Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Uyu canım :) Hamileliğin bu belirtisine bayılıyorum :KK1: Hadi bakalım inşaallah güzel haberlerle geleceksin.
Bana sor ne durumdasın diye :KK52: Bu kadar pozitif olmak korkutuyor bazen :18:

dün uyuyakalmışım elimde telefon :KK17:
kusura bakmaa..

canım ben de senin için heyecanlıyım gerçekten. senin tedavini çok merak ediyorum ve dua ediyorum. pozitif olman çok güzel, bence herşey güzel olacak Allah'ın izniyle.

bu sabah ben erkenden hastanedeydim, çalışanlar bile yoktu.
bi kaç kişi vardı sadece,
günaydın diyecek oldum, korktum, cesaret edemedim :)
mizacı öyle olabilir ama doktorların biraz da iletişime açık olması gerekmez mi?
insan selam vermeye korkuyor ben mi abartıyorum:)

yo haklısın bende ilk etilerde Funda hn ve Semra hn ile görüştüm o zaman eşimde bende çok beğendik Funda hn. ı daha sonra şişli de başladık tedaviye ilk başta banada soğuk geldi benim eşim insanlarla daha mesafeli uzak biridir o nedenle o Funda hn ı daha çok sevdi sonra bende ısındım açıkçası seviyorum da kendini bir de ben onu acıbademden biliyorum önceden oradaydı bence iyi bir hekim ama en önemli olan senin kendini huzurlu hissetmen opudan önce muayeneye gittiğinde transfer için kimi istediğini söyle dosyana not alsınlar bende öyle olmuştu ama transfer gerçekleştirilemediği için kaldı öyle senin kafanın rahatlığından başka daha önemli hiçbirşey olamaz emin ol kmiseye de takılma kimi istiyorsan onu belirt nasıl olsa o kişiyi çok büyük bir terslik olmadığı sürece ayarlarlar

eşim bugün kayınvalıdeme söylemiş allahtan onaylamışş bişey dememiş...
bide dün baylaşıcaktım ama uğurböceği için çok üzüldüm sevinemedim bile
eşim bi iş yapıcaktı parasınıda tedavi için kullanacaktık o iş de oldu..:KK52::KK52:
hep diyodum çocuğumuzun kısmeti diye oda oldu
aslında şimdilik gelişmeler çok güzel ama korkuyorum:18::18::18::18:

Beylemcim Semra hn la görüşebildin mi ? Belki o seni daha çok açıklamalarıyla tatmin eder ve net bir karar vermene yardımcı olur

semra hanım müsait değildi, nur hanım da senin durumunda ki hastalarımızın hiçbir tedavisini iptal etmedik.sayıyı takma, önemli olan kalitesi dedi.
ben de işe gecikeceğimden beklemeden döndüm, moralim sıfır. içimde hiç heyecan yok.
yarın da opum olucak ama ayaklarım geri geri gidiyor.
şevkim kırıldı...
keşke bu ay başlamasaydık..

Değerin güzel artmış kuzumm.. :nazar::nazar:Kafana takma artık. Bebişleri de stres yapma.:KK1: %60 artması yeterli. İlla ki %100 artma şartı yok..

%60 yeterli dedin, benim kalbimi fethettin :)))

kızlar transferde istediğimiz doktoru ne zaman söylüyoruz,
opu ya gittiğimizde mi belirtelim?
bizi arayıp sormazlar herhalde transferde hangi doktoru istiyorsunuz diye?
ben nur hanımı istiyorum..
funda hanımı kesinlikle istemiyorum mesela, iki kez kolidorda gördüm, yaka kartında funda yazıyordu, oradan tanıyorum..
insan hiç mi gülmez ya..eşimin bile dikkatini çekmiş..

canım ben çatlatma iğnemi olacağım gün muayenede söylemiştim. hemşire söylemişti bana da isterseniz yazarım diye. istersen şimdiden dosyana yazdırabilirsin. kendini kimde rahat hissedeceksen onu yazdır mutlaka..

zaman yaklaşıtıkça korkmaya başladım ya olmazsa dye:18::18::18:
nasıl başa çıkıyorsunuz böyle düşüncelerle

canım ben belli başlı dualar var, onlardan okuyorum bol bol.. sürekli..

ewt ya bugün eşim ilaçlarımı getirdi adam gülüyooo çocuğumuz için ilk adım filan...
ben nıye kalemlı değil diye sorun yaptım halbukı aynısından daha öncede kullandık rahatta kullandık...
adam bozuldu bari bi teşekkür et dedi...:KK20::KK20::KK20:
halbukı ben polıkıstık olduğum için yapıyoruz tüp bebeği onda sorun yok..
ama asıl sorun benm kafamda:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:

canım ben de tedavi süresince çok huysuzdum. eşime de ters davranıyordum ama şimdi çok üzülüyorum. ben de pkoyum ve tüplerimde sorun var. tiroit vardı, poliplerim alındı. hep benimle ilgili olan sorunlardan ötürü uğraşmaktan sanırım psikolojim bozulmuştu. normaldir. ama sürekli dua et, ferahlık dile Rabbimden, inşirah suresi oku. çok iyi gelecek.

umut27 ne demek canım yaa.. sen böyle güzel haberler aldın ya, ben çok mutlu oldum. ben fire veririm diye korkuyorum diyordun bak ne güzel, hayırlı haberlerini aldık :))

melisdilek belirti arama. belirtiler yanıltabilir de, hiç belirti olmaması olumsuz anlamına da gelmez canım. bendeki belirtiler aşırı göğüs şişkinliği, damarların belirginleşmesi, rahimde batmalardı.. bir de adet olacakmış gibi kasık ağrısı.

Allah yolunu açık etsin kokoci. İnşaallah sonu bebekli olur. Hangi doktordasın?
Ben de pazar başlıyorum inşaallah :KK16:

Hoşbulduk canım :KK16:
Ay nasıl özlemişim ya :KK16:

Canım Nur hanım ile bugün başlıyoruz, hastanedeyim şu an, bekliyorum... varmı burada benden başka kk lı şuan acaba ?

semra hanım müsait değildi, nur hanım da senin durumunda ki hastalarımızın hiçbir tedavisini iptal etmedik.sayıyı takma, önemli olan kalitesi dedi.
ben de işe gecikeceğimden beklemeden döndüm, moralim sıfır. içimde hiç heyecan yok.
şevkim kırıldı...

olumsuzluğu kendi kendine çekme artık bence gidebiliyorsan geri git merkeze konuş Semra hn la sana da eşine de yazık yani bu psikolojiyle bu iş nasıl olucak bak ben opuya aceleyle bir gün önce ayık vaziyette çok gergin bir durumda girdim ve sadece 1 yumurta alınabildi o da döllenmedi ondan sonra kendime o kadar kızdım ki günlerce kendi kendime yaptım diye yedim kendimi içimi hiç ferah tutmadım vs.. diye kendime söylendim durdum o nedenle bence kendini bi rahat bırak işten eve gidince bi güzel banyonu yap istersen kuran oku bol bol dua et ve hayırlısını dile

yo haklısın bende ilk etilerde Funda hn ve Semra hn ile görüştüm o zaman eşimde bende çok beğendik Funda hn. ı daha sonra şişli de başladık tedaviye ilk başta banada soğuk geldi benim eşim insanlarla daha mesafeli uzak biridir o nedenle o Funda hn ı daha çok sevdi sonra bende ısındım açıkçası seviyorum da kendini bir de ben onu acıbademden biliyorum önceden oradaydı bence iyi bir hekim ama en önemli olan senin kendini huzurlu hissetmen opudan önce muayeneye gittiğinde transfer için kimi istediğini söyle dosyana not alsınlar bende öyle olmuştu ama transfer gerçekleştirilemediği için kaldı öyle senin kafanın rahatlığından başka daha önemli hiçbirşey olamaz emin ol kmiseye de takılma kimi istiyorsan onu belirt nasıl olsa o kişiyi çok büyük bir terslik olmadığı sürece ayarlarlar

Aslında hastanedeki tüm doktorlar çok iyi, profosyoneller, işlerinin ehli insanlar..Hekimliği konusunda birini diğerinden ayıramam.
Sadece bizim tedavimizin, bir psikolojik bir yönü olduğu için insan ister istemez, iletişime daha rahat geçeceği doktoru arıyor..
Yarın opum olucak, ancak yarın söylebilirim artık :KK43:
bugün gittiğimde muayenem yoktu, kan verip çıktım.

şevkim kırıldı...

ya beylem neden böyle yapıyorsun:KK47:
bu kadar olumsuz olma Allah aşkına. ben yazdım işte başıma gelenleri. bana kimse o kadar umutlu da konuşmamıştı. şansım düşüyor mu deyince, adını bilmediğim doktor (muayeneye funda hn la girmişti) yüzünü gayet olumsuz ekşitip evet der gibi başını sallamıştı. ama funda hanım yoo, bir yumurta da yetebilir deyince içim rahatlamıştı.. lütfen böyle yapma. Allah'ın gücüne gider. dileyen Rabbim için bir yumurtadan sana evlat vermek pek kolaydır.. "O, insanı bir alak'tan yarattı." (96/2)

bu kadar olumsuz olma Allah aşkına. ben yazdım işte başıma gelenleri. bana kimse o kadar umutlu da konuşmamıştı. şansım düşüyor mu deyince, adını bilmediğim doktor (muayeneye funda hn la girmişti) yüzünü gayet olumsuz ekşitip evet der gibi başını sallamıştı. ama funda hanım yoo, bir yumurta da yetebilir deyince içim rahatlamıştı.. lütfen böyle yapma. Allah'ın gücüne gider. dileyen Rabbim için bir yumurtadan sana evlat vermek pek kolaydır.. "O, insanı bir alak'tan yarattı." (96/2)

ohhh ağızına sağlık kabağım çiçeğim benimde tek umudum Funda hn ın o lafı bana da öyle demişti kandırıyor mu ayol bu beni dicem ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

örnek sen varsın :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

şevkim kırıldı...

öyle düşünme canım herşeyde bir hayır vardır...
ben bu ay sadece smear için bır klınığı gıttım yumurtamın olmadığını öğrendim. bize sebepsiz diyorlardı onun için biz bu sene umreye gitcektik seneye kadar olmazsa ozaman tüp yapcaktık
bı anda kendmı memorıalda ön görüşmeye gittim oda yine aşılama için doktorlar 2 aşılama olduğumu duyuca tahlıller fılan tüp dedıler
bıde bizim orda yaptırcağımızda kesın değildi benım rahım fılmını fılan aldılar zaten bn ogun salak gıbı oldum durumumu öğrenınce sonra hemen başlıyoz dedık eşim çok istedi ben istemedım ben çok ani olmuştu eşim kabula etmedı hemen olsun dedı tabı bizim umre kaldı (halbukı pasaportlarda hazırdı)sonra bu sefer annem fılaan gelme durumları fılan ertemek istedim eşimde maddı açıdan bır ay daha beklesek ıyı olcak ama sen psıkolojıkmen kendını hazırladın ben ondan bişey demedım fıln deyınce bı baktık 1 ay ertelemişiz..
yanı herşey nasip kısmet eşim aylardr ısrar ediyodu tüp dıye ben olu belkı dıye kabul etmıyodum.şimdi ise gün sayıyorum burdanda cok şey öğrendim saolun bırı bana dese ınanmazdım ben umre planları yapıyodum dua etcektım orda....
yanı bunları bu zamanda yaşamaamız gerekiyormuş

canım ben çatlatma iğnemi olacağım gün muayenede söylemiştim. hemşire söylemişti bana da isterseniz yazarım diye. istersen şimdiden dosyana yazdırabilirsin. kendini kimde rahat hissedeceksen onu yazdır mutlaka..

tamam canım, yarın halledeceğim artık, çünkü hastaneden yeni geldim. yarın da opum var.

olumsuzluğu kendi kendine çekme artık bence gidebiliyorsan geri git merkeze konuş Semra hn la sana da eşine de yazık yani bu psikolojiyle bu iş nasıl olucak bak ben opuya aceleyle bir gün önce ayık vaziyette çok gergin bir durumda girdim ve sadece 1 yumurta alınabildi o da döllenmedi ondan sonra kendime o kadar kızdım ki günlerce kendi kendime yaptım diye yedim kendimi içimi hiç ferah tutmadım vs.. diye kendime söylendim durdum o nedenle bence kendini bi rahat bırak işten eve gidince bi güzel banyonu yap istersen kuran oku bol bol dua et ve hayırlısını dile

hava kapalı ya bunalım takılıyorum, neyse üzerimden atıyorum kötü düşünceleri.
tedavide olan arkadaşları da etkilemeyeyim negatif enerjimle..
eşim de nur hanımla hemfikir, o da devam etmek yönünde..
Bu arada desteğin için teşekkür ederim..

Son düzenleme:
öyle düşünme canım herşeyde bir hayır vardır...
ben bu ay sadece smear için bır klınığı gıttım yumurtamın olmadığını öğrendim. bize sebepsiz diyorlardı onun için biz bu sene umreye gitcektik seneye kadar olmazsa ozaman tüp yapcaktık
bı anda kendmı memorıalda ön görüşmeye gittim oda yine aşılama için doktorlar 2 aşılama olduğumu duyuca tahlıller fılan tüp dedıler
bıde bizim orda yaptırcağımızda kesın değildi benım rahım fılmını fılan aldılar zaten bn ogun salak gıbı oldum durumumu öğrenınce sonra hemen başlıyoz dedık eşim çok istedi ben istemedım ben çok ani olmuştu eşim kabula etmedı hemen olsun dedı tabı bizim umre kaldı (halbukı pasaportlarda hazırdı)sonra bu sefer annem fılaan gelme durumları fılan ertemek istedim eşimde maddı açıdan bır ay daha beklesek ıyı olcak ama sen psıkolojıkmen kendını hazırladın ben ondan bişey demedım fıln deyınce bı baktık 1 ay ertelemişiz..
yanı herşey nasip kısmet eşim aylardr ısrar ediyodu tüp dıye ben olu belkı dıye kabul etmıyodum.şimdi ise gün sayıyorum burdanda cok şey öğrendim saolun bırı bana dese ınanmazdım ben umre planları yapıyodum dua etcektım orda....
yanı bunları bu zamanda yaşamaamız gerekiyormuş

verde ben geçen hafta kontrole gittim merkeze bende de hiç yumurta yoktu kocaman da bir kist vardı regl ile geçecek türden dedi Funda hn ama dert oldu içime istersen gel bakalım arada dedi gitmedim ama ayın 4 üne Zeynep Kamilden randevu aldım bakalım ne diyecek oradaki doktor

ohhh ağızına sağlık kabağım çiçeğim benimde tek umudum Funda hn ın o lafı bana da öyle demişti kandırıyor mu ayol bu beni dicem ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

örnek sen varsın :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

zaten doktorların ağzından çıkacak ufacık bir olumlu lafı bekliyor insan gerçekten.. tedavi süresince psikolojisi çok hassaslaşıyor insanın. gerçekten umut olsun size.. bir tanesi döllenir mi diye düşünürken, 2 tane 5. gün embriyosu AA kalite oldular.. yani Rabbim diledi mi oluyor. hatta kardeşim diyor ki, annem nasıl dua ettiyse bir gecede yumurtlamışsın :KK1::KK1:

Tamam canım, sustum..
Söz bir daha ağzımı açmayacağım bu konuda :)
Topikteki arkadaşlara da olumsuz bir hava verdim.
4. denemem sonunda beni panik atak yaptı.
Bol bol dua edeceğim ..

verde ben geçen hafta kontrole gittim merkeze bende de hiç yumurta yoktu kocaman da bir kist vardı regl ile geçecek türden dedi Funda hn ama dert oldu içime istersen gel bakalım arada dedi gitmedim ama ayın 4 üne Zeynep Kamilden randevu aldım bakalım ne diyecek oradaki doktor

canım sen şu an tedaviye devam etmiyor musun? kist için soğan kürü denedin mi hiç?

%60 yeterli dedin, benim kalbimi fethettin :)))

canım ben belli başlı dualar var, onlardan okuyorum bol bol.. sürekli..

canım ben de tedavi süresince çok huysuzdum. eşime de ters davranıyordum ama şimdi çok üzülüyorum. ben de pkoyum ve tüplerimde sorun var. tiroit vardı, poliplerim alındı. hep benimle ilgili olan sorunlardan ötürü uğraşmaktan sanırım psikolojim bozulmuştu. normaldir. ama sürekli dua et, ferahlık dile Rabbimden, inşirah suresi oku. çok iyi gelecek.

umut27 ne demek canım yaa.. sen böyle güzel haberler aldın ya, ben çok mutlu oldum. ben fire veririm diye korkuyorum diyordun bak ne güzel, hayırlı haberlerini aldık :))

melisdilek belirti arama. belirtiler yanıltabilir de, hiç belirti olmaması olumsuz anlamına da gelmez canım. bendeki belirtiler aşırı göğüs şişkinliği, damarların belirginleşmesi, rahimde batmalardı.. bir de adet olacakmış gibi kasık ağrısı.

tamam canım, yarın halledeceğim artık, çünkü hastaneden yeni geldim. yarın da opum var.

hava kapalı ya bunalım takılıyorum, neyse üzerimden atıyorum kötü düşünceleri.
tedavide olan arkadaşları da etkilemeyeyim negatif enerjimle..
eşim de nur hanımla hemfikir, o da devam etmek yönünde..
Bu arada desteğin için teşekkür ederim..

bende de hipotroidi var polıkısıtık var ama tupler sağlam
sonumuzda aynı olur inşallah:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49:

Tamam canım, sustum..
Söz bir daha ağzımı açmayacağım bu konuda :)
Topikteki arkadaşlara da olumsuz bir hava verdim.
4. denemem sonunda beni panik atak yaptı.
Bol bol dua edeceğim ..

ben de senin için dua edeceğim bu akşam.. hacet namazı kıl bu gece..

X