Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Sabah hastaneye gidip senin için ayrılan odaya çıkıyorsun. Önlük falan giyiniyorsun. Sen hazırlanırken eşinden örnek alınıyor. Ardından tekerlekli sandalyeyle seni almaya geliyorlar. 2.kata indiriliyorsun. Orada bir odaya alınıyorsun bazı evraklar imzalıyorsun, koluna isminin yazılı olduğu bant takılıyor. Saatin gelince opu odasına alınıyorsun. Muayene sandalyesine benzer sedyeye yatıyorsun. Doktor ve anestezist geliyor. Hafif bir uykuya dalacağını söylüyorlar :) İlaç veriliyor ve yaklaşık 20 dakika süren bir uykuya dalıyorsun :) Uyandığında başka bir sedyeye alınıyorsun. Yumurtalarının sayısını söylüyorlar. Sedyeyle odana çıkarılıyorsun. Eşin de seninle tabi. Odana kahvaltın geliyor. Hemşire gelip kullanacağın ilaçlar hakkında bilgi veriyor. Kahvaltını ettikten sonra hazırlanıp hastaneden ayrılıyorsun. Perşembe sabahı da embriyoların hakkındaki ilk bilgiyi alıyorsun. Bu kadar :)

çok teşekkür ederim.ayakta alkışlıyor önünde saygıyla eğiliyorum. yemin ederim dr a sorsam bu kadar güzel anlatamazdı. çok çok teşekkür ederim:KK9:

Sabah hastaneye gidip senin için ayrılan odaya çıkıyorsun. Önlük falan giyiniyorsun. Sen hazırlanırken eşinden örnek alınıyor. Ardından tekerlekli sandalyeyle seni almaya geliyorlar. 2.kata indiriliyorsun. Orada bir odaya alınıyorsun bazı evraklar imzalıyorsun, koluna isminin yazılı olduğu bant takılıyor. Saatin gelince opu odasına alınıyorsun. Muayene sandalyesine benzer sedyeye yatıyorsun. Doktor ve anestezist geliyor. Hafif bir uykuya dalacağını söylüyorlar :) İlaç veriliyor ve yaklaşık 20 dakika süren bir uykuya dalıyorsun :) Uyandığında başka bir sedyeye alınıyorsun. Yumurtalarının sayısını söylüyorlar. Sedyeyle odana çıkarılıyorsun. Eşin de seninle tabi. Odana kahvaltın geliyor. Hemşire gelip kullanacağın ilaçlar hakkında bilgi veriyor. Kahvaltını ettikten sonra hazırlanıp hastaneden ayrılıyorsun. Perşembe sabahı da embriyoların hakkındaki ilk bilgiyi alıyorsun. Bu kadar :)

peki transfer hangi gün yapılır sizce?

peki transfer hangi gün yapılır sizce?

Embriyoların gelişimine göre değişiyor. Opu gününü saymıyorsun. En erken 2.gün en geç 6.gün yapılıyor. Embriyoların gelişimi iyiyse 5.güne gitmesi tercih ediliyor. Durumları pek iyi değilse çok bekletmeden transferleri yapılıyor. İnşaallah haftaya pazartesi yani 5.gününde olur transferin :)

canım ya ne kadar güzel anlatmışsar anlatmışsın valla tebrikler
aylına canım bol bebişli yumurtalar toplansın inşallah

Transferi de anlatayım :)
Transfer günü sabah ya da öğlen gibi sizi arayıp şu saatte burada olun transferiniz olacak diyorlar.
Hastaneye gittiğinizde tuvalete sıkışık olmak için su içiriyorlar ama su işini abartmayın sakın sonra patlayacak gibi oluyorsunuz. Doktor transfer öncesi ultrasonda doluluk oranına bakıyor uygunsa transfer yapılıyor değilse biraz daha su için diyorlar. Ben su işini o kadar çok abartmıştım ki zor dayandım. Sizler sakın bu hataya düşmeyin.
Transfer öncesi yine odada hazırlanıyorsunuz, opu'daki gibi önlük giyiniyorsunuz sonra opu odasına alınıyorsunuz, transferiniz gerçekleşiyor siz de ekrandan miniklerinizi görüyorsunuz :emir_bebek::emir_bebek:
Transfer sonrası sedyeyle odanıza çıkarılıyorsunuz. Yarım saat dinlendikten sonra hastaneden ayrılıyorsunuz. Ve inşaallah yaklaşık 9 gün sonra pozitifi alıyorsunuz :KK16:

Son düzenleme:
Embriyoların gelişimine göre değişiyor. Opu gününü saymıyorsun. En erken 2.gün en geç 6.gün yapılıyor. Embriyoların gelişimi iyiyse 5.güne gitmesi tercih ediliyor. Durumları pek iyi değilse çok bekletmeden transferleri yapılıyor. İnşaallah haftaya pazartesi yani 5.gününde olur transferin :)

ben bunların hiç birini bilmiyordum.çok tesekkürler. şimdi beni cuma yada cumartesi transfer için çagırırlarsa moralim çok bozulur. bilmediğimiz şeyler bizi üzmez cümlesi ne kadarda doğru

ben bunların hiç birini bilmiyordum.çok tesekkürler. şimdi beni cuma yada cumartesi transfer için çagırırlarsa moralim çok bozulur. bilmediğimiz şeyler bizi üzmez cümlesi ne kadarda doğru

Durumları pek iyi değilseden kastım embriyoların dış ortamda gelişimlerini sürdüremeyeceklerini görüyor anne rahminin onlar için çok daha uygun bir ortam olacağını biliyorlar. Bu nedenle embriyoları erkenden transfer etmek daha doğru oluyor. 2.gün transferi olup da hamile kalan çok kişi okudum forumda. Bu sakın canını sıkmasın.

Durumları pek iyi değilseden kastım embriyoların dış ortamda gelişimlerini sürdüremeyeceklerini görüyor anne rahminin onlar için çok daha uygun bir ortam olacağını biliyorlar. Bu nedenle embriyoları erkenden transfer etmek daha doğru oluyor. 2.gün transferi olup da hamile kalan çok kişi okudum forumda. Bu sakın canını sıkmasın.

hakkımızda hayırlısı.stres yapmak hiç bir şeyi çözmüyor.en güzeli rahat bırakmak kendimizi

ben herkese iyi geceler diliyorum. hepimiz isteklerimize bir gün daha yaklaşmış olduk.. iyiki varsınız

Çok geçmiş olsun :26:

aa nerdeki:26:
çok geçmiş olsun canım..

aaa canım Allah korusun. Deprem çok kötü birşey.. :KK50:

geçmiş olsun canım allah korusun
vandamısın sen oralarda çok oluyormuş
Allah razı olsun arkadaşlar evt vandayım lütfen dua edin çok ihtiyacımız var Rabbim bi daha öyle kötü depremler yaşatmasın :KK50:

Kızlar az önce iğne yerlerime baktım kıpkırmızı koca noktalar olmuş iğnenin girdiği yer. Daha önce hiç olmamıştı. Neden oldu acaba :26:

X