Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

ya arkadaşlar daha önceden de söylediğim gibi biz geçen aya kadar sebebsız ınfertılıte olarak biliyoduk sorunumuzu
şimdi benden dolayı olmaması bana çok ağır gelıyo eşime karşı kendımı çok eksık görüyorum
siz nasıl atlattnız bu süreci ben bugün cok kötüyüm:2::2::2:

canım bu sorun eşinin yada senin değil bu ortak bir sorun biz evlendiğimizde ilk 6 ay istemedik sonra başladık ama bir türlü olmuyor kaç doktora gittim sorun yok diyorlar bende kendimi hep kötü hissettim kendime yüklendim hatta ailesi hocalara bile gitmiş cahilliklerinden kısacası hep üzerimde bir baskı hissettim taki memorıale karar verip eşimin ağır durumunu öğrenene kadar bu işler ben yada eşim değil sorun var ve sorundan dolayı bebek olmuyor bende sorun olmasa bile eşim tek başına baba olamıyacak onda sorun olmasada ben tek başıma anne olamıyacağım böyle düşün kendini hiç kötü hissetme herşey olablir yediklerimiz içtiklerimiz stres artık bizim düşmanlarımız ve direk rahim ve yumurtalar etkileniyor kaldıkı artık tedaviler çok iyi sen soruna odaklanma sonuca odaklan stres üzüntü dahada etkiler bu bir eksiklik değil bu bir kadınlık göstergesi değil ki çok şükür bizim doktor demişti ki eşime senin spermlerinin durumunun kötü olması senin erkek olmadığının göstergesi değil kaldı ki bu durum eşindede olabilirdi o zaman eşinize siz kadın değilsiniz anne olamazsınız diyemeyiz dimi demişti bu konular zor gözüksede rabbim başlayana yardım ediyor sorun bilindiktikten sonra ilaçlarımız var içiçez kendimize dikkat edicez ve tevekkül allaha diye daha çok dua edicez unutma bu eksiklik değil ve hepimizde olabilir

günaydınnnnn şafak 3:KK24::KK24:

dentur canım inşallah gebesindir..4-5 günün varmış sonrasında müjdeli haberini alırız inşallah..donmuşlar boşa gidecek die hiiiç düşünme bebek gelsinde donmuşlarda yada normal yoldan ne farkeder:KK16::KK16:

off saçma bir duygu ama nedense öyle hissettim keşke gelselerde ama kim kaybetmiş ben bulucam ki:KK5: ama olsun gelsinlerde ister tedaviyle ister kendiliğinden hiç farketmez iki türlüde benim yavrularım onlar başımın üstünde yerleri hazır :))

canım biz de eşimden dolayı olmadığını düşünüyorduk değerleri biraz düşüktü ama doktorlar yine de olabilir diyorlardı..ilaç kür kullandı değerleri kat kat iyileşti:nazar::nazar: sonradan öğrendik ki asıl problem bendeymiş..:KK31:
onda yada ben de sende önemi var mı verdecim..yeter ki sonuç güzel olsun:KK19:eşlerimizde problem olsa idi kendilerini eksik hissetmeleri bizi ne kadar üzerdi değil mi..eminim eşinde böyle düşündüğünü hissetse çok üzülür..bunu kendine yapma.canım bnm bebişin gelecek az kaldı:KK19:

öylede ne bileyim sankı bnm suçummuş gibi geliyoo(buarada yanlış sarı kafa kullnmışım:KK1:)

canım bu sorun eşinin yada senin değil bu ortak bir sorun biz evlendiğimizde ilk 6 ay istemedik sonra başladık ama bir türlü olmuyor kaç doktora gittim sorun yok diyorlar bende kendimi hep kötü hissettim kendime yüklendim hatta ailesi hocalara bile gitmiş cahilliklerinden kısacası hep üzerimde bir baskı hissettim taki memorıale karar verip eşimin ağır durumunu öğrenene kadar bu işler ben yada eşim değil sorun var ve sorundan dolayı bebek olmuyor bende sorun olmasa bile eşim tek başına baba olamıyacak onda sorun olmasada ben tek başıma anne olamıyacağım böyle düşün kendini hiç kötü hissetme herşey olablir yediklerimiz içtiklerimiz stres artık bizim düşmanlarımız ve direk rahim ve yumurtalar etkileniyor kaldıkı artık tedaviler çok iyi sen soruna odaklanma sonuca odaklan stres üzüntü dahada etkiler bu bir eksiklik değil bu bir kadınlık göstergesi değil ki çok şükür bizim doktor demişti ki eşime senin spermlerinin durumunun kötü olması senin erkek olmadığının göstergesi değil kaldı ki bu durum eşindede olabilirdi o zaman eşinize siz kadın değilsiniz anne olamazsınız diyemeyiz dimi demişti bu konular zor gözüksede rabbim başlayana yardım ediyor sorun bilindiktikten sonra ilaçlarımız var içiçez kendimize dikkat edicez ve tevekkül allaha diye daha çok dua edicez unutma bu eksiklik değil ve hepimizde olabilir

off saçma bir duygu ama nedense öyle hissettim keşke gelselerde ama kim kaybetmiş ben bulucam ki:KK5: ama olsun gelsinlerde ister tedaviyle ister kendiliğinden hiç farketmez iki türlüde benim yavrularım onlar başımın üstünde yerleri hazır :))

aslında bende düşünüyorm sorun eşimde olsaydı ben onu eksik görmezdim sanırım tedavı yaklaştıkça stres yapıyorum galiba:18:
buarda yazdıklarınız terapi gbi geliyoo saolun

öyle düşünme bebişin geldi gene gelicek bu kez 9 ay seninle kalıcak canımm benim:KK19:
çok az kaldı listede 29 mart yazıyor..inşallah bebişin sürpriz yapar:KK16:
29 martta hastnede mi olacaksın tahmini tarih mi o..
bende orada olacağım..bak gene kelebek oturdu mideme:18:

öylede ne bileyim sankı bnm suçummuş gibi geliyoo(buarada yanlış sarı kafa kullnmışım:KK1:)
listede tarih yok canım bende unutuyorum hep oyüzden..sen ne zaman gideceksin tedaviye..
sen de laparoskopi falan yok değil mi?

inşallah verdecmde aman boş hayaller işte benimkisi aç tavuk kendini ambarda sanırmış muhabbeti işte:KK9:

aslında olmıcak bişey değil bizim bi tanıdığın arkadaşı
kadın tup bebek için tedavi olacağı ay hamıle kalmıs
kızın adeti geçıkıyo,heralde oda bizim gibi sabırsızlanıyodur bıran önce olayımda tedavi başlasın diye
babasıda doktormuş bunun halından anlamış kızım sen galıba hamılesın dıyomus
kız yok ya fılan derken bı bakmıslar gercekten hamıle:KK52::KK52::KK52:

hayırlı olsun cnm bak bide tedaviyi iptal etmek istiyodun rabbim istedikten sonra olmayacak şey yok mucizelerin devam etsin inş bebişini kucagına alana kadar:KK49::nazar::nazar:

O kadar endişeliydim ki, nur hanım bile kızdı kötüyü düşünme diye..
Kendi durumum, eşimin ameliyatı derken bunalıma girdim..
Gördüm ki Rabbimin işine fazla karışmamak lazım, O en iyisini, en hayırlısını bilen...
Cumartesi günü mucizeydi bizim için..

Rabbim yüzünü güldürsün Beylemcim. Dün seni çok merak ettim. ElhamduLillah yazını görünce çok sevindim. Yumoşlarına barakallah. Rabbim miniciklere can versin. amin.

Bir şey aklıma takıldı, belki yanlış hatırlıyorum ama, yanılmıyorsam sen 3 tane sperm bulundu demiştin, o 5 embrio nerden çıktı:KK1:? acaba 2 embrion eş hücre mi yapmışlar? gerçekten merak ettim (dünden aklımda senin için eş hücre oluşan arkadaşlar bile var demek aklımdan geçiyordu:KK8:

Bizim durum o kadar karıştı ki, 3 ayrı sonuç verdi..benim opu saatime 3 spermi bulunca karar verdiler..o arada beni aldılar,
resmen zamanla yarıştık.
bir yandan bulmaya çalışıyorlar diğer yandan benim opu saatım geçmeyecek falan,
ürolog mustafa beyle kordine çalıştı,
eşimle biz de şaşırdık, gidince soracağız,
bizim fikrimiz ilk bulabileceği bölgeye yoğunlaşıp 3 tane bulduktan sonra beni opuya aldılar, sonradan iki tane daha buldular..
ya da ehücre kullandılar..
mustafa bey, gözünüz aydın diye girdi odaya, mutluluktan detay soramadık cnm..

öyle düşünme bebişin geldi gene gelicek bu kez 9 ay seninle kalıcak canımm benim:KK19:

listede tarih yok canım bende unutuyorum hep oyüzden..sen ne zaman gideceksin tedaviye..

bır gecıkme yada erken gelme durumu olmazsa nısan 14 adet tarıhım
yok laparoskopi fılan değil direk kısa protokol tüp bebek tedavisi
ben pıkoluyum troıdde var
zaten bu ıkıısne sınır oluyom ölecem sınırden kılo veremıyorum üstüne bıde alıyorum
sözde diyet yapıyorum böffff

aslında bende düşünüyorm sorun eşimde olsaydı ben onu eksik görmezdim sanırım tedavı yaklaştıkça stres yapıyorum galiba:18:
buarda yazdıklarınız terapi gbi geliyoo saolun

canım çok normal hepimiz yaşıyoruz tedavi zamanı o duyguları ama sen çok önemlisin bu zamanlarda kendini güvende hisset hani derler ya sırtını daya yoluna bak aynen öyle allaha güven bu yolda yürü bak neler olucak görüceksin stres üzüntü daha neler olucak ama hepsini boşver tek bir yardımcı var dua olumsuz duygular içinde olduğun heran allahı çağır tecrübe ettim dene derim :)))

aysuncum benim 29 mart hastanede olurum sanıryorum ama bilmiyorum ki tedavi dönemlerinde biraz değişiyr 1-2 gün oynuyor ama orda olursam seni mikroyu görmeye çalışcam şartları zorlucam :))

aslında olmıcak bişey değil bizim bi tanıdığın arkadaşı
kadın tup bebek için tedavi olacağı ay hamıle kalmıs
kızın adeti geçıkıyo,heralde oda bizim gibi sabırsızlanıyodur bıran önce olayımda tedavi başlasın diye
babasıda doktormuş bunun halından anlamış kızım sen galıba hamılesın dıyomus
kız yok ya fılan derken bı bakmıslar gercekten hamıle:KK52::KK52::KK52:

ne mutlu ya inşallah herklese böyle mucizeler nasip olur

canım çok normal hepimiz yaşıyoruz tedavi zamanı o duyguları ama sen çok önemlisin bu zamanlarda kendini güvende hisset hani derler ya sırtını daya yoluna bak aynen öyle allaha güven bu yolda yürü bak neler olucak görüceksin stres üzüntü daha neler olucak ama hepsini boşver tek bir yardımcı var dua olumsuz duygular içinde olduğun heran allahı çağır tecrübe ettim dene derim :)))

ne mutlu ya inşallah herklese böyle mucizeler nasip olur

zaten dua etmekten başka yapcak bişeyimiz yok
biryadan da maher zain in sölediği inşeallah hak senınle ılahısını dınlıyorum tavsıyede ederım cok guzel

inşallah dentur canım çok sevinirim :KK16::KK16:

bır gecıkme yada erken gelme durumu olmazsa nısan 14 adet tarıhım
yok laparoskopi fılan değil direk kısa protokol tüp bebek tedavisi
ben pıkoluyum troıdde var
zaten bu ıkıısne sınır oluyom ölecem sınırden kılo veremıyorum üstüne bıde alıyorum
sözde diyet yapıyorum böffff

anladım canım az kalmış tedavine sonu güzel olacak inşallah:KK19:

kızlar merhabalar..

juliadan haber yok dimi öğleden sonra gelir heralde..inş hayırlı haberlerle dönersin...

incim benim lucrin 3 gün geciktirmişti geciktirmesi normal demşlerdi zaten gecikirse ara diyolar biliyorlar gecikebilir.iğne yerleri normal buz koy istersen arada.ben mosmor kocaman iz olduğunu biliyorum.

karnıma akşam yatmadan hafif zeytinyağı sürdüm bugün dökülmüyo iyi geldi galiba...

akasyam muayenen iyi geçmiş inş müdahale olmadan sende tedaviye başlarsın hakkında hayırlısı nasılsa öyle olsun bebişlerin tutunmasına engel bişey kalmdan tedaviye başlamanda çok güzel olur..Allahım bu sefer ayırmasın sen yavrularından :nazar:

beylem kaliteli hayırlı yumoşların olsun inş seni hiç bırakmasınlar..

ya arkadaşlar daha önceden de söylediğim gibi biz geçen aya kadar sebebsız ınfertılıte olarak biliyoduk sorunumuzu
şimdi benden dolayı olmaması bana çok ağır gelıyo eşime karşı kendımı çok eksık görüyorum
siz nasıl atlattnız bu süreci ben bugün cok kötüyüm:2::2::2:

ben o duyguyu senelerce yaşadım. 3 yıldır evliyim ama evlenirken bile biliyordum çikolata kistim olduğunu ve kolay kolay hamile kalamayacağımı ama son 1.5 yıldır korunmadan çocuk sahibi olmayı denedik bu süreçte doktorlar bana "ameliyat olman lazım" diyordu ben direniyordum.. ancak bir dr hariç "bi de eşine bakalım" diyen çıkmadı. neyse onun sonuçlarının da pek parlak olmadığını ama tek başına sorun teşkil etmediğini 1.5 sene sonunda öğrendik, öğrendik sanırken semra hoca bize ilk defa duyduğumuz bir şey söyledi iki semen analizinin birisi doğal yoldan çocuk sahibi olmaya müsaade eder cinsten değilmiş. yani diğeri de çok parlak değildi. yani birden şartlar eşitlendi ama benim gözümde ne adamın bu açıdan yeri değişti ne de rahatlama hissettim.. yani eşin "ohh be bende sorun yokmuş" dememiştir. boşuna üzülüp daha da stresine stres katma süreç zaten zor.. sendi bendisi yok inanki..

haber yok canım, bugün kaça kadar aramaları gerekiyordu acaba?
ben mi arasam bilemedim..

bende bilmiyorum ki canım..onlar ararlar ama kaçta bilmiyorum..
ben dayanamaz arardım:KK1:
meraktayım duacınım güzel haberler gelsin bebişlerden inşallah..:KK19:

günaydınnnnnnnnnnnnn:KK3::KK3:

kızlar korkularım arttı bastı bana:26:

okuluma haber vermeden ş.dışına çıkacağım cuma günüm boş....perşembe akşamından çıkıp gideceğim ve korkuyorum...inşallah okuldan aramazlar yada yolda başıma bişey gelmez.......offfffffffff ne bileyim...işte öyle.

canım benım evham yapmışsın sen kendine :) güsel düşün güsel şeyler gelsin başına inş..:KK34:

X