... Hadi gözümüz aydın .....sositosositosositososito

ablacığım kitaptan yanlış hatırlamıyorsam 1 kaşık ketçap yada mayoneze izin vardı sanki gibi hatırlıyordum ondan azcık aldım.

delikafaduldenalkisalkisalkisnazlım ay ne tatlı senin günlerin şimdi ..her gününü dolu dolu yaşa .... ..zemuszemus

evet ablacığım . her günü dolu dolu ve bu saatten sonra bol koşuşturma ile geçiriyorum. annem çeyiz sandığı almayı çok istiyordu ama ben istemiyordum hiç . annemin içinde uhte kalmasın kırmayayım annemi diye pazar günü çeyiz sandığı aldım kendime .....

ablacığım kitaptan yanlış hatırlamıyorsam 1 kaşık ketçap yada mayoneze izin vardı sanki gibi hatırlıyordum ondan azcık aldım.
YOK CANIM AZ MAYAONEZE ZİN VAR AMA KETCAP CIS ÇOK ŞEKER VARMIŞ İÇİNDE ...
evet ablacığım . her günü dolu dolu ve bu saatten sonra bol koşuşturma ile geçiriyorum. annem çeyiz sandığı almayı çok istiyordu ama ben istemiyordum hiç . annemin içinde uhte kalmasın kırmayayım annemi diye pazar günü çeyiz sandığı aldım kendime .....
zemuszemusiyi etmişin valla güle güle kullan ..anneleri kırmayalım ..yerimseniben.

YOK CANIM AZ MAYAONEZE ZİN VAR AMA KETCAP CIS ÇOK ŞEKER VARMIŞ İÇİNDE ...

zemuszemusiyi etmişin valla güle güle kullan ..anneleri kırmayalım ..yerimseniben.

tamam ablacığım bundan sonra daha çok dikkat ederim . demekki benim aklımda yanlış kalmış . neyseki çok az bişey aldım.

gelelim bana . iki gündür bende sizler gibi düzensiz yadim ... malum ögün saatleri degişince ....
birde dışarda yiyince ..
.bildiginiz gibi küçük kaçamkalar ekliyorum yemek arkalarına abartmadan ... bi süre böyle devam edicem .havalar ısınızcada yürüyüşlerle kalan kilolarıda vereyim diyorum ama şimdilik bu kiloda kalmak istiyorum .....

marmelet konuşulmuş bende geçen günlerde yapmıştım bu tür yapıyorsunuz gerçi ama . dondurucuda vişnem vardı . içine bi kaç elma rendeleyip birde blendırdan geçirdim iyce ezdim yani bide 3 kş kadar FURUKTOZ ekledim azda su kaynattım .. gayet güzel oldu ....

derincim sende hoş geldin bebeşini güle güle büyüt..........

ablacığım bişey sorcam bazen akşamları yada öğlenleri bana uyan yemekler olabilir onun için omlet yada menemen tarzı bişeyler yapsam olurmu ve omleti 2 yumurtadan yapsam fazlamı olur .

ablacığım bişey sorcam bazen akşamları yada öğlenleri bana uyan yemekler olabilir onun için omlet yada menemen tarzı bişeyler yapsam olurmu ve omleti 2 yumurtadan yapsam fazlamı olur .

SÜPER OLUR NAZLIM . niye olmasın 2. yumurtadanda olur . yumurtanın miktarına fazla takılma sedece ekmek türü ile yememeye çalış okadar.... proteinler kan şekerrini yükseltmiyor .yerimsenibenne çok ye nede aç kal dengele ortasını yeter .

dün gazetede ünlü bir diyetisyenden şunu okudum diyorki önceden yiyeceklerin kl. miktarları gözetilirdi ama şimdilerde bu artık kan şekeri gererine bakılıyor . şöyleki 100kl. bi elmayle 100kl. bir muz her nekadar aynı kl. de olsada kilo verirken ve almada aynı degerde deyillerdir . muz kan şekerini daha fazla yükseltir .insülin dalgalanmalrınna sebebe olur .
bulursam koyayım o yazıyı ....nihayet diyetisyenlerimizde bilinçleniyor ...akannehir

SÜPER OLUR NAZLIM . niye olmasın 2. yumurtadanda olur . yumurtanın miktarına fazla takılma sedece ekmek türü ile yememeye çalış okadar.... proteinler kan şekerrini yükseltmiyor .yerimsenibenne çok ye nede aç kal dengele ortasını yeter .

dün gazetede ünlü bir diyetisyenden şunu okudum diyorki önceden yiyeceklerin kl. miktarları gözetilirdi ama şimdilerde bu artık kan şekeri gererine bakılıyor . şöyleki 100kl. bi elmayle 100kl. bir muz her nekadar aynı kl. de olsada kilo verirken ve almada aynı degerde deyillerdir . muz kan şekerini daha fazla yükseltir .insülin dalgalanmalrınna sebebe olur .
bulursam koyayım o yazıyı ....nihayet diyetisyenlerimizde bilinçleniyor ...akannehir

normalde bir tek sabahları ekmek yiyorum ablacığım . ama son zamanlarda makarna ve pilava saldırmıştım bu kilolarda ondan olduya . şimdi sadece sabahları ekmek yiyiyorum. makarna ve pilavıda hayatımdan çıkardım zaten ....

hafta sonu diyette değilsek bile normal yeme düzeninden sapıyoruz ister istemez kızlar.hafta sonu tüm aile bir arada diye özenle hazırlanan kahvaltılar,geç yenilen akşam yemekleri atlanılan öğle yemeği vs..vs.. derken raydan çıkıyoruz.salı çarşamba anca toparladık derken hooop yine haftasonu yine aynı şeylerohaoldumsmile olsun yinede orta yolu bulubiliyoruz bi şekilde.bende hafta sonu dışarda yiyeceksek yada evdede olsak et türü bir menü varsa kesinlikle ekmek yemiyorum.normaldede sadece sabahları yerim ekmek.bol salata ve içecek olarakta ayranla tüketiyorum.ben eskiden çok fazla kola içerdim.artık göresim gelmiyor tiksindim diyebilirim bile.çoook nadir belki ayda yada bir kaç ayda bir eşim içerse onun bardağından bir yudum alırım.çok şekerli geliyor lıght olanlar bile.eşimde ayda yılda bir dışarda yersek kola içer.onuda ayrancı yaptım:)ben tek başıma haftada iki kutu 3 kg'lık yoğurtlardan yiyyorum.hele yazın daha fazla.ben zayıflamak için başlamadım ama yoğurda zaten çocukluktan beri çok severdim.inşallah sizde o cıss olan yiyecek içeceklerden benim gibi uzak kalmayı hatta tiksinmeyi başarırsınız.beyinde bitiyor herşey.bunlardan birini yiyecekken aklınıza nasıl inceldiğinizi getirin ve onu yerseniz bunun duraksayacağını yada o kadar çabanıın boşa gideceğini düşünün gidin bir bardak su için evin içinde bir iki tur atın bişey bulun oyalanın bakın nasıl geçtiğini göreceksiniz hevesinizin.benim artık canım bile istemiyor.çok nadir isteyince şımartacak payım oluyor kendimi.o zamanda kasmadan 1-2 lokma alıyorum tabii.haa bu arada seven varsa kahvaltınıza alternatif bişiy buldum.normalde kendimde yapıyordum ama şu an mevsimi olmadığı için aldım marketten.tat marka cevizli ezme.kızarmış ekmek ve peynir yada zeytin ezmesiyle neffffisss oluyor.kahvaltım hiç bitmesin istiyorum:) denerseniz memnun kalırsınız.(bu arada ben tat firmasında falan çalışmıyorum,bu kadar övdüm diye sanmayınlülülülülülü ama bu kadar övdüm diye bir kaç koli gönderirlerse hiçde fena olmaz dimi:jeyyar: )
arkadaşım çok güzel bir kahvaltı seçeneği vermişsin bize ama bu tat marka cevizli ezmeyi hangi marketlerde bulabiliriz acaba bende çok severim yazarsan çok sevinirim

zeynep'çiğim ben carrefourdan aldım.hatta ben geçen günde penguen'nin pincur diye bi kahvaltı sosu var onu denemiştim onu yerel bir marketten almıştım.çok hoşuma gitmişti ondan alacaktım olsaydı ama carrefourda yoktu penguen pincur tat matka aldım o penguenden de güzelmiş:)ikisinin içindede şeker karışımı yok ve katı yağ içermiyorlar.rahatça yiyebilirsiniz yani.alıp deneyenlere afiyet olsun.et ve yağ olmasın:)aebencim hoşgeldin,merak etmiştim valla seni.bu arada ben fazladan aldığım o kilocukları verdim sayılır yarım kg kaldı.sayfalarda dolaşırken walk at home diye bişey gördüm hemen indirdim.evde yürüyüş bir nevii.ama acaip efor sarfettiriyor.kan ter içinde kaldım.streç sarıp yapmıştım.resmen yerlere damladı terler o kadar terletti yani.ve ben normalde terleyemeyen biriyim.ve vücudum spora alışık hamda değildim ama bunlara rağmen şıp şıp damladı resmen.buda küçük bir dip not.bilginize....

samanyolum güzelim sana nazarmı deydik . canım ne kaçamagı ......akannehir

Ya sorma AEBEN ne oldu bana anlamadım,hadi birgün kaçamak yaptım,sonra akıllansana.....mafoldumbenSanki kıtlıktan çıkmışım gibi....Bugün toparlıyorum inşaallah......

zeynep'çiğim ben carrefourdan aldım.hatta ben geçen günde penguen'nin pincur diye bi kahvaltı sosu var onu denemiştim onu yerel bir marketten almıştım.çok hoşuma gitmişti ondan alacaktım olsaydı ama carrefourda yoktu penguen pincur tat matka aldım o penguenden de güzelmiş:)ikisinin içindede şeker karışımı yok ve katı yağ içermiyorlar.rahatça yiyebilirsiniz yani.alıp deneyenlere afiyet olsun.et ve yağ olmasın:)aebencim hoşgeldin,merak etmiştim valla seni.bu arada ben fazladan aldığım o kilocukları verdim sayılır yarım kg kaldı.sayfalarda dolaşırken walk at home diye bişey gördüm hemen indirdim.evde yürüyüş bir nevii.ama acaip efor sarfettiriyor.kan ter içinde kaldım.streç sarıp yapmıştım.resmen yerlere damladı terler o kadar terletti yani.ve ben normalde terleyemeyen biriyim.ve vücudum spora alışık hamda değildim ama bunlara rağmen şıp şıp damladı resmen.buda küçük bir dip not.bilginize....
anladım canım çok tşk ettim inşş ikisinden birini bulurumda afiyetle yerken sanada dua ederim canım

hondacım evet içli köfte baya cıs ama 2 tabak salataylave ayranla dengelemeyi süper akıl etmişin ...yerimseniben

hadi refim gözüm üstünde ....opuyorumnanaktan

afiyet olsun ...opuyorumnanaktan

hoş geldin canım başarılar.....a.s.

hadi bakalım ilk gün diye cıslara ses etmiyorum ...opuyorumnanaktan

kaydirigubbakcemile5 zararın neresinden dönersen kardır refim .olumunekankayizsmile

hım sultanım kazasız atlatmışız yemegi.yerimsenibenalkisalkisalkis

cok sükür atlattım evet ablacım hatta porsiyonumu dahada azaltmak için bizimilerede tadımlık verdim ee biri bni biraz daha fazla yemekten kurtarmıs oldu:lepi:

bu sabah bende azda olsa ender saracı izledim yiycekleri dengelrken tıpki monti amcamın taktgini uygulamamz gerektignden bahsediyordu kesnlikle lifli bir sebze sartyerimseniben

bügünkü menüm

yarım armut 3 dilim ekmek zeytin krem peynir domates

öğlen işe daldım yemek nasip olmadı

akşam dışardaydım tavuk ızgara bol salata ayran

meyve yerim artıkopuyorumnanaktan

bu arada aeben bn kpss için kursa basladım ögünler beni az zorlucak gibi bugün saat 1 de aksam 6 ya kadr dersanedeydim Allhtan yanımda ktu süt götrmüsütm birazda fındıkla bastrdım aclıgmı ama yinede ögle yemegi yemedgim içim aksama acıkmıs olrak döndüm evecokacimcoook

ya bnm 11 bucuk gibi evden cıkmam lazım sabahta erken uyanamıyorum hadi kahvltıyı erken yapıp öglenide cıkmadan yesem bu sefer ara ögün muhakkak yapmam lazım ki ac bırakmaıym mideyi sonrada aksam abartmak istemem...

cuma günü birde drsanem o 1 de baslıcak en gec 12 bucuktada cıkıcam evden bide o gün aksam saat 7 ye kadr dersanem eve geleseye 45 dk gecer. buda uzun bi zaman ya napsam acaba sabahı 8 gibi yapsam saat 11 de ögle 3 gibi ara 6 gibide yanıma ayranla leblebi alsam onunla aksam yemegini yesem eve geldigmde sadece yatmadna bi ara yapsam nasıl olur sence buray yazıp sayfayı kalabalıklastrmak istemzdim ama olmazsa özelden konusalım ablacım..

X