Menfaatçi insanlarlar yüzünden üzülmek

Dilasare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
933
-99
Arkadaşlar hayırlı geceler konuyu çok uzatmak istemiyorum ..
Benim görümcem var ,sürekli menfaat peşinde bende benimle iyi oldu sanıyor sürekli aldanıyorum .
Neyse biz bayramda memlekete gittik eşimin teyze kızının düğünü vardı oda bizim araçla geldi vs .normalde samimi değiliz .
Gittik bir samimi bizimle yollarda falan ,neyse bize yolda bir yere giderseniz memlekette bende gelirim sizle falan dedi orda akıllık ettim çağırmadım .
Eşim ve çocuğum ile başbaşa gittim .
Dönüşte benim öğrencimin ailesi bizi köylerine davet etti mecbur oda geldi velim beni çok sever ,
Bakış görüş etti hemen gidip eklemiş onu çevresi geniş kimi görse konuşur .Zaten eşimle evlendiğimizden beri bana tavırları tuhaf ben hep iyi sanıyorum her defasında işi düşünce iyi oluyor genelde .
Düşük yaptım ,1 hafta oluyor sadece aradı iki defa yedi kat yabancı geldi , yakın oturuyor birde işte ayağımda sorun var çalışırken oldu gelemedim vs dedi .bende gerçek sanıp olsun sağol düşünmen yeterli dedim .Duydum ki etlisine doğum gününe gitmiş ama bize gelip bir geçmiş olsun bir şey ihtiyacın var mı demedi diğer büyük görümcem , elinden gelini yaptı geldi konuştu .
Ama bunun yaptığı çok sinirimi bozdu , böyle bir olay yaşadık , kolay değil sizce ararsa vs ne yapayım, eşimde böyle yapmasına kötü oldu, siz olsanız be yapardınız .
(Sesli mesaj özelliği ile yazdım o yüzden noktalama işaretlerim eksik ,yanlış olmuş olabilir )

Bu görümceler ne etsin
Yakın olsalar suç
Uzak olsalar suç
Minimum görüşün siz de.
Eltisinin doğum gününe gitmişmiş. Yahu kardeşim o görümce de el kapısında. 2 kez aramış işte daha ne yapsın kadın. Burda görümce konusu açanlar genellikle çok bencil oluyor.

Arabalarına bindirip memlekete götürmüşler öyle deme. Konu sahibi kvsini de sevmiyor onla ilgili peynir konusu da vardı hatırladım. Bence eş ailesine komple kıl
Bide o konu var bak arabayla götürünce noluyosa götürdün tamam Allah razı olsun sanki ne yani. Yalnız kadının konusunda kadın hakkında konuşmamız

Diğer yaptıklarında sorun yok ama geçmiş olsuna gelmesi lazımdı. Hiç olmadı sonra gelicem demeliydi. İşi düşecek bir şey yok ama. Gerçekten çok önemli işlerini halletseniz ve sonrasında sizi görmezlikten gelse ya da nankörlük etse o zaman menfaat insanı denebilir. Sizin durumda görümceye keyfine düşkün denebilir en fazla.

Benim bu konuda takıldığım tek nokta şu. Eltisinin doğum gününe gitti dediği elti takriben 25-30 bandındadır. Yani bir cafede filan doğum günü kutlamayacağını tahmin edersek koskoca kadın evde kendine doğum günü mü yapmış bu arada görümcelerle iyi olmanın tek sırrı beklentiyi minimuma indirgemektir

E neden açıkça söylemedin?
Kendini yiyene kadar söyleseydin.

Aklınız fikriniz fesatlık. Kusura bakmayın da çok yorucu ve itici birisiniz. Otobüsün bagajında 14 saat yoldan gelen peynir için ortalığı birbirine kattınız. Kaynanam bilerek bozuk gönderdi, eltiminki bozuk değildi evlat ayırıyorlar diye bir sürü söylendiniz. Eş ailesiyle görüşmeyin herkes rahat etsin.

Kadın 2 kere geçmiş olsun diye aramış yetmiyor mu? Eltinin davetini önceden kabul etmiştir veya gitmek istemiştir. Size ne, düşük yaptınız diye tüm sülale evinize mi toplansın? Kocanız duracak sizinle, destek vs olacak. Kadın her gün gelse bu sefer ona da söylenirdiniz.

Sorma peynir konusu tam fiyaskoydu Görümce gelse ona da bir kulp bulurdu eminim. Menfaati için geldi falan derdi.

Sorma peynir konusu tam fiyaskoydu Görümce gelse ona da bir kulp bulurdu eminim. Menfaati için geldi falan derdi.
Yani ben düşük yapmadım ama kimsenin rahatsızlığını da küçük önemsiz görmem. Bildiğim tek şey düşük yapsam evimde sakin huzurlu uzanmak isterim. Eşim kalsın beraber takılalım isterim. Görümce kaynana elti... en son görmek isteyeceğim kişiler olurdu heralde. 2 kere aramış kadın, napsın hayat mı dursun? Bu üye diye biliyorum ama emin değilim, (Tahin Helva'da yazmış) görümce hediye getirdi diye ona da kıllanmıştı. Samimi olmadığınız biri hediye nevresim vs getirse ne yaparsınız diye sormuştu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…