mobbing

Okuduğumu anlıyorum açık ve net kendine dokunuşmşlar beni gönderecekler bende giderayak bunları söyleyin diyo çocukları sonra dile getirdi
şiddet olayını şikayet edeceğini ta aylar öncesinden bu olay olmadan söylemiş. ama müdür öyle bi hodri meydan demiş ki konu sahibi de "bu kadar korkusuzsa adamı vardır şikayet etmem işe yaramaz, çocuklara bi fayda sağlamaz, onu değil beni gönderirler" diye düşünmüş. yani düşünün karşınızda böyle arsız ve arkası güçlü insanlar varken şikayet etmek işe yaramıyor bu çaresizliği göremiyor musunuz? konu sahibi şuan gidip ilçeye şikayet etse yine değişen bi şey olmayacak, bence onu suçlamaktansa bu adamı torpilinin bile kurtaramayacağı bi şeyler düşünüp akıl verelim. mesela benim aklıma gelen sosyal medyaya yaymak, haber kanallarının whatsapp numaralarına göndermek, etkisi olur mu bilemiyorum, halktan tepki büyük olursa belki o müdürün arkasındaki adamlar da onu kurtaramaz.

Bence burda mobbing diye konu açacağına dayak diye açmalıydı asıl amacı bu olmalıydı.

Arkadaşlar ahkam kesmek kolay. Ama birini şikayet etmek dan diye yapılacak bi şey değil. Benim tavsiyem bi video çekin ve haber kanallarına tüm kanallara yollayın Oglusumubekliyorum
Teşekkür ederim hocam. İdareyle kötü olma sebebim zaten çocukları düşünmem yüzüne söylemem bunu direk ama arkadaşlar sonuca odaklanmis. Ses etmeseydim programim harikaydi. O gün haklısınız perde işine karismamaliydim bi daha olmaz da diyebilirdim

Arkadaşlar ahkam kesmek kolay. Ama birini şikayet etmek dan diye yapılacak bi şey değil. Benim tavsiyem bi video çekin ve haber kanallarına tüm kanallara yollayın Oglusumubekliyorum
Şuan böyle bir olayı dan diye şikayet etmek gayet kolay
Eline alıyorsun cep telefonunu kamerayla çekiyorsun sonrada bir sürü WhatsApp ihbar numaraları var haber kanallarının ona gönderiyorsun
Buraya kendi ile ilgili konu açana kadar okulda şiddet uygulanıyor çocuklara, kimliğimi belli etmeden nasıl şikayet ederim demesi bile yeterdi
Ama sorun o değil sorun ders programı

Hayır veliler de bi cins. Anlamıyorum okulda dayak var Nası sessiz kalıyorlar. Perde merde işleri hikaye onlar da ses çıkarmanız şikayet etmeniz sıkıntı olur, okulun perde işi için şikayet olursa bi şey çıkmaz olan size olur müdür iyice takar. Ama şiddet olayı apayrı farklı bir konu. Velilere hayret çarpı hayret kere hayret ediyorum

Beni daha çok şaşırtan mudur yardimcisinin yeğenini ulu orta kayirmasina sessiz kalmalari oldu. Yoksa maalesef orta ve eski kuşakta idareci Dove bilir zihniyeti hakim

Ders programı neden sorunlu oldu peki buna odaklan ordan burdan laf çekme cimbizla. Senin gibi biri çıkacak diye insanlar muhattap olmaya korkuyor üstlerle. Bilsem meb te muhattabim var neden durayim.

Ders programı neden sorunlu oldu peki buna odaklan ordan burdan laf çekme cimbizla. Senin gibi biri çıkacak diye insanlar muhattap olmaya korkuyor üstlerle. Bilsem meb te muhattabim var neden durayim.
Mebde yoksa aile sosyal Politikalar bakanlığında var bir sürü basın kuruluşu var bimer var ki bimer şikayetlerle gayet de güzel ilgileniyor
Zabıta amiri tokat atarken çekildi ve yer yerinden oynadı
Siz burda vicdan kasmayın bence ders programımız “Kalkarken kadrolu olsaydım yada 6 aylik bebeğim olmasaydı bu muhabbeti yaptirmayacagimi belirttim.
Aksini iddia etti.
Bu arada sınıf öğretmeni ağlayarak "ben sene başı ceza için 1 tl topladım onu şikayet ettiler ben o yüzden bu işi istemiyorum
dedi. Ona aynı şey olmadığını gerekirse benim adımı veli ye verebileceğini söyledim ama biri benim okulum dedi biri benim sınıfım,sen karışma...
Şuan ders programını değiştirdi ve bana aralarda 3 saat boş ders vermiş mesela
” bundan dolayı değişmiş şiddete göz yummadığınız için değil

O nasıl okulmuş ya. Kaç okulda çalıştım ne böyle idareci ne de öğretmen ortamı gördüm. Duymadım da. Ağlamak nedir koca kadın. Tahta kalemini niye öğrenci alsın. Ceza için niçin para toplanır? Fotokopiyi, kağıdı anlarım da. Çok ilginçmiş mutlaka denetlenmeli. Öğrenci dövmek hele özel eğitim öğrencisini ne münasebet. Ben yanlış anlaşılmasın diye kameranın olmadığı yerde öğrenciyle bire bir konuşmam bile. Vurdu der, izi kalır. Böyle rahatlık mı olur. Siz ilçeye değil direk bakanlığa şikayet edin belli ki orda düzeni kurmuşlar. Onların yüzünden biz de zan altında kalıyoruz ve artık nefret ediyorum bunlar ve bilinçsiz ama çok bildiğini sanan veliler birleştiler, meslekten soğuttular.

Ben yorumları baştan sona okudum
bir okulda bu kadar sorun nasıl olur anlam veremedim.
Dayak diyorsunuz hem de defalarca aleni bir şekilde yapılıyor velilerden hiç ses yok şikayet yok.
Okulda ki öğretmenler hepsi kötü yüz karası eğitim yerler de ama yine şikayet yok.
Kaç yıllık öğretmenim böylesi bir düzene hiç şahit olmadım. Bırakın dayağı velilerden gittikçe korkulan bir düzen oluştu.
Eski müdürler de kalmadı sizin anlattığınız gibi
Mobing diyorsunuz ama sizin uğradığınız bir haksızlık da göremedim. Evdeki düzeninize göre uygulanmaz ki ders programı, sizinki yine iyi benim arkadaşım ders programı görseniz kafayı yerdiniz. Anlayışlı olunabilir ama zorunluluk değildir.
Dayak konusu affedilemez geçiştirilemez ve tehdit malzemesi olarak kullanılamaz.
Perde konusunda siz haklısınız. Ödenek beklemekle olunacak şeyler değil. İyi yapmışsınız almakla

Bak bi abla olarak sana bir öğüt veriyorum. Her bildiğin her şekilde söylenmez. Müdürlerle bizim aramızdaki fark şu. Bizim penceremiz sadece kendi sınıfımız sadece oradaki sorunları görür onları önemli buluruz ama müdürler bütün okulu görür. YAni demem o ki sen sana denileni yap ama bildiğini de oku eğitim kaliteni artıracak her faaliyette bulun bunları yaparken müdürle ters düşme onar zaten senin başarını görüp desteklemeye devam ederler

Dayak konusu şaşkınlık yarattı bende artık öğrenciler bile şikayet edebiliyorken bu kadar rahatlık anlam veremedim.

Okuduğumu anlıyorum açık ve net kendine dokunuşmşlar beni gönderecekler bende giderayak bunları söyleyin diyo çocukları sonra dile getirdi gözünü yummuş para almış lanet para
Arkadaş zaten ücretli öğretmen. Toplamda 1300 tl gibi bir ücret alıyor. Şubat tatilinde ve yaz talinde de almıyor. Her fırsatta ücreti kesiliyor. Zaten oraya öğretmen atandığı anda direk işi bitiyor sebep sunulmasına gerek yok. Sene sonunda yine sebep sunmadan başka bir ücretli öğretmen alabilirler. Yani öyle aşırı stratejik düşünülecek bir şey yok. Gider ayak onları da yakayım falan diye. Ayrıca çok kaba konuşuyorsunuz. İnşallah siz ve sizin gibi insanların çocuğuna öğretmen olmam hiçbir zaman.

[QUOTE!]="nongrata, post: 54010503, member: 822239"]Ücretli öğretmen hiçbir zaman nöbet tutmaz zaten hocam :)[/QUOTE]
Eski okulumdaki ücretliler bir değil iki gün tutuyordu. Siz görmediniz diye öyle bişey yok değil.

[QUOTE!]="nongrata, post: 54010503, member: 822239"]Ücretli öğretmen hiçbir zaman nöbet tutmaz zaten hocam :)
Eski okulumdaki ücretliler bir değil iki gün tutuyordu. Siz görmediniz diye öyle bişey yok değil.[/QUOTE]

Yönetmelikte öyle bir şey yok. öyle bir görevi yok. Gördüğüme göre konuşmuyorum. Ya da ücretini öderler.

Son düzenleme:
Sadece size ters gidilince dayak yiyen öğrencileri düşünmeniz çok vicdanlı bir hareket. Tebrik ederim içine nasıl sığdırdınız o çocukların dayak yemesini? Siz şikayet etmeyecekseniz söyleyin biz edelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…