mobbing

Konuyu açma amacım aslında buydu. Eşime dedim kaç kere,soru sorarlar kalırım dedi yapmadı. Ben yapamadım mudur bana sen miydin dese hayir diyemezdim. Ama suan hala anlasilmadigimi gördüğüm için bunu talep etmiyorum. Mesela müdüre hanim İstanbul da olsaydı zaten isim verip sorduracaktim kimdir necidir neyine güvenir diye. Ama suan işler daha çok karisir onu gördüm. İşe basladiktan sonra actigim konu zaten öğrencime dair ve sonrası yok. Yani size aylardır neler yaşadım bilmeden yorum hakkı vermiyorum eskiye dair. Ben ufak bebeği olan ve calisamazsa mamasini alamayacak biri olarak bu kadar tepki verebildim. Ötesi kendi yavrumu riske sokar. Uzaktan konuşması kolay. Ben ne yapacağıma da karar verdim zaten...

O sınıf öğretmeni isguzarlik yapmasaydi aslında olan buydu. Ama sanırım teneffüslerde dahi Suriyeliler e türkçe öğretmem ön plana çıkmam onu tahrik etti. Veliler nasıl susuyor ben de anlamıyorum aslında. Bikaç kere çocuklar falanca öğretmen şunu dövdü diyince benim çocuğum olsa şikayet ederim dedim ama bişey çıkmadı. Her rehberlik dersinde şiddet kimden gelirse gelsin yanlıştıri da aşılamaya çalıştım. Demek doğru frekanstan konuşmadım.

İnşallah bir an önce foyası ortaya çıkar ve ceza alır, böyle saçma bir idareci/öğretmen olamaz.
Çok sinir oldum...
Her velim konuşmaya geldiğinde (öğrenci durumu için ) çocuğunuza da okuldaki durumu sorun ve inanin dedim ama mesela o konuşmaya öğrencinin annesi bile"okul çok iyi hocam sorun oğlum da"dedi. Gerçi sorun olduğunu kabul etmiyor normalde.

Kadresiniz özel eğitim mi? Olsa da olmasa da size tavsiyem devamli öğretmenlerle iletişim halinde olun. Sahip cikilmayana elleri daha fazla uzanıyor maalesef.

Teşekkür ederim. Bende onu düşünüyorum. Ama gizli is yapamam umarim becerebilirim. Önlügün cebine koyacagim videoyu açıp telefonu.

Suraya gelip ucretli ogretmenlik nasil biseydir bir haber olup robinhoodculuk oynamiyorlar mi ayar oluyorum.Kendi isleri ellerinden gitme ihtimali olsa diye empati bile yapamiyorlar !
Hele ki biraz kibirliysen,egon yuksekse bir saniye o okulda bulunmayacaklar burda kendini dusunuyorsun diyor.
Konu sahibi,bir ogretmen olarak seni anliyorum.Yorumlari okuyunca zaten sana hak verenlerin de disardan atip tutanlar degil ogretmenler oldugunu da gorebiliyorum.Yoksa huzurun cik milli egitime anlat derdini.2. Donem icin baska bir okul iste.Biliyorum zaten zar zor alismissindir ortama ama huzur da onemli.
Bir de senin süt iznin yok mu ?Bebegin daha 6 aylik.Senin programini buna gore yapmak zorunda !
Sendikaya da gidebilirsin ayrica.Bu da bir alternatif.

Birinci olarak ders programi degisene kadar gayet susmussunuz simdide suscaksiniz tahmin edersinizki ilce memlerde adami olmayani idareci yapmazlar... Ikinci olarak dayak atmak suc sikayet veya goruntu lazim ama ogretmenler tenefuste ders anlattim diye beni kiskandi mantigi da komik olmus... Bide ogrencileri ogretmeni sikayet etme konusunda tahrik edene kadar once gidip ogretmenin kendisiyle konusmaniz lazimdi sonucta meslektassiniz.. Simdiye kadar nasil cenenizi kapattiysaniz bundan sonra da kaparsiniz ne de olsa size dokunulmadikca sikinti yok aylardir dayak vardi sorun yoktu program degisti herkes kotu...

Sende az altta kalmamissin :) adamin korkulu ruyasi olmussun. Tabiki videoya çek tum dayaklari. Yolla basina bimere . Adam olsun o mudur dallamasi. Butun okullar onun gibilerle dolu

Ücretli öğretmenlik tüm mesleklerin olabilecek en alt sınıfıdır. Çünkü mevsimlik işçi sınıfındasınızdır ve sigortanız yarim yatar. Sizi öğretmen görmezler umursamazlar. Dayak varsa buna ses çıkarmalıydınız. Sınıflarda eksiklikler olur bunu orta yol bulup yapmalıydınız mudur şuan diyor ki hem adamlardan aidat alıyorum hem hoca perde için para topluyor adama ters gelmiş. Kendi yapmıyorsa da belki 100 sınıf var 100 sınıfa perde alacak para olmayabilir. Veya perdeden önce ihtiyaç vardır kalem tebeşir sabun tuvalet kagidi vs vs gibi. Bilemiyorum daha geniş dusunmek lazim orta yyol bulmak lazim ama dayaga karsi sessiz durup sizin kuyrugunuz sıkışınca sikayet düşünmeniz beni cok rahatsiz etti

Dövülen sizin çocuğunuz olsa susar miydiniz?

Olaylarla ilgili degil isin baska bir boyutuyla alakali yorum yapacağım.
Müdürle gereksiz bir diyalogunuz var gibi geldi bana.
Surekli bana sunu anlatti bana bunu anlatti vs vs yazmissiniz. Sebep? Niye boyle bir ilişki icine giriyorsunuz?
Bizim okulda da var bu sekilde arkadaslar.
Iki teneffusun birini mudur odasinda geçiriyorlar, sizi tenzih ediyorum, civik civik muhabbetler yapiliyor ( sonra kendileri anlattigi icin biliyorum ). Bu sefer de seviye yere düşüp müdür densiz densiz konusmaya baslayinca vay efendim bana nasil boyle davranır
Vermeyin bu firsatlari, gidin isinizi yapin.
Siz nerden biliyorsunuz okula ne kadsr ödenek ciktigini? Kac senelik ogretmenim ben hic boyle muhabbetler duymadim.
Sınırlarınizi koruyamamissiniz bence bazi konularda ve karsinizdaki de rahatca haddini aşıyor.

Bir video çekip Twitter’a koymanıza bakardı anonim hesaptan. Gerisi peşinden gelirdi. Yeterince istememişsiniz olarak bakıyorum bu duruma. Anlayacağımı anladım, teşekkürler.

Ogretmen olarak sizi vicdana davet ediyorum .İki de evladim var anneyim de .Birisi siddet goruyorsa ve siz susuyorsaniz bunun aciklamasi olmaz olamaz.Cocuklar icin degil mudurun basi yansin diye soyluyorsunuz bunu da.Maas ne ki yansin be bir çocuk daha siddet gormesin.ya müdür size iyi davransa akliniza gelecekmiydi ? Ellerim titriyor yazarken.Ozel insanlari nasil doverler.Sizin burda konunuz bosluklu ders programimi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…